CHURN (PORT TAŞIMA) YANİ ADSLDE SERVİS SAĞLAYICI TAŞINABİLİRLİĞİ BAŞLADI
25 Cevap3160 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1392 Mesaj
27 Eylül 2010; 11:52:33 

internetini taşıyana yada yeni abonelik alana 8 gb usb bellek veriyoruz ve kurulum ücretisz. türkiyenin her yerine abonelik alabiliyoruz:

arkadaşlar bu konu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

Bugün itibari ile RESMİ OLARAK artık adsl de port taşıma devri başlıyor !

Böylece rakip servis sağlayıcıdan hizmet alan aboneyi DİĞER SERVİS SAĞLAYICILARA taşımak için, abonenin servis sağlayıcısına gidip iptal işlemi gerçekleştirmesine gerek kalmayacak ve bu işlemleri biz abone adına yürütüyor olacağız.

Eski Uygulama

Mevcut durumda başka bir internet servis sağlayıcıya geçmek için önce mevcut internet sağlayıcınıza başvurmanız ve aboneliğinizi iptal etmeniz gerekmekte idi.

Ttnet abonesi olan bir kullanıcı, bu aboneliğini iptal etmek için sadece mesai saatlerinde çalışan Türk Telekom Müdürlüklerine bizzat gitmeli, kuyrukta beklemeli ve iptal işlemi ile uğraşmalı idi. Ttnet iptal başvurusu yapan müşteri için “ikna süreci” adı altında internet bağlantısını kesmekte ancak aboneyi 7 gün daha kendi sisteminde tutmakta idi. Son gün ikna etmek için aramakta ikna edemezse ancak o gün portunu boşaltmakta idi.

Artık tüm bunlar sona eriyor…..

Yeni Uygulama

Artık kullanıcılar başka bir internet servis sağlayıcıya geçmek için yeni operatöre başvuruyor, başvuru formunu ve geçiş formunu doldurup imzalayarak teslim etmesi yeterli oluyor. (Kimlik beyanı ile birlikte).

Belgeleri alan operatör, online bir arayüz üzerinden kullanıcının mevcut operatörüne iptal talebini iletmekte ve geçiş işlemi maksimum 2-3 iş gününde ve kullanıcının interneti sadece 1-2 saat kesintiye uğrayarak gerçekleşmektedir.

Kimlerin interneti taşınabilir?

Otomatik geçişi sağlayan bu sistem şu an için VAE kapsamındaki aboneler için geçerlidir.

DolayısıylaTtnet dışındaki bazı operatörlerde yer alan YAPA ve ALSAT aboneleri için taşıma işlemi yapılamaz. (Çok yakında bu geçişler de yapılabilecektir.)

Internet taşıma kısıtlar

Geçiş Sürecinde kullanıcı;

90 Gün içerisinde sadece 1 kez geçiş yapabilir.

Aynı yıl içersinde maksimum 4 kez geçiş yapabilir.

Abonelik üzerinde açık İş emri varsa geçiş yapılmaz. (Nakil vs)

BİLGİSAYARS ADSL HİZMETLERİ BÖLÜMÜ İZMİR
TEL: 0 232 465 26 65 DAHİLİ:4
SABRİ BAYEZİT

LÜTFEN ÇEKİNMEDEN TÜM SORULARINIZI SORUNUZ EN KISA ZAMANDA YANITLAMAYA ÇALIŞACAĞIM
Teşekkürler..
ANAHTAR KELİMELER: interneti taşı, port taşıma, adsl taşıma, internet port taşıma, adsl nakil, churn, internet taşıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 23 Ekim 2010; 12:15:03 >

1331 Mesaj
27 Eylül 2010; 12:08:09 

Güzel bir uygulamaya benziyor , ben de ADSL imi değiştirmeyi düşünüyordum zaten ama öncelikle Yalın ADSL uygulamasının başlamasını bekliyorum.

2 Mesaj
29 Eylül 2010; 10:09:41 

RESMİ OLARAK DEMİŞSİN.. BUGÜN KONTROL ETTİM HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK..RESMİ BİR BİLGİN VARSA PAYLAŞIRMISIN?

Padisahin sol tavsani

116 Mesaj
29 Eylül 2010; 10:28:02 

taşıma işlemlerinin resmiyet kazandığı doğru...türk telekomdan aldığım bilgidir...

6527 Mesaj
29 Eylül 2010; 16:06:15 

cepleri taşıdık şimdide internetimizi taşıyalım.
ama arkadaşın dediği giib yalın internet bi çıksın bakalım

1392 Mesaj
30 Eylül 2010; 13:51:20 

Eski Uygulama

Mevcut durumda başka bir internet servis sağlayıcıya geçmek için önce mevcut internet sağlayıcınıza başvurmanız ve aboneliğinizi iptal etmeniz gerekmekte idi.

