Şimdi Ara

SIEMENS KG57NP72NE Modelini Nasıl Bilirsiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
23.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu dolap hakkında bilgi sahibi olan ya da canlı olarak görmüş, incelemiş arkadaşlar yorumlarını aktarırlarsa memnun olurum.

SIEMENS KG57NP72NE

Fiyatı 12 taksit 2300 lira civarında...
    Birkaç gün içerisinde almayı planlıyoruz. Tavsiye eder misiniz ya da ben olsam o parayı ona vermez, şunu alırdım diyebileceğiniz herhangi bir model var mı?
    Dolabın kombi tipi olması tercih ediliyor.

Teşekkürler...

(Mesajımda sorduğum soru arada kaldığından görülmeyebilir, o yüzden onu da buraya ekliyorum)

"Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum:

Makineler için Kore malı, Alman malı, Türk malı gibi ifadeler kullanılmış ve yerli üretim olanlar da tavsiye edilmemiş genelde forum kullanıcıları tarafından. Bunun sebebi nedir acaba ?
    Sonuçta üretim hangi ülkede yapılırsa yapılsın, fabrikası menşeli olduğu firmanın mühendisleri nezaretinde kurulup, onların belirlediği esaslara ve malzemelere göre üretimi yapılmıyor mu beyaz eşyaların ? Yerli üretim ürünlerden çekinilmesinin nedeni nedir ?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manivela -- 26 Eylül 2010; 17:27:22 >

• iyidir, güzeldir, kalitelidir...
  • Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum:

Makineler için Kore malı, Alman malı, Türk malı gibi ifadeler kullanılmış ve yerli üretim olanlar da tavsiye edilmemiş genelde forum kullanıcıları tarafından. Bunun sebebi nedir acaba ?
    Sonuçta üretim hangi ülkede yapılırsa yapılsın, fabrikası menşeli olduğu firmanın mühendisleri nezaretinde kurulup, onların belirlediği esaslara ve malzemelere göre üretimi yapılmıyor mu beyaz eşyaların ? Yerli üretim ürünlerden çekinilmesinin nedeni nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

Merhabalar,

Bu dolap hakkında bilgi sahibi olan ya da canlı olarak görmüş, incelemiş arkadaşlar yorumlarını aktarırlarsa memnun olurum.

SIEMENS KG57NP72NE

Birkaç gün içerisinde almayı planlıyoruz. Tavsiye eder misiniz ya da ben olsam o parayı ona vermez, şunu alırdım diyebileceğiniz herhangi bir model var mı?

Teşekkürler...

darty de 2190 tl peşin fiyatına 8 taksit...

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Buzdolab-/SIEMENS/KG57NP72NE-p-42910-c-82.htm?ref=akakce&v=1.34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duvarakarsi -- 26 Eylül 2010; 17:18:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: duvarakarsi

quote:

Merhabalar,

SIEMENS KG57NP72NE

Teşekkürler...

darty de 2190 tl peşin fiyatına 8 taksit...

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Buzdolab-/SIEMENS/KG57NP72NE-p-42910-c-82.htm?ref=akakce&v=1.34

İlgin için teşekkürler, ama hem World Kart ım yok, hem de fiyat araştırmasından ziyade sormuş olduğum soruların cevaplarını arıyorum.

• bende bosch olanı var.. zaten bosch siemens tamamen aynı. arada bir motordan dizel araba motoruna benzer bir devir alma sesi geliyor onun haricinde taş gibi maşallah... yinede memnunum..nadir oluyor,zannedersem voltajdan kaynaklanıyor.
  • Bende de Bosch'un ayni modeli var. Ses konusunda bir sey diyemem, hic duymadim, ama dikkat de etmedim. Onun disinda dusuk enerji tuketimi ve boyutlari nedeniyle tercih etmistim.

manivela'nin sorularina gelince. Ne burada ne Kore'de beyaz esya uretim sureclerine taniklik etmis veya bunlari incelemis degilim, ama teknolojik olarak Turkiye'den ilerideki iki ulkenin kalite kontrol acisindan da daha iyi is cikarmis olmasi bana mantikli geliyor. Kullanilan malzeme acisindan da benzer bir durum soz konusu; Cerkezkoy'deki fabrikanin tedarikcileri de Turkiye'den olacagindan malzemelerin kalitesi de daha dusuk olabilir.

