- x
[TRIDENT]%100 ... Türk MaLı Cep TeLefonu ALmak Varken Neden İthal ALıyoruz?
104 Cevap19119 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2195 Mesaj
21 Eylül 2010; 1:33:25 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

şimdi ferrariyle şahini karşılaştıran bu arkadaş için kocaman bir alkış istiyorum

ama öyle deme şahindede klima var ferraridede var ne gerek var o kadar para vermeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 21 Eylül 2010; 2:33:25 >

557 Mesaj
21 Eylül 2010; 1:49:16 

Telefonların resminden de anlaşıldığı gibi %100 yerli olduğu gibi %100 de çakma ürün, korsandan bir farkı yok.Ayrıca bu çakma ürünlerin genelde görüntü ve abartı özellikleri dışında ne kullanışlığı var ne sağlamlığı ne de kalitesi ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 21 Eylül 2010; 1:49:50 >

822 Mesaj
21 Eylül 2010; 2:20:04 

bir bot alip (cat) 13 senedir halen giyebiliyorsam bir sebebi var.
bir tshirt & jean alip (levis-lee-wrangler) 10 sene rengi bile solmadan giyebiliyorsam bir sebebi var.

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

efexor xr - prozac - valdoxan - xanax - abilify - norodol

847 Mesaj
21 Eylül 2010; 2:23:01 

quote:

Orijinalden alıntı: torres_35

aldım 6 ay sonra bozuldu.

iyi dayanmış

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Eylül 2010; 2:32:37 

Abimin aldığı 4 ayda kullanılamaz hale geldiği için olabilir.

2798 Mesaj
21 Eylül 2010; 2:41:21 

Ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.

Ama iphone almakta akıl kârı değil. Onun yerine ipd touch + uygun bir telefon alınmalı.

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

8 Mesaj
21 Eylül 2010; 2:44:51 

Her seçiş bir vazgeçiştir aslında...

1786 Mesaj
21 Eylül 2010; 3:06:55 

0

Konu şimdi bu halde gelmiş atılan mesajlara dayanarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrax -- 21 Eylül 2010; 3:07:54 >

3146 Mesaj
21 Eylül 2010; 11:55:07 

teknolojide Türk Malına hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tornado42 -- 21 Eylül 2010; 12:06:12 >

1173 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:13:08 

trident mi Allah belasını versin. telefonu aldıktan 10 gün sonra bozuldu 3 kere garantiye verdim 3 ündede yapamadılar iyice bozdular. bide sonuncusunda tam 2 ay bekledim ankarada oturuyorum yapamayıp istanbula yolladılar gene yapamadılar. sonrada yaptık diye yollamış ameleler. tüketici mahkemesine gidecem boş bi vaktimde.sakın alıpta belasız başınıza bela açmayın.

295 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:20:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

teknolojide Türk Malına hayır

Teknolojide ne varki zaten türk malı olarak? Bir elin 10 parmağını geçmez sadece tüketiciyiz biz üretici değil.

2682 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:24:03 

Sar değerlerini karşılaştırdın mı peki? Bence en önemlisi o.

6894 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:24:13 

bizim arkadaş almış. Ertesi gün dokunmatiği bozuldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5639 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:34:20 

Model bire bir çalıntı, ayrıca gerçekten telefonun tüm parçaları türkiyede mi üretiliyormuş devreleri entegreleri pili filan vs...,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

5755 Mesaj
21 Eylül 2010; 12:58:30 

Hey seni lanet zenci sen şimdi Trident'in daha iyi olduğunu mu söylüyorsun

3146 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:05:31 

quote:

Orijinalden alıntı: UmutMK

Teknolojide ne varki zaten türk malı olarak? Bir elin 10 parmağını geçmez sadece tüketiciyiz biz üretici değil.

doğru diyorsun hep hazır yiyici milletiz kendimize ait olduğunu sandığımız mallar bile ya Çin malı ya Yahudi malı ya gavur malı vs

9 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:08:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ExeLium22

L'leri neden büyük yazıyoruz?

