Şimdi Ara

iGO8 - Amigo - Primo - Primo 1.1 KARŞILAŞTIRMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
34.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iGO8 - Amigo - Primo - Primo 1.1 arasındaki farklar:

iGO8 - Amigo - Primo - Primo 1.1 KARŞILAŞTIRMASI

• Tabloyu alıp koyarken kaynakta yazarsanız daha iyi olur
    KAYNAK
    http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=601503
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yapmayın arkadaşlar!

"Tabloyu kendim yaptım gibi lanse etme" amacında olabilir miyim? Ne bu karakterde bir insanım, ne de böyle bir şeye ihtiyacım var.

Sanal ortamda, milyonlarca bilgi, umuma açık sitelerde herkesin kullanımına her yerde sunuluyor. Ayrıca bu tablo da bir ressamın sanatsal eseri değil ki, teknik bir veri tablosu. Arabaların teknik donanımları gibi.

Fazla uzatmadan konuya gelelim:
    Bir sıralama yaparsak,
    1.Primo
    2.igo8
    3.Amigo gibi görünüyor. Ancak kişilerin kullanım tercihleri de önemli tabi. Çok fazla özelliğini kullanmayacak biri için çok fazla menünün olması da dezavantaj yaratacaktır.

Ben bu gün Primo'lu Next YE-GA 4624 aldım. Daha önce Garmin kullandığım için yani Garmin'in sadeliğinden sonra menüleri hafif karışık gelse de, kişiselleştirilebilen bir çok özellik için çok başarılı buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Yapmayın arkadaşlar!

"Tabloyu kendim yaptım gibi lanse etme" amacında olabilir miyim? Ne bu karakterde bir insanım, ne de böyle bir şeye ihtiyacım var.

Sanal ortamda, milyonlarca bilgi, umuma açık sitelerde herkesin kullanımına her yerde sunuluyor. Ayrıca bu tablo da bir ressamın sanatsal eseri değil ki, teknik bir veri tablosu. Arabaların teknik donanımları gibi.

Fazla uzatmadan konuya gelelim:
    Bir sıralama yaparsak,
    1.Primo
    2.igo8
    3.Amigo gibi görünüyor. Ancak kişilerin kullanım tercihleri de önemli tabi. Çok fazla özelliğini kullanmayacak biri için çok fazla menünün olması da dezavantaj yaratacaktır.

Ben bu gün Primo'lu Next YE-GA 4624 aldım. Daha önce Garmin kullandığım için yani Garmin'in sadeliğinden sonra menüleri hafif karışık gelse de, kişiselleştirilebilen bir çok özellik için çok başarılı buldum.

Sayın Karadeniz,
    Daha önce Garmin kullandığınızı ve yeni Next 4624 aldığınızı yazmışsınız. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben sizden Next 4624 ile Garmin cihazlarını karşılaştırmanızı, yorumlarınızı isteyeceğim mümkünse.
    teşekkürler, selamlar.

• Öncelikle şunu belirteyim ki ben bu cihazları köyde, yaylada, arazide de oldukça sık kullanıyorum. O yüzden benim kıstaslarımla yaptığım yorumlar başkaları için yanlış algılanabilir.

Bir kere Garmin Next'e göre daha pratik geldi bana. Menüsü, işlemler çok sade, az sayıda ve karışık değil. Next 4624 daha detaylı ayarlar gerektiren bir yazılım. Neredeyse bütün özellikleri kişisel zevk ve tercihinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Next sürüş esnasında çok fazla bilgi veriyor şoföre, o bilgileri bile istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz, hatta kavşağa şu kadar metre kala konuş, hız limitini atıyorum %90 geçince hızı aştığımı söyle gibi. Garmin ise onun kendi planı vardır her şeyi o yapar.

Yani biraz ihtiyarsanız ve sadece navigayon olsun derseniz bence Garmin pratikliğiyle ideal ama bana yükseklik bilgileri, 3 boyutlu görünümün açıları, pusulasal açıyı değiştirme (döndürme), ne bileyim bir sürü detay ve uzun yolda Cem Yılmazı seyretmek, gibi bir çok uygulamalı olsun derseniz Next 4624'ü tavsiye ederim.

