Şimdi Ara

LOGİTECH DRIVING FORCE GT STAND YAPIMI (EXPLAT)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
7.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye'de olmayan bir ürünle karşınıza çıktım, Logitech Z-5500 uydu ayakları konusunda beni aranızda tanıyan arkadaşlar var. Şimdi de Logitech Driving Force GT standı yapmaya karar verdim. Niye böyle bir işe giriştin derseniz her şeyi yurtdışında aramamak lazım, böyle eksiklikleri benim gibi arkadaşlar biraz kafa yorarak ortaya çıkartabilirler. Bu sayede bir dünya parayı yurtdışına yatırmamış oluruz, demek istediğim aslında her şeyin Türkiye'de yapılması mümkün. Sanayimiz o kadar büyük ki... Ben yine sizlere bazı ürünlerin eksik kalan yerlerini tamamlamaya çalışacağım. Driving Force GT direksiyon setinin standını da yurtdışında aramak yerine sizlerin ayağına getirmeye çalışacağım.

Ürün şu anda yapım aşamasında ve birkaç fotoğrafı mevcut. İskeleti ayağa diktik denilebilir ama en caf caflı kısımları kaldı, yani incik boncuk denilen ama çok zor bulunan birkaç şey. Örneğin kaç gündür standın laminat üzerinde kaymasını engelleyecek bir malzeme aramaktayım, yani araştırmalar devam etmekte. Artık bulamazsak özel imalata gireceğiz, o da biraz maliyetli olacak gibi.

Yurtdışında bu ayaklıklar yaklaşık 190-220TL arasında bir fiyatta ama ben bu fiyatın çok daha altında, en az işçilik ve en az maliyet ile sizlere tedarik etmeye çalışacağım. O yüzden araştırma kısmı biraz uzun sürecek. Şu an itibari ile ortalama 130TL gibi bir para gitti, bu da her şeyi tek tek yaptırdığım için oldu. Diğer aksamları topladığımda neredeyse 200TL’yi bulacak ama ben bu ürüne güzel bir bütçe ayırıp ortalama 20 veya 30 adetli olarak yaptırırsam o fiyatın daha altına yaptırma imkanım olabilir. Bu istatistiğe göre standı size 140 veya 150TL civarında bir fiyata imal etmeye çalışacağım.

Bu arada G25 ve G27 kullanan arkadaşlar da soracaklardır bize yok mu diye. Sizlerden şöyle bir talebim olacak, bu setlerden kullanan bir arkadaştan direksiyonun ölçü ve fotoğraflarını alabilirsem G25 ve G27 kullanıcılarına da stand yapabilirim. Evimde Driving Force GT kullanmaktayım ve ölçü kısmı kolay olduğundan buna göre stand yapabiliyorum.

Tüm bunları sizlerle paylaşmak istedim ve bu konuda aklıma gelen başka şeyler oldukça eklemeler yapacağım. Sorularınız olursa hepsini tek tek yanıtlamaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explat -- 21 Eylül 2010; 13:23:17 >

• Hocam biz böyle birşey düşünüyorduk hatta baya da bir araştırdık nasıl yapabilir ya da yaptırabiliriz diye.

Birşey sormak istiyorum; aşağı ayaklar ağır mı, yani direksiyon takılı olduğunda hiç tutmasak bile direksiyonu sabit tutabilir mi ?

Siz bu sistemi denediniz mi ? Denediyseniz samimi olarak yorumda bulunur musunuz ?

Pardon eksik okumuşum henüz yapım aşamasındaymışsınız, şu an için gayet iyi gözüküyor. Soruların cevabını tamamlandıktan sonra alabilirim,

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtaskinlar -- 21 Eylül 2010; 18:02:26 >
  • bende cok düşündüm nasıl yaparım die birazda herşeyin yurtdışında olması cok sinirimi bozdu türkiyede bunu yapan olsaydı zaten böyle birşeye karışmazdım ürün şuanda yapım aşamasında daha test etedim eksiklerini gidedikten sonra test edecem zaten eksiklerini falan görecem ona görede yeniden eksiklerini gidererek yeniden ürünü yapacam zaten sizlerle bunları paylaşacam
  • İlgiyle takip ediyorum, tebrikler...
  • Ürünün fiyatı şu anda çok fazla. Zaten direksiyonun fiyatı 150 lira olduğu için satın alacak arkadaşlar demir standa 150 lira vermek istemezler.
    Örnek olsun diye mi öyle duruyor bilmiyorum ama dfgt'nin duracağı stand yanlış açıda. Bacakları 80 derece yapmışsın ama onun 100 derecede olması ve yere paralel standın kullanıcıya bakması gerek. Gerçi onları düzeltirsin problem değil
    Güzel olmuş bayaa, ama bak örnek aldığın üründeki destek ayaklar da kısalıp uzayabiliyor. Biraz daha uğraşıp maliyeti azaltırsan 10 numara olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

