- x
Arnica Bora 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrikli Süpürge
206 Cevap106786 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

492 Mesaj
15 Eylül 2010; 14:23:28 

Arkadaşlar hepsiburada da

http://www.hepsiburada....a4000&categoryId=155123

nasıl bir ürün arkadaşlar kullanan varmıdır?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

3127 Mesaj
16 Eylül 2010; 16:46:04 

Jumbo modelini biliyorum,arkadaşımda var ve o çok kullanışsız.Başlatması,sonradan temizlemesi falan gerçekten dert ama temizlemesi güzel.Yazdığın ürünün kullanımının daha pratik olduğu belli ancak (şahsi görüşümdür) suya çeken süpürgeleri kullanmak zahmetli ve ayrıca torbalılara göre avantajlarıı olduğuna inanmıyorum.Bizde uçuk olmayan bir model Nilfisk var ve aynı temizliği rahat rahat yapıyor.Tak fişe kullan,çek fişten kaldır, bu kadar.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

492 Mesaj
19 Eylül 2010; 22:28:44 

Yokmu bu bora modelini kullanan yahu?

2106 Mesaj
21 Eylül 2010; 17:59:21 

Bora modeli daha yeni çıktı,daha kullanıcı oranı düşüktür diye tahmin ediyorum.Zamanla burada kullanıcı tecrübelerini okuyabiliriz. Bir hydra plus kullanıcısı olarak Arnica'yı öneririm.Emiş gücü ve temizliği, fiyat/performans oranı iyi, biraz sesi fazla.Yalnız teleskobik boru kısa.Geçenlerde mekanizması bozuldu, boruyu tutmaz oldu.Zar zor hallettik ama uzatınca yine bozuluyor.Babam da yeni boru almış o da kısa.Eğer babam ya da ben kullanacaksak iki boruyu birbirine ekliyoruz annem tek boru ile kullanıyor.Eğer Arnica süpürge alacaksanız 32mm çapında 1 m uzunluğunda boru alın derim.Yoksa insan iki büklüm kullanıyor.Bunu firmaya da ilettim.
Saygılar...

492 Mesaj
24 Eylül 2010; 19:28:05 

Güncel

70 Mesaj
29 Eylül 2010; 13:06:58 

bulabilirsim yakın bir yerde bugün satın alacağım. yorumlarımı yazarım.

66 Mesaj
3 Ekim 2010; 15:47:22 

yok mu arkadaşlar kullananlar? Arnica Bora mı yoksa Arnica Hydra Plus mı tavsiye edersiniz?

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

2106 Mesaj
3 Ekim 2010; 16:30:16 

Bora, Hydra Plus'a göre daha pratik,çünkü sadece su haznesini çıkarıyorsunuz.Hepsiburada'dan alan birkaç kişi sesinin az olduğunu söylemişler.Umarım öyledir.

66 Mesaj
3 Ekim 2010; 17:01:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Bora, Hydra Plus'a göre daha pratik,çünkü sadece su haznesini çıkarıyorsunuz.Hepsiburada'dan alan birkaç kişi sesinin az olduğunu söylemişler.Umarım öyledir.

hocam forumda hydra Plus için gayet güzel yazılar yazılmış. Acaba çekim gücü falan aynı mı?

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

2106 Mesaj
3 Ekim 2010; 18:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

hocam forumda hydra Plus için gayet güzel yazılar yazılmış. Acaba çekim gücü falan aynı mı?

Biz de hydra plus kullanıyoruz.Emiş gücü iyi, memnunuz.Fakat çok da pratik değil açıkçası.İlk zamanlar zevkle kullanıyorsunuz sonra acaba kova tipi almasa mıydım diyor insan.Bora 2400W gücünde.Sanırım emiş gücü de iyidir.Ancak en iyi öneriyi kullanan kişi yapar.

312 Mesaj
18 Ekim 2010; 21:23:48 

alan varmı acaba arkadaşlar.merak ettim bende

QQ 1.5 dci tekna skypack
gold bilgisayardan bir daha el broşürü bile almayacağım.yemin ettim ağalar. edit: tüketici heyeti beni haklı buldu.golddan para böyle söke söke alınır.

12085 Mesaj
19 Ekim 2010; 0:27:15 

Satın alacak arkadaşlar bence mutlaka mağazada içine su doldurup emiş gücüne baksınlar. Tamamen yeni tasarım olduğundan Hidra modelinden alıştığımız emiş gücüne sahip olmayabilir.

