Şimdi Ara

Kullandığımız Android programlarını yazalım... (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.482
Cevap
72
Favori
148.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adw launcher+honeycomb teması:çok güzel ikili oluşturduğunu düşündüğüm launcher ve teması
    elixir:kısayolları toplayıp widget haline getiren çok güzel bir program.ayrıca içinde kendi ufak widgetleride var.
    winanmp:zaten bilgisayardan alışık olduğumuz müzik çalar.
    repligo reader:e kitap okumak için ideal bir program.nerdeyse 10-15 tane program denedim,bir tek bu pdf dosyası açıyor.
    skyfire:kendi içinde flash playeri olan güzel bir tarayıcı
    opera mobile:operanın mobil versiyon tarayıcısı
    swiftkey x keyboard:güzel bir klavye uygulaması.
    free eng-tur (ingilizce-türkçe sözlük): parantez içinde yazdım :)
    home switcher:launcher uygulamaları arasında geçiş yapmaya yarayan işe yarar bir program
    blackmarth alpha:ücretli uygulamaları ücretsiz bulabileceğimiz bir market.
    appsaver:play storeden kurulan uygulamaları apk olarak kaydeden işe yarar bir program.
    dolphin tarayıcı:internet tarayıcı
    backgrounds:güzel arka plan resimlerinin olduğu bir uygulama.
    fmr memory:ramde boş yer açmaya yarayan bir uygulama.sanırım bundan daha fazla ram açan uygulama yoktur.

• Fizy - Bildiğiniz üzere Müzik internet sitesinin mobil uygulaması, bir müzik oynatıcı gibi kullanılabiliyor ve internetinizi zorlamıyor. SE model telefonlar için indirme desteği gelecek belki tüm uygulamalar güncellenir.

Any.DO - Hatırlatıcı , aktif kullanımda çok iş görüyor facebook ve ajanda bilgilerinizle senk. çalışabiliyor. Sizi arayıp cevapsız çağrı bırakan birini anında geri arayabilmenizi anında mesaj göndermenizi veya bana hatırlat butonuna basarak daha sonra size hatırlatmasını sağlayabiliyorsunuz. HTC sense arayüzünün 4. seviyesinden sonra cihaza aktarılmış bir özellik bu ama ben ilk any.do 'da gördüm.

AirDroid - Aynı Wİ-Fİ ağı üzerinden PC ve Telefonunuzu eşleştirip birçok işlemi yapmanızı sağlar. Mesajlaşma servisi dahil birçok şeyi kullanabiliyorsunuz. Çok pratik ve düzenli bir program.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 11 Temmuz 2012; 11:14:31 >

• fancy widgets: hoş görünümlü, kaliteli temaları olan hava durumu, saat widgetları var.

neptune explorer: dosya yöneticisi, alternatif küçük boyutlu uygulama istiyenlere.

android assistant: telefona ilk kurduğum uygulamadır her zaman. herseyi yapar, yok yok.
  • Arkadaşlar 2 tane uygulama arıyorum böyle uygulamalar varsa isimlerini verebilirmisiniz

-Telefonda konuşurken karşı tarafa sadece benim sesimi ileten,dış otam seslerini engelleyen.
    -Uygulama aktifken belli kişilerden arama ve mesaj gelmesini engelleyen ,ama kapatınca o sırada aradıysa veya mesaj attıysa gösteren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saviola83

Arkadaşlar 2 tane uygulama arıyorum böyle uygulamalar varsa isimlerini verebilirmisiniz

-Telefonda konuşurken karşı tarafa sadece benim sesimi ileten,dış otam seslerini engelleyen.
    -Uygulama aktifken belli kişilerden arama ve mesaj gelmesini engelleyen ,ama kapatınca o sırada aradıysa veya mesaj attıysa gösteren.

2. si vardı adını unuttum 1. si için kaliteli kulaklık vs lazım.

Benimde goldenim var
  • Aarkadaslar zamaninda sormustum ancak yanit alamamistim. simdi buldum yazayim bari:)
    Gitar tab ve akorlari icin songsterr veya ultimateguitar.com un uygulamalari mrvcutmus. ilki parali ama ikinciyi bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Aarkadaslar zamaninda sormustum ancak yanit alamamistim. simdi buldum yazayim bari:)
    Gitar tab ve akorlari icin songsterr veya ultimateguitar.com un uygulamalari mrvcutmus. ilki parali ama ikinciyi bilmiyorum

Netten apk bularak kurabilirsiniz beleş
  • eyvallah khanjui

İsmini bilen var mı acaba ? 1.si sanırım zor gerçekten öyle bi program olmayabilir.
    2.si içinse sadece mesaj gizleme özelliği olsa yeterli.