Uçakta sinyal çekiş testleri yapmıştım:
    http://forum.donanimhaber.com/m_35168690/mpage_1/f_/key_nuvi,205//tm.htm#35168690
    Next 4624'e de aynısını uygulayacağım en kısa zamanda

Sonuç olarak ikisininde kendine göre artıları var ama kimse alınmasın hiçbir firmayla bağlantım yok bana göre Next 4624 2-3 gömlek daha üstün.

• quote:

Öncelikle şunu belirteyim ki ben bu cihazları köyde, yaylada, arazide de oldukça sık kullanıyorum. O yüzden benim kıstaslarımla yaptığım yorumlar başkaları için yanlış algılanabilir.

Bir kere Garmin Next'e göre daha pratik geldi bana. Menüsü, işlemler çok sade, az sayıda ve karışık değil. Next 4624 daha detaylı ayarlar gerektiren bir yazılım. Neredeyse bütün özellikleri kişisel zevk ve tercihinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Next sürüş esnasında çok fazla bilgi veriyor şoföre, o bilgileri bile istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz, hatta kavşağa şu kadar metre kala konuş, hız limitini atıyorum %90 geçince hızı aştığımı söyle gibi. Garmin ise onun kendi planı vardır her şeyi o yapar.

Yani biraz ihtiyarsanız ve sadece navigayon olsun derseniz bence Garmin pratikliğiyle ideal ama bana yükseklik bilgileri, 3 boyutlu görünümün açıları, pusulasal açıyı değiştirme (döndürme), ne bileyim bir sürü detay ve uzun yolda Cem Yılmazı seyretmek, gibi bir çok uygulamalı olsun derseniz Next 4624'ü tavsiye ederim.

Uçakta sinyal çekiş testleri yapmıştım:
    http://forum.donanimhaber.com/m_35168690/mpage_1/f_/key_nuvi,205//tm.htm#35168690
    Next 4624'e de aynısını uygulayacağım en kısa zamanda

Sonuç olarak ikisininde kendine göre artıları var ama kimse alınmasın hiçbir firmayla bağlantım yok bana göre Next 4624 2-3 gömlek daha üstün.

Yorumlar için çok teşekkür ederim. Ben de Next 4624 düşünüyordum ama Bluetooth olmayışı beni garmin e yönlendiriyor. diğer forum sitelerinden de takip ediyorum, next ile ilgili hep olumlu yorumlar ve güzel paylaşımlar var, hatta İGO Primolu 4624 ün bluetooth lu ve AV girişli modeli ne zaman çıkacak diye soruyorlardı, cevap verilmedi. herhalde böyle bir model gelmeyecek, sanırım Garmin in nuvi 715 T modelini alacak gibiyim. bilmiyorum bu modeli kullanan var mı, var ise onların da yorumları önemli olur benim için.
    teşekkürler, selamlar...

• Primo 1.1 güncellemenizi yapılmamışsa yapmayı unutmayın,arazi için UTM koordinat girişi,rota karşılaştırma,yeşil rota gibi özellikleri var
  • gps.navigation ben daha yeni Next 4624 aldım, yeni de olsa güncelleme yapmak gerekir mi? Birde hangi siteden yapacağız?
  • quote:

gps.navigation ben daha yeni Next 4624 aldım, yeni de olsa güncelleme yapmak gerekir mi? Birde hangi siteden yapacağız?

http://www.nextnavigasyon.com/naviclub/ buraya cihazı kaydedin yazılımlar menüsü altında yükleyeceginiz güncellemeyi göreceksiniz kolay gelsin
  • Harika! Eve gider gitmez yapacağım.
  • quote:

Harika! Eve gider gitmez yapacağım.

Şimdiye kadar çok şey görmediniz demektir bu NaviClub'da koordinat içeren fotoğraflarda var,bunları cihazda navigasyon için kullanabilirsiniz.
  • Keşke bu konuyu daha önce görmüş olsaydım.

Yeni cihazım Piranha Sigma Amigo dün elime geldi. Öğleden sonra işi gücü bıraktım. Araca atladım, kurcalamaya başladım.
    Bulduğum eksikler ;

- Herhangi bir yerde iken (örneğin referans olarak alabileceğim bir bina, yol olmayan orman, dağ başı gibi)bulunduğum noktayı favorilere eklemek istiyorum ancak bununla ilgili pratik bir seçenek bulamadım. Sadece rota hedefini kaydedebiliyorum, ancak ben o an bulunduğum noktayı ekleme olayı yok.

