- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
TM-2 ve TM-3 Nedir birisi açıklasın
26 Cevap394354 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

421 Mesaj
16 Eylül 2010; 10:22:33 

İstediğim bölümler tm-3 tm-2 de.Bunlarda hangi dersler var sınavda hangi dersten kaç tane soru çözmem gerekir.Anlatırsanız makbule geçer.

5348 Mesaj
16 Eylül 2010; 13:53:08 

Onlar eşit ağırlıklı puan türlerinden ikisi. "TM" (Türkçe-Matematik) puan türü 3 farklı alt türe ayrılıyor: TM-1, TM-2, TM-3.

TM için şu sınavlara gireceksin:

• Nisandaki YGS (1. bölüm)

Tek oturumda düzenleniyor. 1. bölüm konuları var. Zorunlu bir aşama, bu aşamada herhangi bir puan türünden 180 baraj puanını aşarsan LYS'ye girme hakkını kazanıyorsun. Sınav 160 dakika. 40'ar soru olmak üzere Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri var.

• Hazirandaki LYS-1 (Mat-2, Geo-2)

50 soruluk Matematik ve 30 soruluk (son 8 sorusu Analitik Geometri) Geometri testlerinden oluşuyor. Önce Matematik kitapçıkları dağıtılacak ve buna 75 dakika süre verilecek. Sonra bunlar toplanacak ve hemen Geometri kitapçıkları dağıtılacak, buna da 45 dakika süre verilecek.

• Hazirandaki LYS-3 (Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya)

56 soruluk Türk Dili ve Edebiyatı ve 24 soruluk Coğrafya testlerinden oluşuyor. Buradaki Coğrafya testi TM'cilerin lisede gördüğü kadarıyla, yani Ülkeler Coğrafyası yok. Önce Türk Dili ve Edebiyatı kitapçıkları dağıtılacak ve buna 85 dakika süre verilecek. Sonra bunlar toplanacak ve hemen Coğrafya kitapçıkları dağıtılacak, buna da 35 dakika süre verilecek.

Bütün bu sınavlar sonucunda TM-2 ve TM-3 de dahil olmak üzere puanların ve başarı sıraların hesaplanacak.

TM-2: Hukuk, diplomasi ve yönetimle ilgili bölümlere özel TM puan türüdür. Bu puan türü için testlerin yüzdelik ağırlıkları şöyle:

YGS Türkçe = %14
    YGS Sosyal Bilimler = %7
    YGS Temel Matematik = %14
    YGS Fen Bilimleri = %5
    LYS-1 Matematik = %22
    LYS-1 Geometri = %8
    LYS-3 Türk Dili ve Edebiyatı = %22
    LYS-3 Coğrafya = %8

TM-3: Daha çok sosyal programlar, sözel ağırlıklı insanî bilimler için özel bir TM puan türü. Bu puan türü için testlerin yüzdelik ağırlıkları şöyle:

YGS Türkçe = %15
    YGS Sosyal Bilimler = %10
    YGS Temel Matematik = %10
    YGS Fen Bilimleri = %5
    LYS-1 Matematik = %18
    LYS-1 Geometri = %7
    LYS-3 Türk Dili ve Edebiyatı = %25
    LYS-3 Coğrafya = %10

• _____________________________

13 Mesaj
    27 Ocak 2011; 19:44:04 

Yani seçiceğimiz bölüme göre mi puanlandırılıcak anlayamadım

243 Mesaj
    28 Ocak 2011; 13:50:57 

selamlar , ben ea mezunuyum . lys1 ve lys3 e giricem .ama sözelden tercih yapmak istiyorum. bunun için lys4 e de gireblirmiyim. en son 2008 de öss ye girdim. sistem değişti tabi... yanlış düşünüyosam lütfen beni yanıltın .. teşekkürler

998 Mesaj
    28 Ocak 2011; 14:43:22 

mesajım bulunsun

....

