- x
Corsa 1.3 cdti dizel otomatik vites satışlarını neden durdurdu?
25 Cevap22260 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

312 Mesaj
18 Eylül 2010; 12:03:11 

Bugün opelin sitesine sıfır fiyatlarına bakmak için girdim ama dizel otomatik vites versiyonu yoktu.Opeli aradım.Yetkili corsanın dizel otomatikleri satıştan kaldırılacak dedi. Neden dedim.. Bi sorun mu olmuş? Sessiz kaldı...
Bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı acaba?

ne kadar yükselirsen ,o kadar düşersin...

95 Mesaj
20 Eylül 2010; 11:49:46 

evet bu konuyla ilgili bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

Samsung B 652,Yamaha 765, Seul Hiremco X3,Panasonic EH-58 dvd kaydedici,front: Dali AXS-8000, center: def tech clr-2500, rear:kenwood, sub: jamo sub 200,DELL inspiron 6400

312 Mesaj
20 Eylül 2010; 13:23:38 

Satışı az olduğu için kaldırılmış... Dedi yetkili satıcı... Açıkçası inandırıcı gelmedi bana...

ne kadar yükselirsen ,o kadar düşersin...

1091 Mesaj
21 Eylül 2010; 13:26:32 

Sanırım opel easytronic'ten kurtulmaya çalışıyor ama hala çift kavramalı adam gibi bir sistem de geliştiremediler. Belki yakından yeni şanzuman gelir

12296 Mesaj
21 Eylül 2010; 14:57:02 

95hplik motora bağlı bı şanzıman yok 90hplik motorunda ithalatı durmuş. Bu nedenle otomatik yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

569 Mesaj
21 Eylül 2010; 17:49:14 

corsa otomatikler genelde sorunsuz olarak bilinirler; easytronic ile karıştırılıyor olabilir.
sanırım telefondaki müşteriyi başından savmaya çalışan bir satıcının azizliği var burada.

OTOMOBİLDE GÜNCEL TRENDLER

189 Mesaj
27 Eylül 2010; 18:54:49 

Tabii ki fiyatı yüzünden kimse almadığı için kaldırılmıştır.

Corsa dizel otomatik 37 milyar,
Astra dizel otomatik 39 milyar.

Sizce insanlar hangisini alır?

193 Mesaj
28 Eylül 2010; 15:58:01 

Astra'da da dizel+tiptronik seçenği yok??!??

2 Mesaj
5 Aralık 2010; 14:15:44 

konu baya süre olmuş açılalı ama bende bir Corsa dizel otomatik kullanıcısı olarak yaşadıklarımı bir anlatayım dedim.Geç kalmamıştır ve umarım alacak olanlara faydalı olur. 2006 yılında sıfır olarak corsa dizel otomatik full olarak aldık . Daha aldıktan 5-6 ay sonra sabah anahtarı çevirince F işartei çıktı.Aradık servisi Otomatik vitesin arıza kodu dediler. Götürdük ne yaptılarsa düzeltmişler geri aldık. Ama aynı problem arlıklarla nerdeyse her 1-2 ayda devam etti en sonunda garantiden tüm şansıman yenilendi. Ha dedik artık kurtulduk ,, nerde.... Hatırlamıyorum ne kadar sürdü yine aynı F hatası ve yine aynı problemler ,Kasım 2010 sonunda 3. defa şanzıman değişti ve Belki aldığmızdan beri 10 defa aracı servise çektirdik ve hep aynı hata. Tabii artık garanti den de yapmıyorlar. Paşa paşa ödüyorsun .. Yani alıcılara bir kullanıcı olarak opelin otomatiğinden uzak durun derim.Benden daha iyi onun sıkıntısını bilen yoktur. Bu ara Bu sorun genel bir sorunmuş. Nerdeyse tüm opel corsalarda varmış. astra sını vectrasını bilemem ama ben opel mi yanından bile geçmem bidaha .Adamlar otomatiği normal vitesin üzerine tabir caizse çakmışlar, Yani düz dizel olmuş sana çakma otomatik dizel. Çakma Opel , Çakmacı Opel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnankurt -- 5 Aralık 2010; 14:19:25 >

315 Mesaj
5 Aralık 2010; 14:53:11 

türkiyede genelde müşteriye göre sipariş değilde siparişe göre üşteri tercihi gibi bir durum olduğundan dolayı olabilir.
bunlar avrupa da da kaldırılıyormu acaba.yoksa sadece türkiye ye getirmeyimi bırakıyorlar ?

bence tamamen türkiye bacağı ile alakalı bir durumdur.çünkü otomatik isteyen adama araba satmıyoruz başka marka al demek büyük bir firmaya yakışırmı.

