Superonline Fiber İnternet MERSİN'de !
267 Cevap21192 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2708 Mesaj
17 Eylül 2010; 18:55:23 

Evet geçen süpriz oldu bana. Mersin'de 1 aydır doğalgaz döşeme çalışmaları vardı. Heryerde çalışma vardı yani. Geçen eve giderken apartmanın önündeki çalışmanın yine doğalgaz döşeme çalışması olduğunu sandım. Tabelayı okuyunca şok geçirdim. Hayallerimi süsleyen fiber internet sonunda apartmanımızın önüne bile gelmiş. Resim de çektim (Mezitli Migros karşısı) :

0

I love you, not only for what you are, but for what I am when I am with you.

1331 Mesaj
17 Eylül 2010; 19:04:07 

hocam ben de bugün Forum civarında gördüm, mahalle aralarında birçok yere döşenmişti o civarlarda.

umarım en kısa sürede başlarlar hizmet vermeye ...

690 Mesaj
17 Eylül 2010; 22:55:17 

Gerçekten şanslısın. Biz hala mal mal bekliyoruz arkadaşlar ile

Dürüst Bir İnsan, Daima Çocuk Kalır...
-Alıntı-

2390 Mesaj
18 Eylül 2010; 11:15:18 

Bende Mersinde yaşıyorum ama neyazıkki Mezitli,Pozcu gibi Semtlere yapıyorlar bu hizmetleri hep..
Pozcu köprüsünden kapalı spor salonu tarafından itibaren hiçbir hizmet gelmiyor bize..Ne doğal gaz..ne kablo Tv..ne Fiber int.
Biliyorum Site 'lere çektiklerini ama yinede içim dertli olduğu için bu yazıları yazdım..güle güle kullanın.

Amd FX Serisi X6 6300 3.5 GHz><Gigabyte GA-970A-DS3><Kingston DDR3 1600 Mhz 8 Gb><Sapphire HD 6790 1 Gb><TEAM S3 SSD 120Gb><High Power 650W Absolute

2708 Mesaj
19 Eylül 2010; 0:43:39 

Evet Mezitli-Pozcu ya döşüyorlar. İnşallah sizin oralara da gelir hocam. Hayırlısı artık.

I love you, not only for what you are, but for what I am when I am with you.

409 Mesaj
14 Ekim 2010; 19:48:33 

Bu fiber bağlantı ilaç gibi gelecek bana , 18 yıldır Mersin'de yaşıyorum ilk kez bu kadar büyük bir atılım gördüm superonline'dan. Superonline'ı bundan 2 sene önce arayıp sormuştum Mersin'de hizmetiniz varmı diye şuan yok demişlerdi kısmet bugüneymiş demekki. Şuan Viranşehir/Şok taraflarına kadar geldi fiber bizim eve çok çok az kaldı (10-15 metre filan ancak) biraz daha ilerleseler artık bende 10 MB bağlanacam

TTNET'i aradım (iptal ettirirken interneti neler yapıyoruz diye) zırvalayıp duruyorlar yok efendim o kazıları TTNET elemanları yapıyormuş , hattınız kaldırmıyorsa superonline'da geçseniz yine kaldırmazmış filan fistan bahaneler ... TTNET elveda hoşgeldin SUPERONLINE . Yeter artık yahu kaç yıldır 1 MB bağlanıp duruyoruz o NETLİMİTSİZ tarifesine geçtim hat 2 MB'ten sonra kopup duruyor hat kaldırmıyormuş. Bizim sitenin kapıcısıyla konuştum imza verdi yönetici dedi yani artık iş sadece superonline'a kaldı hadi hayırlısı bakalım benim evde viranşehir'de daha önce pozcu/hürriyet mahallesindeydim oralarda varmı yokmu bilmiyorum superonline ama orada kablonet olması lazım oda bizim burada yok. Kablonet varsa durma uydunete geç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuatromen -- 14 Ekim 2010; 19:50:39 >

337 Mesaj
14 Ekim 2010; 22:35:52 

hayırlı olsun ttneti bizde kapattırken bi ton şey söledim buraya yazamıcam

kuzene haber vereyim sevinsin :D

Bizim için her yer adana

1242 Mesaj
14 Ekim 2010; 23:12:45 

Hayırlısı olsun, sözde İzmir'e de geldi ama nasiplenemedik henüz.

