Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes'e merhabalar , Dell N5010 i5 Kullanıcısıyım Sol fan tarafı aşırı ısınıyor ve harddisk tarafı eskden kapanma yapmıyordu şimdi kapanma yapıyor bir süre sonra neden kaynaklanıyor bilginiz varmı nasıl bir yol izlemeliyim? harddismi değişmeliyim ssd alsam çözüm olurmu
  • r2055 R kullanıcısına yanıt
    dell çağrı merkezini aramıştım bi kere dparca.com diye bir site verdi orjinal satıyorlarmış
  • arge48 kullanıcısına yanıt
    dell teknik servise götürdüm. götürmeden önce hard diski değişmiştim. servis 2 hard diskte de boot sector oluşmuş dedi bunun neden kaynaklandığının tespiti için bir hafta kalması lazım dedi. ssd hard disk önderdi. elektrik kesilmesi yanlış kapama ve çok hareket ettiriyorum ondan olabilir dedi. birde bi,r kere anakartı değişimişmişti. masraf yapmaya değmez heral yeni pc alıcam. boot sector de çözülmez heral
  • Fan sesisin kaynağı tam olarak nedir, hangi parçayı değiştirirsem veya ne yaparsam sürekli öten bu fan sesinden kurtulabilirim.
    Hazır elim değişmişken şu sese de birçözüm bulmak istiyorum.

Sanırım bu iki parçayı alacam.
    http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-4gb-value-ddr3-1333mhz-cl9-tek-modul-notebook-ram.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-120gb-ls-serisi-sata-30-ssd-535mb-okuma-_-440mb-yazma.html

• Gold_Army08 kullanıcısına yanıt
    Bad sector cozulurde ileride uine ani hatayi yapar. Anakartinizda degismis miladi.yinedoluyo olabilir imkaniniz varsa yenisini alin.hocam yoksa bi ytemizlik bi ssd isinizi gorur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamtugrul

Fan sesisin kaynağı tam olarak nedir, hangi parçayı değiştirirsem veya ne yaparsam sürekli öten bu fan sesinden kurtulabilirim.
    Hazır elim değişmişken şu sese de birçözüm bulmak istiyorum.

Sanırım bu iki parçayı alacam.
    http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-4gb-value-ddr3-1333mhz-cl9-tek-modul-notebook-ram.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-120gb-ls-serisi-sata-30-ssd-535mb-okuma-_-440mb-yazma.html

İsinmadigi halde bi.ses yoksa temizlik macun ve pad lerin yenilnmesiyle halledilir hocam.

• arge48 kullanıcısına yanıt
    Mouse pad ısınıyor, hard diskten tıkır tıkır sesler geliyor,sürekli fan ötmesi var. Fanıda değiştirmem gerekirmi ?
  • mac os yükleyebilen var mı?

• dreamtugrul D kullanıcısına yanıt
    işte ısınma sorunu var temizlemekle geçmezse değiştirirsin ama gerek kalmaz sanırım temizlik yapınca fan sesi düzelir. hdd kafa vurmaya başlamış olabilir yani gidici olabilir o da ısınmadan. hdd tune ile tarat istersen. az çok eline tornavida alabilirsen ben tarif ederim temizliği yapabilirsin ya da youtube da videoları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arge48

hocam bir de zaten web cam den dolayı bir mikrofonu vardır siz ne için ek istiyorsunuz yetersiz mi geldi?

Evet dahili mikrofonu var zaten hocam ama yetersiz. Gorsel egitim videosu hazirliyorum o yuzden ses iyi anlasilir cikmali. Evde Asus x550jk laptop var, oda ayni sorundan muzdarip ama asus ta ses kalitesi cok daha iyi. Bu videoyu asusla yaptim. Bidahaki icinde dediginiz usb ses kartindan istettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    anladım hayırlı oldun hocam.
  • http://m.youtube.com/watch?v=Rac-dSNhEvs

bunu deneyen var mı?

• Bilgisayarin kasasinin dandik oldugunun farkindaydim da icinin de dandik oldugunu bilmiyordum. Gpu isinma yapinca icini actim ve sogutucunun gpu'ya degmedigini farkettim. Arayi resmen ~2mm termal macunla doldurmuslar. Bilindigi uzere termal macunun kalin olmasi termal izolasyona sebep oldugu icin macunun olabildigince ince olmasi gerekiyor. Arayi doldurmak ve isi gecisini arttirmak icin bakir plaka koyacagim yarin. Insallah cozum olur.

Islem bitti editi:
    Su an gittigidiyordan aldigim bakir plakayi taktim ve onceden pes'te 107 dereceyi goren gpu 75i gecmiyor. Herkese oneririm. Hatta 85 dereceye kadar bi overclock yapmayi da dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herdem09 -- 18 Kasım 2014; 11:23:40 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Hocam neden bu mac aski

• quote:

Orijinalden alıntı: herdem09

Bilgisayarin kasasinin dandik oldugunun farkindaydim da icinin de dandik oldugunu bilmiyordum. Gpu isinma yapinca icini actim ve sogutucunun gpu'ya degmedigini farkettim. Arayi resmen ~2mm termal macunla doldurmuslar. Bilindigi uzere termal macunun kalin olmasi termal izolasyona sebep oldugu icin macunun olabildigince ince olmasi gerekiyor. Arayi doldurmak ve isi gecisini arttirmak icin bakir plaka koyacagim yarin. Insallah cozum olur.

Islem bitti editi:
    Su an gittigidiyordan aldigim bakir plakayi taktim ve onceden pes'te 107 dereceyi goren gpu 75i gecmiyor. Herkese oneririm. Hatta 85 dereceye kadar bi overclock yapmayi da dusunuyorum.

nasıl bişey aldın resim ya da link var mı?

• Urun bu:

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1x-hp-dv-serisi-anakartlar-icin-bakir-levha-0-8m-135568278

Fakat benim gibi 107 derecelere cikma problemi yoksa gereksiz. Bende aniden basladi problem, onceden yoktu.
    Bu arada ihtiyaciniz varsa ve isiniz acil degilse ebay'den almanizi oneririm. Ayni fiyata 5-6 adet satiyorlar. Copper shim diye aratirsaniz cikar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam neden bu mac aski

güzel soru
    stabil, arayüz güzel, ve donma yok kitlenme vs yok windows gibi karmakarışık değil

• quote:

Hocam neden bu mac aski

güzel soru
    stabil, arayüz güzel, ve donma yok kitlenme vs yok windows gibi karmakarışık değil

• arkadaşlar n5010 un güncel driverlerini nerden bulabilirim
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Windows u yedirmeyiz. Apple duşunmuyor musunuz hocam daha uygun olur sanki.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.