Şimdi Ara

Kullandığımız Android programlarını yazalım... (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.482
Cevap
72
Favori
148.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wakara

senin hala hayal sandığıni millet gerçeğe dönüştürmus. Bende ılk başta yalan falan sanmıştim. Sonra you tübe dan çekilen videoları görünce şaşırdım. Türkü yabancısi herkes yüklemişte çekiyor pencereden kapıdan. Eve gidince size linkleri atarım. Telden yazıyorum şu anda. Hep çıplak görmeyi hayal ettiğin kız mi var çevrende komşunda. Gec karşısına tıkla izle çaktırmadan. Bugün eve gidemezsem program adını paylaşır misiniz burada.

Senin dediğin şimdiki yeni dolandırıcılık yöntemlerinden birisi. Tabi kurbanlar, polise gidip ben şu insanı çıplak gösteren gözlükten aldım ama beni dolandırdılar diyerek salak olduklarını da resmen ilan edemiyorlar. Böylece dolandırıldıklarıyla kalıyorlar. Geçen hafta bazıları bunu göze alıp şikayette bulunmuşlardı ve haber olmuşlardı. Kaçırdınız sanırım.
  • mesajim bulunsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Arkadaşlar Google Earth yada Google Maps bu uygulamalarda navigasyon için sesli yönlendirme varmı ?

Yada sesli yönlendirme olan hangi navigasyon proğramını kullanıyorsunuz ?

Navigasyon özelliği Google Maps için sadece bazı ülkelerde çalışıyor. Tabi Türkiye bu ülkeler arasında değil maalesef. Ancak Mehmet Emin arkadaşımızın paylaştığı dosyayı yüklerseniz Maps'i kandırarak Navigasyon özelliği ülkemizde de çalışır hale geliyor. Eğer yapmak isterseniz buyrun:
    http://www.ertemur.com/tum-ulkeler-icin-google-navigasyonu-aktif-yapmak/

Ancak Gerçek Ofline Navigasyon uygulamaları; Aura Sygic, Igo, Ndrive, Motonav v.b. uygulamalardır.

Şimdi bende şöyle özel bir durum var , cihaza yüklediğim android versiyonu brezilya kaynaklı 2.3.6 versiyonu.

Google maps ı açıp istanbulda bir adres arayıp haritayı çizdiğimde o an konumumu belirlemedi isem mesafe brezilya ile istanbul arası çıkıyor.

Yani cihaz beni brezilya da görüyor.

Vodafoneun etrafımda ne var diye bir uygulaması var , onu açıp nöbetçi eczane tarattığımda sokağımdaki eczaneyi brezilya ile mesafelendiriyor :)

Bu durumda benim cihazda Google maps sesli navigasyon çalışırmı acaba.

Google mapsı açıyorum ama sesli navigasyon ile bir bölüme rastlamadım.
  • quote:

quote:

senin hala hayal sandığıni millet gerçeğe dönüştürmus. Bende ılk başta yalan falan sanmıştim. Sonra you tübe dan çekilen videoları görünce şaşırdım. Türkü yabancısi herkes yüklemişte çekiyor pencereden kapıdan. Eve gidince size linkleri atarım. Telden yazıyorum şu anda. Hep çıplak görmeyi hayal ettiğin kız mi var çevrende komşunda. Gec karşısına tıkla izle çaktırmadan. Bugün eve gidemezsem program adını paylaşır misiniz burada.

Senin dediğin şimdiki yeni dolandırıcılık yöntemlerinden birisi. Tabi kurbanlar, polise gidip ben şu insanı çıplak gösteren gözlükten aldım ama beni dolandırdılar diyerek salak olduklarını da resmen ilan edemiyorlar. Böylece dolandırıldıklarıyla kalıyorlar. Geçen hafta bazıları bunu göze alıp şikayette bulunmuşlardı ve haber olmuşlardı. Kaçırdınız sanırım.

Evet tv de haberlerde çıktı istanbul emniyet müdürüne mail atıp şikayetçi olmuş utanmışlar çığlak gösteren gözlük yerine içi su dolu pet şişe göndermişler :) bu paranın üstüne iç diye hehalde
  • quote:

Ben bu arkadaşın yaşını merak ettim...
  • ya benim gördüğüm gözlük falan değil. Telefonlara yüklenen bi program. O yüzden dolandırma ile iş olmaz sanırım. Programın Adi da yazıyordu ama almadım. Simdi zaman geçince merak ettim.
  • quote:

ya benim gördüğüm gözlük falan değil. Telefonlara yüklenen bi program. O yüzden dolandırma ile iş olmaz sanırım. Programın Adi da yazıyordu ama almadım. Simdi zaman geçince merak ettim.

