Şimdi Ara

02122659356-02123373548

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
15.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yukarıdaki numaralar önce 02122659356'dan arıyor eğer telefon çalarsa kayıt ediyorlar ve ardından hemen başka bir operatör 02123373548'den sizi arıyor sözde araştırma yapıyorlarmış !!! dikkat edin lütfen !!!!

diğer dolandıcılar ise SMS Dolandırıcıları mesaj ise şöyle : Gönderen 905344406771 - Aprin'in size özel 5000 TL'lik teminatini almak için hemen 02123549090'ı arayın... şeklinde mesaj yolluyorlar kanmayın ... gerekli şikayetleri yapın.

bir başka dolandırıcı mesaj : Gold Premium Paket Hakkınız bulmaktadır ... lütfen 02124420909'u arayın. Gönderen - 05312463008

• Bilgilendirmelerin için teşekkürler.
  • Gold Premium Paket Hakkınız bulmaktadır ... lütfen 02124420909'u arayın. Gönderen - 05312463008
    bu mesaj ın aynısı bana da gelmişti aramadım tabiki de
  • Evet bu firma her hafta Turkcell hattıma durup durup mesaj atıyor.
    Bazen KOL saati kazandınız der bazen premium gold paket der. artık alıştım :) ki Turkcelldeki reklam mesajları gönderimini servis ayarlarından engelledim ama genede bıkmadan devam ediyorlar. Genelde de 531 li telefon varyasyonlarını kullanan bir Sms spamcısı üçkağıt firması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesadufi -- 1 Ekim 2010; 21:39:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesadufi

Evet bu firma her hafta Turkcell hattıma durup durup mesaj atıyor.
    Bazen KOL saati kazandınız der bazen premium gold paket der. artık alıştım :) ki Turkcelldeki reklam mesajları gönderimini servis ayarlarından engelledim ama genede bıkmadan devam ediyorlar. Genelde de 531 li telefon varyasyonlarını kullanan bir Sms spamcısı üçkağıt firması.

amaçları ne bunların banada geliyor gold sağlık hizmeti vs vs benzeri mesajlar
  • bodemind
    banada geldi aynı mesaj. bende merak ettim ve aradım Axa sigortanın Kara Gün Dostu aile koruma poliçesi olduğunu öğrendim telefondaki müşteri temsilcisi bayanın aktardığı bilgileri önce teyit ettim ve benda bu poliçeyi satın aldım. bu şekilde tefeci ve dolandırıcı gibi yakıştırmalar hoş olmamış açıkçası alan birisi olarak ben rahatsız oldum. 5000 TL olan ise ev eşya poliçesi oldukçada avantajlı bence hoş bir yorum değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali.calik

bodemind
    banada geldi aynı mesaj. bende merak ettim ve aradım Axa sigortanın Kara Gün Dostu aile koruma poliçesi olduğunu öğrendim telefondaki müşteri temsilcisi bayanın aktardığı bilgileri önce teyit ettim ve benda bu poliçeyi satın aldım. bu şekilde tefeci ve dolandırıcı gibi yakıştırmalar hoş olmamış açıkçası alan birisi olarak ben rahatsız oldum. 5000 TL olan ise ev eşya poliçesi oldukçada avantajlı bence hoş bir yorum değil...

çoğu dolandırıcı bunların sizin niye zorunuza gitti ki.. arkadaş bu tarz dolandırıcılıklara karşı bizleri uyarmış iyi de yapmış..

sizin bu uyarıları dikkate almanıza gerek yok bence. :)
  • sende haklısın milletin anasını bellediler banada geliyor bu tur mesaj koskoca CRİSPİNO bile açık hatlardan mesaj atıyor :) çünkü ben kendi çalıştığım hastaneden toplu sms i yurtdışından atıyorum bu kadar ucuza mal olmuyor ... çünkü benimde kullandığım 10000 sms 7.8 tl olunca millet nereye ne atacağını şaşırıyor... ayrıca zoruma giden bir şey yok belirteyim. sadece bu tür sms gönderen bir çok firma var ve bunlardan biride benim arkadaşım medikal ürün satıyor... yani herkez dolandırıcı değil... at çamuru meselesi gibi anlayacan...
  • olay çamur atma olayı değil. insanlara zorla sms atmak bir kere zaten ahlak kurallarına aykırı. bırak dolandırıcılığı istemiyorum denildiği halde bu tarz sms leri insanlara yağdırıyorlar.