╔╬╝│♥│deSIGNed by CRABBY and AYYASH│♥│╔╬╝

12296 Mesaj
5 Aralık 2010; 16:45:14 

tüm avrupada yok şu anda.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

315 Mesaj
5 Aralık 2010; 17:07:06 

renault yeni otomatik vites geliştirmiş.opelde öyle bişey mi yapacak acaba :)

hani türkiyede corsada otomatik ne kadar talep ediliyor bilmem ama tüm avrupada olması ilginç.
her ne kadar otomatik vites kullanmamış olmama ve kullanmayı düşünmüyor olsamda sebebini gerçekten merak ettim.

315 Mesaj
5 Aralık 2010; 17:17:11 

başka bir forumda birinin böyle bir yazısı var.
sanırım küçük dizel motorlarda çoğu arabanın otomatik seçeneği yok.
yarı otomatiklerden de kullanıcılar memnun kalmadıkları için bu seçenekte yok sanırım.
quote:

Orijinalden alıntı: crabby

rCiddi bir bütçeniz var dolayısı ile acele etmeyin.

Sıfır mı ikinci el mi düşünüyorsunuz belirtmemişsiniz yiinede bilgilerimi paylaşmaya çalışayım.

Öncelikle yokuşlarda geri kayma yarı otomatik veya tiptronik araçlarda görülür doğrudur. Fakat bu kadar rahatsız edici bir durum değildir. Niçin bu kadar korkuyorsunuz anlayamadım. Manuel araçlarda bile yokuş yukarı kalkmak problem değilken, bu tarz yarı otomatiklerde çocuk oyuncağıdır. Yokuş yukarı durduğunuzda frene basıyor olursunuz. Frenden ayağınızı çekmeden el frenini çekersiniz, sonra frenden ayağınızı çekip gaza basarsınız, araba burnunu ileri attığında indir el frenini bu kadar. Bunu gözünüzde büyütmeyin.

Bu forumda tiptronik ve gerçek otomatiklerin birbirine olan üstünlüklerini defelarca yazdık lütfen bulun ve okuyun.

Malesef benzinli ve otomatik bir aracın az yaktığından söz edemiyorum. Örneğin hanımda Suzuki Swift 1,5 Otomatik var. Gayet donanımlı, sağlam, seri, tasarımı sevimli bir araç. Şanzımanı geçek otomatik ve benim gözümde çok başarılı bir şanzıman, vites değişimleri inanılmaz sarsıntısız ve kararsızlık yaşamıyor. Fakat araç hafif olmasına rağmen (1020Kg) az yakmıyor.

Renault Modüs 1,6 112PS BVA lar tam otomatiktir. Dizel otomatiği ise yok bildiğim kadarı ile.

Yaris 1,4 D-4D M/M tiptroniktir. Tavsiye edebileceğim bir araç. Perfonmansı, yakıt tüketimi iyidir. Sorunsuz bir araçtır. Yalnız Yaris ler aşırı küçük. Donanım olarak sıfırlarda Terra Sport ve Sol Special var, ikiside fena değil, eskilerinde ise Terra, Sol ve Sol Special var. Terra dışındakiler tatminkar. Kasa biraz eskidi artık.

Corsa 1,3cdti 95PS Easytronic tiptonik bir araçtır. Küçük sınıftaki şu an için dizel-otomatikte en mantıklı araçlardan biridir. Seri, ekonomik, sağlam, güzel tasarımlıdır. Boyutları da küçük değildir sizi üzmez. Kasası biraz eskidi.

Honda Jazz 1,4 i-Shift Fun+ 100PS sanırım ya rı otomatik. Süper donanımlı (ESP sinden bir çok lüksüne kadar) Sağlam, güzel tasarımlı, performansı da fena olmayan bir araç. Fakar benzinli işte. Dizel aramasanız bence küçük sınıfın şu an lideri Jazz. Hemde kasası daha çok yeni.

