- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
'Alex'i tanımıyorum'
366 Cevap10291 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

918 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:23:27 

Yazımda hatalar var, mobil sürüm...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Şubat 2011; 23:34:50 

Ekşi' den.

Alex de souza brezilya milli takimiyla 48 maca cikmistir ve bir cogunda kaptan olarak oynamistir. guti ise ispanya milli takimiyla 14 maca cikabilmistir ki o da ispanya'nin bugunku gucunden cok uzakta oldugu bir donemdedir (1999-2005 donemi) ve bunlarin cogunda yedek baslayip sonradan oyuna girmisti.

Alex de souza fenerbahce'ye futbolunun zirvesinde gelmistir, guti bjk'ye futbolu birakmadan hemen once gelmistir.

Gecen pazar alex'in takimi guti'nin takimini eze eze yenmistir, ligde de 16 puan takmistir.

Bir de alex'in sampiyonlar ligi asist kralligi da var. bu sene hem gol hem asist kralliginda lider olmasi da unutulmasin. :)

İkiside iyi oyuncudur, ama madem kıyaslama yapılıyor, buyrun.

704 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:38:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sT.curSe

Ekşi' den.

Alex de souza brezilya milli takimiyla 48 maca cikmistir ve bir cogunda kaptan olarak oynamistir. guti ise ispanya milli takimiyla 14 maca cikabilmistir ki o da ispanya'nin bugunku gucunden cok uzakta oldugu bir donemdedir (1999-2005 donemi) ve bunlarin cogunda yedek baslayip sonradan oyuna girmisti.

Alex de souza fenerbahce'ye futbolunun zirvesinde gelmistir, guti bjk'ye futbolu birakmadan hemen once gelmistir.

Gecen pazar alex'in takimi guti'nin takimini eze eze yenmistir, ligde de 16 puan takmistir.

Bir de alex'in sampiyonlar ligi asist kralligi da var. bu sene hem gol hem asist kralliginda lider olmasi da unutulmasin. :)

İkiside iyi oyuncudur, ama madem kıyaslama yapılıyor, buyrun.

öyle deme öyle deme o real madridli o avrupalı

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 23:40:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Dx

öyle deme öyle deme o real madridli o avrupalı

R.Carlos vardı bir de :) Dünyada mevksinin en iyi oyuncusu. Sol bek denildiği zaman akla gelen ilk isim.

Ama illa kıyaslama yapılıyorsa, böyle gereksiz bilgiler sunulur ortaya.

İkisi de iyi oyuncudur, takım kıyaslamasına değil verdiği katkıya bakılır.

Herkes mutlu olsun.

1308 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:44:24 

quote:

Bu da iki oyuncu arasındaki farkı gösteriyor zaten. Guti gibi bir oyuncuyu kariyerinin zirvesindeyken Türkiye'ye getiremezsiniz.

Stoch kariyerinin en tepe noktasındayken Fenerbahçe'ye geldi, Quaresma ise en dip noktasındayken. Bu Stoch'u Quaresma'dan daha büyük futbolcu mu yapıyor?

Alex'i çok beğenirim ve bu ülkeye gelmiş en faydalı (en iyi değil) yabancı olduğunu düşünürüm ama Guti ile kıyaslanması komik.

Brezilya dahil dünyanın herhangi bir yerinde Guti mi Alex mi diye sorun, cevabı alırsınız.

918 Mesaj
22 Şubat 2011; 1:02:55 

quote:

Orijinalden alıntı: tristam

Bu da iki oyuncu arasındaki farkı gösteriyor zaten. Guti gibi bir oyuncuyu kariyerinin zirvesindeyken Türkiye'ye getiremezsiniz.

Stoch kariyerinin en tepe noktasındayken Fenerbahçe'ye geldi, Quaresma ise en dip noktasındayken. Bu Stoch'u Quaresma'dan daha büyük futbolcu mu yapıyor?

Alex'i çok beğenirim ve bu ülkeye gelmiş en faydalı (en iyi değil) yabancı olduğunu düşünürüm ama Guti ile kıyaslanması komik.

Brezilya dahil dünyanın herhangi bir yerinde Guti mi Alex mi diye sorun, cevabı alırsınız.

Son yazdığın cümle popularite ile alakalı bir durum, Backham belki gelmiş gecmis en populer futbolcu ama değil ilk 10 belki en iyi ilk 100 futbolcu arasında yoktur. Alexin kat be kat daha yetenekli olduğunu görmemek için cidden kör olmak gerek. Fenerbahçede nasılsa yetenekli olamaz... Olmamalı!

4184 Mesaj
22 Şubat 2011; 1:17:38 

Şimdi bir hesap yaptım, Guti Real Madrid'de 15 yıl oynamış. Real Madrid her yıl otalama 60 maç yapsa 15 yıldan bu 900 maç eder, Guti sadece 387 maç oynamış. Arkadaşlarda takip ediyorlarmış zamanında, Guti madridde 80% yedek oynamıştır. Kendine göre yetenekleri vardır ama BJKye geldiğinden bu yana her maçını izledim. Attığı paslar tam yerini bile bulmuyor, kısa kalıyor ya da top kaptırıyor.... Kötülüyoru muyum? Hayır. Alex ile kıyaslayacaksanız Alex her konuda bu adamdan üstündür. Gol, asist, futbol zekası, verimlilik.
Alexin ayağına top geldiğinde ya faulle durdurursunuz ya da topa basıp kendisi kaptırır. Öyle paslar atar ki TVden anlayamayız nereye attı, ha adam var orda deriz, pozisyon yaratılmış olur :)

Bu yorumlarımın hepsini gidip saraçoğlunda herhangi bir maçta canlı izleyebilirsiniz. Sahadaki duruşunu TVden görmek tam mümkün olmuyor.

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2011; 1:31:22 

quote:

Alex der tüm Brezilyalılar, Alexin Brezilyada yaptığı işlere inanılmaz bir saygı var. Cruzerio'ya 3 kupa kazandıran kadroda olması, Brezilyaya kaptanlık yapışı ve diğer Brezilyada almadığı kupa kalmasından dolayı inanılmaz seviliyor ve sayılıyor. Bunları ben uydurmuyorum, tanıştığım Brezilyalılardan yaptığım sohbetlerden edindiğim izlenim. Tabii siz yine inanmayacaksınız, Guti büyük demeye devam edeceksiniz. Kendinizi tatmin etmekten başka bişey olmayacak, sahada yapılanlarla Alex yine cevabını verecek.

