Şimdi Ara

MTK İşlemcili Çin Malı GPS Cihazları hakkında (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
812
Cevap
5
Favori
105.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 902 için 4pna.com da av-in ve bluetooth un sorunsuz çalıştığı xip.nb0 ve gpsapp.msk dosyaları var ..
    verdiiğin linkteki dosyalar sadece işletim sisstem, ve kabuk bize eboot.nb0 ve XLDR dosyaları lazım
  • İdontknow merhaba,

Jarikm isimli şahıshttp://4pna.com/showthread.php?t=2419&highlight=yg-918d-v1.2&page=43 bu adreste YG-912M-V1.2 cihaz için firmware ve boot dosyalarını vermiş isterseniz bi deneyin, bakalım ne kadar işe yarar bişeymiş.
  • bu dosyalar sanırım 912d için geçerli..
    bu arada ben kendi cihazım için gerekili dosyaları buldum..
    yaso2626 isimli arkadaş satıcıdan dosyaları istemiş bu dosyalar benim sorunumu çözdü ama yaso2626 nın sorunu devam ediyor çünkü bendeki board 912mv1.2 yaso nun board u 912mv1.5..
    daha sonra bende satıcıdan dosyaları istedim ama oda bana yaso2626 ya verilen download adresini verdi..
  • merhaba,
    arkadaşlar ben hala çözemedim. onlarca boot dosyası denedim hiç biri olmadı DA %100 yükleniyor, sonra hata veriyor. bir türlü çözemedim iş flash satırlarında bitiyor doğru adresleri bilmiyoruz.
  • bende 5 inç mtk cihaz var 128 ramli burada kilitlenip donuyor cihaz kapamıyor bile açma kapama tuşuda işlam görmüyor şarjı bitine kadar bekliyoruz sonra açılıyor problem nedir acaba
  • yaso2626 merhaba,

txt dosyasındaki adresleri yazar mısın lütfen belki sorun oradadır.
  • Benide unuttunuz ya tebrikler ...mistikkilic ve idontknow
  • mistikkilic,

satıcının gönderdiği boot kılasöründeki multi-scatter-2K.txt

XLDR 0x0
    {
    }

DataZone 0x20000
    {
    }

MetaZone 0x40000
    {
    }

EBOOT 0x60000
    {
    }

LOGO 0xA0000
    {
    }

bazılarını değiştirip denedim ama aynı. bazılarındada da hiç yüklenmiyor. belkide ini kılasöründeki MT3351_43EVK_WinCE.ini dosyasında bişeyler yanlış. anlayamadım ki?

[PROJECT]
    name=MT3351 43EVK WinCE
    name_file=.\MT3351\MT3351_43EVK_WinCE.ini
    engine_file=.\Kernel\brom.dll
    da_file=.\Kernel\MT3351_EVB_DA.bin
    commport=USB
    baudrate=115200
    security_enable=0
    packet_length=4096
    storage_type=NAND
    nand_acccon=0x700fffff

[DOWNLOAD]
    scatter_file=..\EBOOT\multi-scatter-2K.txt
    file_count=5
    file0=
    file0_name=XLDR
    file0_enable=1
    file1=
    file1_name=DataZone
    file1_enable=1
    file2=
    file2_name=MetaZone
    file2_enable=1
    pdd_enable=0
    file3=
    file3_name=EBOOT
    file3_enable=1
    file4=
    file4_name=LOGO
    file4_enable=1

[READBACK]
    #readback_count=2
    #file0=.\Readback\rb0.bin
    #file0_enable=1
    #file0_read_flag=1
    #file0_startaddr=0x00000000
    #file0_length=0x00008000
    #file1=.\Readback\rb1.bin
    #file1_enable=1
    #file1_read_flag=1
    #file1_startaddr=0x00008000
    #file1_length=0x00008000
    #file0_name=rb0.bin
    #file1_name=rb1.bin
    readback_count=1
    file0=.\Readback\rb.bin
    file0_read_flag=1
    file0_startaddr=0x00000000
    file0_length=0x08000000
    file0_name=rb.bin
    file1_enable=1
    file0_enable=0

[FORMAT]
    FormatOption=0
    NandFormatStartAddr=0x00000000
    NandFormatLength=0x01000000

• @yaso2626
    ini dosyasını ben düzenledim hata yok zaten sende kullandın sonuçta bu cihazda aynı hafızaya sahip..