Ürünün fiyatı şu anda çok fazla. Zaten direksiyonun fiyatı 150 lira olduğu için satın alacak arkadaşlar demir standa 150 lira vermek istemezler.
    Örnek olsun diye mi öyle duruyor bilmiyorum ama dfgt'nin duracağı stand yanlış açıda. Bacakları 80 derece yapmışsın ama onun 100 derecede olması ve yere paralel standın kullanıcıya bakması gerek. Gerçi onları düzeltirsin problem değil
    Güzel olmuş bayaa, ama bak örnek aldığın üründeki destek ayaklar da kısalıp uzayabiliyor. Biraz daha uğraşıp maliyeti azaltırsan 10 numara olur

yurtdışından gelen malzemeden ne farkı var şuanda bu standın oda demirden bide üstüne 200$ ortalama 1 haftada cıktı bu kadarı oda nasıl oldu derseniz whell stand pro nun incelemedik yerinin bırakmadım nerdeyse aynı denilebilinir
    ben resimleri örnek olsun die koydum zaten ilerleyen günlerde kuruluşunu falanda anlatacağım
    maliyeti düşürmemi istyrsnz toplanın 30 kişi 120 tl den bile yaparım bunun maliyeti 1 adet olduğu için böyle oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: explat

quote:

Ürünün fiyatı şu anda çok fazla. Zaten direksiyonun fiyatı 150 lira olduğu için satın alacak arkadaşlar demir standa 150 lira vermek istemezler.

yurtdışından gelen malzemeden ne farkı var şuanda bu standın oda demirden bide üstüne 200$ ortalama 1 haftada cıktı bu kadarı oda nasıl oldu derseniz whell stand pro nun incelemedik yerinin bırakmadım nerdeyse aynı denilebilinir
    ben resimleri örnek olsun die koydum zaten ilerleyen günlerde kuruluşunu falanda anlatacağım
    maliyeti düşürmemi istyrsnz toplanın 30 kişi 120 tl den bile yaparım bunun maliyeti 1 adet olduğu için böyle oluyor

Ellerine sağlık güzel olmuş da söylemek istediğim bazı şeyler var.

Şimdi öncelikle şunu belirteyim. Demirin ve çeliğin binbir çeşit çeşidi var. O da demirden bu da demirden olunca aynı olmuyor. Ayrıca bunun bağlantılarının sağlam yapılması önemli, dayanıklılığı önemli. Hiç mühendislik hesaplarına tabi tuttunuz mu veya kendiniz deneyerek sağlamlığını test ettiniz mi? Demir kullanıldığı ve çoğu bağlantı kaynakla yapıldığı için muhtemelen bir sorun çıkmayacaktır da ilk sattığın ürünlerden 1-2'sinde bir sorun çıkarsa o hatayı bir dahaki üretimlerde düzeltsen bile bir önyargı oluşur.

Wheel Stand Pro'nun incelemedik yerini bırakmadığını söylemişsin. Tuzunoglu da yaptığın hataları söylemiş. Şimdi ben senin yaptığınla örnek aldığın modelin resimlerine 5'er 10'ar saniye bakarak Tuzunoglu'nun doğru tespitler yaptığını görebiliyorum. Ama sen incelemedik yerini bırakmadığını söyleyerek ikisinin neredeyse aynı olduğunu söylüyorsun. Bir bildiğin vardır tabii ki. Ben sadece resimlerden gördüğüm kadarıyla konuşabilirim.

http://i294.photobucket.com/albums/mm108/playstationleagueuk/wsp.jpg

http://www.gadgetboyz.net/review/wheelstand1.jpg

Ayrıca ilk mesajınla da ilgili birkaç söyleyecek birkaç şey bulmuştum da iyi niyetli bir girişim yaptığın için karışmak istemedim, sırası gelmişken onları da söyleyeyim.