3710 Mesaj
16 Ekim 2010; 12:45:19 

Dünyanın en pahalı internetini en düşük hizmet ve vurdum duymazlıkla kullanıyoruz. TTNET sorunları için hattını aradığınızda bile devamlı meşkul ve aboneyi bekletme terbiyesizliği. Çok yoğunmuşlar bu masala inanmak sorun yaratıyor, bu kadar fahiş fiyat alıyorsunuz danışma hattına 50 sekreter daha koyun sorun kalksın. Bende en kısa sürede TTNET' i değiştiricem.
Bu arada hayırlı olsun.

409 Mesaj
16 Ekim 2010; 21:45:55 

Arkadaşlar bir haber varmı? Ben yarını bekliyorum superonline'ı aramak için. İnşallah en kısa zamanda çalışmalar biter bizde internetin keyfini sürmeye başlarız. Ama daha bitmemiş gibi gözüküyor çalışmalar bugün babil taraflarını kazıyorlardı. Ne kadar erken biterse benim için o kadar iyi.

Birde şu TTNET'in yüzsüzlüğü yokmu beni iyice deli ediyor. Laflara bak o kazıları TTNET yapıyormuş'ta eğer TTNET kaldırmıyorsa superonline'da kaldırmazmışta.

Keşke şu lafı diyeydim , siz daha 8 MB'e kadar olan interneti düzgün veremiyorsunuz onlar direk 10 MB ve kota derdi olmadan internet veriyorlar üstelik aynı fiyata !
Bu lafı söylesem karşılığında hangi bahaneyi uyduracaklar merak ediyorum doğrusu ...

@bozcaadalı kardeşim son derece haklı geçen telsiz telefonun sayacına baktığımda 4 dakika olmuştu arayalı ve ben hala müzik dinliyorum bekliyorum ... Bu kadar'da olmaz pes yahu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuatromen -- 16 Ekim 2010; 21:48:55 >

2259 Mesaj
18 Ekim 2010; 1:17:02 

süperonline ın 49tl lik limitsiz 10mbps bağlantısında 50gbdan sonrası için adil kullanım ayağını uydurduğunu biliyosunuz inşallah? limitsiz adı altında da 50gbyi aştığınızda hızınız 512kbpsye düşecek.ben de merankla bekliyodum süperi de bu olay sinir etti beni
Adı da 'Adil Kullanım' hay adilini madilini..

3045 Mesaj
18 Ekim 2010; 21:53:53 

darısı bizim başımıza. eskişehire ne zaman gelecek acaba. gerçi bizim mahalleye gelmez ama olsun.

şimdi düşündüm de acaba superonline da ttnet gibimidir ? kazıkları sokup sokup vurdumduymaz olmazlar inşallah.

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

52 Mesaj
20 Ekim 2010; 20:45:40 

quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

süperonline ın 49tl lik limitsiz 10mbps bağlantısında 50gbdan sonrası için adil kullanım ayağını uydurduğunu biliyosunuz inşallah? limitsiz adı altında da 50gbyi aştığınızda hızınız 512kbpsye düşecek.ben de merankla bekliyodum süperi de bu olay sinir etti beni
Adı da 'Adil Kullanım' hay adilini madilini..

an itibariyle 161 GB download yapmış olduğumu görmekteyim superonline online işlem merkezinde. hızım halen 10 Mbit. Bilginize.