Rico, Lincoln, Kleberson, Delgado, Misimovic ve diğerlerine olduğu gibi...

1308 Mesaj
22 Şubat 2011; 1:40:33 

quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

Şimdi bir hesap yaptım, Guti Real Madrid'de 15 yıl oynamış. Real Madrid her yıl otalama 60 maç yapsa 15 yıldan bu 900 maç eder, Guti sadece 387 maç oynamış. Arkadaşlarda takip ediyorlarmış zamanında, Guti madridde 80% yedek oynamıştır. Kendine göre yetenekleri vardır ama BJKye geldiğinden bu yana her maçını izledim. Attığı paslar tam yerini bile bulmuyor, kısa kalıyor ya da top kaptırıyor.... Kötülüyoru muyum? Hayır. Alex ile kıyaslayacaksanız Alex her konuda bu adamdan üstündür. Gol, asist, futbol zekası, verimlilik.
Alexin ayağına top geldiğinde ya faulle durdurursunuz ya da topa basıp kendisi kaptırır. Öyle paslar atar ki TVden anlayamayız nereye attı, ha adam var orda deriz, pozisyon yaratılmış olur :)

Bu yorumlarımın hepsini gidip saraçoğlunda herhangi bir maçta canlı izleyebilirsiniz. Sahadaki duruşunu TVden görmek tam mümkün olmuyor.

Keşke Guti'nin istatistiklerini araştırırken biraz daha dikkatli olsaydınız. 387 Guti'nin sadece ligde oynadığı maç sayısı. Bunların dışında 99 kez Avrupa, 40 kez de kupa maçı olmak üzere 526 maçta oynamış. (Türkiye kariyeri dahil değil) Geçtiğimiz sezon bile sadece ligde 26 maça çıkmış ve asist krallığında Xavi, Dani Alves ve Messi'nin ardından 4. olmuş.

http://en.wikipedia.org...rn%C3%A1ndez#Statistics

http://en.wikipedia.org...0_La_Liga#Assists_table

Belli ki "Guti %80 yedekti" diyen arkadaşlarınız da yeterince iyi takip edememiş.

Guti'nin futbolunu beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, kendi fikrinizdir ve saygı duyarım. Ama bütün dünyada pasörlüğü, futbol zekası ve vizyonuyla tanınan bir oyuncuya "Attığı paslar tam yerini bile bulmuyor" gibi komik bir eleştiri yaparsanız ciddiye alınmazsınız.

2286 Mesaj
22 Şubat 2011; 1:49:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

Bir de şu var.

al sana Fener borusu Schuster xD

1308 Mesaj
22 Şubat 2011; 1:53:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Mechaniker

Alex der tüm Brezilyalılar, Alexin Brezilyada yaptığı işlere inanılmaz bir saygı var. Cruzerio'ya 3 kupa kazandıran kadroda olması, Brezilyaya kaptanlık yapışı ve diğer Brezilyada almadığı kupa kalmasından dolayı inanılmaz seviliyor ve sayılıyor. Bunları ben uydurmuyorum, tanıştığım Brezilyalılardan yaptığım sohbetlerden edindiğim izlenim. Tabii siz yine inanmayacaksınız, Guti büyük demeye devam edeceksiniz. Kendinizi tatmin etmekten başka bişey olmayacak, sahada yapılanlarla Alex yine cevabını verecek.

Tamam öyleyse Brezilya hariç dünyanın bütün ülkeleri diyelim. Orada vatandaşlık duyguları ağır basar sonuçta.

Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi Şifo Mehmet Beşiktaş'ta 4 şampiyonluk, 4 Türkiye Kupası, 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1 Başbakanlık Kupası, 1 Atatürk Kupası, 5 TSYD Kupası kazanmış. Almadık kupa bırakmamış yani. Brezilyalıların Alex'e duyduğu saygıyı Türkler de Şifo'ya gösteriyor. Türk milli takımının da kaptanlığını yapmıştır illa ki. Peki bunlar Şifo'yu Guti'den daha büyük futbolcu mu yapıyor?

@ Rüzgar81

Alex'in yeteneğine laf etmedim ki ben. Direk savunmaya geçmenize gerek yok. Guti daha popüler olduğu için tanınır diyorsunuz. Peki popülerlik başarıyla doğru orantılı değil mi?

Guti 15 yıl boyunca dünyanın en iyi takımlarından birinde (kimilerine göre en iyisi) yılda ortalama 35 maç yapmış, kaptan olmuş, 3 Şampiyonlar Ligi, 5 La Liga şampiyonluğu olmak üzere toplamda 15 kupa kazanmış. Yani şu cümlenin üzerine daha yorum yapılabilir mi?

2286 Mesaj
22 Şubat 2011; 1:55:32 

quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

+1907

161 Mesaj
22 Şubat 2011; 2:09:47 

Türkiye ligi gerçekten değişik bir lig,anadolu takımları güçlü takımlar karşısında kapalı defans ve sert futbolu tercih ediyor,bu ligte istatistik yapmak gerçekten kolay değil hele ki 7 sene üst üste aynı performansı korumak, gol ortalaması 16, asist ortalaması 13, bu ne demek bir düşünün...Alex gerçekten entresan bir adam,zamanında istese başka bir klube gidebilirdi ama o Fenerbahçe'yi tercih etti,gerçekten bir futbol sever olarak anlaşılması güç bir karar,formunun zirvesindesin,milli takım kaptanısın,ülkende en sevilen futbolculardan birisin 1000 lerce kilometre uzağa Türkiye'ye geliyorsun..Ama bu Alex işte değişik bir futbolcu,değişik bir insan,gözünde gözlüğü,elinde kitabı, o sıralar kafasında ne olduğunu kimse bilemez..Sözleşmesi 2 sene uzatıldı,artık yaşlandı,son zamanlarını izliyoruz,attığı gollerin, verdiği pasların sonuna kadar tadını çıkarmak lazım,zaman gerçekten kısa..Bir daha bu ülkeden böyle bir futbolcu geçermi bilinmez,o yüzden artık yıpratmaya,eleştirmeye,kıyaslamaya bir ara verip futbolunun tadını çıkarmak lazım..