"İncik boncuk denilen ama çok zor bulunan" diye bir laf etmişsin, incik boncuk benim bildiğim kadarıyla teknik bir terim veya özel bir sektörün ürünü falan değildir. (Ukalalık oldu da neyse.)

Sanayimizin çok güçlü olduğundan, istediğimiz her şeyi yapabileceğimizden bahsetmişsin. Sanayimiz yeterince güçlü değil, kusra bakma. Hevesini kırmak istemiyorum da durum böyle. Ülkemizden yeterli demir madeni çıkarılmasına rağmen hala bunları işleyecek yeterli sayıda demir ocağı yok. Hatta hatırladığım kadarıyla 1. kalite çelik üretecek teknolojiyi de getirmediler, yanlış hatırlıyor olabilirim. Neyse, demek istediğim demir madenini 3 liraya yabancılara satıp, aynı madeni işlendikten sonra 10-15 liraya tekrar satın alıp sanayide kullanıyoruz. Dolayısıyla hiçbir ürün malzeme kalitesini düşürmedikçe yurtdışında yapılanlardan ucuza gelmiyor. Bunu engelleyecek cesarette bir girişimcimiz de yok malesef ve ülkemizde teknoloji ve sanayi büyük bir çoğunlukla bu yüzden gelişmiyor. Öyle son model cep telefonu almakla, son model bilgisayar sahibi olmakla (bu 2 örnek sana değil de bunu yapan insanları da çok görüyorum, o yüzden belirttim), sanayi mahallesi açmakla, yeni işleme tezgahları getirmekle falan ülkemizde teknoloji ve sanayi gelişiyor demek saçma olur.

Neyse hocam son olarak demek istediğim, kendinin de Driving Force GT kullandığını söylemişsin. Eğer ürettiğin şekilde rahat kullanılıyorsa problem olmaz zaten. Bacakları değişik açılarda kullanılabilecek şekilde ürettiysen veya (sabit yaptığın takdirde) üretebilirsen daha kullanışlı olur. Göze güzel gözüküyor, son eklemeleri de yaptıktan sonra toparlanacaktır, ama önemli olan dayanıklılığı ve kullanışlılığı. Onları kontrol ettin mi bilmiyorum da, etmediysen etmen lazım. Tuzunoglu'nun dediği gibi destek ayaklar da uzayıp kısalabiliyor Wheel Stand Pro'da. Her boydan insanın rahatça kullanabilmesi için senin de öyle yapman daha iyi olur.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backslider -- 22 Eylül 2010; 13:29:54 >

• Backslider arkadaşım yorumun için çok teşekkür ederim
    haklısın o kadar çok demir ve benzerleri varki say say bitmez. Ben demir denilince aslında konuyu kendi içimden çok değişik yorumlamak istedim ama herhangi bir kaosa sebep vermek istemedim, aslında demir denilip geçilmesi zoruma gitti cünkü ortada düşünülp tasarlanıp emek harcanmış bir ürün blunmakta buna sadec DEMİR denilip geçilmsi beni üzdü. fazla yorum yapmak isteemdim
    şuanda ürün deneme aşamasında direksiyon setini üstüne bağlayıp daha test etmedim tam olarak ürünü eksiksiz ayağa kaldırdıktan sonra test aşamasına gececem zaten bunlarıda sizlerle paylaşacağım. Zateno test aşamasında yaptığım hesapların ne kadar yanlış ne kadar doğru olduğunu görme imkanı bulacam
    gercekten herkesin iyi veya kötü biraz yorum yazması benim işime gelir
    herkese teşekkür ederim
  • arkadaşlar merhaba
    bugün akşam üstü 2 farklı sıkma kolu buldum biri büyük biri küççük şeklinde şimdi sizlerle paylaşacağım sizce ne yapim küçük olanımı kullanım büyük olanımı kullanım
    buarada ıvır zıvır incik boncuk derken bu tür şeylerden bahsediyordum piyasada en uygun malzemeleri aramak kadar zor şey yok