@mistikkilic
    Bu MTK ların gözünü seviyim ya sabahtan beri atlas3 bir cihazla uğraşıyorum..çihaz çakma YF (giriş menüsü turuncu yf ayarlar menüsü ve geri kalan tüm karakteristik özellikleri farklı)herneyse hurdadan çıkattım cihazı board modeli 82c v1.2 ilk başta yf sandım ama değil şansa 4PNA dan bir rom buldum cihazı çalıştırdım ama touch pad tam kalibre olmuyordu ve türkçe yoktu residentflah2 v.s. yok yada bulamadım..ama kullanılabilir haldeydi.. Sonra bu ATLAS chipler için ATLASMGR progrmı geldi aklıma aynı mtk daki pnd flashtool gibi power tuşunu basık tutarak reset e basınca ATLAS usb driver olarak tanıtıyorsun cihazı Eboot v.s yazdırıyorsun.. neyse yf 82c Eboot dosyası atıyım dedim olmassa tekrar kendi dosyasını yüklerim diye düşündüm bir attım cihaz birdaha driver moduna girmedi ne yaptıysam olmadı nandflashın gücünü kesiyim dedim belki girer yok yok yok en sonunda nand ı kökten söktüm öyle denedim yine girmedi..sonuçta cihaz 1 gün yaşadı ve tekrar çöp oldu..
    sözün kısası MTK larda her daim kurtulma durumu var artık kimseye ATLAS işlemcili cihaz tavsiye etmem..

• Evet haklısınız MTK işlemcili cihazlar enazından çöktüğü zaman kurtarma şansı veriyor. Diğerlerinde bu durumlar daha pek bilinmiyor sanırım.

Titri kardeşim inan seni unutmadık ama bazı cihazların yazılımlarını bulmak zaman alıyor. İnanın vakit buldukça hem 918d hem de 912m yazılımlarını bulmaya çalışıyorum. Ancak İdontknow'un da bizaman dediği gibi rus sitelerinde pek yardımcı olmuyorlar. Verilen bilgilerin çoğu da karmaşa.
  • @yaso2626

Merhaba, ini dosyanda sorun görünüyor. Bunun sebebi de PndFlashTool programını başka yazılımları kullandıktan sonra verdiğin yazılımı kurmaya çalışmışsın. Bu nedenle PndFlashTool yazılımında şöyle birşey oluyor, program ini dosyasını kendi exe'sinin olduğu yerden, txt dosyasını da daha önce denediğin diğer yazılımların klasörlerinden kullanmaya çalışıyor. Ve download all dediğinde ya direkt hata veriyor ya da sonunda hata veriyor. Özellikle programın MP Modunda pasif görünen Save butonunun aktif hale gelmesi ve yapılan değişikliklerin kaydedilmesiyle sorun ini dosyasına işleniyor. Normal bir ini dosyası şu şekilde görünmeli.

[DOWNLOAD]
    scatter_file=..\EBoot\mp-scatter.txt
    file_count=5
    file0=..\EBoot\XLDR.nb0.ind
    file0_name=XLDR
    file0_enable=1
    file1=..\EBoot\rd_datazone.bin
    file1_name=DataZone
    file1_enable=1
    file2=..\EBoot\metazone.bin
    file2_name=metazone
    file2_enable=1
    file3=..\EBoot\EBOOT.nb0
    file3_name=EBOOT
    file3_enable=1
    file4=..\EBoot\Logo.nb0
    file4_name=Logo
    file4_enable=1
    pdd_enable=0

dikkatli incelediğinde seninkinde file0= , file1= , file2= , file3= , file4= satırları benimkinde farklıdır. Eğer dosyayı idontknow'dan rar şeklinde aldıysan. Yazılımın açık haldeki klasörünü tamamen sil. Bilgisayarı yeniden başlat, dosyaları rar'dan çıkar ve bu şekilde dene. Başka bir hata yoksa olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mistikkilic

@yaso2626

Merhaba, ini dosyanda sorun görünüyor. Bunun sebebi de PndFlashTool programını başka yazılımları kullandıktan sonra verdiğin yazılımı kurmaya çalışmışsın. Bu nedenle PndFlashTool yazılımında şöyle birşey oluyor, program ini dosyasını kendi exe'sinin olduğu yerden, txt dosyasını da daha önce denediğin diğer yazılımların klasörlerinden kullanmaya çalışıyor. Ve download all dediğinde ya direkt hata veriyor ya da sonunda hata veriyor. Özellikle programın MP Modunda pasif görünen Save butonunun aktif hale gelmesi ve yapılan değişikliklerin kaydedilmesiyle sorun ini dosyasına işleniyor. Normal bir ini dosyası şu şekilde görünmeli.