Forumdaki ustatlarin daha nitelikli aciklamalari olacaktir eminim, ben de merak ediyorum acikcasi, cevaplarlarsa hepimiz faydalaniriz.

manivela, size de simdiden hayirli olsun, gule gule kullanin.
  • Bosch no-frostların birçok modelinde buz kırma sesi olduğu söyleniyor. Siemens ve Bosch taki bu modellerde aynı tasarım ve teknoloji kullanıldığına göre Bosch larda olduğu iddia edilen bu ses, Siemens lerde de vardır diye tahmin ediyorum.

Öte yandan "duvarakarşı" ve "murspam" arkadaşlar aynı markanın aynı modelli dolaplarını kullanıp biri ses var, diğeri yok diyorsa bana öyle geliyor ki; buz kırma sesi mevcut ama rahatsızlık verecek boyutta değil. Bu ses ancak pimpirikli biriysek rahatsız eder çıkarımı yapıyorum o yüzden.

Türkiye de üretim yapan firmaların tedarikçileri yerli firmalar olabilir, ama bu parçaların kalite kontrolü ve montaj aşamaları, üretimi yaptıran firma tarafından belirlenen standartlara uygun olup olmadığı denetleniyordur tahminimce. O yüzden özellikle "Bu model yerli üretimdir, onu almayın; şu model ithaldir, onu tavsiye ediyorum" vs. söylemlerinde bulunan arkadaşlardan ne sebeple bu tavsiyeleri yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

murspam, iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler...

• quote:

Bosch no-frostların birçok modelinde buz kırma sesi olduğu söyleniyor. Siemens ve Bosch taki bu modellerde aynı tasarım ve teknoloji kullanıldığına göre Bosch larda olduğu iddia edilen bu ses, Siemens lerde de vardır diye tahmin ediyorum.

Öte yandan "duvarakarşı" ve "murspam" arkadaşlar aynı markanın aynı modelli dolaplarını kullanıp biri ses var, diğeri yok diyorsa bana öyle geliyor ki; buz kırma sesi mevcut ama rahatsızlık verecek boyutta değil. Bu ses ancak pimpirikli biriysek rahatsız eder çıkarımı yapıyorum o yüzden.

Türkiye de üretim yapan firmaların tedarikçileri yerli firmalar olabilir, ama bu parçaların kalite kontrolü ve montaj aşamaları, üretimi yaptıran firma tarafından belirlenen standartlara uygun olup olmadığı denetleniyordur tahminimce. O yüzden özellikle "Bu model yerli üretimdir, onu almayın; şu model ithaldir, onu tavsiye ediyorum" vs. söylemlerinde bulunan arkadaşlardan ne sebeple bu tavsiyeleri yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

katılıyorum.... +1

• hortlattım ama acaba güncel olarak bu makineyi kullananlar görüşlerini yazabilir mi
  • buz kirma sesinin ve kapi kolunun paslandigini soyleniyor seklinde yorumlar var. ben de merak ediyorum bizzat kullananlarin fikirlerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

buz kirma sesinin ve kapi kolunun paslandigini soyleniyor seklinde yorumlar var. ben de merak ediyorum bizzat kullananlarin fikirlerini.

