Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 35turka

Dil seçeneğinin hemen yanındaki bulunan yukarı ok şeklindeki simgeye tıklıyorsun oradn özelleştir diyosun 9 ve A olması gerekiyor onları simge ve gösterileri gizle yapıyorsun.

istemediğim şey şu;

http://i1101.hizliresim.com/2011/1/18/22.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkunited

quote:

Dil seçeneğinin hemen yanındaki bulunan yukarı ok şeklindeki simgeye tıklıyorsun oradn özelleştir diyosun 9 ve A olması gerekiyor onları simge ve gösterileri gizle yapıyorsun.

istemediğim şey şu;

neden kapatmak istediğinizi anlamadım ama bunu ve tüm görsel animasyonları (ses aç kapa, parlaklık aç kapa, wireless aç kapa) sağlayan şey Dell Quickset yazılımı. Sadece numlock aç kapa göstergesini iptal edemezsiniz, bu yazılımı sistemden kaldırırsanız tüm animasyonlar iptal olur. (tamamen kaldırmak yerine başlangıç programlarından kaldırırsanız da animasyonlar iptal olacaktır)

•  DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü

>

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü

>

bu şekilde yapıcaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: dntpnc

quote:

Orijinalden alıntı: bjkunited

quote:

istemediğim şey şu;

neden kapatmak istediğinizi anlamadım ama bunu ve tüm görsel animasyonları (ses aç kapa, parlaklık aç kapa, wireless aç kapa) sağlayan şey Dell Quickset yazılımı. Sadece numlock aç kapa göstergesini iptal edemezsiniz, bu yazılımı sistemden kaldırırsanız tüm animasyonlar iptal olur. (tamamen kaldırmak yerine başlangıç programlarından kaldırırsanız da animasyonlar iptal olacaktır)

kullandığım bir programı açınca orda bilgi çıkıyor ama ben tam orada başka bir şey tıklamam gerek...ama o bildiri çıktığında tıklayamıyorum istediğim yere...çünkü caps lock: on çıktığında tıklayınca caps lock:off a dönüyor...

• quote:

>

>

bu şekilde yapıcaksın.

nereden yapıldığını biliyorum..ordan olmuyor...

msconfig ten quickset in başlangıcını iptal ettim...sadece yazı çıkıyor artık...
    http://i1101.hizliresim.com/2011/1/18/123.jpg

• Ben dediğim yerden yapıyorum gayetde oluyor.
  • her bilgisayarı açmamda bluetooth yazılım lisansı bulunamadı diyor.bunun çözümü nasıl olacak ? bilen varmıydı ?
  • Driverlarını güncellemen gerekiyor sanırım.
  • DELL Inspiron n5010 / 15R VIDEO YOUTUBE

http://www.youtube.com/watch?v=dQTo3EGiuaQ
    fan gürültüsü ve diğer problemler dosya büyük olduğu için en düşük kalitede yükledim ama bahsettiğim şeylerin fark edilmesine engel olmuyor. Atlamadan kesintisiz ve sesini açarak ortam gürültüsünden uzakta izlerseniz daha aydınlatıcı olur sanırım.

Benim satın aldığım
    DELL INSPIRON N5010
    model no: 5010 -3432
    T46H33
    Intel core i5 CPU M460 2,53Ghz, 3GB RAM
    Ati mobility radeon HD 550V 1GB
    Samsung HDD 320GB HM321HI
    PLDS optical disk drive DS-8A5SH
    Win7 B 64bit
    PLDS (Philips & Lite-On Digital Solutions Corporation, Taiwan)
    BIOS version A11 oldu... en son hali.

Ben de bu ürünü MEDIA MARKT'tan geçen hafta satın aldım. Aldığım günün akşamından itibaren dikkatimi çeken sinir bozucu problemler şunlar. Çeşitli ayarlar seçenekler denememe rağmen, dell supportun önerdiği BIOS update yapmama rağmen bunlardan kurtulamadım.

Ama ses çıkışları çok güzel ona laf yok! SRS premium sound hikayeleri vs Dell abinin en beğendiğim tarafı tabii ki de satış sonrası hizmet ve servis kalitesinin yanında.

