Şimdi Ara

Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
0
Favori
61.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaşlar bende bir yorum yapayim :) ben nokia 6233 kullanıcısıyım.. 6233 den X2 ye geçtim :) Gerçekten kamerası olsun hoparlör sesi ve kulaklık sesi olsun, Batarya ömrü, radyosu menüsü yani telefon gerçekten çok güzel. Tam bir müzik telefonu :) Kamerası gerçekten ortanın üzerinde. kötü değill. Öyle autofocus yok diyorsunuz ama kamera kalitesiniş beğendim. 6233 kamerası 2mpdi ve gündüz çekimleri kaliteliydi ve 6233ün kamerası gibi ve extradan flaşı var :) Alacaklara tavsiye ederim... Fiyatıda çok uygun 300 ile 350 tl arası değişiyo piyasada ve içerik paketinde bahsedilmediği halde 2gb hafıza kartı hediye geliyor :)

Kamera kalitesi yönünden arkadaşlarımın tellerini alıp karşılaştırma yaptım. Nokia N73 ve 5800 kamerası ile nokia x2 nin gündüz çekimleri aynı kalite. X2 nin kamerası öyle kötü vasat bir kamera değil. Fotoğraf çekerken birşeye dikkat ettim. Fotoğrafı çektiğiniz anda fotoğrafın önizlemesi geliyor ekrana ama o fotonun hemen çekilip hazır hale gelmiş şekli değil orda kötü gözükebiliyor. fotoğraf tahmini 1 dk süre ile kendini netleştirip düzenliyor. çektiyğiniz fotoğrafın hemen bulunduğu yeri açıp basarsanız fotoğraf 5 megabayt büyüklüğünde ve uzantısı farklı gözüküyo. yani o an fotoğrafı işliyor anlamına geliyor.Bi dakika sonra fotoğrafın kalitesi artıyor kendi haline geliyor ve jpg uzuntısı alıyor. Fotoğrafı çektikran sonra fotoğrafı uzun işliyor. uzun işlemesinin sebebi fotoğrafı kaliteli hale getirmesi. Ben kamerasından memnunum Gece çekimlerinde flaşlı çekimler bence güzel istediğim resmi net bir şekilde elde edebiliyorum. SiZe tavsiyem fotoğrafı çektikten sonra biraz bekleyin fotoğrafın işlemesi bitsin. ve fotoğrafı açıp zoom yapın fotoğra zoom yaparken öyle fotoğrafta bozulma göremeyeceksiniz. fotoğrafı bilgisayara atın ve fotonun kaliteli olduğunu göreceksiniz. ben Yakın bi zamanda bi kaç foto ekleyeceğim. Fotoğraf kalitesini öyle kötü olmadığını göreceksiniz arkadaşlar. Müzik konusuna gelince gerçekten hoparlör ve kulaklık sesi olsun çok güzel. Hafif bass ları bile hoparlörden hissediyorsunuz. Radyoda çalan müzikde bile bass duyuluyor. Kulaklığı bence tatmin edici. Dış tasarımı mükemmel karizması var.ekran 2.2" 260.000 renk olmasına rağmen ekran kalitesi güzel. 16milyon renkli ekranlar bataryadan daha fazla yer. bu telefona 260.000 renk iyi olmuş. Hem müzik deneyimi güzel hem batarya ömrüde iyi. Telefon iyi batarya tasarrufu yapıyor. Flaşıda güzel iyi aydınlatıyor.Video çekimleri ise güzel 20 kare saniye denmiş ama biraz dikkat ederseniz 30 kare saniyeye kadar çekim yaptığı oluyor. Telefon 16 gb hafıza kartı desteği var. ben 16 kart taktım ve 10 gb dolu telefonda takılma yavaşlama yok. Zaten telefonun içinden 2gb hafıza kartı hediye geliyor. USb kablosu içinden çıkmıyor ama ben kardeşimin telefonunun USb kablosu bu telefona uydu :) ortaklaşa kullanıyoruz öyle. Mesajlaşanlar içinde söyleyim. MEsaj yazmak çok keyifli. Tuşlar çok rahat :) telefondan sesli görüşmelerde karşı tarafın sesi çok net ve iyi geliyor. Kısacası telefon gerçekten güzel. Tam bir müzik telefonu kesintisiz 27 saat müzik çalabiliyor. Kamera olayına gelince kötü değil çoook iyide değil ortanın üzerinde iyi yani. Zaten bir çok telde af yok.