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2011; 2:14:54 

quote:

Tamam öyleyse Brezilya hariç dünyanın bütün ülkeleri diyelim. Orada vatandaşlık duyguları ağır basar sonuçta.

Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi Şifo Mehmet Beşiktaş'ta 4 şampiyonluk, 4 Türkiye Kupası, 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1 Başbakanlık Kupası, 1 Atatürk Kupası, 5 TSYD Kupası kazanmış. Almadık kupa bırakmamış yani. Brezilyalıların Alex'e duyduğu saygıyı Türkler de Şifo'ya gösteriyor. Türk milli takımının da kaptanlığını yapmıştır illa ki. Peki bunlar Şifo'yu Guti'den daha büyük futbolcu mu yapıyor?

@ Rüzgar81

Alex'in yeteneğine laf etmedim ki ben. Direk savunmaya geçmenize gerek yok. Guti daha popüler olduğu için tanınır diyorsunuz. Peki popülerlik başarıyla doğru orantılı değil mi?

Guti 15 yıl boyunca dünyanın en iyi takımlarından birinde (kimilerine göre en iyisi) yılda ortalama 35 maç yapmış, kaptan olmuş, 3 Şampiyonlar Ligi, 5 La Liga şampiyonluğu olmak üzere toplamda 15 kupa kazanmış. Yani şu cümlenin üzerine daha yorum yapılabilir mi?

Fb ile 100 kusur gol 100 kusur asist, milli takim kaptanligi,Cruzerioda copa america ve libertadores kazanmasi (g amerika sampiyonlar ligi)i ile benim gozumde ve brezilyalilarin gozunde daha buyuk olmasi icin yeterli, gutlde buyuk oyuncularla oynadi ama hep arkada kaldi hatta ilk defa ustune takim kurulan yer bjkdir. Alex ise her yazdigimda takimlarinin beyni ve lideridir.

Guti madridde yedek olmayi sorun etmedigi icin bu kadar uzun yillar kaldi, ayrica basarisiz ispanya doneminde bile 14 maci var ki milli takim ile Alexin 40 maca yakini var + milli kaptanlik.

Kisacasi sen guti diyecen ben alex boyle gidecek bu is, sonu yok. Iyilik sahada yaptiklari istatistikleri ile olculen bisey, isimle degil.

918 Mesaj
22 Şubat 2011; 2:50:41 

Popülerlik konusunda sana katılmıyorum. Yok savunmaya gecmiyorum, güzel güzel tartışıyoruz :).

Buradaki yazdım bilmiyorum ama populerlik her zaman süper bir futbolcu olmakla doğru orantılı değildir, bunun en büyük ornegi belkide gelmiş gecmis en populer olan Beckham, popularitisine bakacak olursak gelmiş gecmis en iyi 3-4 futbolcudan birisi olması gerekir. Guti aslında Beckhame çok yakın bir çizgide, onun kadar değil ama özellikle İspanya'da basının, magazinsel basının, reklam filmlerinden dolayı ona büyük bir ilgi var.

Çok iyi bir Futbolcu zaten tartışmaya gerek yok ama yinede bir Zidane, Hagi, Gerrard değil, siz biraz o muameleyi yapiyirsunuz. Alexde tabiki bu dediklerim gibi değil ama kişisel basarıya bakarsanız çok daha iyi Gutiden.

Alex'te yaklaşık 15 yil Real'de alternatif futbolcu olsu eminim oda baya iyi istatistikler elde ederdi. Bunu söyle duşunun. Su anki haliyle dahi, Real'de Kaka+Mesut sakat vea cezalı olsa, sizce mourinho yok ben Alexi istemem dermi? Guti bu sekilde alternatif bir adamdır. Cokda iyi adamdır ama skorer kesinlikle değildir. Macın kaderini değiştiren adam değildir.

918 Mesaj
22 Şubat 2011; 2:56:56 

Bakın size biraz dünyanin ve ünlü oyun firmalarının Alex'e ve Gutiyi bakışını açıklayayım. O oyunlarda ilk basta lige göre ve sonrada oynadığı takımı göre doğru orantılı oyuncu Degerleri belirlenir.

Ben 30 yaşındayım ve daha hiç bir oyunda Gutinin Real'de çok iyi degerlere sahip olduğunu görmedim. Pas hariç. Alexle aynı orandadir Overall dediğimiz. Hemde Alex Türkiye ve Fenerbahçede oynamasına rağmen.

Bu oyun kıstas olmaz diyebilirsiniz ama bu oyunlar para için yapılıyor ve müşterinin memnuniyeti soz konusu. Yani oranlar mümkün olduğunca doğru yapılır.

228 Mesaj
22 Şubat 2011; 9:19:45 

Tamam artık tartışmayı bitirelim, Guti de kabul etmiş Alex in büyüklüğünü....... Bu maçla tanışmış oldular. Daha artık unutmaz.

http://www.sabah.com.tr...kaptanin_cok_daha_otesi

Guti'den Alex'e: Sen niye buradasın?
Real Madrid'de yıllarca kaptanlık yaptıktan sonra Beşiktaş'a transfer olan Guti, Fenerbahçe kaptanına övgüler yağdırdı. Maç sonu yanına gidip Alex'i özel olarak tebrik eden İspanyol yıldız, "Gerçekten olağanüstü bir futbolcusun. Senin bugüne kadar Avrupa'nın önemli takımlarında forma giymemene inanamıyorum. Bugün burada olman bile çok şaşırtıcı" ifadelerini kullandı. Alex de Guti'ye teşekkürle karşılık vererek, kendisinin de büyük bir futbolcu olduğunu söyledi.

1308 Mesaj
22 Şubat 2011; 13:12:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

Popülerlik konusunda sana katılmıyorum. Yok savunmaya gecmiyorum, güzel güzel tartışıyoruz :).

Buradaki yazdım bilmiyorum ama populerlik her zaman süper bir futbolcu olmakla doğru orantılı değildir, bunun en büyük ornegi belkide gelmiş gecmis en populer olan Beckham, popularitisine bakacak olursak gelmiş gecmis en iyi 3-4 futbolcudan birisi olması gerekir. Guti aslında Beckhame çok yakın bir çizgide, onun kadar değil ama özellikle İspanya'da basının, magazinsel basının, reklam filmlerinden dolayı ona büyük bir ilgi var.

