Şimdi Ara

Muhabbet kuşumuz çok durgun YARDIM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün muhabbet kuşu aldık, yalnız kuş aldıgımız zaman çok hareketliydi, içlerinden en kıpır kıpır olanıydı. Yalnız eve geldikten sonra çok durgunlaştı, öyle duruyor az bişey uçuyor sizce ne yapmalıyız daha aktif olmaı için ? yavru değil biraz büyük ve erkek.
  • Hocam eve ilk geldiğinde her kuş öyle olur.Yaklaşık 1 hafta sonra ortama,bulunduğu yere alışınca hareketlenir.Normal yani.

Edit: Yavru olmadığını söylemişsiniz bu durumda alışması daha zor ve uzun olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parakeet -- 16 Eylül 2010; 22:55:20 >
  • Durgunluğu yeni bir yere geldiğinden onu 2-3 gün rahat bırakın mekana alışması için o yokmus gibi davranın.. Daha Sonra Sırasıyla Uygulayın

quote:

Arkadaşlar muhabbet kuşu evcilleştirmek,kolay iştir.muhabbet kuşunu aldığınız gün eve getirince bir depresyona girer.bu depres yonu 2 ile 3 gün arasındadır.Depres yonda iken yanında durarsanız sık sık depresyonu atlatması kolaylaşır.Ama ona uzaktan durarsanız biraz iyi olur.size alışması için.3. günde geçtikten sonra kafesin kapağanı yavaşça açın,ve alçak bir ses tonuyla onla konuşun.kafesin içine elinizi yavaş yavaşça sokun.büyük bir ihtimal kaçacaktır.hoplarsa biraz durgunlaşması için zaman verin.sonra yeniden deneyin,ona dokunmak için.bu iş sabır ister.belli bir süre sonra size kendini sevdirecektir.size güvenini kazanınca baş parmağınızla göğsünü yavaşça itekleyin.parmağınıza gelecektir.kuşunuz size alıştı ve elinize geliyor.şimdi dışarıya çıkmak istemezse parmağınızın üstüne alın ama sakın elinizle tutmayı.muhabbet kuşlarının en nefret ettiği şeydir.bunu yaparsanız size güvenini sarsar.parmağınızın üstüne çıktıktan sonra kafesten yavaşça çıkartmayı deneyin.çıkmaz kaçarsa ona zaman tanıyıp bir daha deneyin.sonra kafesten çıktı ve elinizden hoplayıp uçtuysa biraz odayı yoklaması için zaman tanıyın.sonra odayada alıştıktan sonra onla oyunmu,konuşmayımı öğretirsiniz bu size kalmış.
  • Kardeşim arkadaşlar anlatmşlr zaten.Sadece dışardan elini ihtiyaçları olmadığı sürece kafes içersne sokmadan yanında ıslık çalarak konuşarak yawaş yawş kendine alıştr blli bir süre sonra zaten sana kendiliğndn yaklaşacaktır kolay gelsin
  • Bendede 2 tane muhabbet var ikiside dişiymiş 1 hafta önce farkettik boşuna 3 aydır biri erkek biri dişi diye bakıyorduk lezbiyen ilişki yaptıracaz nerdeyse derken geçen hafta dişinin birini verdim erkek aldım ilk 2 gün bir köşede sessizce durdu erkek 3. gün bir açıldı sormayın şimdi evde onun sesinden başka ses çıkmıyor dişi alışık eve erkek daha tam bilmiyor dişi kafesten çıkıp istedigi odada geziyor erkek kafesten bugün çıkmaya başladı şimdi ikisi bir kafesten çıkınca bir görseniz bir oraya bir buraya uçuyorlar eşim altlarında bekliyor bir yerlere sıçmasınlar diye
  • e hacılar benmki 2 yıldır benmle ve 2 ay cıkarmadım simdi cıkardım kus nerdeyse hareket etmiyo kafesin üstüne ucuyo duruyo baska bisi yapmıyo elime alıorm atıyorum ucuyor sora yine kafese konuyor.lütfen yardım sıkıntısı nedir.bu arada erkek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.