FAN gürültüsü ve FANnın durmaması
    Fan hem rahatsız edici şekilde sesli, gürültülü çalışıyor hem de hiç durmuyor . Kulaklarınıza ve beyninize eziyet bu uğultu çok rahatsız ediyor. Sessiz ortamda çalışırken bu nefret edilecek hale dönüşüyor.
    Windows açıldıktan 6-8dk sonra fan çalışmaya başlıyor ve o dakikadan sonra hiç durmuyor.
    Kullanıcı olarak ben hiç bir işlem yapmazkene, hiçbir program, pencere vs açık değilkene tamamen atıl bir şekilde amiyane tabirle öküzün trene baktığı gibi mal mal desktobuma bakarkene...bluetooth, wireless vs kapalıyken, McAfee aktive edilmemişken. Hatta durdurulmuş durumdayken Win yönetim panelden hizmetlerden devredışı durumdayken. USB portlarda hiç bişi takılı değilken,
    Performans ayarları dengeli plan veya güç tasarrufu seçilmiş durumdayken. AC adaptörde veya pil gücünde fark etmiyor. sonuçta bu makinanın fanı durmuyor ve sessiz çalışmayı bilmiyor.
    Ve BIOStayken... fan full hız modunda çalışıyor hem çok daha gürültülü çalışıyor hem de çok fazla sıcak hava üflüyor ve BIOStan çıkana kadar durmuyor.

Ayrıca Windows içindeki performance derecelendirme notu 5,0 çıktı çok da spesifik bir değerlendirme olmasa da Bilin bakalım bu hangisi? Tabii ki işlemci. İ3 işlemciler bile bu notu alıyor bu i5 m460 ne hakla bu notu alıyor? ve niye fazla para veriliyor o zaman merak ediyorum?
    Ben sadece bir program çalıştırdığımda bile CPU ısısı 66c derecelerde ve zaten hiç durmayan fan sapıtıyor iyice.

Bu problemle ilgili aldığımın ertesi günü DEEL support'u aradım (Atina- Yunanistandan Türkiye'ye destek verilyorlarmış bu arada) bana BIOS update önerildi. Online BIOS update yaptık ama NE BIOS version A10 ne de A11 ile sorun düzelmedi DELL'in sitesinde community website içinde bu sorundan bahseden başkaları var mı diye bakarken bulduğum örneklerden biri.

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/19360116/19803046.aspx#19803046 sorunları bu sitede de paylaştım.

http://forums.techarena.in/portable-devices/1365436.htm Başka bir forumdan örnek.

Bu BIOS versiyonların ne için verildiğine baktığınızda DELL in sitesinde açıklamalar aşağıdaki gibi ve fanla ilgili bişiden bahsedilmiyor her ikisinde de. Biri kart okuyucu için gelişmiş destek sunuyor diğeri Ubuntu'cular için pil şarj etme sorununa çare, USB depolama araçlarına destek ve BIOS master şifresi kurtarmayla ilgili geliştirme sunuyor.
    Dell inspirion N5010 system BIOS version A10 Release Date:11/18/2010
    Dell inspirion N5010 system BIOS version A11 Release Date:1/10/2011

BIOS A10 Fixes and Enhancements
    1. Improved support for integrated card reader.
    BIOS A11 Fixes and Enhancements
    1. Improved battery charging support for Ubuntu.
    2. Improved USB storage devices support.
    3. Enhanced BIOS master passowrd recovery required Service Tag information.

