Şimdi Ara

Corsair'den maliyet odaklı yeni güç kaynağı ailesi: Builder

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yüksek performanslı bellek kitleriyle tanınan Corsair, Builder adını verdiği yeni güç kaynağı ailesini duyurduç. Kaliteli ama maliyet odaklı güç kaynağı arayan kullanıcıların hedeflendiği Builder serisi güç kaynaklarında, tüm modeller sabit kablolu tasarımı esas alıyorlar. 430 Watt, 500 Watt ve 600 Watt olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğine yer verilen seri altındaki güç kaynakları, ATX12V v2.3 standardını desteklerken, %80'e varan oranda verimlilik değeri sunabiliyor ve Aktif PFC özelliği ile birlikte geliyorlar.

Tekli 12v rail tasarımını esas alan yeni güç kaynaklarının soğutulmasını ise 120mm çapındaki fan üstleniyor. Hata öncesi kullanım süresi 100.000 saat olarak açıklanan ve üç yıllık garanti ile sunulan Builder serisi yeni güç kaynakları, modeline göre 50$, 65$ ve 75$ seviyesinden kullanıma sunuluyorlar.

• Psu'lar cok guzel gorunuyor ama burada onemli olan %80 verimlilik ile muadili markalara gore fiyati uygun mu? orasi onemli !!
  • Corsair psu lar diğer psulara göre gerçekten farklı..

bi tane güç kaynağı incelemesi görmüştüm piyasadaki çoğu güç kaynaklarını teste tabi tutuyorlardı..Fatalıty absolutesi vs hepsi vardıı..

Ve birinci açık ara önde Corsair 550vx güç kaynağıydı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Psu'lar cok guzel gorunuyor ama burada onemli olan %80 verimlilik ile muadili markalara gore fiyati uygun mu? orasi onemli !!

Dostum. 50-60$ a Corsair alıyorsun daha nasıl ucuz olsun.

Herşeyi bırak "CORSAiR" alıyorsun. Piyasalardaki muadil markalarla bir olmasın müsadenle. Üstelik Corsair ile pek muadil marka yok zaten. Enermax var, belki aklıma gelmeyen 1-2 tane daha vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Psu'lar cok guzel gorunuyor ama burada onemli olan %80 verimlilik ile muadili markalara gore fiyati uygun mu? orasi onemli !!

Dostum. 50-60$ a Corsair alıyorsun daha nasıl ucuz olsun.

Herşeyi bırak "CORSAiR" alıyorsun. Piyasalardaki muadil markalarla bir olmasın müsadenle. Üstelik Corsair ile pek muadil marka yok zaten. Enermax var, belki aklıma gelmeyen 1-2 tane daha vardır.

Bilader psu'lar hakkinda fazla bilgim yok o nedenle soylemistim !!! Her ne marka olursa olsun muadillerinden fazla fiyat isterse rekabet etmesi zor olur diye dusunuyorum cunki cok fazla %80 verimlilik sertifikasi olan psular piyasada suaralar !!

• @TrMhMt
    80+ sertifikası önemli ama artık çok yetersiz bir gösterge..
    çünkü piyasadaki orta-alt seviye psu larda bile 80+ var..
    bileşen kalitesi,12v kanalından verebildiği güç,sessizlik,sağlamlık,verdiği güçteki stabilite (dalgalanma,süreklilik vs)
    gibi faktörler psu değerlendirmede önem kazanıyor..
    arkadaşın demek istediği de bu..
    yani corsair herhangi bir 80+ sertifikalı psu ile kıyaslayamazsınız (high power,xilence,xigmatek,ocz,cooler master gibi markalar dahil)
    ancak enermax,seasonic,silverstone,pc power&cooling gibi eşdeğer markalarla fiyat ve özellik kıyası yapmak doğru olur..
    tabii kaç kişi bunun farkında olur orası ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 30 Eylül 2010; 13:41:16 >
  • bize gelene kadar 50euro+kdv olur
  • hx850 kullanıyorum taş gibi bir psu
  • bence fiyatları avrupa için çok iyi türkiye için inşllah fazla kasmaz..
  • Çok iyi bir haber corsair gerçekten kalite kokan bir marka ,bakalım türkiye fiyatları ne seviyede olacak
  • Güzel cihazlar... alınır, kullanılır !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

