Şimdi Ara

HDD problemi (...The boot selection failed because a required device is inaccessible...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar...Film izlerken elektrikler kesildi...Geri geldiğinde başlıkta yazan problemle karşılaştım...İşin kötü yanı biosta HDD görünmüyor.2 tane disk vardı.Diğerinde vista yüklüydü.Onunla açtım ama yine görmüyor.Kabloları kontrol ettim,yine bir sonuç yok.Acaba diskim sizlere ömür mü..?

İçinde çok önemli bilgiler ve resimler de var...

• http://forum.donanimhaber.com/m_43028983/tm.htm

aynı sorunun cevabını bende arıyorum.
    Anladığım kadarıyla aynı sorunu yaşıyoruz.cevabını bulursan banada haber verirsen sevinirim...hdd ler gittiyse sayet garanti kapsamına girermi acaba.Sözde bende ups de var
  • quote:

Orijinalden alıntı: drokan

http://forum.donanimhaber.com/m_43028983/tm.htm

aynı sorunun cevabını bende arıyorum.
    Anladığım kadarıyla aynı sorunu yaşıyoruz.cevabını bulursan banada haber verirsen sevinirim...hdd ler gittiyse sayet garanti kapsamına girermi acaba.Sözde bende ups de var

Valla ben ümidi kestim bari verileri kurtarsam...Diskin garantisi var ama veri kurtarırlar mı?Daha önce başıma hiç gelmedi böyle birşey...

• Diske elveda dedim...Benzer problemle karşılaşan olursa diski unutsun...

Belki bir ihtimal garantiler umrunuzda değilse ve ya şansımı deneyeceğim derseniz...Aynı diskten bulun ve tabakalarını değiştirin...%60 verileri kurtarabilirsiniz dediler...
  • Benim eski hard diskimede aynısı olmuştu. hdd kartı üzerinde smd diyotve smd resistans değiştirdim çalıştı ve hala kullanıyorum. Smd parçalarıda 56k modemden temin etmiştim . Bu tarz elektrik kesintilerinde devre koruma parçaları yanıyor ve değiştirildiğinde hddler çalışabiliyor. Biraz elektronik bilginiz varsa sizde sorunu bulup halledebilirsiniz
  • merhaba

yeni konu açmamak için buraya yazıyorum .aynı sorunla karşılaştım ekranda boot cd takıp onarmamı istiyor ama yine aynı hataya geri dönüyorum.ne yapmalıyım bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
  • demekki yeni konu açmaka gerekiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.