Çok iyi bir Futbolcu zaten tartışmaya gerek yok ama yinede bir Zidane, Hagi, Gerrard değil, siz biraz o muameleyi yapiyirsunuz. Alexde tabiki bu dediklerim gibi değil ama kişisel basarıya bakarsanız çok daha iyi Gutiden.

Alex'te yaklaşık 15 yil Real'de alternatif futbolcu olsu eminim oda baya iyi istatistikler elde ederdi. Bunu söyle duşunun. Su anki haliyle dahi, Real'de Kaka+Mesut sakat vea cezalı olsa, sizce mourinho yok ben Alexi istemem dermi? Guti bu sekilde alternatif bir adamdır. Cokda iyi adamdır ama skorer kesinlikle değildir. Macın kaderini değiştiren adam değildir.

quote:

Bakın size biraz dünyanin ve ünlü oyun firmalarının Alex'e ve Gutiyi bakışını açıklayayım. O oyunlarda ilk basta lige göre ve sonrada oynadığı takımı göre doğru orantılı oyuncu Degerleri belirlenir.

Ben 30 yaşındayım ve daha hiç bir oyunda Gutinin Real'de çok iyi degerlere sahip olduğunu görmedim. Pas hariç. Alexle aynı orandadir Overall dediğimiz. Hemde Alex Türkiye ve Fenerbahçede oynamasına rağmen.

Bu oyun kıstas olmaz diyebilirsiniz ama bu oyunlar para için yapılıyor ve müşterinin memnuniyeti soz konusu. Yani oranlar mümkün olduğunca doğru yapılır.

Karşılaştırmayı yanlış yapıyorsunuz.

Kişisel başarıdan kastınız Alex'in aldığı kupalar ise çok daha büyüklerini Guti İspanya'da almış. Yok gol-asist istatistiklerini kastettiyseniz Alex'in bu oranları Türkiye'de yaptığını, Guti'nin ise İspanya'da oynadığını göz önünde bulundurmak gerekir. Alex o gol-asist oranını Türkiye değil de İspanya'da yakalasa zaten dünyanın en büyük futbolcularından biri olurdu, buna itirazım yok. İki lig arasındaki klasman farkını gözardı edemeyiz. Kimbilir, belki Guti de bu ülkeye 28-29 yaşında gelse, 6-7 sene üstüste oynasa benzer istatistikleri yakalayabilirdi.

Yanlış anlamayın, ilk mesajımda da yazdığım gibi Alex'in bu ülkeye gelen en faydalı yabancı olduğunu düşünüyorum, ama sizler Guti'yi fazlaca hafife alıyorsunuz. Alex 28 yaşında, kariyerinin zirvesinde Türkiye'ye gelirken Guti aynı yaşta, dönemin Zidane'lı, Figo'lu, Ronaldo'lu, Beckham'lı, Raul'lu Los Galacticos'unda 3 sezonda 140 maça çıkmış. (Los Galacticos dönemini 2002-2004 olarak aldım, zaten diğer senelerde de asgari 40 maç oynamış) Demek istediğim, bırakın Kaka'yı Mesut'u, Zidane, Figo, Beckham varken bile bu adam hiçbir sezon 40 maçın altına düşmemiş.

Kaldı ki Guti hiçbir zaman istatistikleriyle gündeme gelen bir oyuncu olmadı. Onu özel yapan oyunu bir maestro gibi yönlendirişi, liderliği. Sizin saydığınız isimlerin hiçbiri (Zidane, Gerrard, Hagi) Alex gibi yılda 20 gol-20 asist istatistikleri yakalayamıyordu. Onlar da tıpkı Guti gibi oyun zekalarıyla, liderlik vasıflarıyla, kariyerleriyle öne çıkan oyunculardı. Umarım açıklayıcı olmuştur.

5133 Mesaj
22 Şubat 2011; 15:12:17 

quote:

Sifo Mehmet tek basinami kazandı o kupaları? Futbol takım oyunudur. Fazla söze gerek yok. Senin düşüncene göre dunyanın en yetenekli bir kaç adamından biri olan Quaresma sizi şampiyon yapmalıydı o halde. Neredesiniz su an? Galatasaray'ın tarihinin en kötü yaşadığı sezonunda aynı puandasiniz.
En büyük oynadığı takım konusuna gelince. Madem iyi futbolcu en iyi takımda oynar o halde Quaresmada gitti heryerden kovuldu derim ve size düştü. Bu Quaresma kötü futbocumu demektir bu mantığa göre?
Veya Sergen Türkiye dısına çıkmadığı için kötü futbolcumuydu?
Maradona Napoli'de oynadı en fazla, dandinik Futbolcuydu o halde.

Alexin etrafına iyi adamlar alınsaydı şimdiye kadar zaten Fenerbahçe büyük ihtimalle ligi yıllarca firse ederdi. Kaç yıldır kanat adamı olmadan oynadığımızı bilmiyorsun sanırım.

Ferrari'nin pozisyonu olmasa Alexin esamesi okunmuyor olurdu diyorsun. Nereden biliyorsun? Geleceğe gidip geldin, kırmızı kartsiz macı izledin galiba?

Senin düz mantığınız sana düz cevaplar.