4014 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:15:22 

4098 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:15:52 

Beyler montaj yeri bile TR değil siz ne Türkiye malından bahsediyorsunuz BU şirketlerin mal stratejisini söyleyeim. Çin ve Tayvan'da onlarcası var böyle, Adamlar markasız telefon ya da siparişe dayalı marka amblemli telefon çıkaran fabrikaları var. Bunlar ucuz maliyete telefonu yapıp gene onun üstüne net bir kar koyup bu şirketlere ithal ediyorlar (Trident, Myphone vsvs.) Trident ya da diğer şirketler bunların üstüne iyi kar bırakacak şekilde fiyat biçip bize satıyorlar. Ve maalesef denetimi yok.

SAR değerleri uçuk: Kesinlikle almayın böyle telefonları %100 sağlığınıza zarardır. Kanser olma riski tavan yapar sizde. Radyasyonu yumurta pişirir derecede söyleyeim. Nokia'nı bile bazı iş telefonları, ya da komğlike tlefonları denetlenmesina rağman inanılmaz SAR değerleri alırken. Böyle bir telefonun kesinlikle uçuk haldedir.

Sistem adına birşey yok: Hakkatten bi incelediğim TRİDENT'de iletim sistemi adına birşey bulamadım. Telefona sadece program dizmişler, Mhz'yi yerlerdeydi, tepki süresi inanılmaz berbat. Dokunmatik zaten, vurmatik gibi birşeydi. Bi telefon nete bile girerken kasacaksa ben 2700'mı kullanmaya talibim arkadaş.

Suyu bitirdi hayvan!
Beşiktaş-B. Dortmund-A.Madrid
Farzı mahal:qRueL

878 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:16:38 

İPHONE ?..Telefon mu?..

Kafana göre değil,kanunlara göre yaşayacak ve yaşatacaksın..
Burası babanın çiftliği değil..

1506 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:17:24 

0

2419 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:19:31 

konuyu inceledim arada büyük cahillerde var türk malına direk hayır diyen.

konuyla ilgili olarak şunları söylemek isterim trident cidden çok dandik ürün.kullandığımdan biliyorum parayı verdiğine yazık ama ha Türk malına karşı değilim aksine destekleyen biriyim.

Askeri ELektronik SANayi nin ürettiği cep telefonları var.ASELSAN adı altında satılıyor.şahsen 1919 modeli hayatımda kullandığım en iyi cep telefonuydu.3 yıllık batarya şarjı 1 hafta kesintisiz gidiyordu.ama nedense aselsan yeni model üretmedi.keşke üretselerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 21 Eylül 2010; 13:25:56 >

[link=http://steamcommunity.com/id/sea_harier][color=

1384 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:21:23 

iPhone Karalama Kampanyasının En Saçma Basamağı

Ağzımla gülmüyorum artık bu konulara

Sen iPhone'u Taşla Karşılaştıra Dur Bizde Bu Arada iPhonelarımızın Keyfini Sürelim..

Tabi Senide Anlıyoruz Kedi Ulaşamadığı Ete Mundar Der

Ayrıca Şu iPhone Karşıtları Bi Anlayamadı.. iPhone'u iPhone Yapan Multi Touch ve App'lerin Orjinalliği Güzelliği Kullanışlılığı Bolluğu Kısacası iPhone Alıyorsak Onun İçi Boş Kalmıyor Arkadaşım Yükleyebileceğin Her App'i iPhone'un özellikleri altına yazarsan asıl fakrı o zaman anlarsın

482 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:22:05 

iPhone'da ki oyun ve uygulamaların kaçını sen o cihaza yükleyebileceksin?

1462 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:22:07 

%100 türk malı TRIDENT hmmm, trident i duyunca bi anda köyüm aklıma geldi topraklar dağlar dereleri hatırlatan bi ismi var

Leyla ile Mecnun

942 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:28:47 

Konuyu açan arkadaş ilkokullu ve ömrunde hiç iphone kullanmamiş. ..Diyorum. ..

