Şimdi Ara

KFA2 özel tasarımlı GeForce GTX 480 'Anarchy' modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Önde gelen ekran kartı üreticilerinden Galaxy'nin, Avrupa pazarları için ekran kartı hazırlayan iştiraki KFA2, GeForce GTX 480 LTD OC Anarchy adını taşıyan özel tasarımlı GeForce GTX 480 modelini duyurdu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF100 GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, hem soğutucusu hem de fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunulan saat hızlarıyla, referans tasarımlı GeForce GTX 480 modelinden ayrılmayı başarıyor.

Grafik işlem birimi 760MHz'de, paralel işlemcileri 1520MHz'de ve bellekleri de 3800MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 1.5GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Beş adet Bakır ısı borusuna ve 92mm çapında üç adet fana sahip Arctic Cooling üretimi soğutucusuyla (Accelero Extreme Plus) yüksek soğutma performansı vaad eden ekran kartı, SLI, PhysX, CUDA ve 3DVision Surround gibi teknolojilere de destek sunuyor.

Görüntü aktarımı için çift DVI ve HDMI konnektörlerine sahip olan KFA2 GeForce GTX 480 LTD OC'nin yakında satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• yükte 75 i geçmez heralde bana göre
  • "Bize biraz anarşi gerekiyor...

Anarşi neye dayanır?

Adalete..."

• Ohaa diyorum. Utanmasalar kanat takıcaklar alete çok iğrenç olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonS_oF_Liberty

Ohaa diyorum. Utanmasalar kanat takıcaklar alete çok iğrenç olmuş...

neresi iğrenç bence güzel gözüküyor
  • Arctic Cooling ekran kartı soğutma sistemleri ile, ekran kartı üreticilerinin ve ekran kartı modellerinin çoğuna ürün tedarik ederek epeyce atılım yaptı diye düşünüyorum.
  • 480 için çok çaba harcandı bence ...
  • ne diye kasıyorlar bu karta anlamıyorum. ben bunların yerinde olsam bir kutuya 2 tane gtx460 koyar daha ucuza satarım.
  • İsmi güzel .
    Kasanın içinde anarşi var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

480 için çok çaba harcandı bence ...

Uzunca bir süre bu kart beklendi. Daha da kötü olan tarafı ise 28nm üretime geçilmeden Nvidia'nın daha iyi bir kart yapabileceği de yok. Belki gf104'teki mimari değişiklikler kullanılarak gf102 gibi bir isim altında benzer şekilde yapılandırılmış (misal; 10 SM birimi olan, 480 CUDA'ya ve 80 doku birimine sahip) bir gpu yapılabilir. Ancak uğraşırlar mı bilemiyorum... E 40nm daha en az 5-6 ay kadar devam edileceğini de düşünürsek Nvidia partnerlerinin GTX480'den başka seçeneği yok. O nedenle devamlı olarak soğutmaya çalışılıyor kart. Nvidia gf100 gpu'sunu revize de etmediğine göre artık gpu'nun son halini aldığını düşünüyorlardır sanırım. Gerçi üretimden sonra 2 kez revizyon görmüş bir gpu'dan bahsediyoruz, daha ne olsun... Hala tessellation üstünlüğü ve tek gpu'da lider olmasının avantajını kullanmak amacıyla GTX480'e bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Her yeni mimariye geçişte benzer durum yaşanıyor. HD2900 daha da feci durumdaydı. Zira performans kralı da olamamıştı. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Ati partnerlerine farklı tasarımlar için izin de vermemişti. Daha beter olan bir de FX5800 Ultra var ki o başlı başına bir sorundu. Yine onda da Nvidia'nın farklı tasarımlara izin vermediğini sanıyorum. Gerçi partnerler FX5800 Ultrası daha piyasaya sunmadan FX5900 Ultra'nın adı duyulmaya başlanmıştı. Geçmişten ders çıkarmış Nvidia da... Baksanıza bütün üreticiler farklı tasarımlarla sunuyor GTX480 gibi tepe seviye bir kartı.

• Guru3D incelemesi

eVGA X58 Classified
    Core i7 965 @ 3750 MHz
    KFA2 GeForce GTX 480 Anarchy edition
    6144 MB (3x 2048 MB) DDR3 Corsair @ 1500 MHz
    1200 Watt
    Dell 3007WFP - up to 2560x1600
    Windows 7 RTM 64-bit
    DirectX 9/10 End User Runtime
    ATI Catalyst 10.8
    NVIDIA GeForce series 260 driver

3dmark

Call of Duty: Modern Warfare 2
    KFA2 özel tasarımlı GeForce GTX 480 'Anarchy' modelini duyurduKFA2 özel tasarımlı GeForce GTX 480 'Anarchy' modelini duyurdu

Battlefield Bad Company 2 DX11
    KFA2 özel tasarımlı GeForce GTX 480 'Anarchy' modelini duyurduKFA2 özel tasarımlı GeForce GTX 480 'Anarchy' modelini duyurdu

Colin McRae Dirt 2

Far Cry 2

Metro 2033

Anno 1404 - Dawn of Discovery

Crysis WARHEAD

Load Temp

dba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Eylül 2010; 17:32:14 >

• Sparkle Calibre X480 Ekran Kartından bir farkı yok

http://www.pckoloji.com/attachments/ekran-kartlari/46119d1285307543-sparkle-calibre-x480-ekran-karti-1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jumano -- 26 Eylül 2010; 18:54:43 >
  • Soğutucunun altında gözüken mavi PCB pek hoş olmamış.
  • fabrikaların arkalarında duran air conditioner gibi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

ne diye kasıyorlar bu karta anlamıyorum. ben bunların yerinde olsam bir kutuya 2 tane gtx460 koyar daha ucuza satarım.

+1
  • Valla konu gtx 480 ama aynı paraya ati 5970 alınır daha iyi. Nvidia out Ati in.
  • öncelikle kart aşırı derece güzel diyemesekte.yeterince iyi ve soğutması ile öne çıkıyor.tereddütsüz alınabilir.

sağ görüşlülere satamazlar bu kartı xD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 27 Eylül 2010; 3:52:13 >
  • Valla Beşiktaş'lılar ÇARŞI cılar kaçırmasın. A harfi Çarşı amblemi gibi olmuş. Hadi iyisiniz. :D
  • 3D Mark testine bakıldığında baya bir ezik kalmış gibi görünüyor ancak sadece üst düzey SLI ve CF konfigrasyonların gerisinde kalmış.

tek gpu ve bazı çift gpu çözümler arasında en üst model bu kart görünüyor.

her zaman için tek ama güçlü bir gpu tercih ettiğim için kartı beğendim
  • ben anlamakta zorluk çekiyorum sizleri. Ne zaman bir ekran kartı duyurulsa "ben tipini beğenmedim" , "iğrenç duruyor" vb gibi yorumlar yapılıyor. Arabanızı modifiye etmiyosunzki beyler ekran kartı alıyorsunuz , performans için alıyorsunuz kasanızın icinde öle bir köşede duracak. Hadi kasanız açık olsa bile o fanlar yere bakacak şekilde duruyor arada sırada eğilip "vay be bnm ekran kartımda çok şık duruyor yahu" filanmı diyorsunuz yoksa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.