Şimdi Ara

Haberim olmayan trafik cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
21.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugun şans eseri internetten sorgulama yaptım ve 21 eylül 2009 da 128 tllik bir ceza ile karşı karşıya kaldım. bu ceza 24 aralık 2009 da tebliğ edilmiş görünüyor ve 128 liralık cezaya birde 51 tl faiz uygulamışlar... ne yapmam gerekiyor bu nasıl iştir anlamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: gokeri06

Arkadaşlar bugun şans eseri internetten sorgulama yaptım ve 21 eylül 2009 da 128 tllik bir ceza ile karşı karşıya kaldım. bu ceza 24 aralık 2009 da tebliğ edilmiş görünüyor ve 128 liralık cezaya birde 51 tl faiz uygulamışlar... ne yapmam gerekiyor bu nasıl iştir anlamadım...

orada Aracinizin ve kendinizin Resimi yokmu Delil olarak ? Yok ise Avukata ver derim .

• Radara girmişsinizdir muhtemelen
  • Nereden, nasıl sorguluyoruz, tam olarak yazar mısın? Hangi bilgileri istiyorlar?
  • https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp bu adresten sorgulyorsunuz...

128 tllik ceza sanırım kırmızı ışık ihlali...

VW_Passat arkadaşım elimde hiç bişey yok 1 yıl olmu yazılalı 24 aralıktada tebliğ edlmiş görünüyor bana ulaşan hiçbirşey yok...
  • quote:

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp bu adresten sorgulyorsunuz...

128 tllik ceza sanırım kırmızı ışık ihlali...

VW_Passat arkadaşım elimde hiç bişey yok 1 yıl olmu yazılalı 24 aralıktada tebliğ edlmiş görünüyor bana ulaşan hiçbirşey yok...

Geçmiş olsun.
    Bu cezayı ne kadar çabuk öderseniz o kadar az faiz ödemiş olursunuz.Acı ama gerçek yapılabile ek birşey yok.

Neden buı kadar emin konuşuyorum diye merak ediyorsan şöyle anlatayım.

Yılbaşında mtv ödemek için internete girdiğimde cezalarıda kontrol edeyim dedim ne varmış diye.

21.04.2009 tarihli bir ceza var görünüyordur,aynı gün tebliğ edilmiş yazıyor.Bana teslim edilen bişey olmadığından gayet eminim.

Elden verilmedikçede hiç bir ceza aynı gün kişiye ulaşmaz,neyse Bursa oyuruyordum.

Önce emniyete,sonra buttimin oradaki trafik bürosuna sonra yeşil vergi dairesindeki fatura tahsil edilen yere gittim.

Amacım bana bile yazılmayan bu cezanın ne olduğunu öğrenip iptal ettirmekti.

En son bir memur arkadaş sen cezayı öde istersen dava aç dedi.(iyi niyetinden)

Sonuç olarak ödedim,ne oldu dersen ceza tutarı kadar benzin parası,zaman ve otopark parası daha verdim,ama direk ödeseydim kendimi daha kötü hissedecektim o da ayrı

• valla arkadaşım ben bi kime tebliğ edildiğini öğrensem gerisi önemli değil...
    daha önce de bi arkadan yazmışlar eve gelmişti o... bunda hiçbişey yok... kimisi diyor muhtara gider yarın bi muhtara uğrayım bakalım ne diyecek...
  • harf ya da rakam grubu hatası da olabilir. yanı 0 yerine 8 silik bir E F gibi okunabilir o yüzden illa ki sizin plakaya yazılmış bir ceza olarak düşünmeyin. itiraz hakkınızı kullanın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss01

harf ya da rakam grubu hatası da olabilir. yanı 0 yerine 8 silik bir E F gibi okunabilir o yüzden illa ki sizin plakaya yazılmış bir ceza olarak düşünmeyin. itiraz hakkınızı kullanın bence.

haklısınız ama işte ceza makbuzuna ulaşmak lazım öncelikle...
  • bu konu üzerine ben de sorgulama yaptım, 2007 yılında yediğim ve hemen ödediğim ceza gözüküyor.

ödenen TUTANAK SERİ/SIRA NO ile ödemem gereken TUTANAK SERİ/SIRA NO aynı ve mekbuzum elimde ne yapmam gerekli_?
  • ödemiş iseniz orda ödendi görünüyorsa bi sorun yok... ödenmemiş görünüyorsa vergi dairesine gidip güncelletin bence...
  • hem ödemiş gözüküyorum, hem de ödenmesi gereken naynı numaralı 108lira +200lira(ceza) toplam 300lira borç gözüküyor

bugün halletmeye çalışacağım, sonucu yazarım.

quote:

ödemiş iseniz orda ödendi görünüyorsa bi sorun yok... ödenmemiş görünüyorsa vergi dairesine gidip güncelletin bence...
  • bende bugun bi muhtara ugrayayaım bakayım bişe diyebilecek mi?
  • Ceza kesildiği andan itibaren size en geç 1 hafta içinde tebliğ edilmek zorunda,yoksa tahsil edemez.Googleda arama ile emsal teşkil eden davayı bulabilirsiniz.
  • arkadaşlar burdan plaka yazsak sorgulatabilirmisiniz?E-devlet şifresi fln lazım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.

arkadaşlar burdan plaka yazsak sorgulatabilirmisiniz?E-devlet şifresi fln lazım sanırım.

yok hocam arac tescil tarihi TC no bide plaka yeterli oluyo...
  • Radara falan yakalanmış olabilirsin başka türlü imkanı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: majesticman

Radara falan yakalanmış olabilirsin başka türlü imkanı yok

yok arkadaşım kırmızı ışık ihlali

dün vergi dairesine gittim makbuza nasıl ulaşabilirim diye sordum beni arşive yönlendirdiler pazartesi de oraya gidecem bakalım nerde ve ne zaman yemişiz cezayı...
  • VERGİ TÜRÜ DÖNEM TAKSİT ALINDI TARİHİ ALINDI NO TAHSİLAT ŞEKLİ ÖDEME ŞEKLİ TUTANAK SERİ/SIRA NO TUTAR
    Trafik Para Cezası 2010 22.11.2010 030280000226 VEZNE NAKİT FU00283846 97,50

BENİM DE BUNDAN HABERİM YOKTU BİR BEN ODEMEDİM KİMİN ODEDİGİNİ DE BİLMİYORUM CEZAYI YEMEDEN 1 AY ONCE FALAN ALINMIŞTI ARAÇ

NE CEZASI ONU DA BİLMİYORUM YA

Trafik Para Cezası Borcunuz Bulunmamaktadır.

ÇIKIYOR yani odenmiş
  • arabayı birine ödünç verdi iseni ve o ceza yemişse sizede çaktırmadan ödemiştir...

bu arada ben cezayı tıpış tıpış ödedim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.