Ttnet abonesi olan bir kullanıcı, bu aboneliğini iptal etmek için sadece mesai saatlerinde çalışan Türk Telekom Müdürlüklerine bizzat gitmeli, kuyrukta beklemeli ve iptal işlemi ile uğraşmalı idi. Ttnet iptal başvurusu yapan müşteri için “ikna süreci” adı altında internet bağlantısını kesmekte ancak aboneyi 7 gün daha kendi sisteminde tutmakta idi. Son gün ikna etmek için aramakta ikna edemezse ancak o gün portunu boşaltmakta idi.

Artık tüm bunlar sona eriyor…..

Yeni Uygulama

Artık kullanıcılar başka bir internet servis sağlayıcıya geçmek için yeni operatöre başvuruyor, başvuru formunu ve geçiş formunu doldurup imzalayarak teslim etmesi yeterli oluyor. (Kimlik beyanı ile birlikte).

Belgeleri alan operatör, online bir arayüz üzerinden kullanıcının mevcut operatörüne iptal talebini iletmekte ve geçiş işlemi maksimum 2-3 iş gününde ve kullanıcının interneti sadece 1-2 saat kesintiye uğrayarak gerçekleşmektedir.

Kimlerin interneti taşınabilir?

Otomatik geçişi sağlayan bu sistem şu an için VAE kapsamındaki aboneler için geçerlidir.

DolayısıylaTtnet dışındaki bazı operatörlerde yer alan YAPA ve ALSAT aboneleri için taşıma işlemi yapılamaz. (Çok yakında bu geçişler de yapılabilecektir.)

Internet taşıma kısıtlar

Geçiş Sürecinde kullanıcı;

90 Gün içerisinde sadece 1 kez geçiş yapabilir.

Aynı yıl içersinde maksimum 4 kez geçiş yapabilir.

Abonelik üzerinde açık İş emri varsa geçiş yapılmaz. (Nakil vs)

1284 Mesaj
30 Eylül 2010; 14:50:30 

Bu harika bir gelişme, işimden dolayı 1 gün bile internetsiz kalamam ama 1-2 saat idere edilebilir, sırf bu yüzden başka bir oparatöre geçemiyordum....

1284 Mesaj
30 Eylül 2010; 14:55:14 

Birde sorum olacak; bu taşama işleminde aktivasyon/bağlantı ücreti olacakmı ?

1392 Mesaj
30 Eylül 2010; 15:54:37 

quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

Birde sorum olacak; bu taşama işleminde aktivasyon/bağlantı ücreti olacakmı ?

evet alınıyor 24 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 30 Eylül 2010; 16:35:45 >

1790 Mesaj
30 Eylül 2010; 17:49:25 

Para alındıktan sonra bu işlemin ne anlamı kalacakki?_
Bildiğim kadarı ile zaten bu olayın çıkma sebebi; tekrardan aktivasyon veya eski adıyla port ücreti alınmaması ve hizmetin minimum kesinti ile devam etmesi.

6527 Mesaj
1 Ekim 2010; 2:09:18 

yalan oldu yani

1392 Mesaj
2 Ekim 2010; 16:48:53 

neden yalan olsun hocam hemen karamsarlaşmayın. bir operatorden diğerine geçmek isteyen ama hat kesilmesine tahammulu olmayan ve diğer operatorun kampanyasından yararlanmak isteyenler için 24 tl nin çok buyuk bir değer olmaması lazım.

2593 Mesaj
22 Ekim 2010; 18:22:21 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

neden yalan olsun hocam hemen karamsarlaşmayın. bir operatorden diğerine geçmek isteyen ama hat kesilmesine tahammulu olmayan ve diğer operatorun kampanyasından yararlanmak isteyenler için 24 tl nin çok buyuk bir değer olmaması lazım.

tabi olmaması lazım asil ücretin olmamasi lazimda neyse.

6527 Mesaj
23 Ekim 2010; 11:08:57 

kararsızım bu konuda.
ttnet 49 tlden 8mbit alıyorum.1 sene doldu kotalarımıda aşsam hep 8mbit.

1798 Mesaj
23 Ekim 2010; 13:27:34 

Bu telekomun yatacak yeri yok valla.
Port taşıma parayla 24 TL
Aylık boş duran hat parayla 24-25 TL
Port açmak parayla
Yalın ADSL parayla

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

1392 Mesaj
23 Ekim 2010; 20:42:27 

telekom parayı almıyor taşınacak operator alıyor. tesis ücreti olarak kabul edin.