- Bir rota üzerinde birden fazla hedef planlamak istiyorum, Uğramama gereken birden fazla nokta var ise program benim için mantıklı bir rota çizebilmeli. Tek rota için birden fazla adres olayı yok.

- Bir koordinat hedef olarak eklenemiyor. Genelde artık adresle birlikte koordinat verme çok moda. Gülerdim. Ama ne kadar önemli olduğunu şimdi anlıyorum.

- Rota üzerinde kullanamayacağım bir sokak veya cadde olduğunda cihazın beni tekrar buraya yönlendirmemesi olmuyor.

- Hiç bir hedef seçmeden gittiğim son noktaya kadar olan kısmı daha sonra izlemek üzere kaydetme şansı yok.

- Google Earth ten veri alma, Google Earth e veri verme mevcut

- Duvar tipi şarj aleti gelmiyor.

- Blutooth ile bağlantı kurmak işkence. Bazen bağlanıyor, bazen inatlaşıyor.

- Şarkı ve video listeleri oluşturulamıyor.

- Harita üstünde yer seçerken koordinat bilgilerine ulaşılamıyor. Muhakkak o noktada bulunmak gerek ki bu bilgilere ulaşılsın.

- Pusula için büyük bir ekran yok.

Tüm bu eksikler benim bir navigasyon cihazından istediklerimdi. Ama hayal kırıklığına uğradım resmen. Ürünü iade etmeyi düşünüyorum.
    Benim isteklerimi karşılayacaklar yukarıdaki tabloya göre sanırsam Primo ve Primo 1.1 cihazları.
    Benim içinhttp://www.hepsiburada.com dan uygun fiyatlı maks. 450-500 TL ye kadar isteklerimi karşılayacak cihaz önerebilir misiniz ?

Next YE-GA 4624 Igo Primo nasıldır ?
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emo23 -- 22 Eylül 2010; 15:29:15 >

• öncelikle cihazınız hayırlı olsun...Ben piranha neo kullanıyorum aynı zaman da next YE-GA 4624,navitech p110ve px120 cihazlarımda var.. Öncelikle eksik olarak belirttiklerinizin tamamı primo lu nex te mevcut ..Hatta fazlası var,sizin cihazı iade etme şansınız yok..Aslında var bu sizin hakkınız ama pirana kutuya kagıt koymuş,1 ay süre içinde cihazı pc ye felan baglamayın,yoksa iade olmaz diye ne kadarı yasal geçerliliği olmasada onu öne sürüyorlar ve iade almıyorlar...Primolu next cihaza gelince ben çok memnunum cihaz dan gerek yazılımı gerek haritası gerek cihaz gerek servis hizmeti çok iyi mesela geçenlerde primo sürümü 1.1'e yükseldi firma sattıgı cihazlara ücretsiz bu güncellemeyi verdi ve cihaza birtakım yeni özellikler ilave edilmiş oldu..navitech cihazlara gelince navitech ilk göz agrım cihazlar iyi yazılımları ıgo8 amigoya göre çok iyi yazılım ama içlerinde severek kullandıgım ve favori cihazım next YE-GA4624

• peki Piranha Sigma yı geri almamaları durumunda bende Piranha Sigma daki Amigo yu Primo ile değiştirebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo23

peki Piranha Sigma yı geri almamaları durumunda bende Piranha Sigma daki Amigo yu Primo ile değiştirebilir miyim ?

malesef bu cihazlar üzerinde hagi yazılımla gelirse onunla kullanılır
  • Igo Primo 1.2 güncellemesinde ne gibi yenilikler getirilecek acaba?
  • quote:

Igo Primo 1.2 güncellemesinde ne gibi yenilikler getirilecek acaba?

türkiye için primo 1,2 diye yeni sürümümü çıkıyormuş??
  • merhaba

Piranha Escape 5.0 İnc Navigasyon u yukarıdaki nedenleri içeren bir sayfa ve iade faturası ile geçen hafta HepsiBurada ya yolladım. Sizin bu yazınız hep kemirdi beni Çünkü cihazı PC ya bağlamıştım, Navtech e üye olmuştum, cihazı kayıt ettirmiştim, güncellemeler, haritalar, mp3, video aktarma işlemlerini yapmıştım. Geri yollarlar ise 100TL yede olsa satarım diyordum.
    Sevindirici haberi az önce aldım. HepsiBurada fatura ödemesini hediye çeki olarak hesabıma aktarmış Takdir ettim doğrusu.

