Şimdi Ara

** 99TL ** Egreat Eg-R6B (DTS-MA, TRUE-HD, 7+1, 500Mhz Cpu, 3D, 1080P) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.969
Cevap
4
Favori
123.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ** 99TL ** Egreat Eg-R6B (DTS-MA, TRUE-HD, 7+1, 500Mhz Cpu, 3D, 1080P)

Hayırlısıyla arkadaşlar bende bundan bir tane EW mağazasından aldırdım. Cihazın TVye bağlantı seçeneği olarak keşke Scart da olsaymış dedim. HDMI olması ayrıca iyi olmuş. Scart to Composit bağlantı umarım bir sorun olmaz. Altın uçlu kablolarda var biraz pahalı görüntüde o kadar fark ediyormu bilmiyorum... Böyle cihazları aslında Plazma-LCD TVlere yönelik oluyorlar klasik tüplü crt TVlerde (örn. 72 inc gibi büyük düz kare ekranlı olanlar) nasıl olur belli değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 25 Mayıs 2011; 16:06:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: makkas

öyle oldu galiba,
    piyango almıyım ben en iyisi :)
    bütün gün filmlere baktım 1080p, 720p sorun çıkarmadı.
    memnunum cihazdan.

quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

MAKKAS , bazı serilerin cihazlarında firmware problemi var.
    Size denk , gelmiş

• Arkadaşlar bugün netbook almak için bir kaç tane EW mağazasına gittim. Bu cihazı gördüm. Ama kafamda Ezcool HD dream'e şartlandığım için, bu cihazı hiç araştırmamıştım. Fiyatı da 99 tl görünce ucuz ve dandiktir diye düşünerekten almakdan vazgeçtim. Sanırım büyük hata ettim. Siz ne dersiniz? Özellikle dts sesli 1080p mkv izlemek için kullanmak istiyorum. Yüksek bitrateli videolarda sorun çıkarırmı? USB bağlantısı hd den filmleri izlemek için yeterli hızı sağlayabilir mi? Filmlerde takılma v.b. sorunlar olacaksa hiçbir işe yaramz çünkü. Eğer tavsiyeniz varsa hemen alayım birtane yarın.
  • Hiç düşünmeden alabilirsiniz ben çok araştırdım ac3 dts mkv ve bbriplerde sorun görmedm ama daha yüksek bitrateleri bilemiyorum. Usb üzerinden çok yüksek bitrateli videoların testleri yapılıyo farklı media playerlar için usb aktarım hızının değilde cihazın işlemci gücünün etkili olduğu söyleniyor.

quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

Arkadaşlar bugün netbook almak için bir kaç tane EW mağazasına gittim. Bu cihazı gördüm. Ama kafamda Ezcool HD dream'e şartlandığım için, bu cihazı hiç araştırmamıştım. Fiyatı da 99 tl görünce ucuz ve dandiktir diye düşünerekten almakdan vazgeçtim. Sanırım büyük hata ettim. Siz ne dersiniz? Özellikle dts sesli 1080p mkv izlemek için kullanmak istiyorum. Yüksek bitrateli videolarda sorun çıkarırmı? USB bağlantısı hd den filmleri izlemek için yeterli hızı sağlayabilir mi? Filmlerde takılma v.b. sorunlar olacaksa hiçbir işe yaramz çünkü. Eğer tavsiyeniz varsa hemen alayım birtane yarın.

• Bende 19 mayıs tarihinde bostancı şubesinden aldım.Yalnız hardiskteki hiç bir filmden ses gelmedi.Şansıma sesi bozuk olan çıktı.Yarın değiştirmeye gideceğim insallah başka vardır.Bu sefer orada herşeyini kontrol edeceğim

5.1 kolonlara bağlıyken ses geliyor.Lcd tvye hdmi ile bağlıyken ses gelmiyor.Lcd tvnin kendi kolonlarından ses gelmesi gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvardar77 -- 21 Mayıs 2011; 4:04:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vardar052

Bende 19 mayıs tarihinde bostancı şubesinden aldım.Yalnız hardiskteki hiç bir filmden ses gelmedi.Şansıma sesi bozuk olan çıktı.Yarın değiştirmeye gideceğim insallah başka vardır.Bu sefer orada herşeyini kontrol edeceğim

5.1 kolonlara bağlıyken ses geliyor.Lcd tvye hdmi ile bağlıyken ses gelmiyor.Lcd tvnin kendi kolonlarından ses gelmesi gerekiyor

arkadaşım cihazı bende aldım ancak daha kullanma şansı bulamadım.
    Ama sanırım ses çıkışı ayarında sorun olabilir.
    ayarlardan dts downmix yada downmix gibi bir seçenek olması lazım.
    onu seçerek bir deneme yapmanı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rfve

quote:

