Şimdi Ara

FLAŞ! ASKERLİK 3 AY DÜŞÜYOR! YASA 1 EKİM'DE SUNULACAK.. (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
72.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

İsrail'İ neden söyleyip duruyorsunuzki? ülkenin nüfusu 7.5 milyon. Mecburen askerlik süresi fazla ve kadınlarda alınıyor.

turkiyede de doguda birinci derece kritik iller var oyle 1 kisinin bir dugmeye basip bitirecegi bir savas da degil yani bosuna hayallare kapilmayin askerlik olmasin diye ya sese ya sisi de o anlmada degil 30 yasina da gelen de yapiyor 70 yasina da gelen gidince gorursunuz zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

quote:

aslında senin durumun büyük ihtimal şudur unixslax, bizi si.. si.. askerlik yaptırdılar, orada 5 para etmez komutanlar beni doğuran anama, bakan babama sövdüler, tuvalet temizlettiler, komutanın hizmetçisi oldum, odasını temizledim, enayi durumuna daha fazla düşmek istemiyorum, biz yaptık herkes yapsın.

ve işin komik yanı şurası, bunları yaptığın, yediğin için adam olmuş olarak görüyosunuz kendinizi.

hadi oradan

acemi birligine git gorursun nasil askerlik yaptiyorlar 15 gunluk askerle 15 aylık askerde bir olmaz gidince anlarsiniz o dediklerinde fazla kulaktan dolma yok komutanin odasini temizleme ana baba sovme falan oyle seyler de yok askeriyede

benim durumumuda bilmene imkan yok benimle askerlik yapmadin

benim babam da yüksek rütbeli bi subay, rütbesini söylemicem ama senin askerliğin süresince muhtemelen bi kez bile görmemiş olduğun rütbede biri, o yüzden askerliğin nasıl yapıldığını bana anlatmaya kalkma sakın sadece güler geçerim. askeriyedeki çoğu subayın kişiliksiz olduğunu bizzat biliyorum. er diyip askerlere it muamelesi çekiliyor, kimse bu işkenceye vatan borcu diyemez, askerlik yapmam ama savaş çıksa gider vatanım için ölürüm , daha fazla konuşma işin ehli değilsin.

doğuda 3 yildiz bir çelenk ten baslayanlarin yaninda da yaptim een yuksek rutbelisinide tekmil verdim

ben askere gitmem vatanim için olurum gibi sozler için de

ve git sor bakim babana egitimsiz asker savaşa goturulurmuymuş diye egitimsiz askeri kimse yaninda savaşa goturmez

• quote:

quote:

quote:

quote:

aslında senin durumun büyük ihtimal şudur unixslax, bizi si.. si.. askerlik yaptırdılar, orada 5 para etmez komutanlar beni doğuran anama, bakan babama sövdüler, tuvalet temizlettiler, komutanın hizmetçisi oldum, odasını temizledim, enayi durumuna daha fazla düşmek istemiyorum, biz yaptık herkes yapsın.

ve işin komik yanı şurası, bunları yaptığın, yediğin için adam olmuş olarak görüyosunuz kendinizi.

hadi oradan

acemi birligine git gorursun nasil askerlik yaptiyorlar 15 gunluk askerle 15 aylık askerde bir olmaz gidince anlarsiniz o dediklerinde fazla kulaktan dolma yok komutanin odasini temizleme ana baba sovme falan oyle seyler de yok askeriyede

benim babam da yüksek rütbeli bi subay, rütbesini söylemicem ama senin askerliğin süresince muhtemelen bi kez bile görmemiş olduğun rütbede biri, o yüzden askerliğin nasıl yapıldığını bana anlatmaya kalkma sakın sadece güler geçerim. askeriyedeki çoğu subayın kişiliksiz olduğunu bizzat biliyorum. er diyip askerlere it muamelesi çekiliyor, kimse bu işkenceye vatan borcu diyemez, askerlik yapmam ama savaş çıksa gider vatanım için ölürüm , daha fazla konuşma işin ehli değilsin.

