Şimdi Ara

Seagate 12TB kapasiteli ağ depolama sunucusunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden Seagate, iki yeni ağ depolama sunucusu (NAS) hazırladı. BlackArmor serisi altında sunulan NAS 220 ve NAS 240 modelleri 3TB'a kadar 3.5-inç boyutundaki disklerle kullanılabiliyor. Çift sürücülü yapıda olan NAS 220 modeli 6TB depolama alanı sunarken, NAS 240 modeli ise dört sürücü ile 12TB'a kadar depolama alanı sağlayabiliyor. Ağ bağlantısı için üzerinde bir adet Ethernet portu bulunan yeni NAS çözümleri, veri güvenliği için donanım tabanlı şifreleme yapabiliyorlar.

Microsoft Active Directory 2000, 2003 ve 2008 desteği sunan sunucularla birlikte veri kurtarma ve içerik yedekleme için SafetyDrill+ isimli uygulama da sunuluyor. Seagate'in açıkladığı bilgilere göre 6TB kapasiteli BlackArmor NAS 220 ve 12TB kapasiteli BlackArmor NAS 240 modelleri sırasıyla 650$ ve 1900$ seviyesinden fiyatlandırılıyorlar.

• 2 tb fiyatları fazla 3 tb daha görmedim 12 tb ulaşmak çok zor ev kullanıcılarına hitap etmiyor elimde olsa ne güzel flim belgesel arşivi yapılırdı ama nerede
  • 12 tb gece gündüz durmadan film oyun indirsen ancak 3 ayda doldurursun
  • 2 TB fiyatı şuanda 140 TL gibi fiyatlara kadar geriledi. 3 TB şuanda piyasada yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanalMekan

2 TB fiyatı şuanda 140 TL gibi fiyatlara kadar geriledi. 3 TB şuanda piyasada yok.

hepsiburadada 3tb harddisk var seagate in.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advenced

12 tb gece gündüz durmadan film oyun indirsen ancak 3 ayda doldurursun

yok abi ya ne 3 ayı 1 senede zor dolar bu melet ha blu ray ve yeni nesil oyunlarla kolay dolar :D aman kim ugraşcak onlarla :D ömür yıpratır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: :S

quote:

2 TB fiyatı şuanda 140 TL gibi fiyatlara kadar geriledi. 3 TB şuanda piyasada yok.

Seagate, 3 TB sabit diskler için endüstrinin hazır olmadığını söylüyor çünkü IBM ve Microsoft'un beraber geliştirdiği logical block addressing (LBA) standartı artık eskidi ve 2.1 TB dan büyük sabit disklerde sorun yaratıyor. Seagate ürün müdürü Barbara Craig, "1980 yılında kimse ileride 2 TB bir sabit disk üretileceğini düşünmemişti" diyor.
    LBA'nın yerini alacak GUID partition table (GPT) standartı ise sadece 64 bit Windows 7 ve Windows Vista tarafından destekleniyor ve GPT ile yazılmış bir sabit disk, Windows XP tarafından okunamıyor. Barbara Caig, "Windows XP, 3 TB bir sabit diskin ancak 990 GB'lık kısmını okuyabiliyor geri kalan 2.1 TB'ı okuyamıyor" diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

quote:

Orijinalden alıntı: :S

quote:

Seagate, 3 TB sabit diskler için endüstrinin hazır olmadığını söylüyor çünkü IBM ve Microsoft'un beraber geliştirdiği logical block addressing (LBA) standartı artık eskidi ve 2.1 TB dan büyük sabit disklerde sorun yaratıyor. Seagate ürün müdürü Barbara Craig, "1980 yılında kimse ileride 2 TB bir sabit disk üretileceğini düşünmemişti" diyor.
    LBA'nın yerini alacak GUID partition table (GPT) standartı ise sadece 64 bit Windows 7 ve Windows Vista tarafından destekleniyor ve GPT ile yazılmış bir sabit disk, Windows XP tarafından okunamıyor. Barbara Caig, "Windows XP, 3 TB bir sabit diskin ancak 990 GB'lık kısmını okuyabiliyor geri kalan 2.1 TB'ı okuyamıyor" diyor.

3tb güzel gözüküyor yerdende tasarruf ederim dedim ama sonra vazgeçtim almadım. Almak için üstünden biraz aman geçmesi lazım galiba teknoloji çok yeni

• işyeri için bi tane arıyoruz

şimdilik Qnap de karar kıldık ama bu tahminen daha pahalıdır

• 12tb f,yatı ne kadar ben göremedim
  • 12tb doldurulur yaw ne varki, 9 10 ay full hd film indirsen + oyun + müzik. clip v.b dolu verir ama burda netin hızı çok önemli
  • Bana 1 tane lazım derdim eskiden. Ama şimdi bakıyorum da düzenli ve kaliteli bir arşiv için bile bu kadar kapasite fazla bence. En azından 1-2 sene daha beklemek lazım.
  • bunu 8 ayda doldurrum
  • Merhabalar,

Seagate 4 bay NAS Server 16TB kapasiteli satılık. birkaç ay önce satın aldım, ilgilenen olursa pm atsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_85574076/f_//tm.htm#85574076
  • bu tip depolama birimleri büyük şirketler için üretilir evlerde bu kadar kapasiteye pek gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.