1397 Mesaj
19 Ekim 2010; 18:57:41 

ürünü dün alıp kullandım gerçekten çok güzel ve pratik bir ürün hiç toz bırakmıyor emiş gücü gayet iyi tavsiye ederim

312 Mesaj
19 Ekim 2010; 21:29:16 

bende bugun aldım.temizliğide basit.izmitte magazası varmış inceledim iyice öyle karar verdim.emiş gücü güzel bence.dahasını kullanıp görecegiz

QQ 1.5 dci tekna skypack
gold bilgisayardan bir daha el broşürü bile almayacağım.yemin ettim ağalar. edit: tüketici heyeti beni haklı buldu.golddan para böyle söke söke alınır.

66 Mesaj
21 Ekim 2010; 16:54:02 

geçen hafta aldım bir haftadır kullanıyoruz. eşim çok memnun. özellikle turbo başlıklı daha güzelmiş..

SAMSUNG GALAXY S III

2106 Mesaj
22 Ekim 2010; 20:42:09 

Alan arkadaşlar, hayırlı olsun.Merak ettiğim, ses seviyesi nasıl? Gürültülü mü?

1397 Mesaj
23 Ekim 2010; 19:39:29 

quote:

fazla gürültülü değil , en azından rahatsız edici bir seviyede değil diyelim...

2106 Mesaj
23 Ekim 2010; 21:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: telit35

fazla gürültülü değil , en azından rahatsız edici bir seviyede değil diyelim...

Demekki firma önerileri dikkate almış.Bizde hydra plus var, çok gürültülü.Kapı zilini ya da telefonu duymak biraz zor.

66 Mesaj
25 Ekim 2010; 16:14:19 

quote:

gürültü seviyesi normal arkadaşlar.

SAMSUNG GALAXY S III

12 Mesaj
2 Kasım 2010; 23:49:07 

arnica bora elektrikli süpürgeyi yaklaşık bir aydır kullanıyoruz. eşim çok beğendi. suya çektiği için temizlik esnasında hiç toz kokusu oluşmuyor. ben zaten bu süpürgeyi bende allerjik rinit olduğu için aldım ve çok memnunum. suya çekmiş olduğu pislikleri görseniz şaşarsınız. ayrıca Türk malıdır. en kötü tarafı ne derseniz plastik akşamı çok çok sağlam değil gibi duruyor ama bu önyargı tabiki bunu zamanla anlayacağız.

Türk demek Türkçe demektir, Ne Mutlu Türk'üm diyene...Ulu Önder Gazi Mustafa Kamal ATATÜRK

302 Mesaj
3 Kasım 2010; 11:46:36 

http://www.hizlial.com da 02.11.2010 itibarıyla 205 TL. Worldkarta 12 taksit indirimli 193 Tl. arnica bora 2400 W. Aldım. İlk izlenimlerim gayet olumlu çok pratik kullanımı var suyu temizlemesi 2 harakette hallediyorsunuz. Çekim gücü kuvvetli. Sesi o kadar rahatsız edici değil. Ben evimde ihlas robotta kullandım. Arızalanınca bunu aldım. Bir arızaya ihlas 165 TL. istedi. İhlas robot çok aparatlı ve zahmetli bir kullanımı vardı. .
ürünüm 2 gün içerisinde geldi. Ürün orijinal ambalajında geliyor ilk defa ben açtım. Sorunsuz bir alışverişti. Yurtiçi kargoda mükemmeldi.
Güvenilir sağlam bir şirket ayrıca hizlal.com araştırdığım kadari ile hizlial.com ise gold grubunun bir sitesi.

Panasonic TX P50VT50E
Sanyo Xacti HD 2000
Fujifilm Finepix F100fd
GigaBlue HD 800 UE (ultra edition)
Humax IRCI-5400Z
Next YE 2000 CIS Super Plus

1102 Mesaj
3 Kasım 2010; 12:30:57 

Merhabalar

Daha önce hydra plus kullanıpta bu yeni makineyi alan var mı acaba? Karşılaştırma yapabilirler mi?

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3127 Mesaj
3 Kasım 2010; 17:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Merhabalar

Daha önce hydra plus kullanıpta bu yeni makineyi alan var mı acaba? Karşılaştırma yapabilirler mi?

Çok şey istemişsin sen de...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

561 Mesaj
3 Kasım 2010; 19:32:09 

Benim Bora 4000 de bugün geldi takar takmaz afedersiniz ama pisliğin içinde yaşıyormuşum resmen. Çok pratik, emiş gücü güzel bence fiyat performans olarak fiyatının fazlasını hakediyo. Daha ilk günden bunları yazmamın sebebi gerçekten ürünü aldım memnun kalmam lazım anlayışı kesinlikle değildir. Ürün hafif öncelikle sonra suyu doldur boşalt çok rahatlıkla yapılabiliyor. Çektikleri gerçekten takdire şayan. Ben tavsiye ederim ben de deveyükünden aldım...