doğuda 3 yildiz bir çelenk ten baslayanlarin yaninda da yaptim een yuksek rutbelisinide tekmil verdim

ve git sor bakim babana egitimsiz asker savaşa goturulurmuymuş diye egitimsiz askeri kimse yaninda savaşa goturmez

evet götürülmez haklısın ama götürüldüğü için şuan güneydoğu'da askerler şehit oluyor, ki zaten emin ol benim şuan ki kondisyonum silah tutma becerim, nişan aldığımı vurmam vs. senden daha fazladır askerlik yapmamama rağmen, ancak kurtuluş savaş'ın da kaç kişi eğitimli idi, boş boş konuşma şimdi, sen bi erin kaç kurşun sıktığını biliyomusun, belki 10 belki 20 en fazla, buna mı askeri eğitim diyorsun,

korgeneralin yanında yaptıysan zaten böle şeyleri bilmemen normal, subayların rütbeleri arttıkça artizlikleri de azalır, %95 çoğunluğun binbaşıların, yarbayların yanında yapacağı askerlikte neler olduğunu bilmiyorsun, babam kurmay olduğundan 8 sene doğuda bulundum, 12 farklı şehirde yaşadım, içkisini geç getirdi diye komalık edilen asker biliyorum, ama sen hiçbişi bilmiyorsun emin ol...

sen şimdi dediklerin doğru ise %2 gibi bi kesimin içindesin. buradan bu yüzdeyle gereksiz genellemeler yapma, askere giden vatan borcu ödemiyor, vatan borcu servis yaparak ödenmez, eğer adamlık vatan borcu ödenerek oluyorsa, git aç 2 kitap oku, ülkenin kalkınmasına faydan olsun, tubitak'a vs. giden kaç projen oldu da konuşuyosun burada anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWarrior -- 17 Eylül 2010; 22:12:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@v3rick__09

quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

savaşların askerle değil beyinle kazanıldığını ne zaman anlayacaz biz

Türk ordusu olmasa sen şu anda bunu yazamazdın bunu ne zaman anlıcan?

askerinin eline düşmanının ürettiği silahı vererek o düşmanı yenemeyeceğini ne zaman anlıycan? bu savaşı kazanabilmek için askere değil teknolojiyi üretecek beyinlere ihtiyaç olduğunu ne zaman anlıycan? o beyinlerin de en verimli zamanında askere göndererek değil aklıyla ülkesine hizmet ederek oluşabileceğini ne zaman anlıycan?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hadi oradan

evet götürülmez haklısın ama götürüldüğü için şuan güneydoğu'da askerler şehit oluyor, ki zaten emin ol benim şuan ki kondisyonum silah tutma becerim, nişan aldığımı vurmam vs. senden daha fazladır askerlik yapmamama rağmen, ancak kurtuluş savaş'ın da kaç kişi eğitimli idi, boş boş konuşma şimdi, sen bi erin kaç kurşun sıktığını biliyomusun, belki 10 belki 20 en fazla, buna mı askeri eğitim diyorsun,

korgeneralin yanında yaptıysan zaten böle şeyleri bilmemen normal, subayların rütbeleri arttıkça artizlikleri de azalır, %95 çoğunluğun binbaşıların, yarbayların yanında yapacağı askerlikte neler olduğunu bilmiyorsun, babam kurmay olduğundan 8 sene doğuda bulundum, 12 farklı şehirde yaşadım, içkisini geç getirdi diye komalık edilen asker biliyorum, ama sen hiçbişi bilmiyorsun emin ol...

sen şimdi dediklerin doğru ise %2 gibi bi kesimin içindesin. buradan bu yüzdeyle gereksiz genellemeler yapma, askere giden vatan borcu ödemiyor, vatan borcu servis yaparak ödenmez, eğer adamlık vatan borcu ödenerek oluyorsa, git aç 2 kitap oku, ülkenin kalkınmasına faydan olsun, tubitak'a vs. giden kaç projen oldu da konuşuyosun burada anlamış değilim.

iste bilen akli basinda olan adam konusuyor abi
  • asker sayisi eskilerde teknlojinin olmadigi donemlerde onemli idi. cag degisti artik teknolji savasiyor. Ama tsk daki generaller bunu anlayamadigi, subaylarda da teknik beceri yoksunlugu oldugu icin , orduyu asker sayisi ile guclu tutmaya calisiyorlar. bir baska dusunceye gore ise osmanlinin Turk dusmanligi islevinin, Yuce ataturk un vefatindan sonra batili guclerce genelkurmaya gorev olarak verilmis olmasidir.