1 Mesaj
24 Ekim 2010; 15:26:16 

arkadaşlar googlede birşeye bakarken gördüm fiber talebinizi ben süperonline protokol uzmanıyım mersinde bu sistem için altyapı koordinasyonuyla ilgileniyorum hizmetimizden yararlanmak isteyen arkadaşların ikamet ettiği binalara şebekemizi ücretsiz olarak kurabiliriz bunun için benim numarama 0533 548 33 16 çağrı atmanız yeterli adresimiz kültür mah.inönü caddesi barbur apt kat9/9 mersin
ilginize tşk ederiz taleplerinizi bekliyoruz Ender KARADAĞ

409 Mesaj
24 Ekim 2010; 19:44:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ender_superonline

arkadaşlar googlede birşeye bakarken gördüm fiber talebinizi ben süperonline protokol uzmanıyım mersinde bu sistem için altyapı koordinasyonuyla ilgileniyorum hizmetimizden yararlanmak isteyen arkadaşların ikamet ettiği binalara şebekemizi ücretsiz olarak kurabiliriz bunun için benim numarama 0533 548 33 16 çağrı atmanız yeterli adresimiz kültür mah.inönü caddesi barbur apt kat9/9 mersin

Sen 10 MB kaldıracakmı bizim bina onu söyle? 1 MB bağlantıda bile ayda 1-2 kez kopma oluyor 2mb'den sonra zaten hiç açma modemi daha iyi.

Mezitli/Viranşehir mah. Sandal restorantın yukarısı daha da açık adres veremem...

660 Mesaj
24 Ekim 2010; 23:25:54 

Ben de 1 ay önce bu fotoğrafı çektim, bizim sitenin en öndeki bloka kadar getirmişler orada da bu kapağı bırakmışlar. Sanırım tüm hatlar döşendikten sonra site yönetimine sözleşme önerip talebe göre site içi dağıtımı yapacaklar. Mersin'de ilk oarak üniversite yolunda gördüm süperonline ı 4 ay kadar oluyor. Herhalde üniversite ile özel anlaşma yapmış olabilirler.

0

Ekteki dosya (1)

660 Mesaj
24 Ekim 2010; 23:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kuatromen

Sen 10 MB kaldıracakmı bizim bina onu söyle? 1 MB bağlantıda bile ayda 1-2 kez kopma oluyor 2mb'den sonra zaten hiç açma modemi daha iyi.

Mezitli/Viranşehir mah. Sandal restorantın yukarısı daha da açık adres veremem...

Ben de Mezitli Migros - Hal civarında oturuyorum, geçen sene TTNET saha dolaplarına fiberoptik çekti (saha dolaplarından evlere kadar hala bakır tel) ben 8Mbit alıyorum. Ancak son 1 aydır bağlanma problemleri çok fazla olmaya başladı. Bağlantı sağlandığında hız iyi ama günde 4-5 defa yanlış kullanıcı adı - şifre uyarısı vermekte ttnet sayfasına otomatik yönlendirme yaparak.

409 Mesaj
25 Ekim 2010; 7:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mortallight
Ben de Mezitli Migros - Hal civarında oturuyorum, geçen sene TTNET saha dolaplarına fiberoptik çekti (saha dolaplarından evlere kadar hala bakır tel) ben 8Mbit alıyorum. Ancak son 1 aydır bağlanma problemleri çok fazla olmaya başladı. Bağlantı sağlandığında hız iyi ama günde 4-5 defa yanlış kullanıcı adı - şifre uyarısı vermekte ttnet sayfasına otomatik yönlendirme yaparak.

Tam üstüne bastın desem yeridir. 2 haftadır şu bağlantıyı düzeltmekten imanım gevredi 8 mb'yi acaba modemden dolayımı kaldırmıyor diyerek 3 farklı modemde deneyim dedim ama adsl kullanıcı adı ve şifremi doğru yazdığım halde (bu arada modemdeki tüm ışıklar yanıyor yani bi sorun yok gözüküyor) internet sayfasını açmadı. Bilg. olabileceğini düşünüp laptopumdan denedim sonuç aynı. en az 4 defa TTNET'i aradım bana 555 ile başlayan bir numara verdiler (buranın teknik arıza servisiymiş) adam bişeyler yaptım dedim 3-4 saat sonra sonunda girebildim internete. Şimdi aynı sorunu gözne yolunda yaylamız var orada yaşıyorum. Yine ışıklar yanıyor ama nete giremiyorum. İşin aksi tarafı ev telefonuna sinyalde gelmiyor. Orası artık sonraya kaldı genelde yazın oturduğumuz için o zaman halletmeyi düşünüyorum

1253 Mesaj
28 Ekim 2010; 15:47:42 

Merhaba arkadaşlar;

Bende Mezitli/Migros'un arkasında oturuyorum. Bizim sitenin güvenliğinede bırakmışlar birsürü buroşür. Süperonline.
Bizim burayada geliyormuş sanırım.