Soruları olan varsa sorabilir.

+olarak ben de bir soru sormak istiyorum. Bu ürünün dışa üfleme özelliği var mı. Sağına soluna baktım bulamadım Arnikanın daha önceki modellerinin bazılarında bu özellik varmış. Bunda da var mı diye merak ettim. Teşekkürler...

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,
Mehmet Akif...

1102 Mesaj
4 Kasım 2010; 0:42:11 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Çok şey istemişsin sen de...

Sizde benim gibi evin süpürülmesinden sorumlu kişi olursanız, en az eziyetle bu işi halletmeye çalışırsınız.

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1325 Mesaj
6 Kasım 2010; 11:35:53 

Burada fiyatı daha uygun. Bu site hakkında bilgisi olan, daha önceden alışveriş yapan var mı? Güvenilir bir site midir?

http://www.evconsept.co...--_4585.aspx?CatID=173#

Değiştirme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywings -- 6 Kasım 2010; 11:38:48 >

Airbus 340-300, Airbus 330-300, Airbus 330-200, Airbus 330-200F, Airbus 321-200, Airbus 320-200, Airbus 319-132/100, Boeing 737-900ER, Boeing 737-800, Boeing 737-700, Boeing 737-400

1325 Mesaj
10 Kasım 2010; 16:22:23 

Siteye güvenemedim, o yüzden Hepsiburada'dan adım. Bir paket de Duracell pile ekledim, 200 TL'yi geçince kargo bedava oldu, piller bedavaya geldi.

Genel olarak fena değil. Plastik kalitesi güzel ama işçiliği daya ayrıntılı olabilirdi. Ses olarak normal bir elektrikli süpürge düzeyinde. Emiş gücü güzel. Yıkanabilir HEPA filtre sayesinde sarf malzeme masrafı yok. Kullanımı kolay ancak kompakt süpürgelere göre biraz büyük.

Sonuç olarak bu parayı hak ediyor.

Puanlama: 7/10

Airbus 340-300, Airbus 330-300, Airbus 330-200, Airbus 330-200F, Airbus 321-200, Airbus 320-200, Airbus 319-132/100, Boeing 737-900ER, Boeing 737-800, Boeing 737-700, Boeing 737-400

481 Mesaj
11 Kasım 2010; 9:21:47 

Klasik torbalı süpürgeler de tozları çekiyor.
Temizlikten sonra torbanın içindeki pislikleri bir kovanın içine boşaltıp karıştırın. İğrenç gelecektir. Evimiz ne kadarda pismiş hissine kapılacaksınız.
Dünya zaten tozdan oluştuğu için o kadar da panik yapmaya gerek yok.

OLYMPUS EPL-1 - 14-42mm - 50 mm f:1.8 Olympus- 75-300 mm OZECK -70-210 mm Cosina -Nikon D7100 + 18-140 mm Nikon VR +11-16 mm Tokina https://www.flickr.com/photos/osmankeser/

648 Mesaj
11 Kasım 2010; 17:05:52 

bugun hızlı aldan kargo dahil 194 tl ye 12 taksitli aldım..izlenimlerim emiş gücü samsunga göre düşük...tahminim 300 airwatt civarı..temizlik konusunda bu emiş yeterli..
ses oldukça yüksek ..boyut olarak resimlerdeki gibi ufak değil ...ağırlığıda 5-6 kg civarı..halı üzerinde hareketi sınırlı parke üzerinde ise rahat haraket ediyor..temizlemesi kolay açıkçası ben memnun kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 11 Kasım 2010; 17:08:06 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1397 Mesaj
12 Kasım 2010; 10:59:13 

felix 481 modeline göre hangisi daha iyi

http://www.hepsiburada....&productid=evfelixfl481

1440 Mesaj
12 Kasım 2010; 17:39:54 

Arnica hydra plus topiğinde bir arkadaş üniversite raporu linki vermişti, toz, mite tarzı şeyleri su filtreli süpürgeler daha iyi tutuyor,

6-7 aydır hydra plus kullanıyoruz gayet iyi. Evde 3 tane süpürge var ıvır zıvır şeyler için Fakir'in A120 diye bir modeli, Arçeliğin 10 yıl önce alınan toz torbalı modeli birde Arnica.

Evi genelde ben süpürüyorum, fakir ve arçeliği kullanırken çocukları mutlaka odadan çıkarırım çünkü oda güneş alırken uçuşan tozları görebilirsiniz (Fakirinde Arçeliğinde toz torbasını servisten alırım marketlerde satılanlar yaramaz) ama Arnicayı kullanınca hem halıların rengi açılıyor hemde soluduğumuz hava kirlenmiyor

quote:

Orijinalden alıntı: fanifan
Klasik torbalı süpürgeler de tozları çekiyor.
Temizlikten sonra torbanın içindeki pislikleri bir kovanın içine boşaltıp karıştırın. İğrenç gelecektir. Evimiz ne kadarda pismiş hissine kapılacaksınız.
Dünya zaten tozdan oluştuğu için o kadar da panik yapmaya gerek yok.