HDD den gelen cizzzzt! klik! çik! çik! sesler ve HDD led'in hiç durmadan flash çakması
    Kullanıcı olarak ben hiç bir işlem yapmazken bile HDD sürekli bişiler yazıp çiziktiriyor HDD led ışığı sürekli yanıp sönüyor hiç durmuyor sürekli click! clock! şeklinde ses yapıyor kafayı bir oraya bir buraya ne yapacağını bimezmiş gibi dokunduruyor ve maalesef ben bunu duymak zorunda kalıyorum.. sinir bozucu! içinde zaman ayarlı bir bomba varmış gibi....bunu sessiz ortamda çalışırken fark ediyorsunuz. Bir şey kayıt ederken Movie Maker da mesela cizzzz! cızırt! cızzzzzzrttt! fark edilir şekilde sinir bozan ses çıkarıyor. McAffee, win update, diğer updateler, uzaktan erşim, prefetch-superfetch, index service, bluetooth, wireless vs vs ....durdurmayı bırak :) devre dışı yapmayı denedim ama Resource monitor de Disk bölümünde PID işlem kod:4 olan bi dolu system dosyası mevcut normal öncelikli işlemler görünüyor logları filan tutuluyor vs... sonuç negatif : artık kastırmanın lüzumu yok diye eski ayarlara tekrar döndürdüm en iyisi hiç bişi yaptırmamak bilgisayara dursun di mi tamamen süs eşyası gibi ...:)) beni endişelendiren sürekli meşgul olan sürekli bişiler yazıp çiziktiren bu HDDnin bi süre sonra kafayı iyice yiyip, sıyırıp tamamen durması...fazla meşguliyetten ve çok çalışmış olmaktan yani ömrünü yersiz şekilde tüketmesi HDD yi genç yaşında kaybetmek.............. en önemlisi de tüm datalarımı kaybetme korkusu. HDD arızalıysa değişir ama peki diğer sorunlar nası yok olcek? BIOS update ilaç değil bunu geçtik.

ODD ( optical disk drive) gürültüsü ve laser lensin parmaklanmasına izin veren tasarımı
    N5010 üzerinde bulunan optik disk sürücü PLDS marka. Philips Liteon evliliğinden doğan bir melez kırması sürücü. Tüm notebook ODDlerde olduğu gibi tasarım olarak mekanizma tray üzerine yuvalandırılmış açıyorsunuz hoop! herşey meydanda fakat bence bunun Laser lens seviyesi daha yukarıda DVD CD vs koyarkene parmaklamamak için kastırmanız lazım üstelik DVD mi de parmaklamayım derseniz ortadaki tırnaklı şeye takmak mesele DVDyi ( en azından benim için..... akıllı, becerikli olduğumu söylerler ama PLDS testinden zor geçiyorum valla). Ayrıca 5 kez düzgün koysan mutlaka birinde değecen oraya ve sadece sen mi kullancen yakınların kullanırken aynı özeni, dikkati gösterebilcek mi? Ben lenslerin korunması gerektiğini öğrenmiş kullanıcılardanım öyle langur lungur parmaklanmaz temiz tutulur, hassas davranılır diye biliyorum ama PLDS sanırım bu sorunu çözmüş parmaklayın leyyn! bişicik olmasss benim ürettiğim ODDye der gibi tasarımlamış aleti. Bunu da benim cahilliğime(!) verir umarım artık.
    Ve işin en gıcık tarafı..... bu ODDye kaç çeşit DVD CD vs taktıysam abuk subuk sesler çıkarıyor okurken Tak! Tuk! tık! tıkır! Tıkı! tıkı! bi de bu yetmezmiş gibi hızlanıp çoştuğunda tüm PC masam vibrasyona giriyor zaman zaman yapıyor bunları ama bi anda yüreğiniz yerinden oynuyor siz dalmışken çok yersiz anlamsız fazla bir gürültü sonuçta...maaşallah çok güçlü kendileri :)) bu açıdan tebrik! masaj aleti yerine de kullanılabilir kucağınıza koyarsanız.

Klavye sesi, Klavyenin esnemesi özellikle sağ bölümün daha fazla
    Klavye kullanırken fark edilir şekilde tuşlar ses yapıyor daha sessizini yedim de ondan biliyom :)) )
    10 parmak klavye kullanıcısı olarak parmakları kaldırmadan bakmadan yazabilen tuşlara yersiz baskılara ve vuruşlara ihtiyacı olmayan biri olarak fark ettiğim şey bu. Bi de çatır çutur, parmak havada tek tük yazın dinleyin Hah! işte bizim kız- oğlan oyunu bıraktı çalışmaya başladı bak ne güzel de çalışıyor takır! tukur! dedirtmek için ideal bi de şöyle havalı bir enter çaktırdınız mı daha vahim işte olay o bölgelerde kopuyor. Çünkü klavyenin bu bölgesi harika esniyor, eğiliyor aşağıya doğru NumPADin oralar ve sol cenapları. Buranın altında ODD konuşlandırılmış haliylen ve altında boşluk var. Malzeme de hafif olsun diye seçilen bişiler olunca ortaya böyle azotlu bir netice çıkıyor sanırım. Esnesin sorun değil ama ses yapmasın bu sebep yüzünden lütfen... Tuşların altındaki yaylı klips bu boşluk yüzünden daha çok geri tepiyor gibi geliyor bana ve tuşlar havalı, yüksek konuşlandırılmış bence.