3306 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:34:20 

bizim Türkler kendisi üretse çok iyi birşeyde olmasın ama taklit mal olmasın arkadaş bune bunu alırsam millet acar seyiyle güler bana üret kendi cizginde bir telefon kaba sapa bir telefon olmasın niye almayalım

999 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:37:39 

Titreyerek güldüm

Herkese inat Ebru Gündeş!

330 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:49:07 

Tridine tridine bandım bedava mı sandın trident aldın... Trident aslında ucuz telefon ilk aldığın zaman 300 tl 1 hafta sonra fiyatı sana 500'e geliyo çünkü cep hastanesinde yatıyo :)

684 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:58:17 

Türk malına hayır diyen saf, katıksız mallardan değilim. Türk malı üretimini destekleyen biriyim. Kırmızı et için bile ithalatı öngören saçma bir ülkedeyiz. Sonuna kadar Türk malı!
Fakat, Trident markası taklitçi ve Çin malı olarak üretim yapan bir marka. Türkiyede montajının yapılıp yapılmadığı bile muamma. Sağlığa son derece zarar veriyor. Kalitesiz. Önermiyorum.
Türk malını bu marka gibi görüp genelleme yapanın da alnını karışlarım.

3146 Mesaj
21 Eylül 2010; 14:44:04 

biz Türk malına hayır derken böyle uyduruktan adi mal olacaksa hayır diyoruz yoksa niye desteklemeyelim

3997 Mesaj
21 Eylül 2010; 15:20:07 

TRİDENT : ÇİN ''MAL'' I

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BediR_16 -- 21 Eylül 2010; 15:20:46 >

SE Xperia™ ARC Midnight Blue Kullanıcısı

1.6 GHz OC | 512 MB | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 4!

1710 Mesaj
21 Eylül 2010; 16:21:07 

yeter adam öldü

5966 Mesaj
21 Eylül 2010; 16:50:10 

Arkasında Made in Turkey veya üretim yeri Türkiye yazmayan hiçbir ürün Yerli Malı Yurdun malı ilkesi içinde değerlendirilemez bence. Özellikle milletin cebindeki 3 kuruşa göz diken dandik üretim yapan çin firmaları.

Bu konunun ardından konuşulması gereken ise Apple Store Global mağazalarındaki fiyatla bize geçirilen fahiş fiyat arasındaki uçurum. Teknolojiyi yakından takip eden ve çok seven biri olarak yıllardır kendimi keriz gibi hissetmemek için iphone almadım, ve yurt içinden almaya hiç niyetim yok!

http://store.apple.com/.../iphone?mco=MTgxNTgzMzY

iphone 4 32 gb. 300 USD. peki ya burdan almaya kalksak?

Old Honda's newer die, they just get faster.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

151 Mesaj
21 Eylül 2010; 17:24:27 

Arkadaşım Luxus V97 aldım alır almaz şarj aleti bozuk çıktı.Tamirden geldi 1 gün sonra arama tuşu çalışmamaya başladı ve Türkçe çevirisinde bazı hatalar var onlarda ufak sözüm yok wifi var wifisi güzel uzaktan çekiyor 20 30 metreden çekiyor ve internette çok hızlı geziniyorum buda iyi.

Bazı özellikleri iyi bazıları kötü ama ne beklersin yan sanayi malı çakma işte orda gül gibi N95 8 GB almadım ve sıf babama uydum 2 yıl garantisi var ve sıfır olduğu için bu aleti aldım yoksa gönlüm N95 adamıda gözüm tutmadı kıytırık telefonları çıkartıyor şudur budur falan iyi telefonu gösterince yok şu eksiği var yok 2.el falan.

Gene servise götüreceğim gene sorun çıkartırsa aksiyonlu dakikalar olucak.

Ülkemize şu telefonlar pahalıya gelmese arkadaşlarında gider alır ama malesef şimdi alan tarafıda suçlamamak lazım.

