Şimdi Ara

3 G Telefonlar İçin Custom İOS (hızlı-stabil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
7.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu custom fwler offical pwntool ile değil pwntool 4.0.1'in editlenmesiyle oluşturulmuştur.

gayet stabil ve 4.0'a göre çok daha iyi ve hızlı.

Yurtiçi telefonlar için baseband yükseltmeyen 1GB rootlu custom fw :http://hotfile.com/dl/70346288/6bc9aac/iPhone12_4.1_8B117_Custom_Restore_1GbRoot_iphoneyardim.net.ipsw.html

Yurtdışı telefonlar için baseband yükseltmeyen 1GB rootlu custom fw :http://hotfile.com/dl/70482170/7cb4292/iPhone12_4.1_8B117_Custom_Restore_1gbroot_yurtd3g_iphoneyardim.net.ipsw.html

NOT : Recovery veya DFU moda almadan direk telefon açıkken shift+restore(win) veya alt+restore(mac) ile yükleyin.

NOT 2 : Multitasking'i eklemek için cydiadan ztoggle'ı yükleyin, plist dosyasını ellemeyen sorun çıkarabiliyor.

NOT 3 : Yurtdışı telefonlara custom yükleyenler cydiadan ultrasn0w'u yükleyerek unlock yapabilirler.

HATIRLATMA

4.0, 4.0.1, 4.0.2 ve 4.1 orj. kullanan arkadaşlar custom kurabilmeleri için mutlaka redsnow 0.9.5b5-5 ile jb yapmış olması gerekiyor. spirit ya da jailbreakme olmaz. 4.1 redsnowla jb oluyormu derseniz, oluyor ama verimli kullanılmıyor. jb yapmaktaki amaç custom fw ye zemin hazırlamak.

3.1.3 olan arkadaşlar ise redsnow 0.9.4 ile jb yapmış olması gerekiyor. Ya da herhangi versiyonun customunu kullanıyor olmaları gerekiyor.

Eğer multitask ve pil yüzdesini Manuel aktif yapmak isterseniz aşağıdakileri uygulayın.

Linkteki dosyayı indirerek acın ve plist dosyasını iPhone üzerinde system/library/core services/SpringBoard.app klasorunun icine atın. Varolan dosyanın üzerine yazın. Ve restart ya da respring yapın.

http://www.sendspace.com/file/hi9wz4

iphone yardım dan alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullHD -- 29 Eylül 2010; 11:00:49 >

• 3.1.2 FW blackrain ile jailbreak yapılmış yurtiçi 3G telefonum var, bu CFW'yi yükleyebilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maktama
    3.1.2 FW blackrain ile jailbreak yapılmış yurtiçi 3G telefonum var, bu CFW'yi yükleyebilir miyim.

Yukleyebilirsin ;) bootrom exploit kullandığı icin custom fw kabul eder. Ben de 3.1.2 üzerinde blackrain varken yüklemiştim 4.1 custom fwyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

quote:

Orijinalden alıntı: maktama
    3.1.2 FW blackrain ile jailbreak yapılmış yurtiçi 3G telefonum var, bu CFW'yi yükleyebilir miyim.

Yukleyebilirsin ;) bootrom exploit kullandığı icin custom fw kabul eder. Ben de 3.1.2 üzerinde blackrain varken yüklemiştim 4.1 custom fwyi

• 3.1.2 FW li ve jb li 3g kullanıoyurm. yukarda sözü edilen fw ye geçmemin artıları ne olacaktır?

uğraşmaya değecek ek özellikler barındırmakta mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qtrendy
    3.1.2 FW li ve jb li 3g kullanıoyurm. yukarda sözü edilen fw ye geçmemin artıları ne olacaktır?