Pil şarjı süresi düşük 2 saat civarında veya daha az gidiyor ~1saat 45dk filan
    %100 şarj ile oluyor bunlar ve Pil "güç tasarrufu" planı seçiliyken. Monitör aydınlatma, parlaklık en en kısıktayken( benim gözler ışıktan çok rahatsız oluyor) wireless, bluetooth vesair pil emici keneler kapalı iken. Ethernet cable bağlantısı ile. External olarak USB portlarda bişi takılı değilken. Ekran koruyucu, ekran karartma, sleep mod 1, 5 , 10 dk ayarlı ama iş üzerindeyken bunun anlamı yok tabii..
    Firefox ta surf yaparken bu sorunları araştırıken forumlar mesela, foto, video, music filan dinlemek yokken yaklaşık 2 saat gidiyor pil şarjı. Hele bi de youtube, video klip, dizi vs izleyin, media player filan açın işte o zaman 1 saat 45dk zor dayanabiliyor. Şimdi bu notebook'un ne kadar mobile olabilitesi var ki soruyorum ? Günlük ev işlerinde mi kullanacez bu i5li Dell'imizi dışarı çıkmıycez mi, presentasyona filan gitmiycek mi bu Deli?...mobilitesi bu kadar limitliyse bunu da elektrikle kullanacaksak 1,5-2 saat sonra mecburen bir yere sabitlenip fişleneceksek PC kullan daha iyi. Dışarılarda gezinirken de.... başkasının bilgisayarını kullanma ama başkasının prizini kullan! Lüküs hayat bu olsa gerek. Eskiler bu şekildi tamam ama yeni modeller yeni jenerasyon notebooklar, işlemciler, gelişmiş işletim sistemleri vs hala böyle olmak zorunda mı? Yoksa sadece benim ki mi böyle? Başkaları ne diyor bu duruma.... Uzun pil şarjı görebilen haber etsin lütfen bu model için. Neyse minnoş, bihoş mizah bi yana. Bu durum fanın non-stop çalışmasından olabilir mi diye merak ediyorum?

GARANTİ SÜRESİ Dell support sitesinde YANLIŞ KAYITLI ve DELL kayıt formu listesinde, online chat support listesinde TÜRKİYE YOK.
    Benim DELL N5010 notebook'umun garanti statüsü aşağıdaki gibi görünüyor
    Dell IBU: Europe
    18 Oct 2010 - 19 Oct 2012
    18 Oct 2010- 19 Oct 2011 parts only Ama ben notebook'umu 10 Ocak 2011 de MEDIA MARKT 'tan aldım.
    Internette benzer sorunu yaşamış olan ve kendisine Garantiniz yok bitmiş, yapamayız, edemeyiz denince bunu öğrenen faturasını da bulamayan bunlarla uğraşan DeLL kullanıcısı insanlara rastladım.
    Dell support sitesinde DÜZELTME İÇİN verilen link üzerinden bu GARANTI tarihlerini düzeltmeyi denedim bakın neyle karşılaştım. Oradaki kayıt formu listesinde TÜRKİYE YOK. http://www.dell.com/content/topics/global.aspx/support/order/en/retail_landing_page?c=us&l=en&s=genAcaba
    SONUÇ: DÜZELTEMEDİM TARİHLERİ!
    DELL Türkiye sitesinde http://www.dell.com.tr/ olabilir mi diye baktım orada böyle bir kayıt bölümü hiç yok zaten ve destek için direk uluslararası Web sitesine link atıyor. Yine aynı yere gitmiş oluyorsunuz sonuçta. Dell Türkiye uyuyor mu? Türk müşteriler neden garantilerini site üzerinden düzeltemesinler????? Hem Dell burada çatır çatır satılsın hem de Türkiye listede olmasın ohhh ne ala!
    Ayrıca online chat support listesinde de TÜRKİYE yok. http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/chat/global_chat_entry?c=us&cs=19&l=en&s=dh
    Haiti, Barbados, Saint Lucia, Aruba vs gibi haritada nokta şeklinde zor görünen tropik cennetler bilem varken....Türkiye yok. Gruplardırarak support verseler ülkelere olamıyor mu yani? Nasıl olsa şu an Yunanistan Atina dan alıyoruz supportu. Biz de live chat support alsak uğraşmasak telefonla filan hem daha hızlı hem de log tutabilirsiniz bir şekilde. Bu ayrımcılığa gerek olmadığını düşünüyorum Dell'in imkanları bunu sunmaya yeter de artar bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobic -- 22 Ocak 2011; 17:23:23 >