56 Mesaj
23 Ekim 2010; 22:39:48 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

telekom parayı almıyor taşınacak operator alıyor. tesis ücreti olarak kabul edin.

Hangi tesisin ücreti arkadaşım. TTnetin portundan hizmet vermiyomusun. Ttnet üyeliğimiz taşınınca isim değişiyor a firması b firması şeklinde. Port aynı port, hat aynı hat hepsi telekomun değilmi?

1392 Mesaj
23 Ekim 2010; 23:02:30 

telekom santrallerinde ek odalar var buradaki portlar rakip operatorlerin portları. işletmesi tamamen rakip operatorlere ait. rekabet ortamının sağlanması için. usluba biraz dikkat. teşekkürler

2395 Mesaj
6 Kasım 2010; 10:19:16 

Peki mesela Smile ADSL'den TTnet'e ya da diğer bir ISSye geçmek istiyoruz. Smile iptal işlemlerinde müşteriyi zorladığı gibi diğer şirketleri de (TTnet, doping vb.) zorluyor mu?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1392 Mesaj
6 Kasım 2010; 11:27:05 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Peki mesela Smile ADSL'den TTnet'e ya da diğer bir ISSye geçmek istiyoruz. Smile iptal işlemlerinde müşteriyi zorladığı gibi diğer şirketleri de (TTnet, doping vb.) zorluyor mu?

İss lere geçiş yani churn işleminde (yani bir internet sağlayıcıdan diğer servis sağlayıcıya geçişte artık herşey otomatik hale geldi. Müşteri bir imza atarak geçişi sağlıyor. İss geçişi vermekte zorunlu. Zorluk çıkarma şansı yok. Smile adsl de müşteriyi iptal işleminde zorlama gibi bir durum yok. İlk defa sizden duyuyorum. Geçiş değilde sadece geçiş olmadan iptal için diyorsanız yasal 1 haftalık süreç var. Bu süreci hepsi uyguluyor. Ve bir hafta içinde kanunen iptal etnek zorunda. 1 hafta içinde sizi arayıp ikna etmeye çalışıyorlar. Siz bu arada dilekçeyi doldurup gönderiyorsunuz. 1 hafta içinde tüm müşterileimizin hangi iss olursa olsun iptal ediliyor. Aksilik çıkarsa mesela aradıkları zaman müşteriyi bulamama, müşteri cep telefonunun yanlış olması gibi durumlarda biz devreye girip süreci hızlandırıyoruz.

2122 Mesaj
14 Kasım 2010; 11:20:58 

hocam bu forumda paylaşımcı kimseydim ancak 2. el satış ya ürün çok çok ucuz olucak yada düşeşin kralı olucakki satılsın birşey, bu yüzden 2. el satışı birşey çıakcka ümidi değilde maksat tıklayan artsın diye sahibinden linklerini koyuyorum,

sadece 3-5 mezacı dıoşında 2. el ömüş foprumun... varsa yoksa sahibinden.com ;)

Referans listemhttp://forum.donanimhaber.com/m_76718336/f_//tm.htm http://forum.donanimhaber.com/m_76718336/f_//tm.htmReferans listem PANASONİC 42ST50 2000 HZ Neoplazma \ HP ENVY14 i7 \ MacBook Pro i5 4 gb ram 750 gb hdd /Canon mark 2 \ İpad 2 WİFİ \ \ ps3 320 gb \ WD MY BOOK LİVE 1 TB \ Note 2 3100 mah Selvi Photography Arkadaşlar elimden geleni yaptığım bir sayfadır nacizane sayfama katılırsanız memnun olurum

29 Mesaj
24 Kasım 2010; 19:11:39 

1 ay oldu churn için dopinge başvuralı. Halen ttnet i kullanıyorum. Altyapı olmadan iş yapınca böyle oluyor demek ki. Bugün de aradılar. ttnet aboneliğinizi kapatın biz öyle açalım diyolar. e bu eskiden de vardı. bir aydır ne bekletiyosunuz insanı.

vazgeçmeyi düşünüyorum taşımaktan. bunlar ttnetten daha beter.

Samsung Galaxy S II - Benq Joybook S32W-N14 - Foxconn Nettop nT-330i - EGREAT M34A - Egreat R6B

4305 Mesaj
24 Kasım 2010; 21:22:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hokur317

1 ay oldu churn için dopinge başvuralı. Halen ttnet i kullanıyorum. Altyapı olmadan iş yapınca böyle oluyor demek ki. Bugün de aradılar. ttnet aboneliğinizi kapatın biz öyle açalım diyolar. e bu eskiden de vardı. bir aydır ne bekletiyosunuz insanı.

vazgeçmeyi düşünüyorum taşımaktan. bunlar ttnetten daha beter.

hiç alaksı yok..... bu işe taş vuran TT hattı vermiyor anlaşma olduğu halde altyapı dediğinizle alası yok tabiri caizse kıllk yapıyor TT da panik var buna karşın taşımak için BDK nın vermiş olduğu sizin hakkınızı engellemekte

tavsiyenm bdk.gov adresine girip şikayette bulunmamnız değerlendirilmeye alınıyor..