İos 4 U bı araştırın hocam. Farkları göreceksiniz. Camera zoom-multitasking vs vs
  • cihazı recovery moda alıp firmware restore yapın. dfu yada normal modda yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN

quote:

3.1.2 FW li ve jb li 3g kullanıoyurm. yukarda sözü edilen fw ye geçmemin artıları ne olacaktır?

İos 4 U bı araştırın hocam. Farkları göreceksiniz. Camera zoom-multitasking vs vs

Dostum,

Yurtdışı 3G / 3.1.2 JB (custom)
    4.26 modem firmware kullanıyorum.
    Bu başlığa yönlendirdiler..
    Yurtdışı için olan dosyayı indirdim..
    Başlamadan önce emin olmak için soruyorum..
    Baseband yükselmeyecek değil mi?
    4.1. e geçmeye değer mi sizce?
    Anladığımız birşey değil...Başımıza iş açmayalım diye soruyorum :)

• hocam bunlar 3Gs e olmuyormu kesinlikle
  • Peki unlock işlemini tekrar yapmamız gerekecekmi FW update sonrası?
    Yanımda AT&T kart yok şu an, gerekirmi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

quote:

quote:

Dostum,

Yurtdışı 3G / 3.1.2 JB (custom)
    4.26 modem firmware kullanıyorum.
    Bu başlığa yönlendirdiler..
    Yurtdışı için olan dosyayı indirdim..
    Başlamadan önce emin olmak için soruyorum..
    Baseband yükselmeyecek değil mi?
    4.1. e geçmeye değer mi sizce?
    Anladığımız birşey değil...Başımıza iş açmayalım diye soruyorum :)

Başınıza iş açmazsınız. Modem Fw yükselmiyor. Çünkü direk 4.1 e geçiş yapmıyorsunuz ki.Modifiyeli fw kullanacaksınız.

quote:

Orijinalden alıntı: nıghtguardian

hocam bunlar 3Gs e olmuyormu kesinlikle

3GS e de oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: devilred

Peki unlock işlemini tekrar yapmamız gerekecekmi FW update sonrası?

Activation sim card da ihtiyacınız olacak.

• Orijinalden alıntı: N-HakaN

3GS e de oluyor.

3G firmware'ini 3G S'e nasıl yükleyecek arkadaşlar anlatır mısın?
  • Orijinalden alıntı: aLTuu

3GS e de oluyor.

3G firmware'ini 3G S'e nasıl yükleyecek arkadaşlar anlatır mısın?

Yanlış yazmisim valla:d 3gs de bu fw gereksiz. Zaten hepsini destekliyor...:d
  • quote:

custom FW yi yüklediğimizde içinde cydia ile gelmeyecek mi?
    ultrasn0W la unlock yapmayacakmıyız?
    AT&T card nerden çıktı..
    Kafam karıştı
  • quote:

quote:

custom FW yi yüklediğimizde içinde cydia ile gelmeyecek mi?
    ultrasn0W la unlock yapmayacakmıyız?
    AT&T card nerden çıktı..
    Kafam karıştı

Unlock ayrı bir olay (ultrasn0w-telefonu diğer hatlarla çalışabilir hale getirme) activation ayrı bir olay(activation simcard-telefonu çalışabilir hale getirme)

İphone bu. Telefonu kullanmaya çalışmak için yapılacak bı coooook şey olabilir. Dunyayı kurtariyoruZ sanki:d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullHD -- 24 Eylül 2010; 9:52:10 >

• Dostum unlock un ne olduğunu activation ın ne olduğunu biliyorum..
    Soran arkadaş soruyu UNLOCK üzerine sormuş..
    Kafa karıştıran nokta bu
  • Neyse ben temizi bulaşmayım şimdilik
  • benim 3g tel im var bugün 4.1 i yükledim şimdiye kadar hiç jb yapmadım garanti dolduğu için şimdi yapayım zamanı geldi dedim önce neyi yüklemem gerekiyor sonraki yüklemem yapmam gereken nedir ? yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzaturkey

benim 3g tel im var bugün 4.1 i yükledim şimdiye kadar hiç jb yapmadım garanti dolduğu için şimdi yapayım zamanı geldi dedim önce neyi yüklemem gerekiyor sonraki yüklemem yapmam gereken nedir ? yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

3 g telefonun var. 4,1 yükledin. jb yapacaksın... Yapabilirsen bizede öğrette bizde yapalım :D geçmiş olsun
  • quote:

Dostum unlock un ne olduğunu activation ın ne olduğunu biliyorum..
    Soran arkadaş soruyu UNLOCK üzerine sormuş..
    Kafa karıştıran nokta bu

Activation u geçtikten sonra zaten unlock u yapabilir. Sonuçta şuanki mevcut ultrasnow 4,0,2 ve altı için . 4,1 ile uyumsuz sadece. Kullandığımız fw 4,1 olmadığı için rahatlıkla unlock işlemini yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.