@TrMhMt
    80+ sertifikası önemli ama artık çok yetersiz bir gösterge..
    çünkü piyasadaki orta-alt seviye psu larda bile 80+ var..
    bileşen kalitesi,12v kanalından verebildiği güç,sessizlik,sağlamlık,verdiği güçteki stabilite (dalgalanma,süreklilik vs)
    gibi faktörler psu değerlendirmede önem kazanıyor..
    arkadaşın demek istediği de bu..
    yani corsair herhangi bir 80+ sertifikalı psu ile kıyaslayamazsınız (high power,xilence,xigmatek,ocz,cooler master gibi markalar dahil)
    ancak enermax,seasonic,silverstone,pc power&cooling gibi eşdeğer markalarla fiyat ve özellik kıyası yapmak doğru olur..
    tabii kaç kişi bunun farkında olur orası ayrı

Peki hocam size suan benim kullandigim psu nasil diye sorsam? TermalTake TroughPower 750w kullaniyorum. Bu psu alt/orta/ust klasmaninda hangisinde yer aliyor degrlendirebilirmisin?

• Thermaltake Toughpower serisinde kalite çıtasını baya yükseltti. Daha doğrusu esasında TT in alt model PSU ları pek iyi değil ama Toughpower serisini son zamanlarda iyi buluyoum. Tabi yine de bir Corsair gibi olamaz.

PC Power & Cooling i zaten OCZ satın almıştı. Bu arada OCZ nin üst modelleri de hakikaten çok dehşettir. Bu arada OCZ nin Türkiye'ye gelmesini sağlayan kişiyim. Az kişi bilir ama eğer merak eden olursa söylersiniz yazarım.

Zaten demin Silverstone u ben de söyleyecektim. Pek kimse değerini bilmediği için söylemedim. Seasonic te zaten çok iyidir. Silverstone un tek kanaldan 80Amper falan verebilen acayip kalite kokan modelleri vardır.

Yalnız:

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot
    hx850 kullanıyorum taş gibi bir psu

Acayip kıskandım. İşte PSU budur.. Hakikaten taş gibi. Hatta Rock Solid PSU .

• TX850 Wat kullanıyorum banamısın demiyor Corsair biliyor bu işi tek 12 v kanalından 70 amper
  • TX650W kullanıyorum. TAŞ GİBİ! :D gibi değil taş taş maaşallah diyin :D

Bazen keşke hx alaydım diyom ama napalım artık :D

Ama benim sevdiğim şey böyle markalarda performans testlerine bile bakmadan gözü kapalı alabiliyoruz. Corsair dedin mi tamamdır. Son kalite ürün.

Her ürününde böyle neredeyse. Bunun gibi markalar olması geliri iyi olanlar için iyi. Enermax, evga, xfx....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunescan

TX650W kullanıyorum. TAŞ GİBİ! :D gibi değil taş taş maaşallah diyin :D

Bazen keşke hx alaydım diyom ama napalım artık :D

Ama benim sevdiğim şey böyle markalarda performans testlerine bile bakmadan gözü kapalı alabiliyoruz. Corsair dedin mi tamamdır. Son kalite ürün.

Her ürününde böyle neredeyse. Bunun gibi markalar olması geliri iyi olanlar için iyi. Enermax, evga, xfx....

Evet ya Corsair süper. Türkiye'ye ilk getiren ve distiribütörü olan 2 firmada da çalıştım. Bütün ürünlerinin hepsini deneme imkanım olmuştur yani..

HX evet çok iyi ama sendeki de şu an her şeye yeter yani. Güzel PSU. Nazar değmesin.

• @OverClocKing
    Yazdığın bütün yorumlar corsair içeriyor tamam süper PSU lar ama "Kralında Kralı vardır" Enermax.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

@OverClocKing
    Yazdığın bütün yorumlar corsair içeriyor tamam süper PSU lar ama "Kralında Kralı vardır" Enermax.

En baba kralı unuttunuz.

EVEREST
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

hx850 kullanıyorum taş gibi bir psu

Bu yorumun konuyla ne alakası var, birisi konuda HX850 nasıl diye sorduda mı böyle bir mesaj atma gereği duydun, bende Corsair kullanıyorum kötü bir PSU ne olacak şimdi?
  • %80'e varan verimlilik diyor,sanıyorum 80+ değil bu güç kaynakları sitesindede böyle bir bilgi yazmıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.