• Backslider arkadaşım haklı. Ben örnek aldığın ürünü görmeden uzunca bir mesaj yazmıştım, statik ve malzeme kullanımı hakkında sonra sildim. Çünkü gördüm ki ürünün benzerini yapmaya çalışmışsın. Diğer forumda mesajını gördüm, oradakiler ürünün sağlam olmadığından bahsetmişler. Haklılarda, bunda senin suçun yok ama ürünün kendisi dengesiz bir kere.
    Sadece demir diyerek geçmek değildi amacım ortada büyük bir uğraş var ve buna destek için mesaj yazıyorum buraya. Varsa hataları ve geliştirebileceğin şeyleri söylemek istedim.
    Malzeme olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama mesela gaz pedalının olduğu yere aliminyum bacaklar kullanabilirsin. Daha ucuza mâlolur heralde. Bitiriş çubuğunun uzun olmasıda gereksiz. Pedalın üstüne konacağı paralel çubukları dikdörtgen şekilde kaynak ile birleştirsen bile yeterli, uzatmana veya sağlam (ağır) malzeme kullanmana gerek yok. Böylece uzalıp kısalabilen ayaklar kullanman bile gerekmez, malzemeden ve maliyetten kazanç sağlarsın.
    Bir kalem kağıt alıp kullanılan malzemelerin ağırlığını ölç. Sonra açılmış hal ve direksiyon setinin kurulu halinde standın ağırlık merkezlerini bul. Ağırlık merkezlerini bulduktan sonra direksiyona uygulanacak max kol gücünü 6 yönde hesaplayıp ve üzerine %10 gibi bir değer daha ekleyip, statik olarak sağlamlaştır. Sonra önden atıyorum 1-2 santimlik bir destek koysan bile devrilmez. Daha sağlam durur. Demek istediğim şey aslında büyük lcd tv'lerin ayaklarının aynısı. Yani maksat sürücü ayaklarını pedaldan kaldırdığında stand dengesini kaybedip sürücünün üstüne düşmesin. Hesaplarda yardımcı olabilirim istersen.
    Önce kağıt üzerinde hallet sonra iyice pratiğe dökersin. İnş bunun üstünde uğraşacak kadar yeterli zamanın vardır.
    Dediğim gibi biraz daha uğraşırsan profesyonel bir ürün olur ve alıcı da bulursun Backslider arkadaşım gibi benimde ukalalık yapmaya çalıştığımı sanma sakın, mühendislik öğrencisi olarak fikirlerimi söylüyorum. Ben yada burada olan diğer değerli arkadaşlar gereken fikri sana veririz umarım. En kötü ihtimalle kendin kullanabileceğin güzel bir stand hazırlamış olursun ve sen kazanırsın

• quote:

Backslider arkadaşım haklı. Ben örnek aldığın ürünü görmeden uzunca bir mesaj yazmıştım, statik ve malzeme kullanımı hakkında sonra sildim. Çünkü gördüm ki ürünün benzerini yapmaya çalışmışsın. Diğer forumda mesajını gördüm, oradakiler ürünün sağlam olmadığından bahsetmişler. Haklılarda, bunda senin suçun yok ama ürünün kendisi dengesiz bir kere.
    Sadece demir diyerek geçmek değildi amacım ortada büyük bir uğraş var ve buna destek için mesaj yazıyorum buraya. Varsa hataları ve geliştirebileceğin şeyleri söylemek istedim.
    Malzeme olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama mesela gaz pedalının olduğu yere aliminyum bacaklar kullanabilirsin. Daha ucuza mâlolur heralde. Bitiriş çubuğunun uzun olmasıda gereksiz. Pedalın üstüne konacağı paralel çubukları dikdörtgen şekilde kaynak ile birleştirsen bile yeterli, uzatmana veya sağlam (ağır) malzeme kullanmana gerek yok. Böylece uzalıp kısalabilen ayaklar kullanman bile gerekmez, malzemeden ve maliyetten kazanç sağlarsın.
    Bir kalem kağıt alıp kullanılan malzemelerin ağırlığını ölç. Sonra açılmış hal ve direksiyon setinin kurulu halinde standın ağırlık merkezlerini bul. Ağırlık merkezlerini bulduktan sonra direksiyona uygulanacak max kol gücünü 6 yönde hesaplayıp ve üzerine %10 gibi bir değer daha ekleyip, statik olarak sağlamlaştır. Sonra önden atıyorum 1-2 santimlik bir destek koysan bile devrilmez. Daha sağlam durur. Demek istediğim şey aslında büyük lcd tv'lerin ayaklarının aynısı. Yani maksat sürücü ayaklarını pedaldan kaldırdığında stand dengesini kaybedip sürücünün üstüne düşmesin. Hesaplarda yardımcı olabilirim istersen.
    Önce kağıt üzerinde hallet sonra iyice pratiğe dökersin. İnş bunun üstünde uğraşacak kadar yeterli zamanın vardır.
    Dediğim gibi biraz daha uğraşırsan profesyonel bir ürün olur ve alıcı da bulursun Backslider arkadaşım gibi benimde ukalalık yapmaya çalıştığımı sanma sakın, mühendislik öğrencisi olarak fikirlerimi söylüyorum. Ben yada burada olan diğer değerli arkadaşlar gereken fikri sana veririz umarım. En kötü ihtimalle kendin kullanabileceğin güzel bir stand hazırlamış olursun ve sen kazanırsın

