Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elinde bozuk şarj cihazı olan var mı?
    Bana kablonun ucundaki mavi led lazım.
    Bu nedenle adaptörü bozuk , çalışmayan bir şarj cihazı arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5010'un en büyük problemi ısınma.Hardisklerinin genelde hasar görme sebebide bu.
    Harddisk soğutma kanallarının hemen yanında konumlandırılmış durumda.Harddisk'i sökene kadar zaten yeni bir laptop yaratmış gibi oluyorsunuz.
    Dell bile kabul ediyor hatalı ve pişmanlık dolu bir üretim modeli olduğunu.Araştırdığında tüm 5010'ların bir süre sonra aşırı ısınma problemi nedeniyle tamir gördüğüne denk geleceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarlabasi

5010'un en büyük problemi ısınma.Hardisklerinin genelde hasar görme sebebide bu.
    Harddisk soğutma kanallarının hemen yanında konumlandırılmış durumda.Harddisk'i sökene kadar zaten yeni bir laptop yaratmış gibi oluyorsunuz.
    Dell bile kabul ediyor hatalı ve pişmanlık dolu bir üretim modeli olduğunu.Araştırdığında tüm 5010'ların bir süre sonra aşırı ısınma problemi nedeniyle tamir gördüğüne denk geleceksiniz.

Ben alalı 4.5 sene oldu ama daha ısınma sebebiyle bir sorun olmadı.
    Epey de oyun oynadım. Ayrıca hor kullanıldığı zamanlar bile oldu. Tık yok valla.
    Ama şarj aletinin ucunu kopardık maalesef.

Diskin yeri gercekten kötü. Değişmek ölüm.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Hocam şanlısınız toplu halde aldirdik zamanında iki senede burnumuzdan getirdi. Hor kullanılmadıkları halde. Bu hafta toplu termal macun değişimine göndermeyi düşünüyorum

• tarlabasi kullanıcısına yanıt
    Elektronik biraz şans işidir ama ben memnunum dell den.
    Tekrar laptop alacak olduğum zaman dell , bakacağım markalar icinde olacaktır kesin.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılma olmasın. Dell dandik bir markadir demiyorum. Aksine çok kalitelidir. Beğenirim. Fakat bu modelinde üretim hatası var. Bunu kendileri bile kabul ediyor. Google'a dell n5010 ısınma yağdığındada örneklerini göreceksin hocam. Evet elektronik şans işi ve şanslısın :)

• bence de benim de iki harddisk bozuldu.
  • tarlabasi kullanıcısına yanıt
    Doğrudur arkadaşım.
    Uzun yıllar bu işin iiçinde olduğum için bilirim ne demek istediğini.
    Daha önceleri hp ve acer kullanmış biri olarak dell 5010 da pek bir sorun göremedim.

Far cry, crysis 1-2 , cod serisi, black ops , battle field, tomb raider serisi, prince of persia ve aklıma gelmeyen daha nice oyunları sorunsuz oynadım.
    Isınmadan dolayı kapanma ya da tekleme gibi bir sorun yaşamadım.
    Ama oğlum laptopu düşürünce diskte bad sektör oluştu, mecburen değiştim.

• İyi günler arkadaşlar. Dell Inspiron N5010 laptopum aşağıda belirttiğim özelliklere rağmen oyun ve uygulamalarda genellikle kasma sorunu yaratıyor bana özellikle şu son 3-4 aydır daha bi arttı. Öyle ki yakında laptopu atıcam camdan aşağı. Bana tırnak yedirttiği çok oldu. Ufak tefek takılmalar elbette olacaktır ancak bu ufak tefek takılmalar sürekli olduğu için artık sinirime feci şekilde dokunmaya başladı. Buna çözüm ararken ramimin yetersiz kalıyor olabileceğini yazan bir yazı okudum. 4GB ram desteği yapmayı düşündüm ancak böyle birşeyin mümkün olup olmadığı hakkında malesef pek bilgi sahibi değilim. Bildiğim kadarıyla laptoplarda ram takviyesi olmuyordu. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @2.67 GHz 2.66 GHz (4 çekirdek)

Ram: 4GB

Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 5650

Windows 7 Ultimate SP 1 kullanıyorum. Bunların dışında yardımcı olabilmeniz için yazmam gereken başka bir özellik var mı bilmiyorum. Bir de aklıma takılan bir diğer konu 1TB harici diskim var. Bu diskin çoğu alanı boş. Bunu ram gibi tanımlatarak kullanmam mümkün müdür acaba? Yoksa değiştirme gibi bir olanağım varsa 4Gb ram almam mı gerekir? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. Herkese iyi günler.

