Şimdi Ara

AMD Radeon HD 6000 serisinin lansmanı ertelendi (?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Digitimes'ın ekran kartı üreticilerine dayandırdığı yeni bir habere göre AMD, Radeon HD 6000 serisinin lansmanını erteledi. Mevcut plan çerçevesinde 12 Ekim'de lanse edilmesi beklenen Radeon HD 6000 serisi yeni nesil ekran kartlarının , Kasım ayına ertelendiği iddia ediliyor. AMD cephesinden konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, firma 14 Ekim'de, Los Angeles'ta düzenleyeceği özel bir etkinlikle, yeni nesil ekran kartlarının detaylarını anlatacak.

Digitimes aynı haberinde, Nvidia cephesindeki gelişmelere de yer veriyor. Giriş seviyesi için hazırlanan DirectX 11 destekli GeForce GT 430'un, daha önceki haberlerimize paralel şekilde Ekim ayında lanse edileceğini belirten Digitimes, bu modelin çıkışına ek olarak GeForce GT 220'nin ve orta segmentteki GeForce GTX 460 768MB'ın fiyatlarında indirime gidileceğini bildiriliyor.

• AMD'nin 6 serisini 2011 derken 2010 a çekmesi , daha sonra ekime kadar inmesi beni şaşırtmıştı.Şimdi kasıma ertelenmesi beni pek şaşırtmadı.
    Nvidia'nın bazı modellerdeki fiyat indirimleri kasım ayında AMD 6'nın çıkmasıyla (umarım daha fazla ertelenmez) diğer modellerdede indirime gitmesine neden olacak.GTX 460 1 GB ve 470 - 480 de de % 15 civarı fiyat indirimleri bekliyorum.
    Umarım 2011 de bilgisayar internet mağazalarında gts 250 , 9800 t green ,eco meco görmeyiz artık.
  • 6 serisi için değil yeni mimari için 2011 denmişti...
  • Kartların tanıtımı mı yoksa satışa sunulması mı ertelenmiş?

Başlıkta tanıtım deniyor; haberde tanıtım tarihi aynı, kartlar ertelendi yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

6 serisi için değil yeni mimari için 2011 denmişti...

+1.

---

Bilgisizce konuşmayalım, insanları yanıltmayalım.

6xxx serisi önümüzdeki 1-2 ay içerisinde satışa sunulacak.

28nm olan yeni mimari ile yapılmış kartlar 2011'de gelecek. Büyük ihtimalle yıl ortasını bulur çıkışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 28 Eylül 2010; 13:17:03 >
  • http://www.fudzilla.com/graphics/item/20331-hd-6000-series-reportedly-pushed-back-to-november

Haberin yanlış olduğunu yetkililer açıklamışlar.

Tanıtım planlandığı gibi ekim ayında, satış ise kasım ayında olacakmış.

Olay bitti. Dağılabiliriz.
  • yani 12 Ekimde geliyor öyle mi?? zaten bu yeni ekran kartı çıkacak haberleri firmanın mevcut ürünlerinin satışını baltalamaktan başka işe yaramıyor.. 2 belki 3 ay öncesinden bekleyenler oluyor.. bu yüzden de mevcut ürünler raflarda kalıyor..
  • ben ilk haberlerden bahsediyorum.daha sonra 2010 son çeyreğine çekilidiğini biliyoruz herhalde..

http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=36543287
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

quote:

+1.

---

28nm olan yeni mimari ile yapılmış kartlar 2011'de gelecek. Büyük ihtimalle yıl ortasını bulur çıkışı.

Bak sen ne güzel araştırmış Digitimes'ın haberinin asılsız olduğunu öğrenmişsin.Bırak insanlarda biraz araştırsın, muhakemesini yapsın.
    İnsan dediğimiz varlık yanılabilir.Bu da gayet normal.Ki arkadaş ta nedenini belirtmiş.Burda normal karşılayamadığım durum üslubunuz.
    İnsanları yargılayıp, hüküm vermek sizin haddiniz değil.Çok iyi niyetli iseniz özelden ulaşır yazılanın hatalı olduğunu düşündüğünüzü belirtirsiniz.Gelmiş burda şov yapıyorsunuz.Bildiğinizi insanlara aktarmak için mi yoksa insanları azarlamak için mi kullanıyorsunuz çözemedim.

• nvidia gibi o da erteler erteler durur artık gülme komşuna gelir başına misali
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

quote:

+1.

---

Bak sen ne güzel araştırmış Digitimes'ın haberinin asılsız olduğunu öğrenmişsin.Bırak insanlarda biraz araştırsın, muhakemesini yapsın.
    İnsan dediğimiz varlık yanılabilir.Bu da gayet normal.Ki arkadaş ta nedenini belirtmiş.Burda normal karşılayamadığım durum üslubunuz.
    İnsanları yargılayıp, hüküm vermek sizin haddiniz değil.Çok iyi niyetli iseniz özelden ulaşır yazılanın hatalı olduğunu düşündüğünüzü belirtirsiniz.Gelmiş burda şov yapıyorsunuz.Bildiğinizi insanlara aktarmak için mi yoksa insanları azarlamak için mi kullanıyorsunuz çözemedim.

Üslübum ile ilgili bir sorun göremiyorum. Yazdıklarımın doğruluğu ile ilgili bir sorununuz varsa belirtin.

İyi forumlar.

• sürekli parça değiştirmekten dünyaya ayak uydurmak için ekonomim çöktü . i9 un piyasaya verilmesiyle bütün pc piyasası değişicek
  • bu 6000 serisi kartların türkiyeye hemen gelmesi zor olacak eğer ithalatçıların elinde 5870 ve 5970 fazlası var ise önce bunları satmaya çalışacaklar indirim olarak en fazla 30 ile 40 ş indirim yaparlar ama 5770 ve alt seviyedeki kullaıcılara iyi yansıcaktır bu indirim bunlardan sonra bu 6000 kartları ülkemize gelir
  • hd6000 kartlar çıkmadan F1 2010 DX11 desteği (patch) gelmeycek sanıırm çünkü bilindiği üzere dirt 2 ve f1 2010 oyunları full ATI destekli. 5000 lerin tesealltionada iyi olmayınca (oyunda tesellation var) 6000 e sakladırlar demkki... şahsi görüşüm bu yönde. bende f1 2010 oynamaıyorum yüklü duruyor orda burda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advenced

bu 6000 serisi kartların türkiyeye hemen gelmesi zor olacak eğer ithalatçıların elinde 5870 ve 5970 fazlası var ise önce bunları satmaya çalışacaklar indirim olarak en fazla 30 ile 40 ş indirim yaparlar ama 5770 ve alt seviyedeki kullaıcılara iyi yansıcaktır bu indirim bunlardan sonra bu 6000 kartları ülkemize gelir

neden hemen gelmesin?
  • 6 serisi çıksada artık önümüze baksak
  • hemen gelsin canım ki F1 2010 nu DX11 oynanayım sırf bunun için. lol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.