alex madem o kadar iyi oyuncu neden 1 tane bile avrupa takımı istemedi, real madrid istedi mi?, bayern munih? chealsea, arsenal? hiçbiri istedi mi?
istemedi, çünkü kimse alex gibi bir oyuncuya o paraları vermez.
alex bırakın süper oynuncu olmayı sadece iyi oyuncu olsaydı, fenerbahçe'nin 2 şampiyonluğu buhar olup uçmazdı.
napoli maradona zamanında kötü takım değildi ve ayrıca o zaman italyada 1 yabancı sınırı vardı, o yüzden daha iyi bir takıma gidemedi.
senin quaresma dediğin adamın şampiyonlar ligi şampiyonluğu olmuşluğu var, quaresma gittiği her yerden kovulmadı, başka takımlara transfer oldu.alex gidebildimi inter'e, alırlar mı alex gibi bir oyuncuyu inter'in kapısından,belki ziyarete gelirse alırlar.
alex milli takımında doğru düzgün oynadı mı? hiç dünya kupasında gören oldu mu alex'i madem iyi oyuncu. kleberson ve ricardinho'yu gördük dünya kupasında, ama alexi ne gören oldu ne duyan.
maç 2-1 e gelirken ne yapıyordu alex, penaltı pozisyonuna kadar sahada ne yaptı, hiç bir şey yapmadı çünkü yetenekleri o kadar.
quaresma bizi şampiyon yapmadı ama avrupada bir çok maçın kilidini açtı. alex fenerin avrupadan elenmesini engelleyebildi mi?
oynadığı en büyük takım fenerbahçe olan bir adamı, hayatı real madrid de geçmiş adamla kıyaslamak fener taraftarına yakışır. adamın hayatı real madrid de geçmiş, hayatında uefa kupasında oynamayı beşiktaşda görmüş bir adamı, hayatında hiç avrupa kupası kaldırmamış, hiç türkiye kupası bile görmemiş bir adamla kıyaslamak fener taraftarının zekasına yakışır.
her yerden kovuldu dediğin q7 bugün portekiz milli takımında oynuyor, yarın iyi bir teklif gelse yine döner avrupaya ki iyi paralar da teklif edildi.
bugün alex anca köyüne döner, orda futbol oynar.
şifo mehmet tabiki tek başına kaldırmadı o 6 şampiyonluk gören bir ilk 11 oyuncusunun takıma katkısı tartışılmaz bile.
alex iyi oyuncu olsaydı en azında o 2 şampiyonluğu kurtarırdı, ama yok kurtaramadı, bir sürü de türkiye kupası finali oynadı alex bir tanesini kurtarabildi mi? 1 tanesini, madem çok büyük oyuncu.
alex küçük liglerin sözde büyük oyuncusudur, bir tane doğru düzgün avrupa klübünde oynayacak yeteneği ve fiziki yapısı yoktur.o yüzden de 1 takım bile almamıştır, hiç duydunuz mu manchester city alex'i istedi? milan alex'i istedi, arsenal alex'i istedi?,marsilya alex'i istedi haberi?
kimsenin istemediği kahraman

918 Mesaj
22 Şubat 2011; 15:48:15 

Bu Karat yazmissin ama tek
Bit şeyi belli ermişsin, sana göre biz doğru ve bize uygun adamı bulamayız. Bunu sadece avrupalılar yapabilir. Alex süper bir futbolcusta istesende istemesende. Cogu dediğin seye cevap halen yukarda yazıyor.

Ek olarak milli takımı ekleyebilirim. İspanya kaç yıldır iyi bir takım oldu haberin varmi senin? O körü haline bile Guti giremedi. Birakta efsanelerle dolu olan Brezilya kadrosuna Alex giremesin.

Gözüyle izleyen hiç kimse Guti Alexi katlar. Ondan çok Üstün demez. Tabi taraftar gözlüklerini çıkardıysa. Bana Gutinin Alex'ten ne fazlalığı var anlat allahaskina?

Sakın kupaları var, real var deme. Kupaların hiç birinde Gutinin payı yok adam akıllı. Quaresma gittiği takımlarda kaç mac oynamış iyi bak. Birde demissinki iyi olduğu için transfer edildi. Hayır yetenekli olduğu için ekldi. İyi olmak için genc yasta Messi veya Ronald'o gibi verimli olmak gerek.

Yıldız, Efsane, Star Roberto Carlosdur çünkü her önemli maçta çatır çatır oynamistir. Guti kopan maclarda oyuna girip birseyler yapmıştır genelde.

Bu kadar kör olmayın. Olmuş birşeye "yok hayır bu böyle degildi, nolamazzzz" diye müdafaya geçmeyin.

918 Mesaj
22 Şubat 2011; 15:50:34 

Arkadas su mobil sürümün kelimeleri tuhaf bir sekilde tamamlamasından nefret ediyorum :). Tonla yazım hatası mevcut kusura bakmayın...

3996 Mesaj
22 Şubat 2011; 18:01:29 

şimdi rüyalarına giriyordur.

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

2794 Mesaj
22 Şubat 2011; 23:06:19 

5133 Mesaj
23 Şubat 2011; 3:29:12 

quote:

Bu Karat yazmissin ama tek
Bit şeyi belli ermişsin, sana göre biz doğru ve bize uygun adamı bulamayız. Bunu sadece avrupalılar yapabilir. Alex süper bir futbolcusta istesende istemesende. Cogu dediğin seye cevap halen yukarda yazıyor.

Ek olarak milli takımı ekleyebilirim. İspanya kaç yıldır iyi bir takım oldu haberin varmi senin? O körü haline bile Guti giremedi. Birakta efsanelerle dolu olan Brezilya kadrosuna Alex giremesin.

Gözüyle izleyen hiç kimse Guti Alexi katlar. Ondan çok Üstün demez. Tabi taraftar gözlüklerini çıkardıysa. Bana Gutinin Alex'ten ne fazlalığı var anlat allahaskina?

Sakın kupaları var, real var deme. Kupaların hiç birinde Gutinin payı yok adam akıllı. Quaresma gittiği takımlarda kaç mac oynamış iyi bak. Birde demissinki iyi olduğu için transfer edildi. Hayır yetenekli olduğu için ekldi. İyi olmak için genc yasta Messi veya Ronald'o gibi verimli olmak gerek.

Yıldız, Efsane, Star Roberto Carlosdur çünkü her önemli maçta çatır çatır oynamistir. Guti kopan maclarda oyuna girip birseyler yapmıştır genelde.