• Ram takviyesi yapılır arkadaşım.
    Kim dedi yapılmaz diye?
    Yalnız iki adet ram slotu var ve sende ikisi de dolu mu?
    Tek 4 gb ram var ise yanına bir tane daha 4 gb takabilirsin. (Bana sorarsan gerek yok)

Yavaşlığın bence ram kaynaklı değil.
    Diskine bad sector taraması yapar misin?
    Hdtune programı işini görür.

• HD tune programını indirdim taramasını yaptırdım ancak çok fazla anlamadığım için sonuçtan pek birşey çıkaramadım malesef acaba size taramaların resmini göndersem biraz daha yardımcı olabilir misiniz?
  • Kırmızı renkli noktalar var mı ?
    Yine de ekran görüntüsünü koy bir bakalım.

• Arkadaşlar Merhaba

Ben ttnet den dell inspiron n 5010 aldım. benim uzun zamandır şöyle bir problemim var. internet sayfalarından donma takılma geç yükleme şeklinde. ama ben bunun internetimden mi pc den bi kaynaklandığını bir türlü çözemiyorum. bu pclerde böyle bir problem varmı varsa çözümü nedir. sorun pc de değilde internette ise bunun çözümü nedir. sırf bu yüzden internetimin hızını arttırdım ama nafile.
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

kolay gelsin
  • sorunu çözdüm

işletim sistemim 64 bit idi. 32 bit e çevirdim. demekki ilk aldığımda 32 bit idi. sonra format atmıştım. şimdi ilk halimde döndü şimdi internetim çok iyi
  • merhaba

sorun devam ediyor. sanırım güncellemelerden sonra oldu. pc kasıyor özellikle internet sayfalarında. skyp de sarı uyarı veriyor. pc yavaş diye sorunu çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim.

kolay gelsin.
  • Herkeste aynı olan ekran kartı okuma yazma hatası alarak tamire götürdüğüm bilgisayar, tamirinden 1 ay sonra aynı hatayla beni yarı yolda bıraktı:)
    Şuanda Asus'a geçtim, bu pc'yi bilgisayarcılar falan alır mı acaba?
  • Benim PC deşöyle bir sorun var bilen yardımcı olacak varsa sevinirim.PC açılıyor sürekli kısa bip çalıyor,Ekran simsiyah fakat Windows açılma sesi duyuluyor.Sürekli bip ana kart sorunu diye okudum ama anakart yanmış olsa Windowsunda açılmamsı gerekmiyor mu?
  • Arkadaşlar bu wireless kart çok performanssız geliyor bana online oyunlarda falan lag oluyordu çok anten aldım sorun düzeldi ama antenim bozuldu şimdi tekrar karta döndüm mecbur şu linkteki gibi kart alsam daha performanslı olur mu sizde şimdikinden antene devam mı anten yüzünden de usblerin hepsi doluyor

http://www.aliexpress.com/item/Laptop-notebook-wireless-lan-card-for-Intel-Centrino-Advanced-N-6235-6235ANHMW-Wlan-card-Bluetooth-4/1000065870.html

• quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Arkadaşlar bu wireless kart çok performanssız geliyor bana online oyunlarda falan lag oluyordu çok anten aldım sorun düzeldi ama antenim bozuldu şimdi tekrar karta döndüm mecbur şu linkteki gibi kart alsam daha performanslı olur mu sizde şimdikinden antene devam mı anten yüzünden de usblerin hepsi doluyor

http://www.aliexpress.com/item/Laptop-notebook-wireless-lan-card-for-Intel-Centrino-Advanced-N-6235-6235ANHMW-Wlan-card-Bluetooth-4/1000065870.html

bu bizimkine uyumluysa bende alabilirim benimkiside aşırı kopuyor

• Herkese merhaba öncelikle benimde dell marka i3 işlemcili 5010ınsprion marka laptopum var. Müzik dinlemek için kulaklığı taktığımda hoperlörden müzik sesi gelmeye devam ediyor . Normalde sesin kesilmesi sadece kulaklıktan gelmesi gerek . Jaklarda mı sorun var ? format atıcam yakında .Birde kablosuz mouse kullanmama ragmen mouse çalışmıyor ikonla bir sayfayı yada linki 5-10 defa sürekli tıkladığımda ancak çalışııyor .Bozuk diye yenisini denedim aynı sonuç.

Tavsiye edeceğiniz üsküdar yada kadıköyde dell den anlayan iyi bir teknik servis var mı ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.