1 Mesaj
28 Kasım 2010; 20:12:54 

Daha önce Dyson DC05 elektrikli süpürge aldım.Evde astımlı hasta olması sebebiyle araştırmalarım neticesinde Dyson’u tercih ettim.Bütün Dayson markalı süpürgelerin hepa filitresi 12 olduğunu süpürge bozulduğunda öğrendim.İlk bozulmada makinenin kömüründen dolayı hem motorunu değiştirdim hem de kablo sarma kısmını değiştirdim.Tabi filitrelerini senede bir değiştiriyordum.Daha sonra uzun demir kolun plastiği kırıldığı için parça halinde verilmediği için komple değiştirmek zorunda kaldık.Ekim ayının 20 sinde yine kablosunu kopması neticesinde servise getirdim ve kablonun makara olarak geldiği , parça halinde getirildiği için değiştirlmesi gerektiği söylendi.Açma kapa düğmesinin de kırılmasından dolayı gövdenin komple değiştirilebileceği söylendi.Parçaların elinde olmadığını sipariş verilerek hafta içinde geleceği söylendi.Aradan bayram geçti telefon açtığımda parçaların yurt içinde kalmadığı dışarıdan getireceklerini kesin geliş tarihinin belli olmadığı haberi geldi.Şimdiye kadar ilk arıza ile beraber masraflarım 500 tl yi buldu.Anlayacağınız parça maliyeti nerdeyse süpürge fiyatına yaklaştı.Ben de evin bir aydır temizlenememesinden dolayı internetten ne alabilirim diye bir araştırma yaptım ve dün ARNİCA BORA 4000’i almaya karar verdim.İntarnetten 200 tl ye alabilmeme rağmen hemen elimde olsun diye 230 tl’ye satın aldım.Bugünde evi 4saatte temizleyerek hem evi temizlemiş olduk hem de iyi bir süpürgeye sahip olduk.Süpürgenin artıları çekiş gücünün dyson gibi olması, sulu olması,hafif olması,gürültüsünün normal olması.Eksileri parçaların plastik olması su doldurulan yerin kilit sisteminin olmaması.Eğer evde küçük çocuk varsa kovanın kapağını hemen açıp suları ve içindeki pislikleri dökebilmesi.Firma bunun için bir kelepçe geliştirilirse güzel olur.Bence bu paraya bu süpürge süper.

6183 Mesaj
29 Kasım 2010; 21:01:17 

yeni aldık ilk izlenimlerimiz olumlu tavsiye olunur....

746 Mesaj
30 Kasım 2010; 8:42:15 

Arkadaşlar genel bir soru olacak belki ama, bu model yada genel olarak sulu modeller ile sıvıları da makinelere zarar vermeden çekebilir miyiz acaba. yani kastettiğim bir halı yıkama makinesi olması değil ama örneğin halı yada koltuk leke oldu. orayı deterjan ve ıslak bezle sildikten sonra oranın nemini yada sıvısını bu sulu elektrik süpürgeleri ile çekebilir miyiz acaba ?

5 Mesaj
30 Kasım 2010; 23:22:16 

Arnica hydra kullanıcısıyım, farklı zamanlarda 3 adet aldım kendime, anneme ve ablama herkez çok memnun, ben 2 güde 1 mutlaka eve uyguluyorum, kovasına tıraş losyonumdan birmiktar koyuyorum çok güzel kokuyor dairem. Hayallerimdeki süpürgeye kavuştum çok mutluyum.

Olumlu yönleri;
- Derinlemesine gerçek temizlik,
- Evinizin mis gibi kokması
- Uzun kablo
- Devrilme derdi yok
- Su kaçırma derdi yok
- Filtre derdi yok
- klavuzda yapmayın desede 6. kattaki sıfır dairemde lavoba tıkanıklığımı (inş.çakılları nedeniyle) bu süpürgeyle çekerek kurtuldum. 3,5 metre derindeki çakılları lavobo hattımdan çekti.
- hava üfleme özelliğiyle bilgisayarıma, televizyonuma iç temizlik uygulayabiliyorum.
- herşey pek güzel sağolasın Arnica
Kullanım tavsiyeleri;
Filtreleri her kullanımdan sonra yıkar güneşte kuruturum
Cihazı kullanım sonrası yıkar cam sil ile silerim
Cihazı küvette yıkar, küvet giderine süzgeç koyar artıkları çöpe atarım
Kablosunu cihazdan fişin ucuna doğru toplayın büzüşme ve kopma yapmaz

toz torbalı süpürgeler, insan derisi ile beslenen myte leri ortama geri salar, işin kötüsü solunum sisitemimize büyük hasar veren bu mytelerin pislikleridir ve tozlu süpürgeler pu pislikleri parçalar ve ortama dahaçok yayr ve pis koku veriri bunlarıda esaslı olarak sadece su yakalar.