çamur atılmış atılmamış beni ilgilendirmiyor. insanların isteklerine saygın yoksa çamura da alışık olacaksın.
  • Hoş olmamış böyle söylemeniz demişsiniz. iyi güzel siz satın almışsınız güvenmişsiniz neticede. Ki sizde öğrendim ne sattıklarını burada. Ama biri bana zorla kol saati kazandınız indirimli premium paketi hakkınızı şu numaradan arayarak alın. gibi mesajada kimse kusura bakmasın ama benim gözümde üçkağıtçıdır. Böyle şeyler yazacaklarına en azından marka ismi belirtmeden de olsa size indirimli bir hayat sigortası yapmamızı isterseniz bizi arayın deselerdi bizde bilirdik ne olduğunu.İçeriği Muamma ismi cismi belirsiz Spamlarin sadece genellikle üçkağıtçı firmaların tercihi olduğunu sizde tahmin edersiniz.(Neticede hiç bir kurumsal firma 3.derece aracıları tarafından isminin SPAM mesaj reklamlarında kullanılmasına izin vermez .)
    Adamlar Kol Saatine kafayı takmış illaki takacaklar kolumuza.
    İstemediğim bişeyi zırt pırt sms atıp duran bi firma benim gözümde durumu budur.
  • Eğer mesaja olumlu bakıp abpne dönüş yaparsa yani denilen numarayı ararsa;

Bu işten abonenin operatörü de kazançlı çıkıyor.

Bu şekilde abone arayınca operatörü de kazanmış oluyor.Heryöne bedavası olanlar,benim bedavam var,bişey kaybetmiyorum dese bile sonuçta bedava dakikanız azalıyor,bu da sonuçta bir ücret düşmesidir.

Gönderilen mesajlar uygun ücretle gönderilen mesaj olunca gönderen için herkese bol bol göndermekte maddi bir kayıp söz konusu değil,gönderilenlerden çok azı arasa ve anlaşma yapsa bile onlar için oldukça iyi bir kazanç.

Mesajın içeriği doğruysa,mesajı gönderen firma kaçak döğüşüyor,demekki sundukları imkan ve şartlarda iddialı değiller.Eğer gerçekten çok cazip şeyler sunsalar mesajın içeriğine yazarlardı,şu şudur bu da budur,aramanızı bekliyoruz derlerdi,ama sadece arayın demek hiç ciddi firma duruşu değil.

AXA sigorta şu ülkemizi Kürt-Ermeni-Rum-Anadolu diye 4 ayrı devlete bölmek isteyen Fransız lobisinin firması değil mi?

Uzun yıllardır Fransız malı almıyorum eğer alternatifleri az çok tercih edilebilecekse.

• :) haklısın sende...
  • Biraz önce benide çaldırdılar 02123373548 bu numaradan
  • bugun 02123373548 tarafından arandım ismimi ve şehri söyledim bekledim ki tc vesaire istesinler diye ama istemediler sonra polise başvurdum polis isim ve şehirden hiç bir dolandırıcılık yapamazlar dedi .bi bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın aradkaşlarç.
  • 02122659356 az önce benide aradılar cevap veremeden kapandı gerçi cevap verse idim de bir şey anlamazlardı,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

02122659356 az önce benide aradılar cevap veremeden kapandı gerçi cevap verse idim de bir şey anlamazlardı,

neden bişi anlamazlar merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradox1026

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

02122659356 az önce benide aradılar cevap veremeden kapandı gerçi cevap verse idim de bir şey anlamazlardı,

neden bişi anlamazlar merak ettim

Ağzıma ne gelirse sayıyorum bu tip adamlara çünkü bi kaç kerede ben komiserim diye arayanlarda olmuştu ana avrat basmıştım küfrü,
  • 02122659656 bugün beni de 2 kez aramış ama sonradan farkettim, numarayı google da aradım bu sayafaya ulaştım!
  • tanımadığım numaralara cevap vermiyorum. ortada önemli birşey varsa birkaç kez aranıyorum zaten. 1 kere aranırsanız bilin ki sazan.avı dır dikkate almayın
  • Merhaba arkadaşlar.

Bugün ben de saat 14:44'te 02122659356 numaralı telefondan arandım. Geri arama yaptığımda ise üç farklı tonda hata tonu ve telefonun ekranında "numara kullanımda değil" yazdı.

Şimdi bu mesajı yazarken de dediğiniz gibi farklı bir numara aradı. Saat 14:54'te 02127050551 numarası. Tabi ki dediğiniz gibi açmadım .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.