79 Mesaj
28 Ekim 2010; 20:13:23 

Arkadaşlar An itibariyle Pozcu / Bahçelievler Mah. Bitmek Üzere Fiber Optik Ve Doğal Gaz Döşeniyor.

Düşünmeden konuşmanın cezası , sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.

409 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:24:00 

Beyler bu ay sonuna superonline hizmete geçiyormuş. Çoğu kişi şimdiden TTNET'i iptal etmiş durumda. Bende 1 aya kadar TTNET'i iptal edicem bugün TTNET'ten aradılar kampanya için en az 10 defa istemiyorum dedim onlar zorladı ben zorladım sonunda morali bozuk şekilde kapadı sekreter.
10 MB bağlantı ile artık rahat rahat download yapabilecem

1231 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:35:51 

trabzon da da vardı doğal gaz çalışmlaları belki buraya da gelir

1253 Mesaj
31 Ekim 2010; 7:54:01 

Süper bir haber aldım bizim site yönetimiyle antlaşma sağlanmış her bloğa kutular döşeniyor. İsteyen çekebilecekmiş

2708 Mesaj
1 Kasım 2010; 18:13:00 

Ben de süper bir haber aldim. Bizim yöneticiyle de sözleşme yapmışlar. Yarin yada diger gün apartmana (site değil) kutu (galiba switch oluyo) bağlayacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

952 Mesaj
3 Kasım 2010; 20:47:10 

Bukadar Cok Mezitli'lı Varmıydı

4914 Mesaj
3 Kasım 2010; 21:51:54 

Bizim bina yeni bir bina yönetici yok daha site degil apt. Binanın önünden hat geçiyor. Müracaat icin ne yapmam gerekiyor? Bir de en ucuz tarife kaç tl? K810'dan bağlanıyorum net işkence gibi:) düzeltme: simdi baktım da en ucuz 29tl imiş:) telefon aboneliği gerekmiyor inşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 3 Kasım 2010; 22:03:42 >

65 Mesaj
13 Kasım 2010; 22:39:06 

arkadalar şu an daha sadce altyapıyı kuruyorlar,santraller daha bağlanmadı ,sanırım 3-4 ay süreek tamamen hazır hale gelmesi...

660 Mesaj
13 Kasım 2010; 23:59:13 

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Bizim bina yeni bir bina yönetici yok daha site degil apt. Binanın önünden hat geçiyor. Müracaat icin ne yapmam gerekiyor? Bir de en ucuz tarife kaç tl? K810'dan bağlanıyorum net işkence gibi:) düzeltme: simdi baktım da en ucuz 29tl imiş:) telefon aboneliği gerekmiyor inşallah...

bizim sitede 3 blok var üçü de ayrı havalarda, aslında bırak site yönetimini apartman yöneticileri bile yok. bugün bir arkadaş geldi superonline elamanı imiş binaya kutu takacaklarımış onun için yöneticiden izin almamız gerekiyor dedi, yönetici yok dedik o zaman diğer dairelerden imzalı onay alalım sizin bu konuda yetkinizi kabul eden ona dayanarak biz sizinle sözleşme yapalım dediler hadi bakalım dedik ve imzaladık. ne zaman gelirler bilmiyorum ama sadece binaya böyle bir cihaz takmak için izin almak zorunda olduklarını ve onu yasal olarak imza altına almaları gerektiği için böyle sözleşme yapıyoruz dedi herhangi bir ücret almayacaklarını sadece abone olmak istendiğinde başvurup kutudan eve hat çekileceğini söyledi. bir kaç kez bunu onaylatıp imzaladık. hayırlı olsun bakalım tam da evi satıp taşınmayı düşünüyorduk :)))