Eksileri;
Bence söylemeye değer eksi yönü yok, okadar kusur kadıkızı misali

Mutlaka alın ailenizi[font="Times New Roman"] sevdiklerinizi bu güzellikten mahrum bırakmayın, benim süpürgem dediğim gibi hydra modeli, buda güzeldir diye düşünüyorum. Forum takipçisi olmama rağmen hayatımda ilkkez bir foruma yazıyorum buda önemli bir detay:)
izmir'den sevgiler
Alper
[font="Arial"]

648 Mesaj
1 Aralık 2010; 1:11:55 

arnica aldım ama içeride motor dan gelen ağır bir koku oluşuyor ilk günlerde bu yoktu acaba aynı problemi yaşayan varmı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6183 Mesaj
2 Aralık 2010; 0:11:06 

quote:

Orijinalden alıntı: rainmanizmir

Arnica hydra kullanıcısıyım, farklı zamanlarda 3 adet aldım kendime, anneme ve ablama herkez çok memnun, ben 2 güde 1 mutlaka eve uyguluyorum, kovasına tıraş losyonumdan birmiktar koyuyorum çok güzel kokuyor dairem. Hayallerimdeki süpürgeye kavuştum çok mutluyum.

Olumlu yönleri;
- Derinlemesine gerçek temizlik,
- Evinizin mis gibi kokması
- Uzun kablo
- Devrilme derdi yok
- Su kaçırma derdi yok
- Filtre derdi yok
- klavuzda yapmayın desede 6. kattaki sıfır dairemde lavoba tıkanıklığımı (inş.çakılları nedeniyle) bu süpürgeyle çekerek kurtuldum. 3,5 metre derindeki çakılları lavobo hattımdan çekti.
- hava üfleme özelliğiyle bilgisayarıma, televizyonuma iç temizlik uygulayabiliyorum.
- herşey pek güzel sağolasın Arnica
Kullanım tavsiyeleri;
Filtreleri her kullanımdan sonra yıkar güneşte kuruturum
Cihazı kullanım sonrası yıkar cam sil ile silerim
Cihazı küvette yıkar, küvet giderine süzgeç koyar artıkları çöpe atarım
Kablosunu cihazdan fişin ucuna doğru toplayın büzüşme ve kopma yapmaz

toz torbalı süpürgeler, insan derisi ile beslenen myte leri ortama geri salar, işin kötüsü solunum sisitemimize büyük hasar veren bu mytelerin pislikleridir ve tozlu süpürgeler pu pislikleri parçalar ve ortama dahaçok yayr ve pis koku veriri bunlarıda esaslı olarak sadece su yakalar.

Eksileri;
Bence söylemeye değer eksi yönü yok, okadar kusur kadıkızı misali

Mutlaka alın ailenizi[font="Times New Roman"] sevdiklerinizi bu güzellikten mahrum bırakmayın, benim süpürgem dediğim gibi hydra modeli, buda güzeldir diye düşünüyorum. Forum takipçisi olmama rağmen hayatımda ilkkez bir foruma yazıyorum buda önemli bir detay:)
izmir'den sevgiler
Alper
[font="Arial"]

tek bir eksi yönü var watt güçünü kademelendirememek yani motor gücü sabit... tabi o da nekadar gerekli bilemem...

2106 Mesaj
2 Aralık 2010; 9:30:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

arnica aldım ama içeride motor dan gelen ağır bir koku oluşuyor ilk günlerde bu yoktu acaba aynı problemi yaşayan varmı

Nasıl bir koku? Motor yanığı gibi mi yoksa ıslak kalmış bez kokusu gibi mi? Kazan içindeki yönlendirici boruyu çıkarıp içini güzelce yıkayın.Bizim de birkaç kullanım sonrası makineyi güzelce temizlememize rağmen kötü koku oluşmuştu.Meğer o borunun içi pislik doluymuş.Islak kalınca kötü kokuya sebep olmuş.