Bu kadar kör olmayın. Olmuş birşeye "yok hayır bu böyle degildi, nolamazzzz" diye müdafaya geçmeyin.

bütün dünya kör, bir tek fenerbahçe taraftarı biliyor kim iyi oyuncu kim değil?
alex çok iyi oyuncu ama nedense dünyada hiç bir klüp görememiş bunu
alexi yedek olarak bile kimse almamış
dünyada herkes fenerbahçeye at gözlüğüyle baktığı için bir tane bile avrupa takımı alex'i transfer etmek istemedi
alexi brezilya ligi ve türkiye hariç kimse takmamış, yıldız yerine koymamış
real madrid de yedekmiş, hiç bir maça katkısı yokmuş, madem öyle bu adam real madrid de o kadar sene nasıl kaldı.
neymiş guti nin real madrid'İn başarısında hiç katkısı yokmuş, ilk 18 oyuncusu adamın nasıl oluyorda hiç katkısı olmuyor acaba, hiç katkısı olmayan adamı real madrid de onca sene tutarlar mı. sen her yeri türkiye mi sanıyorsun. anında atarlar işe yaramayan adamı, koskoca real madird işi yok gücü yok guti'i alacak sırf süs olsun diye onca sene takımda tutacak
2 tane şampiyonluğu son maçta kaybetmiş bir adam sanırım 3 tane türkiye kupası finali kaybetmiş bir adamı sen tut gutiyle karşılaştır.
bugün guti türkiyeye gelmese avrupanın orta sınıf takımlarına giderdi, oralarda da oynardı. alex'i bıraksan brezilyadaki köyüne döner anca 1 tane avrupa takıma gider mi acaba?
bir futbolcunun hayatı real madrid de geçmiş, öbürünün oynadığı en büyük takım fenerbahçe, birinin dünyada kaldırmadığı kupa kalmamış biri türkiye liginde 2 şampiyonluk kazanmış. bir sürü türk futbolcu kariyerinde çok daha fazla kupa gördü, 2 lig şampiyonluğu+1 türkiye kupası gören her oyuncu alexden daha çok kupa kaldırmıştır.
ben doğru bilgileri yazıyorum, kazandıkları başarıları teraziye koyuyorum ve bir taraf aşırı biçimde ağır basıyor, kimin gözü kör acaba
r.carlos a bir şey söylemedim, doğrudur r.carlos çok iyi bir oyuncuydu onunda hayatı real madrid de geçti, ama real madrid de yıllarca oynamış bir adam fenere gelince süper yıldız, beşiktaşa gelince alex ile kıyaslarsınız.
alex gerçekten bir yıldız olsaydı, dünyada bir tane avrupa takımı transfer teklifi etmez miydi?
bırakın real madrid, barcelona yı. A.madrid, valencia, roma, schalke, marsilya, bordeux gibi takımlar bile istemedi.
brezilya milli takımında süper yıldızlar var ama ricardinho da oynadı, kleberson da oynadı dünya kupasında brezilya milli takımında.
hatta bırakın onları elano direk oyun kurucu pozisyonunda oynamadı mı milli takımda
alex nerde peki? kim çağırdı alexi? hiç alexi dünya kupasında, önemli turnuvalarda gördünüz mü?
bu yazdıklarımın hepsi gerçek, acı ama gerçek, hepside doğru bilgiler
ben burada doğru bilgiler yazarak yorum yapıyorum.
quaresma'ya da laf söylemişsin. q7 sporting lizbon da parlamış bir oyuncudur. burdan gittiği barcelona da 21 maç oynamış, barcelona dan porta ya transfer olmuş 112 maçta 32 gol kaydetmiştir.
bazı takımlarda iyi oynamış bazılarında kötü oynamıştır quaresma. alex 'in kariyerinde göremeyeceği, kapsından giremeyeceği klüplerde oynamıştır.
alex li fenerbahçenin 0 türkiye kupası 0 avrupa kupası 2 şampiyonluğu ve 2 de son maçta kaçırdığı şampiyonluğu vardır.
alex in 7 yıllık fenerbahçe kariyeri var bu 7 yılda fenerbahçe 2 şampiyonluk kazandı sadece
peki alex olmasaydı fenerbahçe 7 yılda 2 şampiyonluk kazanamaz mıydı?
işte sana alex in başarısı 7 yılda 2 şampiyonluk o kadar, işte süper yıldız işte fenerbahçe nin başarısı
benimle tartışacaksan benim gibi veriler ile gerçeklerle konuş, hayal mahsülü şeylerle değil
bir de bu soruyu düşün, alex olmasa fenerbaçhe 7 yılda 2 şampiyonluk kazanabilir miydi?kazanamaz mıydı? alex bu takımı başarıya götürdü mü?

918 Mesaj
23 Şubat 2011; 3:53:55 

Sen anlama bir türlü arkadasım. Bak yukarda kendin yazmışsın. "ilk 18de olan adamın nasıl olurda katksi olmaz", bak ilk 11 yazamamissin,

Biz burda bireysel bir kıyas yapıyoruz değilmi seninle? Klupteki hiç bir basarı tek bir adama ait değildir, başarısızlıkta aynı sekilde, sadece Maradona ve Pele bireysel yapmıştır. Varmi başka bildigin?

Bana Gutinin neyi Alexden iyi bireysel olarak lütfen soylermisin?

918 Mesaj
23 Şubat 2011; 4:00:00 

Ayrıca burada Gutiye kötü diyen zaten yok, Real Madrid'in yedeği herhalde süperstar olmayacak, su an dahi yedeğe baktığında bizim Lig'imizde daha iyi oyuncular bulabilirsin. Guti, Alex, Niang, Ernst, Baros, Quaresma, Arda, Lugano, Volkan, Simao... Daha gider, bunlar orada yedek olamazmi yani? Bu kadarmi kötüler?

1668 Mesaj
26 Şubat 2011; 1:31:30 

alexsin tek eksi yönü şavaşcı ruhu yok adamda çıt kırıldım denge.saglamlık dayanıklılık eksigi var...
bu meziyetler ile avrupaya oynatmazlar adamı..
ama hakkını verelim teknik var beceri var......
hepsi olaydı ronaldo gibi olurdu mis gibi futbolcu olurdu.......

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 1:51:54 

quote:

Yok artık.Sen şimdi Alex Guti den daha iyi bir futbolcu mu diyorsun..Yapmayın artık.Fanatikliğiniz bu kadarda gözünüzü boyamasın.Kariyer olarak bakarsak Alex Gutiye yaklaşamaz bile..

4472 Mesaj
26 Şubat 2011; 1:56:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Yok artık.Sen şimdi Alex Guti den daha iyi bir futbolcu mu diyorsun..Yapmayın artık.Fanatikliğiniz bu kadarda gözünüzü boyamasın.Kariyer olarak bakarsak Alex Gutiye yaklaşamaz bile..

Guti 5 Alex eder sen rahat ol

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 2:09:50 

quote:

Hala kariyer diyor yahu... Sahada ne yapiyorlar? Selcukta 15 sene madrid klubesine abone olsa oda bu kariyere sahip olurdu, abartiyorsunuz. 15 sene yildizlarin sirtindan gecinmis oyuncu bu, her zaman ustunde sahada lider vardi takimda. Alex ise gittigi takimlarin tek lideri. Tabii sana bosuna yaziyorum bunlari, Guti super yaninda Zidane halt yemis mukemmel ouww dunya yildizi. Ama takimi 4.lüge oynuyor.