[DOWNLOAD]
    scatter_file=..\EBoot\mp-scatter.txt
    file_count=5
    file0=..\EBoot\XLDR.nb0.ind
    file0_name=XLDR
    file0_enable=1
    file1=..\EBoot\rd_datazone.bin
    file1_name=DataZone
    file1_enable=1
    file2=..\EBoot\metazone.bin
    file2_name=metazone
    file2_enable=1
    file3=..\EBoot\EBOOT.nb0
    file3_name=EBOOT
    file3_enable=1
    file4=..\EBoot\Logo.nb0
    file4_name=Logo
    file4_enable=1
    pdd_enable=0

dikkatli incelediğinde seninkinde file0= , file1= , file2= , file3= , file4= satırları benimkinde farklıdır. Eğer dosyayı idontknow'dan rar şeklinde aldıysan. Yazılımın açık haldeki klasörünü tamamen sil. Bilgisayarı yeniden başlat, dosyaları rar'dan çıkar ve bu şekilde dene. Başka bir hata yoksa olması lazım.

hakkaten ini dosyası değişmiş, bende hiç değişmemişti..ilginç bir durum..

• mustafa bey sadece cihazdan artık soğumaya başladım , 1 sene çantada bekletip sonra tekrar denesem mi diye düşünüyorum. Cihazada zaman vermek lazım diye düşünüyorum. Saygılarımla ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titri -- 13 Aralık 2010; 23:02:36 >
  • MALESEF ONUDA DENEDİM OLMUYOR.
  • Forumlarda birçok kişi sorununu çözünce başkalarına da yardımcı olmak yerine ortadan kaybolmayı tercih ediyor. Bu yüzden yazılımlar pek dağılma şansı bulamıyor. Bunun yerine ıvırzıvır dosyalar bir şekilde sanki bütün cihazlara uyarmış gibi insanlara dayatılıyor adeta. Hele rus kafasızları var PndFlashTool ile kuracağım eboot xldr datazone falan lazım diyorsun, sanki taşa söylemişsin gibi hala xip ve gpsapp dosyalarını adres gösteriyor. Çileden çıkmamak zor hakikaten ama ne yapacaksınız işte ya elimizdeki yazılımları kullanarak birşekilde cihazları kurtarmak ya da doğru yazılım çıkana kadar beklemek gerek.

Bazı cihazların yazılımları halen netleşmedi. YG-902M-V2.3 cihazın tam olarak yazılımı bilinmiyor mesela. YG-918D-V1.2 de aynı durumda ve sizinki de. Yazılımlar bulunsa ve cihazlar doğru dürüst çalışsa kendi cihazım gibi mutlu oluyorum inanın. Ama beklemekten başka yapacak birşey yok ya da cihazı unufak edip kafamızdan çıkarmak var.

:)

• yaso2626

olmuyor derken aynı hatayı mı veriyor?

denediğiniz dosyanın rar halini bana gönderebilir misiniz?
  • @mistikkilic
    EVET AYNI HATALAR
    SATICININ GÖNDERDİĞİ DOSYA BU
    www.heygotogether.com/gps_firmware/488mba_859mba.rar
  • yaso2626

cihazın anakartında yazan kod neydi peki?

dosyalar şimdi iniyor, inceleyim bakalım ben bir sorun görebilecekmiyim.

ayrıca ini dosyasını da gönderebilir misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mistikkilic -- 14 Aralık 2010; 0:17:39 >
  • http://sendfile.su/230933

bu adrese ini dosyası düzeltilmiş şekilde PndFlashTool ve sizin eboot klasörünü yükledim.

Bilgisayarı yeniden başlatın ki ramdeki PndFlashTool bilgileri silinsin. Bilgisayar açılınca dosyaları rardan çıkarın cihazı bilgisayara bağlayıp direkt gönderdiğim klasördeki PndFlashTool programını kullanarak yükleme yapın. Dosyalar doğru ise sorun çıkmayacaktır.
  • yaso2626 merhaba,

Bugün gönderdiğiniz yazılımları benim cihaza kurdum. PndFlashTool programı hiç sorun çıkarmadı. Hatta size de önerdiğim gibi txt dosyasını değiştirerek çeşitli adreslere kurdum hiç hata vermedi.

Sizde, cihazın bilgisayara bağlanmasında kullanılan kabloda, bilgisayarın usb portunda veya yüklenen driver ile ilgili bir sorun olmalı. Usb kablosu da çok uzun olabilir, eğer usb uzatma kablosu kullandıysanız. Bilgisayarın arka tarafındaki usb portlarını kullanmayı deneyin, eğer ön tarafa bağlıysa. Aklıma da şuan başka birşey gelmiyor. Çünkü sizin yazılımlar benim cihazı hiç çalıştıramamasına karşın yüklenirken sorun çıkarmadı.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.