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

29 Mesaj
24 Kasım 2010; 22:21:44 

quote:

Orijinalden alıntı: computeron

hiç alaksı yok..... bu işe taş vuran TT hattı vermiyor anlaşma olduğu halde altyapı dediğinizle alası yok tabiri caizse kıllk yapıyor TT da panik var buna karşın taşımak için BDK nın vermiş olduğu sizin hakkınızı engellemekte

tavsiyenm bdk.gov adresine girip şikayette bulunmamnız değerlendirilmeye alınıyor..

Üstad o halde insanları arayıp "Sizin hiçbirşey yapmanıza gerek yok. Biz taşıma işlemini gerçekleştireceğiz." demesinler. Aralarındaki sorunu çözsünler önce. Bu durumda kimin kabahati olduğu kullanıcıyı bağlamaz.

Diğer taraftan bize hattınızı taşıyabilirsiniz diye beyanda bulunan ttnet değil. Benimle taşımaya yönelik sözleşme imzalayan ve edimini yerine getirmeyen doping.

Samsung Galaxy S II - Benq Joybook S32W-N14 - Foxconn Nettop nT-330i - EGREAT M34A - Egreat R6B

4305 Mesaj
25 Kasım 2010; 22:06:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hokur317

Üstad o halde insanları arayıp "Sizin hiçbirşey yapmanıza gerek yok. Biz taşıma işlemini gerçekleştireceğiz." demesinler. Aralarındaki sorunu çözsünler önce. Bu durumda kimin kabahati olduğu kullanıcıyı bağlamaz.

Diğer taraftan bize hattınızı taşıyabilirsiniz diye beyanda bulunan ttnet değil. Benimle taşımaya yönelik sözleşme imzalayan ve edimini yerine getirmeyen doping.

işin içinde olduğundan yazıyorum bu işe imza koyan ve sonradan yerine getirmeyen TT dur.. sanırım anlamışsınızdır. sadece doping değil diğer operatörlerde aynı durumdalar smile biri vs. vs..

ortada bir anlaşma var anlaşmadan cayan işine sonradan işine gelmeyen TT dur büyük kayıp yaşadığından kendileri sorun çıkarmaktadır..

kimse durup dururken hattınızı taşıyalım diyemez her iki taraf arasında anlaşma olmadığı halde.

sizlerin hakkını gaspeden TT a bozuğunuzu atın..

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

29 Mesaj
13 Aralık 2010; 11:20:00 

quote:

işin içinde olduğundan yazıyorum bu işe imza koyan ve sonradan yerine getirmeyen TT dur.. sanırım anlamışsınızdır. sadece doping değil diğer operatörlerde aynı durumdalar smile biri vs. vs..

ortada bir anlaşma var anlaşmadan cayan işine sonradan işine gelmeyen TT dur büyük kayıp yaşadığından kendileri sorun çıkarmaktadır..

kimse durup dururken hattınızı taşıyalım diyemez her iki taraf arasında anlaşma olmadığı halde.

sizlerin hakkını gaspeden TT a bozuğunuzu atın..

TT'un yerine getirmediği edim, Dopingle yaptığı sözleşmenin konusu. Dolayısıyla taraf olmadığım sözleşmede kimseye bozuk atma hakkım olduğunu zannetmiyorum. Dopingin hakkı gaspediliyorsa yargıya başvursun. Yine söylüyorum; benimle yaptığı sözleşmeye riayet etmeyen Doping dir.

Şimdi ben diyeyim ki şu malı satıyorum. Alıcısı da çıksın. Hatta sözleşme yapayım alıcıyla. Sonra malı tedarik edemedim diye tedarikcimle alıcıyı muhatap edeyim. Bu mudur tavsiyeniz? :)

Bugün itibariyle bana gönderdikleri mesaj; "Doping ADSL'e geçiş talebiniz mevcut operatörünüze iletilmiştir. Doping ADSL'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 212 444 10 45 Doping ADSL"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hokur317 -- 13 Aralık 2010; 11:21:01 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » Diğer Konular ve Sağlayıcılar » CHURN (PORT TAŞIMA) YANİ ADSLDE SERVİS SAĞLAYICI TAŞINABİLİRLİĞİ BAŞLADI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.492