annemlar alacak, dümdüz beko'ya 2bin verecekken buna verdireceğim zor ikna ettim
    ariston, samsung, lg filan imkansız yani varsa yoksa Türk markası istiyorlar, bir dönem siemens de de başka elektrik fabrikasında mühendis olarak çalıştım, sistemlerine güvenirim.
    buz kırma sesi eski seride kalmış, kapı kolu da paslanma bilgisi yok diyor satan adamlar

acaba ucuza nereden kapatabiliriz şunu bilen var mı tanıdık bayisi olan filan,
    2100 şu anda 10 taksitli en iyi bulduğum fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

buz kirma sesinin ve kapi kolunun paslandigini soyleniyor seklinde yorumlar var. ben de merak ediyorum bizzat kullananlarin fikirlerini.

annemlar alacak, dümdüz beko'ya 2bin verecekken buna verdireceğim zor ikna ettim
    ariston, samsung, lg filan imkansız yani varsa yoksa Türk markası istiyorlar, bir dönem siemens de de başka elektrik fabrikasında mühendis olarak çalıştım, sistemlerine güvenirim.
    buz kırma sesi eski seride kalmış, kapı kolu da paslanma bilgisi yok diyor satan adamlar

samsungun inox combisine gore cok cok kaliteli duruyor bu. eger alirsaniz kullanim yorumlarinizi ihmal etmezsiniz umarim. simdiden hayirli olsun.

• bir de forumda bu modelin siyah camlisiyla llgili hir baslik vardi. alan arkadas cok gurultulu calistigini soyleyerek hic memnun kalmadigini yazmis. imkani olsa iade edecekmis falan...o basliga dacbi bakin isterseniz.
  • sharplara bak bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk-elektronik8606
    sharplara bak bence

sharpta da buz kirma sesinin oldugunu yazmis bir sharp kullanicisi. demek ki hepsinde var bu durum ama kimi kullaniciyi rahatsiz ediyor kimisi de farkina varmiyor.
  • Arkadaşım tam benim açmak istediğim başlığı açmışsın :)

Bende Samsung RL62ZBSW modelini almayı düşünüyordum tutmuş olduğumuz evde genişlik sıkıntısı olduğu için siemens in bu bahsetmiş olduğun modeline baktım inox olmayan KG57NP01 beyaz modeline yanlız Türkiye patentli bir ürün olduğu için pek tavsiye edilmediğini gördüm. Halen kararsızım nişanlım Siemens alalım diyor ben ise Samsung alıp evdeki dolap yerini genişletmeyi düşünüyorum. Siemens'in bu model hakkında bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacımız var açıkçası bahsedildiği gibi siemens in bu modeli ile Samsung'un modeli arasında hangisini tercih etmeliyim? Siemens'in iç tasarımı kullanımı daha iyi gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Sahin -- 27 Haziran 2011; 21:14:01 >
  • Ben de bu modeli araştırıyorum.Aşağıdaki 3 markanında ürünü aynı gibi. Görünmeyen kısmında bir fark var mıdır bilemiyorum.
    Siemens KGN 57P72 NE
    Bosch KGN 57P72 NE
    Profilo BD 5772 PNFI

Siemens, Bosch bayi fiyatı 2480, Profilo 2100 civarı. Piyasada farklı fiyatlarda var tabi..
    Profilo alsak bir kalite farkı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savage99 -- 28 Haziran 2011; 15:29:52 >

• Bende Siemens KG57NP72NE modelini araştırıyorum ve birkaç gün içerisinde almam lazım. Profilodaki aynı model daha ucuz, bunu sordum siemens bayine hepsi çerkezköyde üretiliyo ama çıktıkları bant ve içlerinde kullanılan malzemenin kalitesi aynı değil, en kalitelisi siemens dedi ama tabi ki ne kadar doğru hiç bi fikrim yok.

Bu model için bulduğunuz en uygun fiyat nedir ve nerde acaba?

Siemens bayinde 2280 tl'ye bıraktılar en son
    Birde yanlış hatırlamıyorsam media markt'ta 2299 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

dolabi aldiniz mi acaba?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.