9273 Mesaj
15 Kasım 2010; 0:26:27 

Arkadaşlar mezitli denizhan 1 tarafına kadar döşendi fiber kablolar, ilk gördüğümde doğal gaz çalışması sandım ama kablolar çok ince geldi bana ve kazdıkları kısımda çok dardı sonra çalışan ekibe sorduğumda süperonline fiber çalışması olduğunu söyledi, oldukça hızlı çalışıyorlar. Ttnet sözleşmem 2 ay önce bitmişti, bu vesileyle yeni sözleşme yapmama gerek kalmadı lanet telekomun dandik altyapısı yüzünden 8 mbit tarifede 2-3 mbit anca alıyorum veririm 50 lira adam gibi 10 mbit kullanırım hatta bütçeyi zorlarsam 69 veririm 20 mbit kullanırım. Merakla bekliyorum bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 15 Kasım 2010; 0:27:26 >

İntel Core i7 4790K - Seasonic X-750 - Corsair H100i - Samsung PRO 840 256 GB - Asus Sabertooth Z97 Mark 1- Corsair Obsidian 750D

4467 Mesaj
21 Kasım 2010; 8:36:18 

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar mezitli denizhan 1 tarafına kadar döşendi fiber kablolar, ilk gördüğümde doğal gaz çalışması sandım ama kablolar çok ince geldi bana ve kazdıkları kısımda çok dardı sonra çalışan ekibe sorduğumda süperonline fiber çalışması olduğunu söyledi, oldukça hızlı çalışıyorlar. Ttnet sözleşmem 2 ay önce bitmişti, bu vesileyle yeni sözleşme yapmama gerek kalmadı lanet telekomun dandik altyapısı yüzünden 8 mbit tarifede 2-3 mbit anca alıyorum veririm 50 lira adam gibi 10 mbit kullanırım hatta bütçeyi zorlarsam 69 veririm 20 mbit kullanırım. Merakla bekliyorum bakalım ne olacak.

Bugünde bizim buraya geldi
Denizhan 1'in anacaddeye çıkan sokağı komple fiber döşendi.
Pakize Kokulu Lisesi'den itibaren sokak başındaki fitness'ın olduğu yere kadar ara ara kazı yapıldı ve döşendi.
Fiberoptik kapaklarından biride tam bizim evin önünde Demirhan Sitesi
TTNet ile olan 2 senelik taahhütname bitene kadar (14 ay kaldı) adam gibi yayıldıktan sonra ve inşallah apartmana biri döşetirse önümüzdeki 1 sene içerisinde benimde önüm açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xFeeL -- 21 Kasım 2010; 8:39:17 >

952 Mesaj
6 Aralık 2010; 23:03:46 

Bende Mersindeyim bugün otobüse binerken dikkatimi FİBER yazısı dikkatimi çekti bide baktım oda ne Superonline :) Ama Kabloları Yenişehir kampüsüne doğru çekiyorlardı. Bizim ev Kipanın karşısında acaba orayada gelir mi? Veya doğal gaz döşenirken fiber kablodamı döşerler?

26 Mesaj
7 Aralık 2010; 12:41:43 

Bugün itibarı ile soğuksu karakolu önüne kadar geldi hayırlısı diyorum :)

1331 Mesaj
7 Aralık 2010; 13:42:52 

quote:

Orijinalden alıntı: arcade

Bugün itibarı ile soğuksu karakolu önüne kadar geldi hayırlısı diyorum :)

umarım bizim yukarıya doğru devam ederler , az kaldı bizim eve

95 Mesaj
7 Aralık 2010; 23:52:50 

bugün çamlıbelde kapanan kolcuoglu restorant ın köşesinde çalışmalar sürüyor süperonline yazısını görünce sevindim yukarı caddeye dogru cıkıyor kazılar ve gayet hızlı ilerliyor son 1 haftadır ttnetten gunde 3-4 kez arıyorlar ama açmıyorum :D

ayağı kırık şu tahta masa senden vefalı çıktı sevgilim..

