- x
Laptop Ekran Işığı Bozuldu!!
6 Cevap3050 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

88 Mesaj
22 Eylül 2010; 21:49:40 

Merhaba arkadaşlar,
Benq marka laptopımın ekranının ışığı gitti. ekran görüntüsü var ama ışık yok dolayısıyla hiçbir şey görünmüyor. ışık altında bakınca ya da gün ışığı vurunca görüntü olduğu belli oluyor. Sizce sadece ekranın ışığı mı değişmeli yoksa lcd olduğu için komple ekran mı değişmeli? Daha önceden böyle bir sorun yaşamış ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.. Birde ne kadara tamir ettirebilirim tahmini bir bilgi verebilirseniz sevinirim. teşekkürler...

4266 Mesaj
22 Eylül 2010; 22:27:01 

Yüksek ihtimalle altta flosan (inverter) gibi bir parça var o değişecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 22 Eylül 2010; 22:34:16 >

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

10 Mesaj
22 Eylül 2010; 22:31:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Chayluck

Merhaba arkadaşlar,
Benq marka laptopımın ekranının ışığı gitti. ekran görüntüsü var ama ışık yok dolayısıyla hiçbir şey görünmüyor. ışık altında bakınca ya da gün ışığı vurunca görüntü olduğu belli oluyor. Sizce sadece ekranın ışığı mı değişmeli yoksa lcd olduğu için komple ekran mı değişmeli? Daha önceden böyle bir sorun yaşamış ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.. Birde ne kadara tamir ettirebilirim tahmini bir bilgi verebilirseniz sevinirim. teşekkürler...

büyük ihtimalle inverter arızası oluşmuştur. Genelde para kazanma amaçlı lcd paneli değiştirirler ama. çıkma bir inverter bulabilirsenki bunu zor satarlar işi ucuza halledersin

http://www.ucuzalsam.co...ri-inverter-board-.html buraya bak bir ıstersen

Şampiyon Fenerbahçe :)

619 Mesaj
23 Eylül 2010; 2:14:15 

İnverter ise 40$ civarlarında lcd ise 130-140$ civarında parça maliyeti olur...

151 Mesaj
23 Eylül 2010; 17:43:26 

LCD ile ilgili bir sıkıntın yok. Ya invertörün bozuk yada sisteminden kaynaklı başka bir sıkıntı. İyi bir elektronikciye götür ölcü aletiyle baksın genellikle entegre bozuluyor. Değiştirebilirse entegre değiştirsin değiştirmezse kanal atsın tetiklemesini sağlasın. Enazından invertörmü bozuk kesin bir sonuc almış olursun.

Tercüme Bürosu

88 Mesaj
24 Eylül 2010; 4:42:25 

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. dediğiniz gibi inverter kaynaklıdır sıkıntı o zaman.. gerçi ben inverter a giden kablolardan birinde bir temassızlıkta oluşmuş olabilir diye düşünüyorum..
Yoğunluğumdan dolayı cumartesi günü götürebileceğim laptopı elektronikçiye. Ankara'da bildiğiniz, işinin ehli hem de dürüst bir elektronikçi var mıdır? Teşekkürler...

28 Mesaj
19 Kasım 2010; 11:36:09 

merhaba bende lenevo t410 var şarja takınca ekran aydınlatması sonuyor cihazı yeniden başlatınca aydınlatmalar geliyor bu sorun nedendir yazılımdan olabilir mi yoksa donanımsal bir problemlem mi

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptop Ekran Işığı Bozuldu!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297