Strateji Oyunu Tutkunları

684 Mesaj
21 Eylül 2010; 17:35:47 

quote:

Orijinalden alıntı: *President*
Arkasında Made in Turkey veya üretim yeri Türkiye yazmayan hiçbir ürün Yerli Malı Yurdun malı ilkesi içinde değerlendirilemez bence. Özellikle milletin cebindeki 3 kuruşa göz diken dandik üretim yapan çin firmaları.

Bu konunun ardından konuşulması gereken ise Apple Store Global mağazalarındaki fiyatla bize geçirilen fahiş fiyat arasındaki uçurum. Teknolojiyi yakından takip eden ve çok seven biri olarak yıllardır kendimi keriz gibi hissetmemek için iphone almadım, ve yurt içinden almaya hiç niyetim yok!

http://store.apple.com/.../iphone?mco=MTgxNTgzMzY

iphone 4 32 gb. 300 USD. peki ya burdan almaya kalksak?

OHA!
Ne kadar ucuz. :(

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Eylül 2010; 17:45:23 

arkadaşlar tridente çinde yapılıyo falan diyosunuz aynısını vestel içinde diyolardı ama bunu kanıtlıycak belgeler var mı belki gerçekten türk malı bakın bencede çok kalitesiz bi telefon ve çin malı gibi dutuyo ama eğer türk malıysa kendimize zarar vermekten başka bişey yapmıyoruz

bu arada casperda türk firması dimi?

5966 Mesaj
21 Eylül 2010; 17:46:15 

quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

OHA!
Ne kadar ucuz. :(

Malesef öyle :(

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

1710 Mesaj
21 Eylül 2010; 18:20:39 

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Malesef öyle :(

değil öyle, kontratlı fiyatlar onlar, yapmayın lütfen
ekleme: Requires new two-year AT&T wireless service contract, sold separately to qualified customers; credit check required; must be 18 or older. Existing AT&T customers who want to upgrade from another phone or replace an iPhone 3G or iPhone 3GS should check with AT&T or use www.apple.com/iphone/buy. For those who are not eligible for an early upgrade or who wish to buy iPhone as a gift, the prices are $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB). In CA, MA, and RI, sales tax is collected on the unbundled price of iPhone. Service may not be available in all areas or at the signal strength, rates, speeds, or bandwidth as demonstrated. Wi-Fi Internet access required for some features; broadband recommended; fees may apply. Some applications, features, and services are not available in all areas. Visit www.wireless.att.com to check AT&T network coverage in your area. iPhone is configured to work only with wireless service provided by AT&T. Warranty information available at www.apple.com/legal/warranty/iphone. When available, transferring your mobile number to a different service provider will terminate your service with your existing provider; termination fees and other charges may apply. Some features may require added fees. Contact your service provider for more details. Use constitutes acceptance of Apple’s software license agreement and third-party terms located in the iPhone box. Unauthorized modification of your iPhone software violates the software license agreement. Inability to use an iPhone due to unauthorized modifications is not covered under your warranty.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatguncom -- 21 Eylül 2010; 18:27:58 >

17 Mesaj
21 Eylül 2010; 19:33:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ExeLium22

L'leri neden büyük yazıyoruz?

okadar anlatılandan bunu mu çıkardın :D

5966 Mesaj
22 Eylül 2010; 9:34:22 

quote:

Orijinalden alıntı: fatguncom

değil öyle, kontratlı fiyatlar onlar, yapmayın lütfen
ekleme: Requires new two-year AT&T wireless service contract, sold separately to qualified customers; credit check required; must be 18 or older. Existing AT&T customers who want to upgrade from another phone or replace an iPhone 3G or iPhone 3GS should check with AT&T or use www.apple.com/iphone/buy. For those who are not eligible for an early upgrade or who wish to buy iPhone as a gift, the prices are $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB). In CA, MA, and RI, sales tax is collected on the unbundled price of iPhone. Service may not be available in all areas or at the signal strength, rates, speeds, or bandwidth as demonstrated. Wi-Fi Internet access required for some features; broadband recommended; fees may apply. Some applications, features, and services are not available in all areas. Visit www.wireless.att.com to check AT&T network coverage in your area. iPhone is configured to work only with wireless service provided by AT&T. Warranty information available at www.apple.com/legal/warranty/iphone. When available, transferring your mobile number to a different service provider will terminate your service with your existing provider; termination fees and other charges may apply. Some features may require added fees. Contact your service provider for more details. Use constitutes acceptance of Apple’s software license agreement and third-party terms located in the iPhone box. Unauthorized modification of your iPhone software violates the software license agreement. Inability to use an iPhone due to unauthorized modifications is not covered under your warranty.

Kontratlı fiyattan kasıt nedir?

Ayrıca 32 gb için 700 USD, burada ne kadar fiyatlar?

16 Mesaj
22 Eylül 2010; 11:11:57 

abimde trident' in dokumatik ekranlı çift hatlı telefonu var. ekranı 3.kez kırıldı artık para verip yaptırmamak için göndermedik servisine. arka kapağı plastikten yapılmış ve daha 1 yıl olmadan yalama oldu çıkıp duruyordu onu da söyledik servis plastik kapağı 5 tl' ye değiştirdi.

2 kez ekran değişti: 20x2=40 tl
1 adet kapak: 5 tl

yani 45 tl' miz gitti. 199 tl' ye almıştık.

244 tl' mizi sokağa atmış olduk. nokia 6070 7.kattan beton zemine düştü tek hasarı şarj olduğu bölüm yamuldu ama hala radyo dinlenebiliyor ve şarj edilebiliyor.

bir kere telefonu elinize aldığınızda kalitesini az çok anlarsınız. şuan elimde 6303 var arka kapağı demir mesela sapasağlam, yere düşüyor hiçbirşey olmuyor.

kısacası almayın trident filan. biraz daha para koyun üstüne nokia' nın ortalama modellerinden birini alın, macera aramayın.

ayrıca türk malı diyip milliyetçi duygularla hareket etmeyin. teknosa da türk şirketi ama en büyük kazığı teknosa' dan yedim. ya da hattımı turkcell' den vodafone' a taşıdım ve artık turkcell' den uzak duruyorum. zamanında haberim olmadan saçma şeylere abone edip az paramı almadı turkcell.

TEKNOLOJİNİN MİLLİYETÇİLİĞİ OLMAZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayko3000 -- 22 Eylül 2010; 11:13:55 >

4102 Mesaj
22 Eylül 2010; 12:07:30 

malzeme kalitesi farkı ve radyasyon yeme farkı var aralarında

teki 1. sınıf diğeri ne olduğu belli değil kanse oranı çok yüksek vs vs sağlıgınızla oynamayın hava atacam diye millete

6978 Mesaj
24 Eylül 2010; 14:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

tebrikler

Buna 300 kusür lira vereceğime (gps için) yaklaşık aynı fiyatta 5230 alırım daha iyi.Ki zaten aldım.
Bu modeller türk malı değil maalesef.Sadece çindeki fabrikalardan biriyle anlaşılıyor,ona yaptırılıyor ve marka adını basıp piyasaya sürülüyor.btknın yasakladığı telefonlar listesinde tridentten de model vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Türk malı yani çinde üretim yapılım türk markası ile dağıtım yapılan firmaların en iyisi general mobile bana göre.Çevremde bir kaç kişi kullanıyor bu markayı,ufak tefek şeyler haricinde memnunlar.

1 Mesaj
19 Şubat 2013; 22:09:16 

ben uydu cihazı satıyom bilindik markalar bile çinde üretim yapıyo örnek next digiline hiremco botech yumatu vb markalar çin de ürettiriyo parçayı sadece türkiyede birleştirilip satılıyo

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Diğer Markalar, Aksesuarlar ve Konular » [TRIDENT]%100 ... Türk MaLı Cep TeLefonu ALmak Varken Neden İthal ALıyoruz?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531