Bir de samsung s in takvimine alışmadım.Eskiden htc iyi idi. böyle beyaz renkli bildiğiiniz güzel bir takvim widget i
    varsa ismini paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Aarkadaslar zamaninda sormustum ancak yanit alamamistim. simdi buldum yazayim bari:)

ultimateguitar harika.

• bs player: altenatif oynatıcılardan gayet kullanıslı
    Çevrimdışı Sözlük :en iyi türkçe-ingilizce offline sözlük programı.
  • Telefonda kurulu gelen gmaili nasıl kullanıyorsunuz?
    Gmaile giriş yapıyorum
    Konuşma yok yazıyor
    Halbuki biliyorum ki gelen kutusunda mail var
    Yenile diyorum, senkronize diyorum gelen kutusu boş

PC den girer gibi hesaba giriş yapınca klasörler arasında dolaşmak çin ne yapıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Telefonda kurulu gelen gmaili nasıl kullanıyorsunuz?
    Gmaile giriş yapıyorum
    Konuşma yok yazıyor

PC den girer gibi hesaba giriş yapınca klasörler arasında dolaşmak çin ne yapıyorsunuz?

gmaile girip gerekli ayarları yaptınız mı? yönlendirme ve pop bölümünde imap açık olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 22 Temmuz 2012; 23:58:39 >
  • galaxy tab 10.1 di sanırım görev yöneticisi uygulamasını adı nedir basit bir görev yöneticisi vardı onun hosuma gitmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

quote:

Gmaile giriş yapıyorum
    Konuşma yok yazıyor

gmaile girip gerekli ayarları yaptınız mı? yönlendirme ve pop bölümünde imap açık olacak

Ben Normalde maillerime evde ofis 2010+outlook ile bakıyorum

Ev dışında da gene PC den girince google üzerinden bakıyorum
    Pop açıktı, İmap etkin değildi etkin hale getirdim
    Bunu da Deneyelim bakalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

quote:

Gmaile giriş yapıyorum
    Konuşma yok yazıyor

Ben Normalde maillerime evde ofis 2010+outlook ile bakıyorum

Ev dışında da gene PC den girince google üzerinden bakıyorum
    Pop açıktı, İmap etkin değildi etkin hale getirdim
    Bunu da Deneyelim bakalım

Ben hiçbir şey yapmıyorum. Yada şöyle yazayım. Yeni bir Rom yükledim diyelim. Telefon açıldığında hesap ayarında gmail adresimi giriyorum. Rehberim, maillerim v.s. otomatik olarak geliyor. Bu hep böyle oldu. Gmail uygulamasını açarak bir ayar yaptığımı hiç hatırlamıyorum.

• Tamam senin ile benim aramda bir fark var
    Sen telefona hesap ekleyince varsayılan olarak kalmış demek ki ( ayarlar / hesaplar )
    Ben gmail hesabımı otomatik yapmadım istemem de zaten
    Gmailde mail defteri,,......telefonda tel defteri olmalıdır
    Gmailde saklanan rehbere güvenemiyorum.....Sağa sola numaralar veriliyor olabilir

imap webden PC den açınca e posta uygulaması ile düzeldi.
  • HD Film İzle : Film İzleme Programı Gayet Başarılı
    Zynga Poker : Facebook Poker Uygulaması
    Sahibinden.com : Sahibinden.com uygulaması
    Fim İzle HD : Yine bir film izleme programı kullanışlı
    Twitter : Twitter uygulaması
    El feneri : Gece karanlık yerlerde el feneri niyetine kullanabilirsiniz. Tavsiyemdir.
    Dailymotion : Video izleme programı.
    Baskketball : eğlenceli güzel bir basketbol oyunu uygulaması. Güzel vakit geçirebilirsiniz
    Sygic : Harika bir navigasyon programı.. Tavsiyemdir...
    TubeMate: Youtube videolarını ister video HD olarak ister MP3 olarak indirebilirsiniz.
    Battery Widget : Telefonunuzun batarya durumunu gösterir. yararlı kullanışlı programdır.
  • Surf yaparken aşağıdaki linkte NAViTEL navigasyona rastladım
    http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-navitel-r-5-5-1-full-t%C3%BCrkiye-q1-2012-haritas%C4%B1-17-07-2012

Kurulum son derece basit ve tamamen ücretsiz full sürüm
    TR ses paket içinde mevcut
    Aşağıdaki linklerden ( hepsi aynıdır ) sadece birini indirin ve telefona kurun ama çalıştırmayın
    Sonra 680 mb harita paketini PC ile indirin sabırla
    Haritayı SD karta ana dizinde
    Navitelcontent/maps klasör altına atın ( normalde bu klasör yok, PC ye bağlayarak siz oluşturun )

Sonra programı çalıştırın ve ayarları yapın
    Trafik yoğunluğu için internet bağlantısı istiyor,
    int yoksa hayır basın ve sadece GPS ile devam edin.