1446 Mesaj
    22 Ekim 2011; 17:22:43 

bilgilendirme için sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhaarruunn2 -- 26 Ocak 2012; 15:00:41 >

0 Mesaj
    26 Ocak 2012; 1:21:20 

yaw arkadaşlar ben dil bölümündeyim ama arkeoloji istiyorum tm3 puanına giriyor benim bu doğrultuda hangi lys sınavlarına girmem gerekiyor
    acaba biri bana söyleyebilirmi şimdiden teşekkür ederim

14 Mesaj
    12 Şubat 2012; 21:43:41 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Onlar eşit ağırlıklı puan türlerinden ikisi. "TM" (Türkçe-Matematik) puan türü 3 farklı alt türe ayrılıyor: TM-1, TM-2, TM-3.

Tek oturumda düzenleniyor. 1. bölüm konuları var. Zorunlu bir aşama, bu aşamada herhangi bir puan türünden 180 baraj puanını aşarsan LYS'ye girme hakkını kazanıyorsun. Sınav 160 dakika. 40'ar soru olmak üzere Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri var.

50 soruluk Matematik ve 30 soruluk (son 8 sorusu Analitik Geometri) Geometri testlerinden oluşuyor. Önce Matematik kitapçıkları dağıtılacak ve buna 75 dakika süre verilecek. Sonra bunlar toplanacak ve hemen Geometri kitapçıkları dağıtılacak, buna da 45 dakika süre verilecek.

56 soruluk Türk Dili ve Edebiyatı ve 24 soruluk Coğrafya testlerinden oluşuyor. Buradaki Coğrafya testi TM'cilerin lisede gördüğü kadarıyla, yani Ülkeler Coğrafyası yok. Önce Türk Dili ve Edebiyatı kitapçıkları dağıtılacak ve buna 85 dakika süre verilecek. Sonra bunlar toplanacak ve hemen Coğrafya kitapçıkları dağıtılacak, buna da 35 dakika süre verilecek.

Bütün bu sınavlar sonucunda TM-2 ve TM-3 de dahil olmak üzere puanların ve başarı sıraların hesaplanacak.

TM-2: Hukuk, diplomasi ve yönetimle ilgili bölümlere özel TM puan türüdür. Bu puan türü için testlerin yüzdelik ağırlıkları şöyle:

YGS Türkçe = %14
    YGS Sosyal Bilimler = %7
    YGS Fen Bilimleri = %5
    LYS-1 Matematik = %22
    LYS-1 Geometri = %8
    LYS-3 Coğrafya = %8

TM-3: Daha çok sosyal programlar, sözel ağırlıklı insanî bilimler için özel bir TM puan türü. Bu puan türü için testlerin yüzdelik ağırlıkları şöyle:

YGS Türkçe = %15
    YGS Fen Bilimleri = %5
    LYS-1 Matematik = %18
    LYS-1 Geometri = %7
    LYS-3 Coğrafya = %10

• güzel anlatım yapmışsınız elinize sağlık

374 Mesaj
    15 Mart 2012; 15:00:25 

sağolasın tm 2 verdiğin bilgiler işime yaradı.

makyajı akıyor farkının herkesleşiyorsun.

765 Mesaj
    30 Ağustos 2012; 19:07:02 

tm3 den mi alıyor arkeoloji ayrıca bende mat 0 ya konuları nasıl becerecem :S

“Yolun düşerse kıyıya bir gün ve maviliklerini enginin seyre dalarsan, dalgalara göğüs germiş olanları hatırla! selamla, yüreğin sevgi dolu çünkü onlar fırtınayla çarpıştılar eşit olmayan savaşta.. ve dipsizliğinde enginin yitip gitmeden sana limanı gösterdiler uzakta...”
    Pierre-Jean de Béranger
    Spider-Man VS The Amazing Spider-Man (ANKET)
    Hangi seriyi daha çok beğendiysen ona oy ver :)

0 Mesaj
    10 Eylül 2012; 22:15:20 

ben sayısalım ama psikoloji bölümünü istiyorum sizce ne yapmalıyım

479 Mesaj
    10 Eylül 2012; 22:33:23 

bu başlığın 128 bin kere okunmasına rağmen 10 yorum alması ne kadar üzücü. anlayana

