Şimdi Ara

Asus O!Play HDP-R3 Mediaplayer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar ASUS'un yeni Mediaplayerini burada inceleyelim.

İlk izlenimim yeni bir fiyat/performans seçeneğinin daha aramıza katıldığıdır. Ve bence bir çok MP'den çok daha şık olduğudur.

İnceleme Video :http://www.youtube.com/watch?v=o0efCcQyWdc

•HDMI arabirimi sayesinde görüntülerin 1920 x 1080 (HD kalitesinde) film-video izleme özgürlüğüne kavuşursunuz.
    •Evinizde Full HD destekli bir TV bulunmasa bile, kompozit görüntü çıkışı sayesinde videolarınızı izleme olanağı sağlar.
    •CF,SD,MMC,MS ve MS Duo kartlara destek sağlar ve bu kartlardan film, müzik ve fotoğraf gibi multimedya öğelerinize en hızlı şekilde erişme imkanı sağlar.
    •USB bağlantı birimi sayesinde film, müzik ve fotoğraf gibi multimedya öğelerinize herhangi bir yazılım yüklemeksizin hızlı bir şekilde erişme imkanı sağlar.
    •Depolama ünitenizdeki müziklerinizi yüksek ses kalitesinde dinleyebilir, resimlerinizi yüksek çözünürlükteki slayt efeklerle gösterimini sağlayabilir, ağdaki bir dosyayı bağlı bulunan depolama birimine veya depolama biriminden ağa gönderme yapabilirsiniz.
    •Eternet veya wireless bağlantısını kullanarak doğrudan internet üzerinden yayın yapan birçok video ve tv paylaşım kanalına ulaşabilir (5000 kanal), binlerce radyo kanalından(20.000 kanal) dilediğinizi dinleyebilirsiniz.
    •Güncel hava durumuna istediğiniz anda ulaşabilirsiniz.
    •Ürünün alt yazı desteği sayesinde filmleri Türkçe altyazılı olarak da izleyebilirsiniz.
    •Ergonomik kumanda sayesinde istediğiniz tüm ayarlamaları yerinizden kalkmadan yapabilirsiniz.
    •Herhangi bir yazılım yüklemeden Wireless kulaklık desteği
    •Türkçe menü desteği sayesinde kolay kullanım sağlar.
    •Harici bir optik okuyucu ile VCD ve DVD’ lerinizi izleyebilirsiniz.
    •Ekranın parlaklığını, kontrast oranını ve TV yayın sistemiyle alakalı düzenlemeleri de yapabilirsiniz.
    •Ayrıca tek bir tıklama ile firmware update yapabilir,yeni çıkacak uygulamalar için medya playerınızı hazır hale getirebilirsiniz.
    •Herhangi bir yazılım yüklemeden Asus O!Play'iniz çalışmaya hazır haldedir.
    •E-sata çıkışı sayaesinde USB 2.0’dan 6 kata kadar daha hızlı veri aktarımı sağlar.
    •USB veya eSATA bağlantı birimi ile tak ve çalıştır özellikleri…
    •Full HD 1080p filmleri 5.1DTS/Dolby Dijital ses kalitesinde seyredin (Tüm formatları destekler RMVB dahil)
    •Wireless veya eternet ile internet erişimi
    •CF,SD,MMC,MS ve MS Duo kart yuvası sayesinde film, müzik ve fotoğraflarınıza çok daha kolay erişim
    •Resimlerinizi yüksek çözünürlükte slayt gösterimi şeklinde görebilme
    •Ergonomik kumanda ile istenilen tüm ayarlara uzaktan erişebilme
    •Tek tıkla firm ware güncelleyebilme,
    Teknik Özellikler

•Desteklediği video formatları MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
    •Desteklediği video dosya formatları .mp4, .mov, .xvid, .avi, .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .tp, .trp, .iso,.mts,.trp,.iso,.ifo
    •Desteklediği ses formatları MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, LPCM, WMA, Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus, DTS Digital Surround,ID3 Tag
    •Desteklediği resim formatları JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
    •Desteklediği alt yazı formatları SRT, SUB, SMI, SSA,TXT(SRT)
    •Çıkışlar
    HDMI
    Composite Audio/Video
    Optical Digital Audio
    •Girişler
    USB2.0 *1
    eSATA/USB2.0 combo port *1
    RJ-45 LAN port *1
    DC Power In
    •Kart Okuyucu CF,SD,MMC, MS,MS Duo
    Boyutları W X D X H: 181.0mm x 125.3mm x 47.7mm
    •Ağırlık 479 gr
    •Güç adaptörü 12VDC, 2A
    •Türkçe arayüz Var
    •Türkçe alyazı Var
    •Ağ Desteği 10/100Mbit kablolu Ethernet
    •Wireless 802.11n Wireless Networking
    •Uzaktan kumanda Var
    •Güç tüketimi <10W
    •Çalışma sıcaklığı 5C(41F)~35C(95F)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DersouOuzala -- 24 Eylül 2010; 9:38:41 >

• Kendi mesajına beğendim onay vereni de görmemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Kendi mesajına beğendim onay vereni de görmemiştim

Sevgili Sazan* ben konuyu forumda göz önünde bulunmasıve konuyu irdelemek niyetiyle üste taşıyarak o smile'ı ( ) koymuştum.