çok teşekkür ederim bilgiler için buarada ilk önce belirtim ukalalık yapmadınız yanlış anlaşılma olmasın
    tabiki yorum yapabilirsiniz hatta bilgisi olan bir çok kişide yardımcı olup akıl verebilir hiç ir zaman gocummam hatta mutlu olurum zaten eksik yönlerini yani göremediğim yerleri olur die sizlerle paylaştım
    buarada tuzunoğlu arkdaşım alüminyum demişsin onun kilosu diğer malzemelere göre daha cok pahalı yani alüminyum işine bence hiç girmiyim
    aslında bende endişeliyimdim sürücünün kucağına doğru yıkılmasından cünkü insanın kol kuvveti ve direksiyonun kendi ağırşığı olunca kesin yıkılma olur die bir endişem vardı
    bir türlü ürünü eve getiremedim nedeni ise şuanda malzemede ne boya var nede başka bir şeyi eve soksam ürünü bağlym falan desem halının üstüne falan koyim desem ev batacak o yüzden bir kaç güne boyaya falan göndereceğim küçük bir eksik yanı kaldı onu tama lamya calışıyrum onlarda bitsin o zmn anlayacağım yıkılma olacakmı olmayacakmı ama endişem var şu halşyle yıkılma yapmasından hadi bakalıım hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explat -- 22 Eylül 2010; 19:17:54 >

• quote:

quote:

Backslider arkadaşım haklı. Ben örnek aldığın ürünü görmeden uzunca bir mesaj yazmıştım, statik ve malzeme kullanımı hakkında sonra sildim. Çünkü gördüm ki ürünün benzerini yapmaya çalışmışsın. Diğer forumda mesajını gördüm, oradakiler ürünün sağlam olmadığından bahsetmişler. Haklılarda, bunda senin suçun yok ama ürünün kendisi dengesiz bir kere.

çok teşekkür ederim bilgiler için buarada ilk önce belirtim ukalalık yapmadınız yanlış anlaşılma olmasın
    tabiki yorum yapabilirsiniz hatta bilgisi olan bir çok kişide yardımcı olup akıl verebilir hiç ir zaman gocummam hatta mutlu olurum zaten eksik yönlerini yani göremediğim yerleri olur die sizlerle paylaştım
    buarada tuzunoğlu arkdaşım alüminyum demişsin onun kilosu diğer malzemelere göre daha cok pahalı yani alüminyum işine bence hiç girmiyim
    aslında bende endişeliyimdim sürücünün kucağına doğru yıkılmasından cünkü insanın kol kuvveti ve direksiyonun kendi ağırşığı olunca kesin yıkılma olur die bir endişem vardı
    bir türlü ürünü eve getiremedim nedeni ise şuanda malzemede ne boya var nede başka bir şeyi eve soksam ürünü bağlym falan desem halının üstüne falan koyim desem ev batacak o yüzden bir kaç güne boyaya falan göndereceğim küçük bir eksik yanı kaldı onu tama lamya calışıyrum onlarda bitsin o zmn anlayacağım yıkılma olacakmı olmayacakmı ama endişem var şu halşyle yıkılma yapmasından hadi bakalıım hayırlısı

Aliminyumu örnek verdim malzeme fiyatları hakkında bilgim yok. Sadece ucuz ve hafif bişey koysan yeterli. Asıl desteği önden sağlarsın.