Fiesta larda otomatik problemli diye duymuştum bir aralar. Şu an gelenler farklı bir şanzıman mı bilemiyorum. Onun dışında 1,4 96PS benzinli motoru ve Titanium donanımı ile mantıklı bir araç olur. Dizel-otomatik ise yok. Hem kasası da yeni.

Clio larda güzel araçlar. 1,5dCi nin 85PS lik versiyonunda yarı otomatik seçeneği var. Tasarımı güzel, yalnız biraz eskidi artık, birde performansı bir miktar hantal kalabilir. Donanımda üst seviyeleri seçerseniz, tüm rakiplerinden daha dolu hale gelebiliyor.

207 de dizel-otomatik yok.

i10, getz, spark yazmışsınız 30,000TL bütçe ile sakın o işlere girmeyin derim.

C3 te de dizel otomatik yok.

Polo 1,6TDI 90PS DSG güzel araç ancak fiyat aşırı bahalı ve donanım çok rezalet. Yan Hava Yastığı, Direksiyondan kumandalı teyp bile yok.

Uzun lafın kısası hepsini alt alta topladığımda size en ugun model Corsa 1,3cdti 95PS Easytronic Enjoy+SP gibi görünüyor.

12296 Mesaj
5 Aralık 2010; 17:26:40 

quote:

Orijinalden alıntı: crabby

başka bir forumda birinin böyle bir yazısı var.
sanırım küçük dizel motorlarda çoğu arabanın otomatik seçeneği yok.
yarı otomatiklerden de kullanıcılar memnun kalmadıkları için bu seçenekte yok sanırım.

yazıyı yazan tiptronik ne demek otomatik ne demek bilmemekte. çok da itibar etmeyiniz bence.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

315 Mesaj
5 Aralık 2010; 22:43:41 

bende iyi biliyorum desem yalan olur :) neyse saol yinede :) şu gemi gelemedi gitti yaw...

1121 Mesaj
21 Ocak 2011; 17:13:58 

Opel easytronic, Ford ASM, Toyota MMT, Peugeot-citroen auto6r gibi manuel'den otomatiklestirilmis sanzimanlar yüksek tork ve araç agirliklarinda çabuk asinirlar. Özellikle dizel gibi yüksek torklu motorlarda bu sanziman balatalari çabuk bitebilir. Fakat bu tip sanzimanlar yakit ekonomisinde çok basarilidir. Bu nedenle tüm üreticiler tek balatali sistemi terk ederek çift balatali sistemlere yönelmektedirler. Bunlar VW DSG, Renault EDC, Ford powershift olarak özetlenebilir. Bu çift balatali sistemlerde balatadaki asinma iki ayri balataya yayildigi için daha kabul edilebilir kilometre araligina yayilmaktadir. Ayrica vites degisim hizi, çift balatali sistemde daha kisa tutulabilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 30 Ocak 2011; 9:15:41 >

2007 Captiva High 7K > 2012 Peugeot 5008 1.6 e-HDI
2012 Aveo 1.3 LTZ > 2012 Audi 1.6 TDI s-tronic
İyiler hep hanımlara...

7656 Mesaj
21 Ocak 2011; 23:58:02 

DH forumu okumuşlar;bakmışlar ki kimse Easytronic'i tavsiye etmiyor,kime sorsan kaç diyorlar,Opel de vazgeçmiş tavsiye edilmeyen arabayı biz niye üretiyoruz enayi miyiz diye.

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

1121 Mesaj
20 Mart 2011; 18:59:23 

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

DH forumu okumuşlar;bakmışlar ki kimse Easytronic'i tavsiye etmiyor,kime sorsan kaç diyorlar,Opel de vazgeçmiş tavsiye edilmeyen arabayı biz niye üretiyoruz enayi miyiz diye.

Opel'de önceden bahsettiğim çift balatalı otomatik vitesi geliştirmeye başlamış, GM bu konuda çindeki SAIC diye bir şirketle anlaşmış, 2012 gibi yeni easytronicleri piyasada göreceğiz. Sonuçta tek balatalı sistemlerin hızlı aşınan balatsından ve yavaş vites değişiminden kurtulup, Renault EDC ve VW DSG'ye rakip olacaklar.