*Sazan (Türk Dil Kurumu) : Avrupa, Asya ve Amerika'nın tatlı sularında yaşayan, sırt yüzgeci uzun, eti beğenilen kılçıklı bir balık (Cyprinus carpio).

Asıl konuyla igili bir fikrin olmadı bir zikrin varsa lütfen paylaş.

Teşekkürler.

• o zaman iyi yapmışsın dil uzmanı,
    konu bayağı bi ilgi almış,

WD LIVE başlığına yazdığın gereksiz mesajlar yerine kıymetli deneyimlerini buraya bu cihazın incelemesi olarak koysaydın çok daha fazla işine yarardı forumu takip edenlerin.

Neyse belki bundan sonra yazarsın buraya kopyala yapıştır özellik yerine emek gerektiren incelemelerini..

bu mesajımda hediye güncellemem olsun sana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 27 Eylül 2010; 16:20:31 >
  • Bu cihazi alan var mi arkadaslar? 210$ a alabiliyorum Romanya'da.

Ozellikleri cok hos fakat kullanan arkadaslarin fikirlerini almak lazim.
  • HDP-R3 ile HDP- R1 arasında ne farklar var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

HDP-R3 ile HDP- R1 arasında ne farklar var?

Birinde dahili wirelees var, ötekisinde yok diye biliyorum ... ama ek farklarda olabilir ...
  • bende bunu almayı düşünüyorum ama kararsızım yorumlara bakalım hele bi :)
  • R3'te fazladan kart okuyucu da var.
  • Kullanan arkadaşlar var ım ?

Bilgi ve Tecrübelerini paylaşırlarsa ..
  • Bugün aldım Vatan'dan . %25 world puan ile bayağı iyi oldu. Arşivimdeki filmleri ( yaklaşık 30-40 tane ) denedim hepsini açtı. alt yazı uyumlu. arayüzü gayet başarılı. wifi bağlantısı mevcut fakat ben bir türlü bağlanamadım bu sorun hakkında fikri olan yardım edebilecek kimse var mı ?

Wifi olayı da olursa kesin tavsiye ederim. Umarım büyük bir problem değildir.
    Wifi ye her türlü cihazı bağladım bir tek bu alet bağlanmadı :(
  • wifi ve kumanda konusunda yorumlar var, tabi kullanmadan konuşmayayım ama şu an wd live ile bunun arazındayım..
  • wi fi bu tip cihazda çok önemli bence. işin kötüsü her usb aparatıda desteklemiyor işin yoksa uyumlu aparat ara..
  • bende bu cihazı almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini anlatırsa çok yardımcı olursunuz
  • bende bugun vatan bilgisayardan bu ürünü aldım ürün çok güzel bütün formatları oynatıyor fakat wireless bağlatısını kuramdım kablosuz ağı görüyor fakat şifre kısmında çıkan sanal klavyede bütün harflar yok sadece a dan f ye kadar var o yuzden şifreyi giremedim yapabilen varsa söylerse güzel olur
  • Merhabalar arkadaşlar.

Bu aleti bugün baya bir araştırdım, hatta kullanım kılavuzunu bile buldum indirdim ama maalesef film izleme sırasında KAYMIŞ BİR ALT YAZIYI SENKRON yapıp yapamadığımızı söyleyen ne bir yer, ne de ibare bulamadım. Alıp kullanan arkadaşlar altı yazı ayarları hakkında bilgi verebilir mi?

Bir de 20gb boyutlarında malum 1080p imax çekim bir atıyorum transformers... ya da batman dark knight izleyeceğim, deneyen arkadaşlar bu tip bir dosyayı oynatırken herhangi bir sıkıntı yaşadılar mı?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Birkaç gün içinde almayı düşünüyorum, satıcılar bile bilmiyor :) son kullanıcının dostu yine son kullanıcı :)

Şimdiden teşekkürler

Düzeltme: Az önce buldum, en son bi google görseller diye tıklayınca altyazı ekranında TIME SYNC diye bir yer olduğunu gördüm :) [subtitle sync]
    Sorumu şöyle düzelteyim; acaba kaçar milisaniye aralıklarla ileri geri alabilme olanağı sunuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MSE®dem

Bir de 20gb boyutlarında malum 1080p imax çekim bir atıyorum transformers... ya da batman dark knight izleyeceğim, deneyen arkadaşlar bu tip bir dosyayı oynatırken herhangi bir sıkıntı yaşadılar mı?

Bende çok merak ediyorum. 10 ile 30 Gb arasında 100 tane film var. Acaba sıkıntı yaşatmadan oynatır mı? Deneyen var mı?
  • LAN bağlantı noktasından bağladım cihazı ev ağını gördü tıklıyorum bilgisayar ismime net user id: password soruyor aklıma gelen herşeyi girdim giriş başarısız diyor.Ben hdd almadan film izlemek istemiştim nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun
  • dün itibariyle r3 ü almış bulunmaktayım. Kurulumu çok kolay. Versiyonunu asus sitesinde indirirerek hemen güncelledim. Elilmde olan tüm filmleri açtı. Görüntü gayet iyi. Vatandan 255 tl 10 taksit ile aldım. Wd live gibi wirelesste usb aparat gerektirmiyor. Sorularınız varsa yanıtlayabllirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.