Şimdi Ara

Samsung 8GB kapasiteli DDR3-SoDIMM bellek modülünün hacimli üretimine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük DRAM üreticilerinden Samsung, yüksek performanslı notebook'lar için hazırladığı 8GB kapasiteli DDR3-SoDIMM bellek modülünü üretmeye başladı. Yüksek yoğunluklu yeni bellek modülü, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan 1G x64 konfigürasyonlu DDR3 DRAM yongalarını kullanıyor.

1333MHz'de görev yapan ve standart olarak 1.5v geriliminde çalışan 8GB kapaisteli DDR3 SoDIMM bellek modülünün daha çok mobil iş istasyonlarında kullanılması bekleniyor. Samsung cephesinden gelen bilgiler egöre Dell, 15-inç boyutundaki Precision M4500 modelinde yer vererek yeni bellek modülünü kullanan ilk isim oldu.

• yalnız mobil iş istasyonlarında kullanılan sistemler bu bellek modülünü ağzına kadar doldurduğunuzda o kadar veriyle baş edebilecekmi acaba??* benim sistemde ram kullanım miktarı 3GB üzerine çıktımı hemen performansta hissediliyor.. hem mobil hemde 8GB ve bundan çift kanal kullansa 2 adet olsa 16GB 15GBtı dolsa o sistem zor çalışır..
  • 8GB tek parçamı? notebook'larla pek aram yok ama tek parça 8GB destekli notebook varmı?
  • çok güzel bir gelişme 8gb yaygınlaşırsa artık 4gblerda ucuzlar bizde 2x2 yerine 4x2 li kitler alırız aynı fiyata

teknolojinin ilerlemesi güzel birşey :)
  • evet 8gb ram var samsung başaröış ve sonunda PC min ramlarıni tam kapasiteye ulaştırabileceğim

yani 32gb ram

dell m6500
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

çok güzel bir gelişme 8gb yaygınlaşırsa artık 4gblerda ucuzlar bizde 2x2 yerine 4x2 li kitler alırız aynı fiyata

teknolojinin ilerlemesi güzel birşey :)

2x4gb kitler 100 liraya kadar düştü zaten

sodimm için diyorsan onu bilmiyorum ama...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.