4500 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:19:46 

quote:

Hala kariyer diyor yahu... Sahada ne yapiyorlar? Selcukta 15 sene madrid klubesine abone olsa oda bu kariyere sahip olurdu, abartiyorsunuz. 15 sene yildizlarin sirtindan gecinmis oyuncu bu, her zaman ustunde sahada lider vardi takimda. Alex ise gittigi takimlarin tek lideri. Tabii sana bosuna yaziyorum bunlari, Guti super yaninda Zidane halt yemis mukemmel ouww dunya yildizi. Ama takimi 4.lüge oynuyor.

Yahu zaten gittiği en iyi takım fb olmuş adamın. Alex bence de yetenekli, futbol zekası olan, inanılmaz istatistikleri olan, Türkiye'ye gelen en iyi yabancılardan biri, ama kariyer anlamında Guti ile kıyaslanamaz. Alex Türkiye şartlarında iyi futbolcudur, ama zaten çok iyi olsaydı fazla yaşlanmadan Avrupa'da büyük bir takıma giderdi. Real Madrid'de o kadar sene oynamak kolay değil, o yıldızlar takımında. O yıldızlar takımının kaptanlığını da yaptı Guti

918 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:29:23 

quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Yahu zaten gittiği en iyi takım fb olmuş adamın. Alex bence de yetenekli, futbol zekası olan, inanılmaz istatistikleri olan, Türkiye'ye gelen en iyi yabancılardan biri, ama kariyer anlamında Guti ile kıyaslanamaz. Alex Türkiye şartlarında iyi futbolcudur, ama zaten çok iyi olsaydı fazla yaşlanmadan Avrupa'da büyük bir takıma giderdi. Real Madrid'de o kadar sene oynamak kolay değil, o yıldızlar takımında. O yıldızlar takımının kaptanlığını da yaptı Guti

Kariyeri zaten daha iyi çünkü dunyanın en iyi takımında yedek oyuncuydu. Bana bireysel olarak neyi daha üstün Gutinin onu soylermisin? Guti zaten 10 numara pozisyonu futbolcusu değil.

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 2:37:58 

quote:

0

Yazık adama.Madridde hep sonradan oyuna girmiş.Oda dakika 88-90 ken..Rıdvanında dediği gibi Bir Alex Değil.Siz şimdi Alex mi Hagi mi desem yine Alex dersiniz..Samsunspor maçı sonrası Aykut kesinlikle istifa etsin,bu takım şamp. olursa adımı değiştiririm diyenlerin bugun Aykut çok yaşa demesi gayet normal..Çünkü bu tarz yorumlar bu konulardada ne kadar etkin olduğunu gösteriyor..Biz buna bişey deriz ama o boşlukları siz doldurun............?????

918 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:41:45 

quote:

0

Yazık adama.Madridde hep sonradan oyuna girmiş.Oda dakika 88-90 ken..Rıdvanında dediği gibi Bir Alex Değil.Siz şimdi Alex mi Hagi mi desem yine Alex dersiniz..Samsunspor maçı sonrası Aykut kesinlikle istifa etsin,bu takım şamp. olursa adımı değiştiririm diyenlerin bugun Aykut çok yaşa demesi gayet normal..Çünkü bu tarz yorumlar bu konulardada ne kadar etkin olduğunu gösteriyor..Biz buna bişey deriz ama o boşlukları siz doldurun............?????

İstatistikler iyi güzelde kaç dakika oynadığı yazmıyor ne hikmetse?

Alex Hagi'den iyi değil ama yetenekleriyle zekasiyla Gutiden daha iyi. Bir adam iyi bir takımda diye daha iyi olamaz. Buna göre Volkan su an dunyanın en iyi takımının kalecisinden daha kötü? Sen inandinmi buna?

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 2:47:05 

quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Kiyas buysa futbol tarihinin en basarili milli takiminin kaptanliginida alex yapti. Digeri milli takimda gorunmemis biri, Alex ise aktif oyuncular arasinda klup baskani tarafindan stadin grisine resmi asilan cok nadir oyuncudan biri. Yeteneklerde oynadigi takimla alakali bisey degil, Zico, Pele, Socrates, Francescoli gibi adamlarda Avrupada oynamadi adam akilli. Efsane degilmi bunlar, bos oyuncularmi bunlar? Gutinin Madrid altyapisindan yetismis olmasi gibi asiri bir pozitif yonu var. La adam zaten rahat, en iyi klupte. Birazda o eski gelenegi barindiran oyuncular bulunsun diye yollanmiyor. Ne diye keyfini bozsun adam? Anca 34 yasinda yollaninca bozdu keyfini. Alex ise Turkiyede yasiyor bu durumu, ne diye bozsun keyfini. Ailesi rahat, maasi tikirinda, isini fazlasiyla iyi yapiyor, duzeni var. Genc yasinda avrupaya gitseymis belki farkli olabilirmis, gitmemis, brezilya ve g. Amerikada kazanilmadik kupa birakmadi ama . Tarzlarida farkli oyuncular, Guti pasor ama bitirici degil, alex ise bitirici, ama dusuk tempolu bir pasor. Birisi golcu ve asistci, digeri sadece asistci.

Neyse daha fazla yazmayacagim bu konuya, rakamlar konusuyor ve devam edecekler.

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 2:50:51 

quote:

0

Aykut super hoca yazdigim o mesaji bulsana, bekliyorum. Bulamazsin, cunku yok.

918 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:55:05 

Artık o Real'de oynadı bahanesinden başka birsey söyleyin lütfen, madem bu kadar iyi daha kötü bir lige geldi, dolayısıyla deyim yerindeyse dağıtması gerekiyor, uyum süreci derseniz Alexin ilk sezonuna bakın derim. Ayrıca Volkan>Valdes!

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 2:55:40 

quote:

Aykut super hoca yazdigim o mesaji bulsana, bekliyorum. Bulamazsin, cunku yok.

Aykut cok yasa yazdigim mesaji bulsana hadi. Ama bulamazsin cunku yok. Yukari yablis yazdim, degistirde yok.