http://www.mirrorcreator.com/files/0KGBVCHT/Navitel.5.5.1.0.full.apk_links
    http://adf.ly/1119104/http://www37.zippyshare.com/v/67822929/file.html
    http://adf.ly/1119104/http://www.mediafire.com/?4382ci75l7wg21t

http://download.navitel.su/Maps_Q12012/tur20120626.nm3

Benim incelemem
    Akşam iş çıkışı eve kadar navitel ile gittim 11 km
    Balangıçta uyduyu bulması 3 - 5 dk sürüyor yola çıkmadan önce programı ve GPS açın
    Ekran tamamen navigasyon oluşuyor pil, uydu gücü ,trafik yoğunluğu, saat vs ,
    Komut veren bayan sesi çok az cıkıyor ve az konuşuyor- kötü
    Komut çok önce veriyor-kötü
    Ayarlardan komut ne zaman vermesini istiyorsanız seçiliyor
    Ama ayarları anlamak da kolay değil hangisi ne anlama geliyor belirsiz
    adres girmeden arama yapılamıyor,
    haritadan veya sırayla adres girmeniz veya koordinat girmeniz gerekiyor
    yani bilmediğiniz bir yeri aramak büyük işkence.
    Favori özelliği olarak adresi kaydet seçeneği var - iyi
    Gerçekten lazım olduğunda ne yapılacak belirsiz
    Navigasyonların Başka programlarla rota ve favori senk olsa daha iyi olur

Evet benim incelemem böyle
    Kullanıp yorum yazanlar somut bilgi versinler ki okuyana / yüklemek isteyene fikir versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Temmuz 2012; 10:40:28 >

• quote:

Tamam senin ile benim aramda bir fark var
    Sen telefona hesap ekleyince varsayılan olarak kalmış demek ki ( ayarlar / hesaplar )
    Ben gmail hesabımı otomatik yapmadım istemem de zaten
    Gmailde mail defteri,,......telefonda tel defteri olmalıdır
    Gmailde saklanan rehbere güvenemiyorum.....Sağa sola numaralar veriliyor olabilir

imap webden PC den açınca e posta uygulaması ile düzeldi.

Sorununuzun düzeldiğine sevindim. Bizim de aklımızda bulunsun.

Aslında "Varsayılan kalmış" demek doğru değil. Çünkü Rom yüklerken tüm wipe işlemlerini yapar ve telefonu sıfırlarım. Böylece varsayılan diye birşey kalmaz.

Gmail'e güvenip güvenmemek size kalmış birşey. Ama telefonunuzda şu anda bile o kadar çok bilgiyi paylaşıyorsunuz ki. Zaten Akıllı bir telefon kullanmanın bir dezavantajı da budur. Ama bazı şeylere, bazı kurumlara güvenmek zorundasınız. Önünüze gelen her uygulamaya da izin vermek doğru değil tabiki. Bunları iyi süzmeniz gerekiyor. Eğer "hayır kardeşim ben hiçbir uygulamaya şifremi, adreslerimi, rehberimi v.s. vermiyorum" diyorsanız o zaman siz akıllı bir telefon kullanmıyorsunuz demektir.

Gelelim rehbere. Eğer çok fazla Rom yükleyen birisiyseniz, rehberinizi Gmail'e taşımaktan başka çareniz yok zaten. Çünkü her seferinde Backup almak, sonra geri dönmek v.s. oldukça zahmet vermeye başlıyor. Ayrıca yüklediğiniz Rom'lar zaten Custom Rom oldukları ve her an çökmeye meyilli oldukları için yedek alamadan da telefona Rom atmanız gerekebiliyor. Böylece birçok kişiyi kaybedebiliyorsunuz (Eğer 250 kişiden az ve isimleri 11-12 karaktere sığdırıp, SIM Karta kaydediyorsanız zaten bunların hiçbirini konuşmamızın bir anlamı yok). Ayrıca bilindiği gibi akılı telefonların pilleri çok çabuk tükenebilmektedir. Beklemediğiniz bir anda piliniz bitebilir ve rehberinizdeki bir kişiye acil olarak ulaşmanız gerekebilir. İşte bu durumlarda Rehberi Gmail'de olanlar çok rahat oluyorlar. Çünkü yeni Rom yüklendiğinde, rehber otomatik olarak geliyor. Sizin herhangi birşey yapmanıza gerek kalmıyor. Herhangi bir PC'den Gmail'e girdiğinizde de Rehberi görebildiğiniz için telefonunuz yanınızda olmasa yada kapalı olsa bile bir kişinin numarasını kolaylıkla görebiliyor ve ona ulaşabiliyorsunuz. Kişilere atamış olduğunuz resimler de Gmail'de görülmektedir.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.