Bende 19 mayıs tarihinde bostancı şubesinden aldım.Yalnız hardiskteki hiç bir filmden ses gelmedi.Şansıma sesi bozuk olan çıktı.Yarın değiştirmeye gideceğim insallah başka vardır.Bu sefer orada herşeyini kontrol edeceğim

ses ayarlarında sadece raw ,lpcm,lpcm 6ch var baska bir sey yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rfve

quote:

ses ayarlarında sadece raw ,lpcm,lpcm 6ch var baska bir sey yok

Vardar ayarın rawda olmamamsı gerekiyor... bu mod transparan olrak ses sistemine isi birakiyor. Kendisi cozmuyor... eger raw ve ses sistemi ile cikiyor, ancak lpcm de eiken tv den cikmiyorsa bakmak lazim

• egreate elektroworld mağazasına götürdüm değiştirmek için.Orada test ettik ses geldi.Oradaki eleman bu egreat hdmi kablo seçiyor dedi.Çeşitli hdmi kablolarıyla denedik çoğu görmedi aleti.Hama marka hdmi rahatlıkla gördü.O kablo da 45 TL'ydi.Tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı hdmi kablo hangisi?nerede satılıyor
  • Yaklaşık 1 aydır cihazı sıklıkla kullanıyorum ancak fotoğraf gösterimi ile ilgili sorunum var. 2-3 gün önce slayt gösterimini denemiş ve bunun için müzik dosyası seçmiştim. O günden sonra herhangi bir fotoğraf dosyasını açtığımda, daha önce slayt için seçtiğim müzik çalmaya başlıyor ve bir türlü bunu iptal edemiyorum. Bunu müzik dosyasını hdd'den silmeden iptal etmenin bir yolu yok mudur?

@vardar052
    Kablo seçmesi gibi bir durumu hiç duymamıştım. Bende ucuz yollu bir hdmi kablo ile herhangi bir görüntü sorunu olmadan çalışıyor.
  • quote:

egreate elektroworld mağazasına götürdüm değiştirmek için.Orada test ettik ses geldi.Oradaki eleman bu egreat hdmi kablo seçiyor dedi.Çeşitli hdmi kablolarıyla denedik çoğu görmedi aleti.Hama marka hdmi rahatlıkla gördü.O kablo da 45 TL'ydi.Tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı hdmi kablo hangisi?nerede satılıyor

Çok saçma geldi bana.
  • öyle şey olur mu yaw?
    kablo seçiyomuş
    e.w elemanına
    cihaz sorunlu kardeşim!
  • quote:

5.1 kolonları söküp , ayarlardan sesi lpcm'ye getir öyle bir dene.
    şayet lpcm multichannel seçili ise sesi tv'ye vermiyebilir.
    son olarak , geçen sayfalarda verilen beta yazılımını da bir denemeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocen76 -- 22 Mayıs 2011; 14:04:38 >

• Orijinalden alıntı: ocen76

5.1 kolonları söküp , ayarlardan sesi lpcm'ye getir öyle bir dene.
    şayet lpcm multichannel seçili ise sesi tv'ye vermiyebilir.
    son olarak , geçen sayfalarda verilen beta yazılımını da bir denemeni tavsiye ederim.
    [/quo

Lpcm yaptım olmadı.Bu media playerı elektrotekniğe götürdüm eleman başka bir hdmi kabloyla denedi ses geldi.Bu media player kaliteli hdmi kablo istiyor sanırım...

• Kullandığın kablo 1.3 değilse veya amphin var ve hdmi çıkışları 1.3 değilse sorun çıkarabilir.
  • quote:

Kullandığın kablo 1.3 değilse veya amphin var ve hdmi çıkışları 1.3 değilse sorun çıkarabilir.

Lcd tv de hdmi version 1.2

Bendeki hdmi kablo hangi versiyon bilmiyorum.(ama kaliteli altınuçlu bir kablo)
  • Bende şöle bir şey sorayım hdmi kabloda kalite önemli ama optical da böyle bir şey yok değil mi en uygunu alınabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Bende şöle bir şey sorayım hdmi kabloda kalite önemli ama optical da böyle bir şey yok değil mi en uygunu alınabilir mi?

Evet, sonuçta kırmızı ışık var veya yok
  • quote:

Bende şöle bir şey sorayım hdmi kabloda kalite önemli ama optical da böyle bir şey yok değil mi en uygunu alınabilir mi?

Kalitesiz optik kablo alırsanız , bu kablolar tam oturmadığı için cihazların optik girişindeki plastik kapakları kırabilirsiniz.
    Bu da cihazları garanti dışı bırakır.
  • Üstad ozaman hamanın ucuz kablolarını tavsiye edermisiniz? yada tavsiye edebileceğiniz bir model var mı?
    quote:

quote:

Kalitesiz optik kablo alırsanız , bu kablolar tam oturmadığı için cihazların optik girişindeki plastik kapakları kırabilirsiniz.
    Bu da cihazları garanti dışı bırakır.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.