Simdi kıvırırsınız hemen siz...

794 Mesaj
26 Şubat 2011; 4:31:30 

ne alexmiş arkadaş, adamlar senelerdir her aldıkları yabancıyla alexi kıyaslamaya doyamadılar, üstelik her seferinde ağızlarının payını almalarına rağmen. bu seferki kurban da guti guti şimdiye kadar takımına ne vermiş (r.madrid ve bjk) alex ne vermiş? alex gutiyi top diye oynar

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 9:02:49 

Alex'e burada laf yetiştirmek yerine, Alex'in Brezilya Milli takımında kaç defa kaptanlık yaptığına baksın.

Guti milli seviyede ne yapmış onu da merak ettim. Birileri yazarsa mutlu olurum.

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 9:06:19 

gutiye bak tryeye geldi önemli futbolcu oldu ayrıca alexle tanışmış oldu tanışmadığı bjkli varsa gelsin onlarlada tanıştıralım

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 9:08:42 

quote:

Alex'e burada laf yetiştirmek yerine, Alex'in Brezilya Milli takımında kaç defa kaptanlık yaptığına baksın.

Guti milli seviyede ne yapmış onu da merak ettim. Birileri yazarsa mutlu olurum.

kulüp seviyesinde ne yapmışki ? kaç golü kaç asisti var real madridde alt düzey bir oyuncuydu her zaman kötü futbolcu değil tabiiki oldukça önemli bir futbolcuda baktığın zaman bir roni bir figo değil, Fenerbahçede selçuk, gsde mustafa sarp madridde guti işte

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 9:30:49 

quote:

Orijinalden alıntı: KASIMPAŞA TAYFA

kulüp seviyesinde ne yapmışki ? kaç golü kaç asisti var real madridde alt düzey bir oyuncuydu her zaman kötü futbolcu değil tabiiki oldukça önemli bir futbolcuda baktığın zaman bir roni bir figo değil, Fenerbahçede selçuk, gsde mustafa sarp madridde guti işte

Kaç golü kaç asistimi var ? Guti 2 sene önce asist kralı oldu Real Madrid'de.
Guti'yi 15 sene boyunca ağzı açık izleyenler Beşiktaş'a gelince Selçuk yaptı Guti'yi.
Real Madrid'in 8 sene kaptanlığını yapmış adam.Hala Guti gitti diye üzülüyor Madrid'liler.
5 defa La Liga,4 defa İspanya Süper Kupası,3 defa CL,1 defa Süper Kupa ve 2 kerede Kıtalar arası şampiyonluk kazanmış.

1369 Mesaj
26 Şubat 2011; 9:47:27 

Guti maçın kaderini değiştiremez denmiş.. Komikmisiniz komik mi olmaya çalışıyorsunuz. Guti Real de kötü futbolcu olduğu için değil yılıdz politikası yüzünden yedek kalıyordu. Oyuna girdiğinde de kalitesini konuşturdu her zaman. Bunuda kasap liginde değil la liga da yaptı. Keşke alex de büyük liglerde oynasaydıda görseydik büyük liglerdeki kalitesini. Başarısız bir parma kariyeri var tabi. Pek uzun sürmemiş galiba.

Oyuna sonradan girdiği bir maç.

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 9:47:55 

Gutinin kariyerini küçümsemiyorum; Alex'in kariyerini küçümseyenleri küçümsüyorum.

Alex 2008 de Şampiyonlar Liginde asist kralı olmuştur, ve Dünyanın en iyi milli takımı olan Brezilya Milli takımının sanırım 35 maç civarı kaptanlığını yapmıştır.

Alex'in kariyerini küçümsemek, futbol cahilliğidir.

1126 Mesaj
26 Şubat 2011; 12:07:58 

quote:

Gutinin kariyerini küçümsemiyorum; Alex'in kariyerini küçümseyenleri küçümsüyorum.

Alex 2008 de Şampiyonlar Liginde asist kralı olmuştur, ve Dünyanın en iyi milli takımı olan Brezilya Milli takımının sanırım 35 maç civarı kaptanlığını yapmıştır.

Alex'in kariyerini küçümsemek, futbol cahilliğidir.

peki o kadar iyiydi kaptanlıkta yaptı da niye 2002 dünya kupasında kadroda yoktu?(kadroda ricardoinho ve kleberson bile vardı)
2002 den önce var 2002 de yok 2003 te konfederesyon da var
neden?

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 13:04:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Onder1911

peki o kadar iyiydi kaptanlıkta yaptı da niye 2002 dünya kupasında kadroda yoktu?(kadroda ricardoinho ve kleberson bile vardı)
2002 den önce var 2002 de yok 2003 te konfederesyon da var
neden?

Bunu diyen adama bak.Guti İspanya milli takımının en kötü dönemlerinde bile kadroya girememiş bir adam...
Konfedarasyonu küçümsemekte cabası.Amerika takımları için konfedarasyon neyse Avrupa takımları için Avrupa şampiyonluğu aynı değere geliyor.
Ayrıyetten Guti Real Madrid için iyi bir yedekten ötesi olmamıştır,kendinizi kandırmayın.

598 Mesaj
26 Şubat 2011; 13:06:35 

quote:

Orijinalden alıntı: John Dillinger

İlk önce başkalarını eleştirirken empati kurmalısın, başkalarına taktığın sıfatı ilk önce kendi üzerine tasarlayıp biçmelisin
Bana provokatör diyenler ilk önce kendilerine bunları sorsunlar ;)

Bunu diyen adama bak.Guti İspanya milli takımının en kötü dönemlerinde bile kadroya girememiş bir adam...
Konfedarasyonu küçümsemekte cabası.Amerika takımları için konfedarasyon neyse Avrupa takımları için Avrupa şampiyonluğu aynı değere geliyor.
Ayrıyetten Guti Real Madrid için iyi bir yedekten ötesi olmamıştır,kendinizi kandırmayın.

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2011; 13:09:36 

Eğer senin davranışların çıta olsaydı forumda forum olmaktan çıkardı.Ben bazen fanatiklikle aşırı mesajlar atabiliyorum ama senin gibi sürekli başkasına laf sokma derdinde değilim.
Demek istediğim ben provokatörsem sana tapmam lazım,inşallah anlaşılmıştır.

598 Mesaj
26 Şubat 2011; 13:13:55