Şimdi Ara

Zotac'dan dörtlü monitör kurulumuna olanak tanıyan özel tasarımlı GeForce GTX 460

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nvidia tabanlı ekran kartı üreticisi Zotac, çoklu monitör kurulumları için hazırladığı özel tasarımlı GeForce GTS 460 modelini duyurdu. Firma tarafından GeForce GTX 460 3DP olarak isimlendirilen yeni model, referans tasarımlı kartlara göre hem soğutucusu hem de sahip olduğu farklı konnektör sayısı ile fark yaratmayı başarıyor.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF104 GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 336x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen ekran kartı, 710MHz GPU, 1420MHz paralel işlemci ve 3600MHz bellek saat hızlarıyla geliyor.

Çoklu ekran kartı kurulumları için SLI teknolojisini destekleyen ekran kartı, üzerinde yer alan üç adet DisplayPort ve bir adet DVI konnektörü ile dörtlü monitör kurulumlarına da olanak tanıyabiliyor. Dünyada ilk defa dört kartlı kuruluma olanak tanıyan Fermi tabanlı son kullanıcı kartı olarak tanımlanan yeni modelin fiyatı ise açıklanmadı.

• lan zotac yaktın beni! baştan çıkarsana şu kartı

bi dakka ya 128bit diyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi born2bemad -- 22 Eylül 2010; 14:25:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

lan zotac yaktın beni! baştan çıkarsana şu kartı

bi dakka ya 128bit diyo?

Niye sinirlendin ki 4 tane monitörün mü var

128bit yazım hatası olsa gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dovahkiin -- 22 Eylül 2010; 14:27:03 >
  • Zotac'dan dörtlü monitör kurulumuna olanak tanıyan özel tasarımlı GeForce GTX 460
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

Niye sinirlendin ki 4 tane monitörün mü var

Yok Aslında benim isyanım kendime
    Gittim giganın fabrika çıkışı oclisini beklemeden zotaca atladım kalite var diye.
    Şimdi heryerde gigayla uçanları görüp hayıflanıorm.Nolurdu bunlarda 460 ı direk bu modelden sürseydi diye içlendim

• quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

Zotac'dan dörtlü monitör kurulumuna olanak tanıyan özel tasarımlı GeForce GTX 460

haydaaa kutuda 2gb yazıyo burdada 1gb diyo..2lik model belirtmemiş.
    http://www.zotacusa.com/forum/topic/3499-zotac-announces-worlds-first-quadruple-display-capable-geforce-gtx-460-graphics-card/

• sırf 4 adet monitöre bağlamak için bu kartı alacakların sayısı kaçtır acaba???
  • 4 tanesi aynı anda çalışmıyordur sanırım, Nvidia'nın görüntü çıkış yongası aynı anda 3 tane ekrana verebiliyordu diye hatırlıyorum, yanlışsam düzeltin lütfen.

---

Kendi haberlerinde yazıyormuş... Tek bir ekranmış gibi yapıp 3 birleşik, 1 yüksek çözünürlük destekli (3 DP + 1 DVI) monitör şeklinde; ayrı monitörler şeklinde 3 monitöre görüntü verebiliyor.

quote:

Three DisplayPort connectors enable the ZOTAC GeForce® GTX 460 3DP to support resolutions up to 4800x1200 across three independent displays for true spanned triple-monitor computing.A dual-link DVI output enables connectivity to extreme high-definition displays with the ZOTAC GeForce® GTX 460 3DP for connectivity to a single monitor at resolutions up to 2560x1600 for users without DisplayPort capable displays.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 22 Eylül 2010; 15:33:16 >

• sadece heves için alınabilecek bi kart nede olsa 2 gb
  • iyi sli yapar 8 ekrana bağlarız. çok güzel fiyat biçmiştir nvidia buna.
  • Orijinalden alıntı: canerpense
    Kendi haberlerinde yazıyormuş... Tek bir ekranmış gibi yapıp 3 birleşik, 1 yüksek çözünürlük destekli (3 DP + 1 DVI) monitör şeklinde; ayrı monitörler şeklinde 3 monitöre görüntü verebiliyor.

Eyefinity eyefinity deyip duruyorlardı aynı kapıya çıkar bu da?
  • Orijinalden alıntı: Riqimaru

Orijinalden alıntı: canerpense

Eyefinity eyefinity deyip duruyorlardı aynı kapıya çıkar bu da?

3lü eyefinity gibi düşünülebilir.
  • 4 monitör iyi olamaz ama 3 monitörü destekliyorsa alınabilir
    3 veya çerçevesiz 6 monitör kullanımı güzel olur çoklu kullanımda 4 veya 2 monitör fps ve aksiyon oyunlarında çok sorun olur
  • 3 değil 2 çıkış veriyor bu şekilde.

DPlar 1 monitör DVI 1 monitör, DPlardan bağladığınız tüm monitörleri tek monitör olarak görüyor, ayrı ayrı 2 görüntü alabiliyorsunuz yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.