Şimdi Ara

Ve AMD'nin dört çekirdekli en hızlı işlemcisi Phenom II X4 970 Black Edition satışa sunuldu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD şimdiye kadar hazırladığı dört çekirdekli en hızlı işlemcisi olan Phenom II X4 970 Black Edition modelini satışa sundu. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Soket AM3 formundaki yeni işlemci, 3.5GHz'de çalışıyor ve 6MB Seviye 3 bellek kapasitesiyle geliyor. Phenom II X4 ailesinin en hızlı modeli olmasının yanında çalışma frekansı en yüksek dört çekirdekli işlemci modellerinden biri olan Phenom II X4 970 Black Edition, çarpan kilidi açık olarak geliyor ve hız aşırtma tutkunlarına göz kırpıyor.

Isıl güç tasarımı 125 Watt olarak belirlenen dört çekirdekli işlemcinin, Bulldozer jenerasyonu öncesinde saat hızı en yüksek Phenom II X4 modeli olarak kalacağı ve daha hızlı modellerin Bulldozer jenerasyonuyla birlikte sunulacağı belirtiliyor. Phenom II X4 970 Black Edition, 185$ seviyesindeki etiket fiyatıyla satışa sunuluyor.

• Phenom 2'lerde hava soğutmayla 4 Ghz ve üstü stabilite zor sağlanıyor. 95W Tdp'li 955 BE almak bence daha mantıklı.
  • TDP zaten tepe noktada.. hız aşırtınca ne olacak?? Anakrtında çok sağlam olması lazım.. Ama standart hızda dahi rahat rahat idare edecek bir işlemci.. fiyatıda fena değil..
  • FİYATLARA BAK YAA O FİYATA İNTEL HALA E8400 SATIYOR
  • ama intelin işlemcileri testlerde daha iyi çıkıyor. Hem de beklenmdik ölçüde. ama yinede amd daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
  • 3.5 Ghz'de çalışan bir işlemciyi alsam, OC yapmam, En azından Stok Fanı ile asla denemem. 3.5 Ghz zaten oldukça iyi bir değer.

Fantaaaazi olsun diye kasanlar elbet olur.

Ayrıca AMD şu Stok fan'ı artık değiştirmeli. X6' da aynı Stok fan mı kullanılıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 21 Eylül 2010; 16:06:34 >
  • OC siz kullanacaklar için süper işlemci.
  • @Furious
    x6 da da maalesef aynı stock fan fakat oc'siz gayet sessiz. Oc yapmayanlar için iyi zaten stock fanlar da buna göre tasarlanıyodur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miasmus
    OC siz kullanacaklar için süper işlemci.

Evet.oc ilede kasmadan günlük 4ghz
  • 965 i olanlara yarım çarpan 955 i olanlara birbuçuk çarpan arttırmaya bakar, ikiside voltaj vermeden 3.5ghz de zaten stabil çalışıyor
  • Bu işlemcinin çıkarılış amacını anlamış degilim internetteki testlerde 965 ile kafa kafaya olan bir işlemci amd de sapıtmaya başladı.
  • Fabrika 125v vermiş zaten daha ne olsun kaç v daha vericende kaça çıkabilirki sanki bizde voltajı düşük bir cpu çıkar diye bekliyorduk.
  • yarım carpan ile bu işlemcinin degerlerine ulasabiliyorum.amd ne yapmaya calısıyor anlamıs degilim?x6 dan sonra x 4 e geri dondu.!
  • Amd nin klasik taktiği arızalı çekirdekleri kapatıp düşük işlemcili olarak piyasaya sürülüyor bu işlemcidede yine aynı diye düşünüyorum
  • Artık amdnin frekans değil bellek denetleyicisinde önbellekte çekirdekte yenilikler yapmalı..3ghzden sonrası gereksiz bence..

ilk 45nm phenomdan buyana baya bi iyileştirme olmuş..

140w tdpde 3ghz yapmıştı ilk şimdi 125wda 3.5ghz..
  • Bu arada zaten 940 945 955 965 c1 c2 c3 farketmez aynı işlemciler zar boyutu falan bütün herşeyi aynı sadece Güç tüketim farkı var okadar başka bir fark yok..

yani 940da alsan 970de alsan su soğutmayla aynı yere gidersin..

Amd c1 revizyonda 140w tdpli maliyeti yüksek 940 yaptı 268dolardan sattı sonra maliyeti düşürdü 200 dolarlara indi bidaha düşürdü şimdi 140dolarlarda..
  • en ucuz açık çarpanlısı alınıp yola devam edilir . bizim yapacağımızı adamlar fabrikada yapıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

FİYATLARA BAK YAA O FİYATA İNTEL HALA E8400 SATIYOR

bende 210 a e 8600 alicaktim az kalsin bu arada bu cpu e8600 veya q9xxx serisini geçermi testlerde o.c yapilsa
  • phenom 2 işlemcilerin bu performanslarla bu fiyattan satılması mucize , çok harika işlemciler bence

intele yığınla para dökenlere hayret ediyorum. nerden bakarsan bak intel tam kazıklıyor.
  • Bencede Intel,e o kadar para dökmek mantıklı değil.

Yapılan testlerde Intel AMD,nin 3-5 rakam üstüne çıkıyor diyorlar ve farkı gösteriyorlar.

Peki aradaki fiyat farkını görmüyor musunuz?

Bugün Intel,in bir işlemcisine verilen para ile, AMD,nin en iyi işlemcisinin ve ATI,nin iyi kartlarından oluşan performanslı bir Pc yapılabilir.

Oldum olası sevmedim bu Intel,i ve hiç sevmeye de niyetim yok...

AMD olmasa kaçımız 4 çekirdek işlemcili bir Pc alıp kullanabilirdik?

Teşekkürler AMD... Bütçe dostu olduğu için...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.