İyiler hep hanımlara...

12296 Mesaj
20 Mart 2011; 20:20:49 

quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Opel'de önceden bahsettiğim çift balatalı otomatik vitesi geliştirmeye başlamış, GM bu konuda çindeki SAIC diye bir şirketle anlaşmış, 2012 gibi yeni easytronicleri piyasada göreceğiz. Sonuçta tek balatalı sistemlerin hızlı aşınan balatsından ve yavaş vites değişiminden kurtulup, Renault EDC ve VW DSG'ye rakip olacaklar.

Reasytronic baska dsg baska sistemler cift kavramali easytronc opeli batirir. Actjve select yerine gelecekti cift kavramali kutu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

554 Mesaj
14 Temmuz 2011; 15:00:08 

Arkadaş haklı, çakma opel, bende bu aracı kullanıyorum 2010 model 1,3 dizel hiç memnun değilim. Üstelik manuel olanı iyi ki otomatiğini almamışım.

931 Mesaj
14 Temmuz 2011; 17:14:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cosx

Arkadaş haklı, çakma opel, bende bu aracı kullanıyorum 2010 model 1,3 dizel hiç memnun değilim. Üstelik manuel olanı iyi ki otomatiğini almamışım.

Neyinden memnun kalmadınız. Ben de 1.3 dizel njoy sıfır veya temiz ikinci el bakıyorum.
Genelde forumda ve çevremdekiler araçtan çok memnun.

DV5 1240et

1121 Mesaj
29 Temmuz 2011; 12:48:49 

2005-2011 arasında 1.3 easytronic kullandım. Açıkçası çok memnun kaldığım bir araçtı. Artık sattığım için ardından, etmem gerekseydi kötü söz etmekten kaçınmazdım bilesiniz. Genelde easytronic şanzıman ile sorun yaşayanlar bayanlar ve acemiler. Kusura bakmasınlar ama malesef böyle... Yukarıdaki mesajlarda yazdığım gibi opel çift balatalı şanzımanı geliştiriyor. Hala 1.2 benzinli motorda eski şanzımanı satmayada devam ediyor. 1.3 dizelden bu şanzımanı kaldırmasının nedeni motorun yüksek torkunun kolayca balatayı yakması. Balatanın yanmasında kimin kusuru olduğu ile uğraşmanın yararsızlığı üzerine böyle bir sonuç dogdu.

İyiler hep hanımlara...

23 Mesaj
29 Kasım 2011; 2:54:00 

arkadaşlar bende 1,5 proton tek kapı otomatik vardı.aracı aldım aldıktan 1 hafta sonra satılığı cıkardım.9,500e aldım yaptığım masrflar ile 10,300 tl ye geldi.2011 temmuzda.arac konfor emniyet olrak orta karar bir arac
hanım acemiliği üstünden atsın diye aldık
işede yaradı
piayasadaki en ucuz otomatik araclar bunlar.ama benzin canavarı mubarek
50tl lik benzin atıyorsun 40. km de ısık yanıyor.

gecen hafta 8,800 e sattım .4 ay ilan durudu sahibinde de.sonundada biri geldi aldı.Hayrını görsün.ben 1,500tl gibi bir zarar ettim o aractan .ama sorun değil dert etmedim.şimdi opel corda 1,3 njoy otomatik bakıyorum hanıma..piayasada cok sataılan bir arac değil.

ya alan satmıyor yada az adet mevcut:)))

km sarfiyatı
interentetn takip ettiğim kadarı ile 10-15 adet var otomatiği.

ben 2005-2006 model bakıyorum.
burada yazılanlara bakılırsa bir kısım kullanıcılar memnun değil .ford fiesta 1,4 otomatik ve bu aracın arasında kaldık. fiesta 2005 model 17-18 bin tl arası var piayasada
open cora 1,3 njoy otomatikler ise 18-20 arası
arasında 1-2 bin tl fark var. yazılanları okuduktan sonra fiestadan vazgeçtim gibi.istanbul trafiğinde yolda 3-5 dakika ki bu en az 10-15 olur durup beklemk zuşlüm olur düpedüz.