No Link No Güven. Valla biliyosun forumda işler böyle
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Google Earth yada Google Maps bu uygulamalarda navigasyon için sesli yönlendirme varmı ?

Navigasyon özelliği Google Maps için sadece bazı ülkelerde çalışıyor. Tabi Türkiye bu ülkeler arasında değil maalesef. Ancak Mehmet Emin arkadaşımızın paylaştığı dosyayı yüklerseniz Maps'i kandırarak Navigasyon özelliği ülkemizde de çalışır hale geliyor. Eğer yapmak isterseniz buyrun:

Ancak Gerçek Ofline Navigasyon uygulamaları; Aura Sygic, Igo, Ndrive, Motonav v.b. uygulamalardır.

Şimdi bende şöyle özel bir durum var , cihaza yüklediğim android versiyonu brezilya kaynaklı 2.3.6 versiyonu.

Google maps ı açıp istanbulda bir adres arayıp haritayı çizdiğimde o an konumumu belirlemedi isem mesafe brezilya ile istanbul arası çıkıyor.

Vodafoneun etrafımda ne var diye bir uygulaması var , onu açıp nöbetçi eczane tarattığımda sokağımdaki eczaneyi brezilya ile mesafelendiriyor :)

Normal şartlarda uygulama ilk açıldığında default olarak bir konum geliyor. Sizin Rom Brezilya kaynaklı olduğu için orası gelmesi ilk etapta normal. Ancak daha sonra konumunuzu bulduğunda artık yeni bulduğu konumu göstermesi gerekiyor. Yani cihaz en son hangi konumda ise o konumdan açılması gerekiyor. Brezilya'ya gitmediğiniz sürece bir daha Brezilya görmemeniz gerekiyor. Sizin konum bulma sıkıntınız var gibime geldi.
    Mehmet Emin arkadaşın verdiği maps'i yüklediğinizde Navigasyon özelliği Türkiye'de kullanılabiliyor. Ama ses varmıdır bilmiyorum. Zaten olsa da İngilizce olacağını hatırlatayım. Google Maps'i online olarak kullanmak gerektiği için bunun yerine ben İgo ve Aura'yı tercih ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Normal şartlarda uygulama ilk açıldığında default olarak bir konum geliyor. Sizin Rom Brezilya kaynaklı olduğu için orası gelmesi ilk etapta normal. Ancak daha sonra konumunuzu bulduğunda artık yeni bulduğu konumu göstermesi gerekiyor. Yani cihaz en son hangi konumda ise o konumdan açılması gerekiyor. Brezilya'ya gitmediğiniz sürece bir daha Brezilya görmemeniz gerekiyor. Sizin konum bulma sıkıntınız var gibime geldi.

Sayın chatin_62

Cevap için teşekkürler...

Yazdıklarınız doğru , sadece ilk açılışta defult olarak brezilya görüyor.

Konumlama yapıp uygulamayı açıp kapattıktan sonra normal olarak son konumlama yaptığım yer görünüyor.

Telefonu açıp kapattığım durumlarda yine defult olarak brezilya ya gidiyor.

Sıkıntı yok :)
  • telefonumdaki gereksiz turkcell uygulamalarını nasıl kaldırabilirim... telefonum xperia x10 mini
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibokozan

telefonumdaki gereksiz turkcell uygulamalarını nasıl kaldırabilirim... telefonum xperia x10 mini

Uninstall edemiyormusunuz?
    Uygulamalar, uygulamaları yönet, uygulamayı seçip kaldır.
  • arkadaş bir yerde okumuştum elemanın biri uygulamadan şöyle bahsediyordu.telefonu açığ kapatmak için zamanını ayarlayabiliyormuş,bir kişiye msj atacağın zamanı ve msjı yazıyormuşsun zaman geldiğinde otomatik gönderiyoremuş.pil tasarrufu ve unutkanlar için birebir.uygulamanın adını bilen var mı?
  • quote:

telefonumdaki gereksiz turkcell uygulamalarını nasıl kaldırabilirim... telefonum xperia x10 mini