ARİ GOLD

125 Mesaj
    6 Aralık 2012; 19:34:21 

tm 2 puanı hesaplanırken ygs 5 mi ygs 6 mı baz alınacak

125 Mesaj
    6 Aralık 2012; 19:37:14 

up

28 Mesaj
    4 Ocak 2013; 18:05:49 

tm puanı almak için illa lys-1 e girmek zorundamıyız
    yoksa sadece lys-4 ve lys-3 girdiğimizde de hem ts puanı hem tm puanı alabilirmiyizhttp://img.donanimhaber.com/micons/m5.gif

6142 Mesaj
    5 Ocak 2013; 14:08:02 

quote:

Orijinalden alıntı: racikral11

tm 2 puanı hesaplanırken ygs 5 mi ygs 6 mı baz alınacak

5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

43 Mesaj
    6 Ocak 2013; 21:43:19 

benim zamanımda ea-sayısal yoktu meslek lisesinde.. ben neciyim şimdi sayısalcı mı.. değilse..tm-3 için herhangi bir puan kırılır mı arkadaşlarım?

2 Mesaj
    7 Ocak 2013; 22:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Mcraeconrad

benim zamanımda ea-sayısal yoktu meslek lisesinde.. ben neciyim şimdi sayısalcı mı.. değilse..tm-3 için herhangi bir puan kırılır mı arkadaşlarım?

puan kırılması yok.

464 Mesaj
    10 Ocak 2013; 15:00:02 

bencede puan kırılma olayı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi king3542 -- 10 Ocak 2013; 15:02:15 >

782 Mesaj
    19 Şubat 2013; 18:43:59 

Arkadaşlar Selam.

Ben İstanbul Ticaret Üni.de İşletme dusunuyordum tm1 ile alıyormuş ama ben TM1,TM2 VE TM3 e gırmek ıstıyorum yanı garantilemek bı sekılde bu mümkünmüdür ?

Okan Üniversitesi - Psikoloji

1991 Mesaj
    22 Mayıs 2013; 17:45:29 

arkadaşlar LYS-1 sınavına girmeden , sadece LYS-3 ve LYS-4 sınavlarına girerek TM-3 puan türünün hesaplanması mümkün müdür ?

27 Mesaj
    6 Temmuz 2013; 21:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: m-99

arkadaşlar LYS-1 sınavına girmeden , sadece LYS-3 ve LYS-4 sınavlarına girerek TM-3 puan türünün hesaplanması mümkün müdür ?

Değil diye biliyorum sadece TS 1 ve TS 2 hesaplanır.Tm için Mat-Geo da çözmen gerekiyor.

131 Mesaj
    18 Ağustos 2013; 1:33:12 

quote:

Orijinalden alıntı: teoska

YGS Türkçe = %14
    YGS Sosyal Bilimler = %7
    YGS Fen Bilimleri = %5
    LYS-1 Matematik = %22
    LYS-1 Geometri = %8
    LYS-3 Coğrafya = %8

YGS Türkçe = %15
    YGS Fen Bilimleri = %5
    LYS-1 Matematik = %18
    LYS-1 Geometri = %7
    LYS-3 Coğrafya = %10

• eline sağlık

160 Mesaj
    5 Eylül 2013; 12:02:34 

Yararlı konu mesajım bulunsun

Eski Nick: Eşekler Elf mi?

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Kasım 2013; 12:42:01 

Ben hukuk bölümünü düşünüyorum fen bilimleri mi yapmak zorundayım?

Bu mesajda bahsedilenler: teoska

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    14 Kasım 2013; 20:32:32 

eşit ağırlık olanlar lise 1 feni yapmalı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Stalwart -- 14 Kasım 2013; 20:33:02 >

3 Mesaj
    14 Kasım 2013; 23:35:34 

tşk.

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Gereksiz Mesajlar » TM-2 ve TM-3 Nedir birisi açıklasın
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484