Bu çek bana batar dedim ve üstüne az bir fark ile Next YE-GA 4624 Igo Primo + 2 Yıl Harita Güncelleme 4.3” Navigasyon Cihazı siparişini geçtim. Umarım bununla mutlu olurum.

quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

öncelikle cihazınız hayırlı olsun...Ben piranha neo kullanıyorum aynı zaman da next YE-GA 4624,navitech p110ve px120 cihazlarımda var.. Öncelikle eksik olarak belirttiklerinizin tamamı primo lu nex te mevcut ..Hatta fazlası var,sizin cihazı iade etme şansınız yok..Aslında var bu sizin hakkınız ama pirana kutuya kagıt koymuş,1 ay süre içinde cihazı pc ye felan baglamayın,yoksa iade olmaz diye ne kadarı yasal geçerliliği olmasada onu öne sürüyorlar ve iade almıyorlar...Primolu next cihaza gelince ben çok memnunum cihaz dan gerek yazılımı gerek haritası gerek cihaz gerek servis hizmeti çok iyi mesela geçenlerde primo sürümü 1.1'e yükseldi firma sattıgı cihazlara ücretsiz bu güncellemeyi verdi ve cihaza birtakım yeni özellikler ilave edilmiş oldu..navitech cihazlara gelince navitech ilk göz agrım cihazlar iyi yazılımları ıgo8 amigoya göre çok iyi yazılım ama içlerinde severek kullandıgım ve favori cihazım next YE-GA4624

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emo23 -- 1 Ekim 2010; 14:59:29 >

• quote:

merhaba

Piranha Escape 5.0 İnc Navigasyon u yukarıdaki nedenleri içeren bir sayfa ve iade faturası ile geçen hafta HepsiBurada ya yolladım. Sizin bu yazınız hep kemirdi beni Geri yollarlar ise 100TL yede olsa satarım diyordum.
    Sevindirici haberi az önce aldım. HepsiBurada fatura ödemesini hediye çeki olarak hesabıma aktarmış Takdir ettim doğrusu.

Bu çek bana batar dedim ve üstüne az bir fark ile Next YE-GA 4624 Igo Primo + 2 Yıl Harita Güncelleme 4.3� Navigasyon Cihazı siparişini geçtim. Umarım bununla mutlu olurum.

hayırlı olsun güle güle kullanın yok 4624'le sorun yaşamazsınız buna emin olunuz.. ben ilk çıktıgında aldım hiç sorun yok aldıgınız zaman yazılımı primo 1,1'e yükseltin yeni harita yı yükleyin tamam dır..Ayrıca her türlü sorunu yanıtını ve çözümünü bulursunuz meraklanmayın

• teşekkür ederim. Hayırlısı ile diyorum.

Bu arada ufak bir düzletme iade ettiğim Piranha Sigma 4.3 İnç Navigasyon du.

quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

quote:

merhaba

Piranha Escape 5.0 İnc Navigasyon u yukarıdaki nedenleri içeren bir sayfa ve iade faturası ile geçen hafta HepsiBurada ya yolladım. Sizin bu yazınız hep kemirdi beni Geri yollarlar ise 100TL yede olsa satarım diyordum.

Bu çek bana batar dedim ve üstüne az bir fark ile Next YE-GA 4624 Igo Primo + 2 Yıl Harita Güncelleme 4.3� Navigasyon Cihazı siparişini geçtim. Umarım bununla mutlu olurum.

hayırlı olsun güle güle kullanın yok 4624'le sorun yaşamazsınız buna emin olunuz.. ben ilk çıktıgında aldım hiç sorun yok aldıgınız zaman yazılımı primo 1,1'e yükseltin yeni harita yı yükleyin tamam dır..Ayrıca her türlü sorunu yanıtını ve çözümünü bulursunuz meraklanmayın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.