Af bilmeyenler için Af nin ne olduğunu anlatayim
    AF yani Autofocus demek.Autofocu bir cep telefonu kamerasının faklı uzaklıktaki nesneleri net çekebilmesi anlamına gelir.
    Örneğin resimlerdeki gibi
    Autofocus özelliğine sahip kamera ile çekilmiş bir fotoğraf
     Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.

Autofocus özelliği olmayan kamera ile çekilmiş bir fotoğraf

Resimler Alıntıdır..
    Burdanda Autofocus hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz
    http://mobilyazilar.blogspot.com/2009/01/autofocus-nedir.html
    Telefon hakkında sorularınız olursa cevaplamaya hazırım...

Telefonu tavsiye ederim. Ben Ebuddy den msn giriyorum akşama kadar msndeyim ve msndeyken ara ara müzik dinliyorumyani sabah 10 gece 1 arası ebuddy programı full açık şekildeyken batarya bu şekilde 1 buçuk - 2 gün gidiyor .
    eğer normal şekilde günde 2 saat müzik dinleyin bi kaç foto çekin görüşme yapın batarya 4-5 gün gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 17 Kasım 2010; 13:01:56 >

• BU arada arkadaşlar Nokia x2 yazılım sürümü v4.80 di... Yeni nokia x2 firmware 4.90 çıkmıştır. Nokia sitesinden USb kablonuzla güncelleyebilirsiniz :) Güncellemenin boyutu 55.9 mb dır :)
    usb kablonuz yoksa herhangi bir telefoncudan veya KVK, genpa gibi yerlerede götürünce ücretsiz güncelleme yaparlar :)

USb kablosu olanlar aşağıdaki linkten telefonun modelini seçerek NokiaSoftwareUpdaterSetup_TR yazılını indirip kursun. PC yeniden başlatmanızı isteyecek Yeniden başladıktan sonra. Usb kablonuzu takın Nokia ovi suit seçeneğini tıklayın ve Nokia update oprogramını çalıştırın güncellemeyi otomatik yapsın arkadaşlar...

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/yazilim/telefon-yazilim-guncellemesi

• Arkadaşlar nokia x2 ile çektiğim foto ve videolar var. Burdan indirip bakabilirisiniz
    aradaki tireyi kaldırın
    http://hot-file.com/dl/83625112/a2e3c96/nokia_X2_kamerasnda_fotolar.rar.html
  • imageshack a upload edip [simage][/simage] olarak ekleyebilir misin fotoğraf.?
  •  Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.

son güncellemeden sonra flaşsız çekim yaptım dün , gayet güzel geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShinQda -- 19 Kasım 2010; 20:17:40 >
  • Bence de güzel, ortam kıyakmış
    ---
    Faruk, resimlere baktım güzel fotoğraflar çekmişsin, şu yaprak dökümü olan fotoğraflar hepsinden daha iyiydi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 19 Kasım 2010; 20:26:14 >
  • gündüz açık hava resimleri gayet güzel merak etmeyin
  • Mence yahşıdır
     Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.___ Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.

Aynı tepsi bizde var yeminlen, Kıbrıs Hatırası

• quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Mence yahşıdır
     Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.___ Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.

Aynı tepsi bizde var yeminlen, Kıbrıs Hatırası

Şehr-i Hüzün kardeş... resimleri foruma eklemesini bilmiyordum ondan hotfile upload yaptım... :) Resimleri beğenmenize sevindim. Telefon gerçekten güzel resim çekiyor. Öyle çök kötü vasat diyenlere sözüm birtane nokia x2 alsınlar ondansonra konuşsunlar :) Bu arada videolara dikkatli baktıysanız 25Fps ile kayıt yapılmış... Telefon ortama göre 20Fps ile 30Fps arası video kayıt yapıyor. Yaprak dökümlü fotoları harbi güzel olmuş. öyle kaldırımda yürüyordum hoşuma gitti çektim hemen :) Bugün teyzemlere gittim kuzenin odasına girince duvarda acayip acayip fotolar gördüm bende o duvardaki resimlerin fotosunu çekeyim dedim :) Tepsi ye gelince Biyerlerden hediye geldi 5 senedir kullanıyoruz :) En çok sevdiğim tepsilerden birisi kardeş. Uzun lafın kısası TElefonda resimlerde çoook Yahşidir ;)

• Evet, bende uygun fiyatlı müzik telefonu arayan bi' arkadaşım vardı, x2 önerdim
  • 6233 ün tahtını salladı bu telefon herhalde. Dış seste 6233 ü geçmiş mi acaba
  • Dış seste nokia nın en iyilerinden, net ve oldukça yüksek.
    6233 ü geçer.
  • Bencede geçer
  • Daha önce kamera için yaptığım yorumları dikkate almayın. Sağolsun BOB_FARUK06 arkadaşımız kamera konusunda hepimizi en iyi şekilde aydınlattı.