952 Mesaj
8 Aralık 2010; 0:00:39 

quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

umarım bizim yukarıya doğru devam ederler , az kaldı bizim eve

Bildiğim kadarıyla doğalgaz olan her eve fibernet gidecek.

Bu arada Mezitliden foruma doğru giderken sağda fazla kalın olmayan borularda koyuyorlar yarıçapı 10cm olan sarı borular onlar mı fiber kabloları? aşağıdaki resime benziyor.
Ama benim bildiğim böyle küçük borudan nasıl doğalgaz verecekler? Fiber kablolar için yapılıyor olabilir mi?

0

12832 Mesaj
8 Aralık 2010; 0:27:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

Bu arada Mezitliden foruma doğru giderken sağda fazla kalın olmayan borularda koyuyorlar yarıçapı 10cm olan sarı borular onlar mı fiber kabloları? aşağıdaki resime benziyor.
Ama benim bildiğim böyle küçük borudan nasıl doğalgaz verecekler? Fiber kablolar için yapılıyor olabilir mi?

0

Fiber boruları olamaz yasalara göre sarı borular sadece doğalgazın taşınması için.

Ancak şöyle olabilir. Yenilenen doğalgaz hatları ile birlikte açılan yeni bir kanaldan fiber de geçebilir.

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

4467 Mesaj
8 Aralık 2010; 15:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

0

Fiberoptik borular 3'lü ve turuncu bildiğim kadarıyla.

9273 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:02:24 

Sarı olan kalın borular doğalgaz turuncu olan ince kablolar fiber, yanlız kazı işlemleri farklı devam ediyor yani kazılan doğalgaz hattına fiber kablolar koyulmuyor, fiber için bu kazı alanın yan tarafına daha dar bir kazı yapıyorlar hatta kazıyı yapan ufak bir araç var ucunda dönen büyük bıçaklar var kaza kaza gidiyordu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

660 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:40:38 

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Sarı olan kalın borular doğalgaz turuncu olan ince kablolar fiber, yanlız kazı işlemleri farklı devam ediyor yani kazılan doğalgaz hattına fiber kablolar koyulmuyor, fiber için bu kazı alanın yan tarafına daha dar bir kazı yapıyorlar hatta kazıyı yapan ufak bir araç var ucunda dönen büyük bıçaklar var kaza kaza gidiyordu :)

Evet aynen dediğin gibi, arkadaşların bahsettiği doğalgaz hattından fiberoptik kablo geçirme işlemi iller arası döşenen büyük hacimli borular için geçerli. Bu şekilde s.online yeri km.lerce kazmak yerine doğalgaz borularını içinden fiberoptik kabloları uzatarak kolaylık, hız ve maliyet düşürmeyi sağlamaktadır. Şehir içindeki hatlarda böyle bir işbirliği söz konusu değil.

695 Mesaj
13 Aralık 2010; 14:21:55 

selam arkadaşlar bende mezitlide oturyorum bizim bina yöneticisi babam bizim binaya gelip demişler babama bu kutucuklardan takalım mı diye babam sözleşmeyi kabul etmiş isteyen o kutucuktan internet cekicekmiş bu bahsettım şey fiberonlıne mı ?arkadaşın gosterdeği ilk sayfadakı fotografın yanlarında oturuyorum. bu fiberonlıne ne oluyor birde ben ttnete 8mb net limitsize gecicem sizde mersin mezitlide 512 mb düşme olayı oluyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besirnt -- 13 Aralık 2010; 14:54:05 >

952 Mesaj
13 Aralık 2010; 18:43:12 

quote:

Orijinalden alıntı: besirnt

selam arkadaşlar bende mezitlide oturyorum bizim bina yöneticisi babam bizim binaya gelip demişler babama bu kutucuklardan takalım mı diye babam sözleşmeyi kabul etmiş isteyen o kutucuktan internet cekicekmiş bu bahsettım şey fiberonlıne mı ?arkadaşın gosterdeği ilk sayfadakı fotografın yanlarında oturuyorum. bu fiberonlıne ne oluyor birde ben ttnete 8mb net limitsize gecicem sizde mersin mezitlide 512 mb düşme olayı oluyormu

superonline geldiyse fiber internettir. Bizim apartmanın kapısının 3 metre sağında superonline kutusu var yeni yaptılar. Bu arada Vatan bilgisayarın oraya Turuncu kablo döşediler Superonline yazıyordu yeni gördüm turuncu kabloları heryere bi delik (kapak) koyuyorlar.