Düzeltme: Makinemiz Hydra Plus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSX51 -- 2 Aralık 2010; 16:33:50 >

648 Mesaj
4 Aralık 2010; 1:15:24 

quote:

Nasıl bir koku? Motor yanığı gibi mi yoksa ıslak kalmış bez kokusu gibi mi? Kazan içindeki yönlendirici boruyu çıkarıp içini güzelce yıkayın.Bizim de birkaç kullanım sonrası makineyi güzelce temizlememize rağmen kötü koku oluşmuştu.Meğer o borunun içi pislik doluymuş.Islak kalınca kötü kokuya sebep olmuş.

Düzeltme: Makinemiz Hydra Plus.

motor yanığı değilde sanki yanık toz gibi ...çok eski hepa filtresiz , dışarıya toz bırakan süpürgemdede aynı koku oluşuyordu..
ilk günde bir problem yoktu sonradan içerisinden ortama acayip bir koku bırakmaya başladı..arka hepa filtresinden bu koku gelmemekte..motor sıkışmaya başladığı zaman bu koku artmakta sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 4 Aralık 2010; 1:17:08 >

2106 Mesaj
4 Aralık 2010; 12:24:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

motor yanığı değilde sanki yanık toz gibi ...çok eski hepa filtresiz , dışarıya toz bırakan süpürgemdede aynı koku oluşuyordu..
ilk günde bir problem yoktu sonradan içerisinden ortama acayip bir koku bırakmaya başladı..arka hepa filtresinden bu koku gelmemekte..motor sıkışmaya başladığı zaman bu koku artmakta sanki

Bizim makine de ilk çalıştığında hafif bir motor kokusu çıkarıyor sonra kayboluyor.Kablo sarma yuvasındaki soğutma fanının üflediği kısımdan çıkıyor.Fazla ilerlemeden servise gösterin isterseniz.

43 Mesaj
6 Aralık 2010; 22:49:29 

arkadaşlar ARNICA HYDRA RAIN PLUS ile Arnica bora 4000 arasında kaldım. bu iki ürünün emiş güçleri nedir? hangisini tavsiye edersiniz? en uygun fiyata nerde bulabilirim?

925 Mesaj
9 Aralık 2010; 13:48:47 

Bende bunu sanalreyonumdan aldım, kargoyla 180 liraya geldi. Siteden ilk alışverişim olduğu için tereddütlüydüm ama siparişten 24 saat sonra cihaz elimize geçti Ancak fabrikasyon hatası olarak su filtresi çıkmadı. Sanalreyonuma telefon ettim, firmayla kontağa geçip göndertileceği söylendi. Genel olarak sanalreyonum'dan gayet memnun kaldım, telefona hızlı cevap veriliyor, müşteri hizmetleride iyi.

Cihaza gelince 800 tl'lik yabancı ürün alacağıma 3 sene garantili ve bu kadar olumlu yorum alan bir ürün almak daha mantıklı geldi. Denildiği gibi plastik aksam biraz kalitesiz gözüküyor ama çekiş gücü çok iyi, sesi gayet normal, kesinlikle aşırı gürültülü değil. Daha fazla test edemedik, eksik parçanın üreticiden gelmesini bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 9 Aralık 2010; 13:50:26 >

It all started with a BigBang...

http://buyukbang.blogspot.com

25 Mesaj
9 Aralık 2010; 15:33:05 

quote:

Orijinalden alıntı: melrock

Arkadaşlar genel bir soru olacak belki ama, bu model yada genel olarak sulu modeller ile sıvıları da makinelere zarar vermeden çekebilir miyiz acaba. yani kastettiğim bir halı yıkama makinesi olması değil ama örneğin halı yada koltuk leke oldu. orayı deterjan ve ıslak bezle sildikten sonra oranın nemini yada sıvısını bu sulu elektrik süpürgeleri ile çekebilir miyiz acaba ?

Az önce Arnica müşteri hizmetlerini arayıp aynı soruyu sordum. "Biz önermiyoruz." dedi. Sebep olarak da motora su kaçırma riskinin olduğunu belirtti. Önermemesindeki tek sebebin tankın içindeki su miktarının aşırı yükselip motora su kaçırma riski oluşturması mı olduğunu sordum, "Evet." dedi.
Peki ben köpürmeyen bir deterjan kullansam, sildiğim ıslak yüzeyi süpürürken su tankını kontrol edip su seviyesinin maksimum düzeyi aşmasına kesinlikle izin vermesem yine bir sorun oluşturma riski var mıdır dedim, "Hayır, yok." dedi.

Ben de kısa süre içinde almayı düşünüyorum, görüşlerini paylaşan kullanıcılara çok teşekkürler.

