Şimdi Ara

İki Bilgisayarı Bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm benim usbden Bağlanan bi modemim war ve ewde ikinci ibr bilgisayar war benim ethernetten diğer makina nın ethernete kablo çektik ama genede interneti paylaştıramadık

şimdi ne yapmam lazım yardım plsssss

• bağlantı köprüleme denen bi olay var dı ama tam olarak nasıl oluyodu bilmiyorum bağlantı sihirbazı ile ben denemiştim olmuştu üzerinden baya bi süre geçince unutmuşum...
  • ağ kaplon cross bağlanması lazım.yani cat5 kablonun içinde sanırım 8 tane kablo var.bunlardan 12345678 diye numara ver.bir ucunu böyle bas diğer ucunu 36145278 böyle basman lazım.bu bağlantıyı sadece 2 bilgisayarı bağlamak için kullanırsın.hup gibi bir yerden bağlanyı alırsan normal düz bağlantı yapman lazım...
  • kablonun iki ucuda bildiğimiz ethernet kartına göre
  • o zaman yapacak bişey yok.senin ağ pensen olsa yeniden basabilirsin..ama kaploların sırarına bak.%90 aynı sıra ile dizilip basılmıştır.bu yüzden normal basılmış.sana cross basılmış kaplo lazım....
  • İki ethernet kartı aracılığıyla bağlantı yapacaksanız cross bağlantı kullanmalısınız. Ama biri ethernet biri modem olursa düz. Bu sebeple bağlantıyı kontrol edin, eğer cross değilse uçlardan birini değitirin ve kabloyu cross yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi storm -- 4 Ekim 2005, 22:37:45 >
  • ewt aynı sırada dizildi bilgisayarcı benim yanımda yaptı yani şuan yapamam ölemi
  • Eğer modeminizde birden fazla çıkış olsaydı, onlara takar sorun olmazdı ama. Bağlantıyı ethernet kartları aracılığıyla yapacaksınız cross olmak zorunda.
  • aslında 9106 kullanıom ikinci bilgisayardaysa wireless lan war ama

14 eylülde garantiye werdiğim modem halen ortalıkda yok şimdi arkaşdan usb modem aldım dedim bari dier makina yada bi güzellik yapayım ama anladığım kadarıyla elimdeki kablo ile olmuyor neyse artık sağlık olsun

ilgilenen herkese teşekkür ederim
  • arkada$Lar bir uyarıda buLunayım konuyLa iLgiLi, eğer onboard ethernet kartınız varsa cross bağLantıyı kuLLanamzsınız. onboard ethernet kartLarında MAC adresLeri bir çoğunda 0 dır. bu nedenLe cross bağLantı çaLı$maz, muhakkak araya hub konuLması gerekir... 1 ethernet kartım PCI diğeri onboard derseniz yine çaLı$maz. ama PCI ethernet kartLarında cross bağLantı çok sağLıkLı bir $ekiLde kuLLanabiLirsiniz...
  • benim sistemde biri pci dieri onboard ethernetler

bu işten vazgeçtim bende

tekrar ilgilenen herkese teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_mero

arkada$Lar bir uyarıda buLunayım konuyLa iLgiLi, eğer onboard ethernet kartınız varsa cross bağLantıyı kuLLanamzsınız. onboard ethernet kartLarında MAC adresLeri bir çoğunda 0 dır. bu nedenLe cross bağLantı çaLı$maz, muhakkak araya hub konuLması gerekir... 1 ethernet kartım PCI diğeri onboard derseniz yine çaLı$maz. ama PCI ethernet kartLarında cross bağLantı çok sağLıkLı bir $ekiLde kuLLanabiLirsiniz...

Neden calısmazmıs Bkadar nasıl emin oluyorsun Burda tası havaya atınca yerwe dusermi dusmezmi tartısması yapmıyoruz Burda pc den bahsediyoruz Kİ Okadar aptal problem veren bi cihaz Sen neye gore bukadar emin olabiliyorun..

Ben sişmdiye kadar cros.... kablonun Calısmadıgı Bir configrasyon gormedim...PCI veya Onboard farketmez Her turlu kullandım...

Sonuc olarak emin omadıgın bir konuda Veya birinin Yazısını COPY/PASTE yaptıgında Bunu bizede belirtirsen Kafa karıstırıcı Abuk bir yazı cıkmaz ortaya..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.