Bu arada o kapakların içinde ne var bilen varmı

3 Mesaj
13 Aralık 2010; 22:49:01 

Bende Mezitlideyim Bakanlık Caddesinde hertarafı yardılar döşediler dediğiniz kablolar evlere nasıl çekilecek bu net nolacak şimdi bilen var mı?
Dipnot:TTnetin Allah belasını versin :)

23 Mesaj
13 Aralık 2010; 23:53:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ender_superonline

süper...Ben adana'da kullanıyorum.. Komşu şehir Mersin'e hayırlı olsun...
Yakında da G.Antep gelecekmiş sanırım :)

1 Mesaj
14 Aralık 2010; 8:43:11 

Arkadaşlar bende pozcu ciğerciaponun arka sokağında oturuyorum superonline fiber döşenecek/döşendi diyorlar ama emin değilim sizin bir bilginiz var mı döşüyorlar mı döşedilerse ne zaman hizmete girecek? Teşekkürler.

113 Mesaj
14 Aralık 2010; 18:06:25 

bende mezitli belediye binasınn arkasında oturuyorum. tam sitenin önünde var süperonline logar :) artık ne zaman gelir bilmiyorum.

Its Good To Be Bad

Xbox Live GT : MagicDeathRa

4102 Mesaj
15 Aralık 2010; 17:06:00 

Ben de davultepedeyim buraya da çekildi fiber optik kablolar. Ne zaman kullanılır olacak bilgisi olan var mı ?

1041 Mesaj
19 Aralık 2010; 14:49:15 

fiberoptik ile ttnet arasındaki farkları bilen var mı?
telefon hattıda fiber üzerinden olacakmış gibi bi izlenim var doğru mu?

1793 Mesaj
19 Aralık 2010; 15:02:40 

Biraz forumu araştırırsanız.. merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz :)

OnLive: onur1301

1 Mesaj
24 Aralık 2010; 0:29:49 

Arkadaşlar Nette Dolaşırken Bazı Arkadaşların ABUK SABUK Yorumları üzere insanlara doğru şekilde bilgi akışını sağlamak amaçlı siteye üye oldum.
MERSİN FTTH GPON PROJE (FİBER OPTİK İNTERNET PROJE)' DE YER ALIYORUM ....AKLNIZDAKİ SORULARI CEVAPLAYABİLİRİM ..ŞUAN MERSİNDE DAVULTEPE LİMONLUK VE MEZİTLİ SEKTÖRLERİNDE ALT YAPI İMALAT ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.GÜVEN SİTESİ 25 BLOKTAN OLUŞMAKTA VE 1032 HP(DAİRE)İÇERMEKTE BUDA YAKLAŞIK 5000 KİŞİYE EV SAHİBİ YAPTIĞINI GÖZTERİR.NU AMAÇLA FİBER OPTİK DİKEY ŞAFT İLK OLARAK GÜVEN SİTESİNE ÖRNEK SİTE OLARAK KURULACAKTIR.BİLGİNİZE ARKADAŞLAR