ROM türkcell için üretilmişse rom değişimi veya root yetkisi isteyen bir işlemdir. Yok normal türkiye romu ise standart uygulama olarak üzerinde gelmez, siz kurmuşsunuzdur ve siz standart olarak kaldırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldagfb

arkadaş bir yerde okumuştum elemanın biri uygulamadan şöyle bahsediyordu.telefonu açığ kapatmak için zamanını ayarlayabiliyormuş,bir kişiye msj atacağın zamanı ve msjı yazıyormuşsun zaman geldiğinde otomatik gönderiyoremuş.pil tasarrufu ve unutkanlar için birebir.uygulamanın adını bilen var mı?

Telefonu kapatmak tamam ama açabilecek bir uygulama yoktur, olsa olsa uçak moduna alıp geri dönebilir. Tasker, Power Scheduler gibi uygulamalara bir bakın isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nekuy

quote:

Orijinalden alıntı: saldagfb

arkadaş bir yerde okumuştum elemanın biri uygulamadan şöyle bahsediyordu.telefonu açığ kapatmak için zamanını ayarlayabiliyormuş,bir kişiye msj atacağın zamanı ve msjı yazıyormuşsun zaman geldiğinde otomatik gönderiyoremuş.pil tasarrufu ve unutkanlar için birebir.uygulamanın adını bilen var mı?

Telefonu kapatmak tamam ama açabilecek bir uygulama yoktur, olsa olsa uçak moduna alıp geri dönebilir. Tasker, Power Scheduler gibi uygulamalara bir bakın isterseniz.

eyvallah dostum baktım biraz,yok ya telefonun stabil çalışmasını bozdular,tuş kilidi ses ayarları hepsi değişti,hiç kontrol etmiyorlar mı yaptıkları programları bilmem.
  • arkadaslar bı baktım menu tusu gıtmıs anlamadım menuye gıremıyorum telefonda sadece masaustu dedıgımız ekran var surum 2.3.5 bı yardım edıverınde gerı getırelım adw launcher yuklu ama cozemedım :( xperia x8
  • quote:

quote:

edemiyorum orada görünmüyor, program kaldırıcı uygulamalarda da görünmüyor.

nekuy, mesajını alıntılayamadım...

rom değişimi garanti dışı bırakıyor sanırım. onu kendi telefonum olmadığı için yapamam şimdilik. ( babamın )

fakat bu konuyu çok sevdim ve şu uygulamaları yükledim.

bubble
    compass
    uninstaller
    advanced task manager
    es task manager
    aflashlight
    smart measure
    backgammon

bunları yükledikten sonra 3 - 4 gün giden şarj 24 saate düştü. programların hepsini kaldırıp tekrar şarja taktım. fakat yine düzelmezse ne yapacağım bilmiyorm :(
  • quote:

quote:

quote:

edemiyorum orada görünmüyor, program kaldırıcı uygulamalarda da görünmüyor.

nekuy, mesajını alıntılayamadım...

rom değişimi garanti dışı bırakıyor sanırım. onu kendi telefonum olmadığı için yapamam şimdilik. ( babamın )

fakat bu konuyu çok sevdim ve şu uygulamaları yükledim.

bubble
    compass
    uninstaller
    advanced task manager
    es task manager
    aflashlight
    smart measure
    backgammon

bunları yükledikten sonra 3 - 4 gün giden şarj 24 saate düştü. programların hepsini kaldırıp tekrar şarja taktım. fakat yine düzelmezse ne yapacağım bilmiyorm :(

uninstall aktif değilse o zaman sistem uygulaması olarak yüklenmişlerdir. Bunları da ancak root yetkiniz varsa Titanium Backup gibi uygulamalarla kaldırabilir yada Root Explorer gibi dosya yöneticileri ile system\app dizinşnden uygulamayı silerek kaldırabilirsiniz. Ama Garanti sorununuz yüzünden root yapamazsınız. Bunlarla yaşamaya alışacaksınız
  • tek video izleme programim BSPLAYER LİTE

herseyiyle tek gecerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1984 -- 3 Mart 2012; 13:07:32 >
  • Çok güzel konu. Ben yeni aldım Gio'yu, birkaç gün içinde programları tamamen kullanınca değerlendirme yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armasova -- 2 Mart 2012; 23:23:46 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.