Beyaz kareye aldığım yere, direksiyonu sabitleyeceğin düz platform kalınlığında bir metali bacaklara yere tam oturacak şekilde kaynak yap. Bu şekilde hem çok daha dengeli olur kimsenin üstüne düşmez hemde arkadaki çubukların ağırlığına gerek kalmaz.
    Kırmızı ile çizdiğim çubuğu kullanmana gerek yok. Oldukça kalın ve işlevsiz. Ayrıca pedalların oturmasını engelleyebilir.
    Sarı ile çizdiğim yere ince çubuklarla aynı kalınlıkta bir çubuk ekleyip kaynak yap. Bu şekilde orjinalinde olan uzalıp kısalabilen parçaya gerek kalmaz, pedal çubukta kayarak istenilen ayar yapılır. Tabi paralel iki çubuğun aralığını pedalın ölçütlerine göre ayarladığını varsayıyorum

• Resimdeki sıkma kollarından küçük olanı kullanırsan sanırım daha iyi olur. İnsanlar oyun oynarken dizleri vurabilir. Hem kaba da durmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backslider

Resimdeki sıkma kollarından küçük olanı kullanırsan sanırım daha iyi olur. İnsanlar oyun oynarken dizleri vurabilir. Hem kaba da durmaz.

bende aynısını düşünmüştüm küçük olanı daha ideal hoş görünüyor

tuzcuoğlu arkadaşım önlere nasıl ayak takarım die senin yazından sonra düşnmeye b aşladım bence mantıklı dediğin az cokta hesap kitap yaptım sağlıklı durur gibi düşündeüm arkadaki ayağıda kaldırmıcam cünkü oraya başka bişey tekmam cok mantıksız olacak bence yani görüntü olarak mantıksız olacak ve direksyonun bağlandığı düz scıda değiştireceğim düz bir malzeme koyacağım
  • quote:

quote:

Resimdeki sıkma kollarından küçük olanı kullanırsan sanırım daha iyi olur. İnsanlar oyun oynarken dizleri vurabilir. Hem kaba da durmaz.

tuzcuoğlu arkadaşım önlere nasıl ayak takarım die senin yazından sonra düşnmeye b aşladım bence mantıklı dediğin az cokta hesap kitap yaptım sağlıklı durur gibi düşündeüm arkadaki ayağıda kaldırmıcam cünkü oraya başka bişey tekmam cok mantıksız olacak bence yani görüntü olarak mantıksız olacak ve direksyonun bağlandığı düz scıda değiştireceğim düz bir malzeme koyacağım

Neyse arkadaki ayağı şimdilik kaldırma iş görürde bana biraz üşendin gibi geldi neyse Eğer sipariş veren olursa düşünürsün. Görüntü önemli değil o noktada çünkü oraya pedal gelecek ve ayakla basılacak. Üretim maliyetini azaltmak için önerdim onu.
    Düz sacı değiştirirken Dfgt'nin bağlantı noktalarına bak ona göre belki çıkıntı yaparsın daha rahat oturması bakımından..

• quote:

quote:

quote:

Neyse arkadaki ayağı şimdilik kaldırma iş görürde bana biraz üşendin gibi geldi neyse Eğer sipariş veren olursa düşünürsün. Görüntü önemli değil o noktada çünkü oraya pedal gelecek ve ayakla basılacak. Üretim maliyetini azaltmak için önerdim onu.
    Düz sacı değiştirirken Dfgt'nin bağlantı noktalarına bak ona göre belki çıkıntı yaparsın daha rahat oturması bakımından..

yok üşenmedimde sadece oraya en uygun malzemeyi nereden bulurm die düşündüm olmadı artık yarın yine iş yerinde bir araştrma yaparım uygun bir malzeme

• paralel çubuklarla aynı malzemeyi kullansan olur bence..
  • quote:

paralel çubuklarla aynı malzemeyi kullansan olur bence..

paralel cubuklar cok ince ortadan delik delersem malzeme cok zayıflar bence daha başka bişey bulim
  • quote:

quote:

paralel cubuklar cok ince ortadan delik delersem malzeme cok zayıflar bence daha başka bişey bulim

delmene gerek yok köşelerden 45 derece açıyla kesip kaynak yapabilirsin
  • quote:

quote:

quote:

delmene gerek yok köşelerden 45 derece açıyla kesip kaynak yapabilirsin

ilginç ama mantıklı eyer yarın vaktim olursa denemeye çalışacam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.