952 Mesaj
24 Aralık 2010; 0:36:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ERH4N

Arkadaşlar Nette Dolaşırken Bazı Arkadaşların ABUK SABUK Yorumları üzere insanlara doğru şekilde bilgi akışını sağlamak amaçlı siteye üye oldum.
MERSİN FTTH GPON PROJE (FİBER OPTİK İNTERNET PROJE)' DE YER ALIYORUM ....AKLNIZDAKİ SORULARI CEVAPLAYABİLİRİM ..ŞUAN MERSİNDE DAVULTEPE LİMONLUK VE MEZİTLİ SEKTÖRLERİNDE ALT YAPI İMALAT ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.GÜVEN SİTESİ 25 BLOKTAN OLUŞMAKTA VE 1032 HP(DAİRE)İÇERMEKTE BUDA YAKLAŞIK 5000 KİŞİYE EV SAHİBİ YAPTIĞINI GÖZTERİR.NU AMAÇLA FİBER OPTİK DİKEY ŞAFT İLK OLARAK GÜVEN SİTESİNE ÖRNEK SİTE OLARAK KURULACAKTIR.BİLGİNİZE ARKADAŞLAR

Peki nerdeyse pozcu ve mezitlinin her yerine merkezinde nerdeyse 3/2 sinde fiber optik kutuları var. Ne zaman devreye girecek bu internet? Ne zaman alt yapı tamamlanıp biz kullanabileceğiz?

9273 Mesaj
24 Aralık 2010; 15:22:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ERH4N

Örnek siteye kurulmasının bize ne gibi bir faydası olacak? Süperonline müşteri hizmetlerinde ciddi sıkıntılar var, daha mersinde fiber döşendiğinden haberleri bile yok ki birde hizmetin ne zaman başlayacağını bilecek bunlar. Kazdılar öyle kaldı ne olacak bitecek hiçbir bilgi yok.

İntel Core i7 4790K - Seasonic X-750 - Corsair H100i - Samsung PRO 840 256 GB - Asus Sabertooth Z97 Mark 1- Corsair Obsidian 750D

409 Mesaj
24 Aralık 2010; 17:23:43 

Kazınmadık yer bırakmadılar zaten memlekette arabam bir o çukura bir öteki çukura gire gire sesler gelmeye başladı artık bi taraflarından. Yok fiber optik çalışmasıymış yok doğal gaz çalışmasıymış köstebek yuvası haline getirdiler

22 Mesaj
26 Aralık 2010; 1:43:35 

Davultepe'ni iç sokaklarına kadar girdiler fakat başvuru için ne yapmak gerkiyor? Biri aydınlatsa fena olmaz.

4 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:39:15 

Arkadaşlar Superonline Projesi'nde müteahhit firmada görevliyim. Konuyu okudum. Erhan'da burdaymış, denetimcimiz olur kendisi :)

Mersin genelinde çalışmalar tam hızıyla devam etmekte. Ocak ayı sonuna kadar abone işlemlerine başlamayı hedefliyoruz. Görenleriniz vardır Limonluk bölgesinde önceden kazı yapılan güzergahların kablo çekim işlemine başlandı.

Bireysel olarak başvurmak için acele etmeye gerek yok. Oturduğunuz siteye Fiberoptik internet altyapısı kurulduysa, Superonline Abone temsilcileri yakın zamanda kapınızı çalacaktır :)

Oturduğunuz sitede bu internet altyapısı yok ise bunun en büyük sebebi site yönetiminin onay vermemesi olabilir. Bazı site yönetimleri, yapılacak altyapı çalışması tamamen ücretsizde olsa ufak çapta ki site içi kazılar sebebiyle izin vermiyor.

http://www.mersinfiber.com adresinde çalışmalarımız ile genel bilgileri bulabilirsiniz. Fırsat buldukça konuyu takip eder, sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Ufuk

695 Mesaj
3 Ocak 2011; 20:05:44 

ben mezitli girişindeyim buraya döşüyorlar hatta döşediler acaba ne zaman başvurmaya gidelim ve bizim binaya daha önce geldiler babam yönetici binan bir şeyler verdiler bir kutucuk felan takılacak demişler istiyene internet çekicek dedi babam da kabul etmiş herhalde acaba anlattanız alt yapı bu mu peki ne zaman gelip takarlar bu kutucuğu biz ne zmn superonlinelı olucaz artık kısacası :D

293 Mesaj
7 Ocak 2011; 15:05:46 

Dün itibari ile sitemize fiber optik kablolarını getirip, bağlantıları yaptılar. Yer Mersin Limonluk Mah.