şimdi opel kaldı geriye

şu araclar arasında kaldık
anlayan tavsiyede bulunabilecek olan varsa. lütfen hertürlü bilgi ve tavsiyeyey ihtiyacım var
teşekkürler.

ARAÇ 1 :
http://www.sahibinden.c...r-paket-65153754/detay/

BUNU GÖRDÜK ADMLA PAZARLIK ETTİK 19750 GİBİ BIRAKIYOR

ARAÇ 2 :
http://www.sahibinden.c...ilmemis-64181408/detay/

ARAÇ 3 :
http://www.sahibinden.c...ibinden-63989758/detay/

1091 Mesaj
30 Kasım 2011; 22:50:05 

quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

2005-2011 arasında 1.3 easytronic kullandım. Açıkçası çok memnun kaldığım bir araçtı. Artık sattığım için ardından, etmem gerekseydi kötü söz etmekten kaçınmazdım bilesiniz. Genelde easytronic şanzıman ile sorun yaşayanlar bayanlar ve acemiler. Kusura bakmasınlar ama malesef böyle... Yukarıdaki mesajlarda yazdığım gibi opel çift balatalı şanzımanı geliştiriyor. Hala 1.2 benzinli motorda eski şanzımanı satmayada devam ediyor. 1.3 dizelden bu şanzımanı kaldırmasının nedeni motorun yüksek torkunun kolayca balatayı yakması. Balatanın yanmasında kimin kusuru olduğu ile uğraşmanın yararsızlığı üzerine böyle bir sonuç dogdu.

Çok yanlış bir değerlendirme. Easytronic şanzumanın ne zaman ve nerede arıza yapacağını yetkili servisleri bile tahmin edemezken, bayanlarda acemilerde oluyor demek çok yanlış. Senin başına gelmemiş olması öyle olduğunu göstermez. Ansızın kışın ortasında dağın başında kalıveren arkadaş seni pek hayırla yad etmez.

quote:

1.3 dizelden bu şanzımanı kaldırmasının nedeni motorun yüksek torkunun kolayca balatayı yakması. Balatanın yanmasında kimin kusuru olduğu ile uğraşmanın yararsızlığı üzerine böyle bir sonuç dogdu.

Bu da tamamen yanlış. 135 binde şaanzuman söküldü hala üzerinde orjinal balataları vardı ama beyin 2 defa tamir edilmişti.

1121 Mesaj
2 Aralık 2011; 19:44:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

Bu da tamamen yanlış. 135 binde şaanzuman söküldü hala üzerinde orjinal balataları vardı ama beyin 2 defa tamir edilmişti.

1. Easytronic şanzıman tamamen bilgisayar kontrollü bir şanzıman olduğu için ne zaman ne yapacağı asla tahmin edilemez değildir. Aynı aracı ne kadar kullandınız bilmiyorum ama kullanıcıdan kullanıcıya bu tür arızalar çok fark eder. Ben aracı çok düzgün ve dikkatli kullanan, 26yıl tecrübeli bir kullanıcıyım.

2. Benim araçta 60000km gibi balata değişmiştim ama açınca sorunun balata değil volanda olduğu görüldü ama bir kere açılmış diye ben tamamını değişmiştim. Belkide aynı balatayı 135000km'ye kadar kullanabilirdim. Genelde beyin arızaları motorun elektronik bölümünün nem ve su almasında kaynaklı oluyor.

İyiler hep hanımlara...

2 Mesaj
29 Aralık 2011; 15:27:06 

quote:

Orijinalden alıntı: xadamx

ARAÇ 1 :
http://www.sahibinden.c...r-paket-65153754/detay/

BUNU GÖRDÜK ADMLA PAZARLIK ETTİK 19750 GİBİ BIRAKIYOR

dostum kolay gelsin... tam 1 ay önce yazmıssında ozaman adamın fiyatı biraz daha pahalıydı heralde şuanda zaten 19.750 yazmıs.....sanırım almadın arabayı, sn gidip bakmıssın nasıl araba sen neden avzgeçtin sana zahmet yazabilirmisin? bende bu arabalara bakmaya başladımda...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Modellere Özel Forumlar » Corsa » Corsa 1.3 cdti dizel otomatik vites satışlarını neden durdurdu?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422