• SELAM ve SAYGILAR
    Arkadaşlar ben hepsi buradadan
    DELL INS. 5010 CORE I3 370M-2.40GHZ-4GB-320GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-BT-CAM-W7BAS
    siparişi verdim pc elime gelmedi ama kargoya verildi size sormak istedigim iki nokta var?
    1. cisi bu laptopun işletim sistemi freedos yani işletim sistemi yok
    2. cisi bunun işletim sistemini ne yükleyecegime karar veremedim windows 7 home profosyonel yükleyecem ama 32 bit mi yukleyecem 64 bit mi yükleyecem karar veremedim.
    Çünkü pek çok sitede dell2in bu modeli için:
    Bellek 3 gb yazıyor maksimum bellek destegi 4 gb yazıyor bana yardımcı olursanız sevinirim..
    İlgi alakanız için şimdiden teşekkürlerrrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkitolkixxl

SELAM ve SAYGILAR
    Arkadaşlar ben hepsi buradadan
    DELL INS. 5010 CORE I3 370M-2.40GHZ-4GB-320GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-BT-CAM-W7BAS
    siparişi verdim pc elime gelmedi ama kargoya verildi size sormak istedigim iki nokta var?
    2. cisi bunun işletim sistemini ne yükleyecegime karar veremedim windows 7 home profosyonel yükleyecem ama 32 bit mi yukleyecem 64 bit mi yükleyecem karar veremedim.
    Çünkü pek çok sitede dell2in bu modeli için:
    Bellek 3 gb yazıyor maksimum bellek destegi 4 gb yazıyor bana yardımcı olursanız sevinirim..
    İlgi alakanız için şimdiden teşekkürlerrrr

32 bit işletim sistemi yüklersen 3,1gb ram görürsün...

• Evet bjkunited ben de duymustum ama ev kullanıcıları için 32 bit uygun diyorlarama 64 bit te daha cok iş yapılıyor ben de Orjinal windows 7 home premium 32 bit almayaı düşünüyorum vatan bilgisayarda 191 tl 6 taksit 32 bit i daha sonra 64 de yükseltebilir miyim acaba
  • Dell 5010 kullanılan 550v Ekran kartına yorumlarına ne olur... (Kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var...)
  • quote:

Evet bjkunited ben de duymustum ama ev kullanıcıları için 32 bit uygun diyorlarama 64 bit te daha cok iş yapılıyor ben de Orjinal windows 7 home premium 32 bit almayaı düşünüyorum vatan bilgisayarda 191 tl 6 taksit 32 bit i daha sonra 64 de yükseltebilir miyim acaba

quote:

Notlar

*

Windows Yükseltme'yi kullanarak Windows 7'nin 32 bit sürümünden Windows 7'nin 32 bit sürümüne ve Windows 7'nin 64 bit sürümünden Windows 7'nin 64 bit sürümüne yükseltebilirsiniz, ancak Windows 7'nin 32 bit sürümünden Windows 7'nin 64 bit sürümüne veya ters yönde yükseltemezsiniz.

microsoft un sitesinden alınmıştır...

home premium u professional yada ultimate e yükseltebilirsin ama 32 bitten 63bite yükseltme yok...