TSK Turkiye nin en anti demokratik kurumu dur. personel siniflara ayrilmistir ve her sinif bir digerine dusmandir. bu olusum genelkurmayca bilincli sekilde yapilandirilmistir. boylece ulkenin savunma gucu zaafa ugrar. Yonetim kolaylasir
    askerlik insana ne katar sorusunun cevabi ise, ideal isci memur yetistirir. itaat kulturu ogretilir. Ataturk un degigi ben bu millete her seyi ogrettim ama usakligi ogretemedim diyerek Turk milletini yucelttigi sozunu, gunumuz generalleri, baski ile zulum ile insanlara kolelik yaptirarak ogretiyorlar. Lafa gelince ise vatan millet sakarya.... Bunlari Turk miletini dusundugu falan yok. bunlar Turkiye ye hizmet icin degil, amerikanin hizmetinde olmak uzere yemin etmis generaller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turakmug -- 17 Eylül 2010; 22:27:33 >
  • Ben 4 yıl önce gözlük numaram 3 diye askeri liseye giremedim. Ne olacak? Subay olamıyorum ama 9 ay asker olabiliyorum. Sevinsem mi? 4 sene önce gözü sağlıklı diye subay yapılan adamdan emir alacağım.
    Gelelim bir başka konuya. Kimse 9 ayda mesleği unutmazmışşş. Gel bakalım Bilgisayar Programcısı ol. 3 ayda sıfıra dönersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turakmug

asker sayisi eskilerde teknlojinin olmadigi donemlerde onemli idi. cag degisti artik teknolji savasiyor. Ama tsk daki generaller bunu anlayamadigi, subaylarda teknik beceri yoksunlugu oldugu icin , orduyu asker sayisi ile guclu tutmaya calisiyorlar. bir baska dusunceye gore ise osmanlinin Turk dusmanligi Yuce ataturk un vefatindan sonra batili guclerce genelkurmaya verilmis olmasidir.

TSK turkiye nin en anti demokratik kurumu dur. personel siniflara ayrilmistir ve her sinif bir digerine dusmandir. bu olusum genelkurmayca bilincli sekilde yapilandirilmistir. boylece ulkenin savunma gucu zaafa ugrar.
    askerlik insana ne katar sorusunun cevabi ise, ideal isci memur yetistirir. itaat kulturu ogretilir. Ataturk un degigi ben bu millete her seyi ogrettim ama usakligi ogretemedim diyerek Turk milletini yucelttigi sozunu, gunumuz generalleri, baski ile zulum ile insanlara kolelik yaptirarak ogretiyorlar. Lafa gelince ise vatan millet sakarya.... Bunlari Turk miletini dusundugu falan yok. bunlar Turkiye ya hizmet icin degil, amerikanin hizmetinde olmak uzere yemin etmis generaller

keske senin su kurdugun cumleleri birileri kameralar onunde genelkurmay baskaninin yuzune soylese
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hadi oradan

istersen 78 ayri şehir gez benim yaptigim yerlerde yapmadigin için tahmin lerle asil sen boş konuşuyorsun eline bir g3 veya ak47 vermiyorlardi şimdi burda sayamiyacagim kadar çok silah elimden geçti askerde ve ne 10 ne de 100 mermi sikanlarin yaninda egitim aldim tahmin bile edemezsin ve yaptigin genellemelerde kulaktan dolma

şimdi sen evinde huzur içinde yatiyorsan bunu şimdi ve hep nobet tutan askerlere borçlusun ve hala askerlik yapan vatan borcu ödemiş olmuyor diyorsun

tabi bu konuya yorum yapanlarin çoğu askere gitmeye korkan lar demicem üniversite mezunu olanlar ve 6 ay yerine 9 ay yapicak olanlar tabi kabul edilirse ki onu da pek zannetmiyorum artik beni ilgilendirmiyor

sonuçta ne bir gun az ne bir gun fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniorDuke

Devlet 15 ay askerlik süresi boyunca karnınızı doyurup, üst baş veriyor. Devlet bütçesinin büyük bir miktarı bu tarz gereksiz işlere harcanıyor. Ahmet'i - Mehmet'i kışlada besleyeceğim diye bu ülkeye senede kaç tane okul - üniversite - sağlık kuruluşu yapılamıyor bir düşünün.

Sonra birde kalkmış ben okudum sen cahilsin , sen tuvalet temizle ben sana emir vereyim gibi klasik ego tatminleri. Yahu beyler hani vatan görevi bilmem ne diyordunuz 9 ay olacağını duyunca konu nerelere varmış.

Bu üniversite bitirme durumunu ben anlayamadım gitti, aranızdan bu ülkeye parlak zekasıyla yön verebilecek biri uzun yıllardır çıkmadı pek! Hani ülkede Ooooo Ahmet bey üniversiteyi bitirdiniz lütfen bizimle çalışın sizi paraya boğalım gibi bir teklifle kapıları kırmadıklarına göre paşa paşa yapacaksınız.