35 Mesaj
9 Aralık 2010; 16:40:03 

Kullananlar genel olarak Arnica 4000'den memnun.

deveyükünde 175 TL

http://www.deveyuku.com...elektrikli-supurge.html

697 Mesaj
9 Aralık 2010; 18:32:13 

Evet Yeni Evleneceklere Bence Uygun

Ben Doğrusu Bunu Aldım...Yorumlardan memnun kaldım

43 Mesaj
10 Aralık 2010; 15:09:09 

arnica bora hepa filtrelerden hangisini kullanıyor? Hepa10-11-12-13-14 birde hepa filtresinin fiyatı ve filtre haricinde değişen malzemeleri varsa bunların fiyatını bilen var mı?

925 Mesaj
11 Aralık 2010; 17:55:12 

Hangisi oldugunu tam bilmiyorum ama yikanabilir Hepa filtre oldugu icin degistirme diye bir durum yok. Secimimi yaparken zaten sadece yikanabilir Hepa filtresi olanlara bakmistim, sonradan masraf cikarmasin diye.

quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen43

arnica bora hepa filtrelerden hangisini kullanıyor? Hepa10-11-12-13-14 birde hepa filtresinin fiyatı ve filtre haricinde değişen malzemeleri varsa bunların fiyatını bilen var mı?

It all started with a BigBang...

http://buyukbang.blogspot.com

147 Mesaj
21 Aralık 2010; 21:23:48 

186 Mesaj
22 Aralık 2010; 0:47:22 

Bizde eski modeli var (hydra plus galiba). Ben aldıktan sonra 3 akrabam da görüp almıştı. Genel olarak çok memnunuz. Ancak iş bittikten sonra temizlemesi zor oluyor. Bir de kablosu otomatik olarak sarılmıyor. Bu yeni modelde (Bora) temizlik daha mı kolay ? Ayrıca kablo sarıcısı var mı ?

159 Mesaj
22 Aralık 2010; 8:35:04 

2 hafta önce aldım, kablo sarıcısı var, temizliği kolay, zaten su haznesi aynı bir kova gibi tasarlanmış, işin bittiğinde kovanın sapından tutup çıkartıyorsun, üst kapağı aynı tencere kapağı gibi onuda açıp içindeki suyu boşaltıyorsun içini suyla yıka ve kurula. tahmin ettiğimden daha kolaydı.

quote:

Orijinalden alıntı: faithless35

Bizde eski modeli var (hydra plus galiba). Ben aldıktan sonra 3 akrabam da görüp almıştı. Genel olarak çok memnunuz. Ancak iş bittikten sonra temizlemesi zor oluyor. Bir de kablosu otomatik olarak sarılmıyor. Bu yeni modelde (Bora) temizlik daha mı kolay ? Ayrıca kablo sarıcısı var mı ?

3236 Mesaj
22 Aralık 2010; 10:52:00 

Arkadaşlar fotoğraf eklemeniz mümkün mü acaba?

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

147 Mesaj
23 Aralık 2010; 20:52:48 

667 Mesaj
24 Aralık 2010; 20:04:35 

Arkadaşlar bende bugun aldım hepsiburadadan Bora 4000 olanı , içinden parfümü çıkmadı malesef pek dert deiğil glade falan kullanırım ancak merak ettiğim parke için turbo basşlığı kullanabilirmiyiz? deneyen varmı?.

I5-2400 | Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3 | Asus GTX 560 | Asus Xonar DX |CORSAIR HX-620 PRO PSU |HP 2511X 25'' monitör | 2 * 4096 Gskill | SilverStone Sugo Evo Black Kasa| Razer Magma 3G Mouse| Asus DVDRW | PS3 NTSC-U 60 | HITACHI 42'' 9500TA

227 Mesaj
25 Aralık 2010; 4:12:27 

Yanlış anlamayın; ama dyson'ın ardından arnica kullanmanız ve üstelik mutlak bir kanaatle arnica'yı dyson'a tercih etmeniz çok ilginç geldi. Yaşadıklarınız karşısında sizi anlamakla beraber, dyson kalitesinde bir ürünün ardından arnica'ya itimat edip yönelmenizi oldukça cesur bir davranış olarak görüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: kabül