• Teşekkürler bilgilendirme için biz de o zaman ultimate 32 bit'e yükseltiriz. Onun daha çok özellikleri var en azından napalım..
  • Arkadaşlar ben sayfaları okudum tek tek bazı driverler var ama toplu olarak yok ya da ben göremedim. Ben Pc siparişi verdim:
    DELL INS. 5010 CORE I3 370M-2.40GHZ-4GB-320GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5470-BT-CAM-W7BAS
    İşletim sistemi de windows 7 home premium 32 bit
    Bununla ilgili toplu driverleri nerden bulabilrimm. Aslında böyle bi sayfa açılsa kimse driver aramadan sorunu buradan çözebilir diye düşünüyorum teşekkürler şimdiden .. . .
  • Bilgisayarı ne kadara aldın ve nerden sipariş verdin ?

Senin sipariş verdiğin bilgisayarda ekran kartı 5470 ama genelde 5650 ekran kartı oluyor ona dikket etmedin mi örneğin ;

http://www.pcdepo.com/asp/product/77397/DELL-INSPIRON-5010-G37H33-i3-370-3GB-320GB-15-6-Gumus-Renkli-NOTEBOOK
  • Pc yi hepsiburada dan aldım 1191 ama bunun da 120 tl si iade yani 1071 mal oluyor bana maximum karta % 10 u kadar hediye para veriyorlar :))) ben fazla oyun oynamayacam için bana yeter diye aldım beni idare eder makine hatta fazlaları bile bile bu fiyata araştırma yaptım hiç bi yerde yok.....
    ama bana bu pc nin toplu driverleri lazım tek tek aramak zor olcak :))
  • quote:

2. cisi bunun işletim sistemini ne yükleyecegime karar veremedim windows 7 home profosyonel......

Bir düzeltme yapmak gerekiyor zira DOS bir işletim sistemidir. açılımı da DOS "Disk Operating System" yani adı bile üzerindedir.

Hiçbir işletim sistemi olmadan bilgisayarla, donanımınızla iletişim kuramazsınız. DOS grafik tabanlı değildir sadece. Grafik arayüzü yoktur. WinXp ye kadar da MSWindowslar içinde önemli rol oynamıştır. Ayrıca IBM'in PC ler için Microsoft'tan talep ettiği bir işletim sistemidir. Fakat Microsoft'un geliştirdiği hiç bir işletim sistemi olmadığı için o dönemde böyle bir ürün geliştirmek yerine başka bir firmadan satın almıştır...yani mucid Digital Research of Gary Kildall firmasıdır. MS sonrasında IBM'e anlaşma yapmış ve MsDOS işletim sistemlerini geliştirmiştir. 2000 yılına kadar da en son Win ME ile Msdos kökenli bu sistemleri kullanmıştır.

• Arkadaşlar elimde 5 yıl önce aldığım dell inspiron 6000 var. Halen çok iyi performans gösteriyor ama hızı tatmin etmiyor beni. Bu yüzden yeni laptop almak istiyorum. Biraz araştırma yaptıktan sonra bu makine üzerinde yoğunlaştım:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-15r-intel-core-i5-460m-253ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-5010g46h45-/ProductDetails.aspx?productId=bd760312&categoryId=98

Beklentilerim:
    En az 3 yıl kullanmak istiyorum.
    Grafik ve yazılım geliştirme programlarıyla çalışıyorum.
    2k11, COD, GTA vs. gibi yıllarıdır oynamak isteyip de oynayamadığım oyunları çalıştırmasını istiyorum yüksek detayda.

Sizce beklentilerimi karşılar mı?

Ürünün 12% indirimde olduğu (222 lira kazanç diyor ama o en fazla 150 filandır bence) ve 12 ay peşin fiyatına taksit avantajının da olduğunu düşününce çok cazip geldi bana. Pahalı diyorsanız başka bir yerde 12x139'dan daha ucuza bu ürünü bulabilir miyim sizce?
    düzeltme: pcdepo'da da 12x141'e buldum. Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi air_jersey15 -- 26 Ocak 2011; 17:34:26 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.