Lafta evet oyu atanları kınarsınız iş vatan işine gelince herkes kadın gibi konuşmaya başlamış. Erkek olun oluum biraz ;)

ya bunlar zannediyorki ben universite okudum bitti askerlikte rutbe tertip kidem vardir sanki universite okudu okumadi diye 6 ay olmadi 9 ay emir alicak
  • herkes fikrini belirtmiş bende belirteyim.Millet hemen tek tip istemeyeni vatan haini ilan etmiş.Şu an askerlik lüzümsuzdur. doğuda daki Şehitlerimiz hükümet yüzünden bu olayı askerin çözmesine imkan yok ee doğuya gidip hükümetin korkaklığından şehit olacağız yada başka bir yerde amele olacağız bu mudur vatan kurtarma ? geçiniz savaş çıksa hepimiz gideriz bu milletin kanında var ama zorunlu askerlik lüzümsuz o kadar masrafıda cabası fakir olana askerlik iyi gelir tabiki yada okumamışa fakir hiç yemediği yemekleri yiyecek başını sokacak bir yer bulacak okumamış adamda erkenden gidiyor zaten geliyor 21 22 yaşında hayatına başlıyor.Acilen Paralı askerliğe geçilmeli veya yurtdışına gidip dönüşte bedelli yapacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

Çanakkale savaşında kaybettiğimiz binlerce okumamış, okumuş veya okumakta olan gencimizin etkisi günümüze kadar gemiştir. Okullarda üniversitelerde hoca kalmamış fakülteler yıllarca mezun verememiş.

Bir söz vardır klasik "Kalem kılıçtan keskindir" diye.

Dünyamızda askeri güç artık göstermeliktir. İnsansız uçaklar kullanılıyor hatta ülkemizde üretiliyor.
    İsraillden yıllık 3milyar dolar civarında silah vs alıyoruz. Mühim olan onları kendimiz üretmektedir asıl yarış oradadır. Bu yarışta geri kalırsanız üreten değil satın alan yani sürekli çalışıp elinde hiçbirşeyi olmayan 3.Dünya ülkesi olursunuz.

Malesef herşey tv dizilerindeki gibi silahlarla 3-5 adamla olmuyor.

Vahiy mi geldi nerden biliyon?kaynaksız oturduğunuz yerden yazmayın

arkadaşım çok bilme işim bu benim ! burdaki 2009 rakamları 1.5 milyar dolardan ithalatımız var ve ağırlık savunma sanaayi. artış hızını ve bu sene imzalanan anlaşmaları katarsanız 2milyar dolar gibi bir rakam çıkar.
    http://www.finanstrend.com/haber/55795/T%C3%BCrkiye-%C4%B0srail-ticaret-hacmi-2.5-mlr-dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reckoner -- 18 Eylül 2010; 1:22:53 >
  • oturduğu yerden yazan biti varsa ya kendisi sensin. bişe biliyorsan konuş bilmiyorsan saçmalayıp rezil olma.

SAVUNMA SANAYİİ

Lale KEMAL: "Şu an için tek somut proje insansız hava uçakları. 4 adet Heron Türkiye'ye teslim edilecek.

Kamuoyuna açık olan bilgilere bakıldığında başka bir proje yok. Bundan sonraki aşamada ise, bir ihale söz konusu olduğunda İsrail'in katılımı zorlaştırılabilir.

Kamuoyunun çok bilmediği projeler istihbarat amaçlı elektronik sistemler. F-4 ve F-5'lerin modernize edildiğini biliyoruz. F-4'lerin, yerin fotoğrafını çeken kamera sistemleri İsrail tarafından yapıldı.

Bu ilişkilerin mali boyutuna gelirsek. Açık değil ama kaynaklarımıza göre 2007'de Türkiye ile İsrail ticatret hacmi 2.6 milyar dolar civarındaydı. Bunun 1.8 milyar doları, Türkiye'nin silahlar için ödediği miktar. Yani ticaretin yüzde 60'ına yakınını silah ticareti oluşturuyor. Bu bilenen rakamlar ama daha da yüksek olabilir.

Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 'devletten devlete proje yok' diyor ama, çok tartışılan M 60 tanklarının modernizasyonu projesi, İsrail devletinin sağladığı kredilerle yapılıyor. Yani biz, hazineden İsrail'e belli faizlerle para ödemesi yapıyoruz. Yaklaşık 700 milyon dolarlık bir proje bu.

kaynak :http://www.stratejikboyut.com/haber/turkiye-israile-ne-kadar-bagimli--37520.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reckoner -- 18 Eylül 2010; 1:27:54 >
  • konu iyice komikleşip erkek olun noktasına gelmiş
  • Bu tartışmanın sonu gelmez arkadaşlar
    Askerlik garip bir kavramdır gidene kadar ölüm gibi gelir kafanızda büyür de büyür gidersiniz daha fazla eziyet olur gün olur 1 saatlik uyku bile haram olur
    ama bir an gelir düşünürsünüz ya olmasam ya burada durmasam ne olur diye sorarsınız kendi kendinize o zaman anlamını bulur askerlik.
    Belki komutanlara lanet edersiniz gün gelir bitsin artık dersiniz ama beklersiniz, uykusuzluktan ölseniz bile uyumazsınız beklersiniz, Aileniz için sevdikleriniz için beklersiniz.

İsteyen 6 ay yapsın isteyen 9 isteyen 15 ay yapsın kim ne kadar yaparsa yapsın ama yapsın bu askerliği, ben yaptım sizde yapmak zorundasınız demiyorum, ben sadece Bu vatanı sahipsiz bırakmayalım diyorum çünkü düşman bu anı bekliyor...
  • Birileri işsizlik oranını nasıl düşüreceğini düşünmekten belli ki kafayı yemiş...
  • arkadaşlar bu doktorların durumu ne olacak acaba.tsk da yeterince doktor yok.er olarak yapmaları imkansız gibi geliyor bana.yedek subaylığın sadece doktorlar için kalkmama durumu olabilir mi acaba?
  • Vatan borcuymus pehhh,asker TSK nin kanidir,Askerlik kalkarsa TSK kan kaybeder ,kendi menfatini düşünen paşalar vatan borcu deyip maske takip daha fazla genci somurur ,bizim asker hükumete karışır ,bizim asker ülkenin beynini 1 yıl işgal eder , bizim asker Maliye'ye bindirir,bizim asker darbe de yapar ,ama gel gorki bizim 4 ordumuz (1.2.3. Ve Ege) 5000 kişilik PKK ya dokunamaz ,anca karakol baskını olur 2 heli gönderir 3 şerefsizi öldürür tv de şov yapar ,TSK PKK dan beter bı terör örgütü :@ ,
    Bana gariban şehit analarını hatırlatmayın onlar birer piyon :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napolyon94 -- 18 Eylül 2010; 2:35:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Vatan borcuymus pehhh,asker TSK nin kanidir,Askerlik kalkarsa TSK kan kaybeder ,kendi menfatini düşünen paşalar vatan borcu deyip maske takip daha fazla genci somurur ,bizim asker hükumete karışır ,bizim asker ülkenin beynini 1 yıl işgal eder , bizim asker Maliye'ye bindirir,bizim asker darbe de yapar ,ama gel gorki bizim 4 ordumuz (1.2.3. Ve Ege) 5000 kişilik PKK ya dokunamaz ,anca karakol baskını olur 2 heli gönderir 3 şerefsizi öldürür tv de şov yapar ,TSK PKK dan beter bı terör örgütü :@ ,
    Bana gariban şehit analarını hatırlatmayın onlar birer piyon :(

pkk nın şu anda yaklaşık 2 milyon üyesi var..
  • arkadaşlar biraz mantıklı düşünün hangi ülke ele geçirmek istediği ülkenin ordusu güçlensin diye ona silah satar.kimsenin bize saldıracağı falan yok o korkuyu o silahları satanlar yaratıyor zaten.sen kork ki daha fazla asker yetiştir daha fazla silah al ve onların cebine daha fazla para girsin.sistem böyle kusursuz işlerken bizi ele geçiripte napsınlar zaten istediklerini alıyorlar.milletvekillerinin, paşaların çocukları garibanın çocuğu gibi dağda ölmedikçe bunu kimse düzeltmeye çalışmaz.kendimizi kandırmayalım kimsenin askerde vatan koruduğu falan yok biz kullanılıyoruz birileri daha zengin olsun diye onların çocukları daha rahat eğlenebilsin diye askerde nöbet bekliyoruz.bizdeki bu hiç sorgulamadan vatan millet sakarya aşkı olduktan sonra üstümüzden geçinen çok olur
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.