Daha önce Dyson DC05 elektrikli süpürge aldım.Evde astımlı hasta olması sebebiyle araştırmalarım neticesinde Dyson’u tercih ettim.Bütün Dayson markalı süpürgelerin hepa filitresi 12 olduğunu süpürge bozulduğunda öğrendim.İlk bozulmada makinenin kömüründen dolayı hem motorunu değiştirdim hem de kablo sarma kısmını değiştirdim.Tabi filitrelerini senede bir değiştiriyordum.Daha sonra uzun demir kolun plastiği kırıldığı için parça halinde verilmediği için komple değiştirmek zorunda kaldık.Ekim ayının 20 sinde yine kablosunu kopması neticesinde servise getirdim ve kablonun makara olarak geldiği , parça halinde getirildiği için değiştirlmesi gerektiği söylendi.Açma kapa düğmesinin de kırılmasından dolayı gövdenin komple değiştirilebileceği söylendi.Parçaların elinde olmadığını sipariş verilerek hafta içinde geleceği söylendi.Aradan bayram geçti telefon açtığımda parçaların yurt içinde kalmadığı dışarıdan getireceklerini kesin geliş tarihinin belli olmadığı haberi geldi.Şimdiye kadar ilk arıza ile beraber masraflarım 500 tl yi buldu.Anlayacağınız parça maliyeti nerdeyse süpürge fiyatına yaklaştı.Ben de evin bir aydır temizlenememesinden dolayı internetten ne alabilirim diye bir araştırma yaptım ve dün ARNİCA BORA 4000’i almaya karar verdim.İntarnetten 200 tl ye alabilmeme rağmen hemen elimde olsun diye 230 tl’ye satın aldım.Bugünde evi 4saatte temizleyerek hem evi temizlemiş olduk hem de iyi bir süpürgeye sahip olduk.Süpürgenin artıları çekiş gücünün dyson gibi olması, sulu olması,hafif olması,gürültüsünün normal olması.Eksileri parçaların plastik olması su doldurulan yerin kilit sisteminin olmaması.Eğer evde küçük çocuk varsa kovanın kapağını hemen açıp suları ve içindeki pislikleri dökebilmesi.Firma bunun için bir kelepçe geliştirilirse güzel olur.Bence bu paraya bu süpürge süper.

KARADENİZİN MERKEZİ, EN BÜYÜK VE GÜZEL ŞEHRİ SAMSUN'DUR.

8 Mesaj
26 Aralık 2010; 12:40:36 

dün gidip aldık .bayilerde 250 300 tl internette 200 civarı ama biz gittik cimri.comdan en ucuz firmayı bulduk ve 170tl ye gidip elden aldık.sirkecideymiş yerleri. bize garanti belgesi yerine fatura verdiler.fatura garanti yerine geçiyor dediler ama yalan söylemişler.arnicayı aradık garantinin mutlaka kaşelenip imzalanması gerekli dediler.

neyse bu sabah kullandık ilk defa ama dakika bir gol bir misali elektrik kablosunu geri içeri sarmıyor.üçte birini çekiyor içine gerisini çekmiyor.

ayrıca pilastik malzemeden yapılmış.kovanın ve süpürgenin iki ayrı tutma sapı var eğer 3 yaşında çocuğunuz varsa çok kolay kırabilir.o kadar basit bir plastikten yapılmış yani.süpürgenin hemen her yeri plastikten ve çok dayanıksız görünüyor.

ancak emiş gücü iyi. biraz sesli ama hemen her süpürgenin bir sesi var.kullanımı pratik .

170 tl ye aldık daha da ucuza alınabilirdi çünkü bayide 300 dediler bize çünkü katalogda öyle yazıyor gözümle gördüm. 170 e satan adam kesinlikle 50 tl kar etti. nerden mi biliyorum avcılardaki fabridakadan süpürgenin çıkış fiyatı kdvsiz 65tl imiş. bunu neden anlatıyorum 150 civarı alabilirseniz birkaç yıl kullanırsınız işinizi de görür. orta halli süpürgeler zaten o fiyata bunun artısı toz kaçırmaması ama şikayetvar.com a falan baakacak olursanız yanından bile geçmemeniz gerekiyor.

[

138 Mesaj
29 Aralık 2010; 11:38:39 

bu süpürgeden şikayetçi olan , gerçekten daha evvel hiç süpürge kullanmış sayılmaz

Arnica bora biralisveris.com sitesinde çok iyi fiyata satılıyor..

http://www.biralisveris...li-Supurge_34225.html#0

0

Ekteki dosya (1)

8 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:05:38 

ÇOK DAHA UYGUNLARI VAR. www.cimri.com a bakın

[

5807 Mesaj
30 Aralık 2010; 19:31:40 

quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

http://www.sanalreyonum.com/urun/arnica-bora-4000-su-filtreli-hepa-2400w-turbo-fircali-elektrikli-supurge_813382.aspx?CatID=27604&ref=akakce&v=0.2.3

Burada daha ucuz, kargo ücreti 10 tl imiş.

bende ürünü dün sabah bu siteden aldım ve bugün öğlen elime ulaştı... fiyatıda gayet uygun 180 liraya geldi, kargo dahil... fakat anneme yeni yıl hediyesi olarak aldığımdan nasıl bir ürün olduğu konusunda bir bilgim yok... yarın vericem kendisine... mutlu yıllar hepinize...

312 Mesaj
3 Ocak 2011; 9:57:03