Ben şu noktaların üzerinde durmak istiyorum:

1 - Müzik : Daha önceki telefonum 5300 XM'di ondan da memnundum fakat "bana müzik çalmanın ötesinde müzik performansı versin" diyorsanız Nokia X2
    2 - Performans : Takılma, donma, yavaşlama, her menü seçeneğinde "Yükleniyor, lütfen bekleyiniz, yüklendi yüklenecek, eli kulağında,zzz,..." gibi mesajlar kesinlikle yok ve pratik

Sonuç: kesinlikle tavsiye olunur
  • Evet güncellemeden sonra çoğu sorun giderildi buda baya işimize yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CommandAura

Daha önce kamera için yaptığım yorumları dikkate almayın. Sağolsun BOB_FARUK06 arkadaşımız kamera konusunda hepimizi en iyi şekilde aydınlattı.

Ben şu noktaların üzerinde durmak istiyorum:

1 - Müzik : Daha önceki telefonum 5300 XM'di ondan da memnundum fakat "bana müzik çalmanın ötesinde müzik performansı versin" diyorsanız Nokia X2
    2 - Performans : Takılma, donma, yavaşlama, her menü seçeneğinde "Yükleniyor, lütfen bekleyiniz, yüklendi yüklenecek, eli kulağında,zzz,..." gibi mesajlar kesinlikle yok ve pratik

Sonuç: kesinlikle tavsiye olunur

eli kulağında
    Evet telefon hızlı gerçekten, arkadaşımdaki güncellenmemiş x2 yi kullandım bugün, o bile hızlı geldi bana güncellemeden sonra daha iyi olmuştur

• telefonun mesajlasmasinda baloncuk filan var demişler nasıl yani iphone tarzı mı olmuş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GraNZt -- 23 Kasım 2010; 19:06:20 >
  • bilindik nokia iste
  • quote:

Orijinalden alıntı: GraNZt

telefonun mesajlasmasinda baloncuk filan var demişler nasıl yani iphone tarzı mı olmuş ?

Evet kardeş x2 de iki türlü mesaj menü tasarımı var
    1. giden ve gelen kutusu şeklinde
    2. Diyalog şeklinde yani baloncuklu.
    Normal standart menüde :) mesaj oluştur - Gelen kutusu -Gönderilen öğeler - Taslaklar diye menü oluşuyor.
    Diyalog şekline alınca :) mesaj oluştur - oturumlar -Gönderilen öğeler - Taslaklar diye menü oluşuyor.

Oturumlar bölümünü açınca direk karşına mesajlaştığın kişinin adı çıkıyor. farzet GraNZt senle mesajlaşıyorum. Direk GraNZt yazısına açıp dikdörtgen ama güzel baloncuklu şekiller var. Senden gelen va sana gönderdiğim mesajlar alt alta aynı msn yazışıyormuş gibi oluyor öyle hoş bir yenilink katmış nokia :) Nette resim bulamazsam ben resim çekip ekleyeceğim Mesaj menüsü ile ilgili :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 24 Kasım 2010; 23:58:50 >

• Bendeki 6233 kardeşime verdim kullanıyo... 6233 hoparlör ve kulaklık sesinden memnundum. X2 dende çok memnunum. X2 6233ü hoparlör ses denemesi yaptım. nasıl desem ses yüksekliği bakımından hemen hemen aynı Ses kalite farkı var. X2 de ses biraz daha ince tizzler ve basslar rahat duyuluyo yani ses kaliteli ... 6233 de ses biraz kalın geliyor tizler orta düzeyde ve bass duyuluyor. Kulaklık sesinde 6233 iyi ekolayzer ayarı yapınca güzel bass sesleri duyabiliyordum. X2 kulaklık sesi güzel ama iyi bir ekolayzer ayarı yapınca kulaklık sesi dahada mükemmel oluyo... Ben daha tam eko ayarını oturtturamadım. İyi ekolayzer ayarı yapmış olan arkadaş varsa verebilirmi.

Dış sesde yüksek ses olarak başabaşlar ama ses kalitesi ve tizlerin bassların daha net duyma konusunda x2 önde arkadaşlar.

Birde telefonun ağırlığı konusunda bir yorum yapayim önceden 6233 kullanırken cebimde bir telefonun olduğunu rahat hissediyordunuz kalıplı ve ağır telefondu. X2 hem hafif hemde ince. okadar hafif ki cebimde telefon varmı yokmu elinizi cebinize götürdüğündüze anlıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 26 Kasım 2010; 1:19:37 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.