- x
Arnica Bora 2400 Watt Su Filtreli Turbo Fırçalı Elektrikli Süpürge
206 Cevap106212 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7244 Mesaj
31 Ocak 2011; 20:13:07 

arkadaşlar bende bu süpürgeden almayı pilanlıyorum.

daha değişik sorunlarla karşılaşan arkadaşlar var mı?

düzeltme:

bu gün siparişi verdim arkadaşlar.Gelince detaylı bi inceleme yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 1 Şubat 2011; 21:55:52 >

İ7 2600K+win7 64bit ultimate* MSI P67A-GD65(B3) * SUNBEAM CORE CONTACT FREEZER* COOLERMASTER RC-690 * CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 * Asus GTX670-DC2-2GD5 *SANDİSK EXTREME 120GB SSD RAİD 0* SAMSUNG 103UJ F1 1TB *SAMSUNG 103SJ 1TB * SAMSUNG DVD RW * BENQ E2420HD 24''LCD *SKYSTAR2 DVB-S*KAWAİ 5+1* Aerocool Strike X 800W 80+ Plus Silver PSU
satılık LOGITECH DRIVING FORCE GT 02-08-2012 hızlıaldan garantili

499 Mesaj
2 Şubat 2011; 11:39:54 

Arnica Hydra Plus
Arnica Bora 4000

bugun alıcam sizce hangı urunu almalıyım?

ve en uygun nerden temın edebılırım tesekkurler

102 Mesaj
2 Şubat 2011; 12:58:58 

arnica bora 4000 almalısın en uygun güvenilir site hızlıal.com 205 lira 12 taksitle peşinde daha ucuz sanırım linki

http://www.hizlial.com/...ge_28.035.4474.0024.htm

Fizikçi

7244 Mesaj
2 Şubat 2011; 18:04:34 

quote:

Orijinalden alıntı: valens01

arnica bora 4000 almalısın en uygun güvenilir site hızlıal.com 205 lira 12 taksitle peşinde daha ucuz sanırım linki

http://www.hizlial.com/...ge_28.035.4474.0024.htm

evet bende oradan aldım,kargoya verilmiş ama henüz elime ulaşmadı

İ7 2600K+win7 64bit ultimate* MSI P67A-GD65(B3) * SUNBEAM CORE CONTACT FREEZER* COOLERMASTER RC-690 * CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 * Asus GTX670-DC2-2GD5 *SANDİSK EXTREME 120GB SSD RAİD 0* SAMSUNG 103UJ F1 1TB *SAMSUNG 103SJ 1TB * SAMSUNG DVD RW * BENQ E2420HD 24''LCD *SKYSTAR2 DVB-S*KAWAİ 5+1* Aerocool Strike X 800W 80+ Plus Silver PSU

102 Mesaj
2 Şubat 2011; 18:39:51 

quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

evet bende oradan aldım,kargoya verilmiş ama henüz elime ulaşmadı

bende ordan alacam ortalama kaç günde kargoya verilir.

Fizikçi

7244 Mesaj
2 Şubat 2011; 19:28:01 

valla ben siparişi verdim akşama kargoya verildi diye mesaj geldi ama kargoculardan bugün ses seda çıkmadı

102 Mesaj
2 Şubat 2011; 20:10:33 

sagolasın

Fizikçi

7244 Mesaj
4 Şubat 2011; 20:42:09 

0

0

arkadaşlar sonunda süpürgem geldi bugün.hemen pirize takıp denemeye koyuldum ve tek kelime ile süpürgeye hayran kaldım.parasına göre süpürgeden bu performansı açıkçası beklemiyordum.

çekiç gücü gerçekten mükemmel.özellikle turbo fırçasına hayran kaldım.halıyı resmen kazıdı süpürge.

güya temiz dediğim halıdan çıkanları görünce tuvalette az daha kusuyordum

ses olarak az biraz gürültülü geldi bana ama bu kişiden kişiye değişir.

demir burusuda biraz kısa gibi,uzun boylu kişileri biraz yorabilir

sonuç olarak parasını sonuna kadar hakeden bi süpürge.

alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim

188 Mesaj
12 Şubat 2011; 17:46:16 

sayın (((TeAcHER))) bende hızlı aldan sipariş geçtim fakat sitenin ürün resmi yeşil görünürken senin eklediğin fotolar koyu gri gibi. ben sipariş sırasında renk seçimi göremedim. sizinki ile aynı renk olsun istersem nasıl bir yol izlemeliyim? siz ne yaptınız? şansınıza bu renk mi geldi acaba?

HP Pavilion DM1 1010st

188 Mesaj
15 Şubat 2011; 22:15:20 

arkadaşlar ne teacher den nede başka arkadaştan renk konusunda herhangi bir cevap gelmeden makinamız bugün geldi. temizlik hastası benim hanım iki gün önce temizlediği evi bugün yeni süpürge ile tekrar temizledi ve beni telefonla arayıp süpürgeye övgüler yağdırdı. bende ona istinaden herkese tavsiye ediyorum arnica bora yı. bu arada bizim süpürge hızlı alın reklam sayfasındaki fıstık yeşili renkte geldi ve büyüklüğüne hiç fena değil.

HP Pavilion DM1 1010st

7662 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:43:43 

Biz de aldık bakalım bugün geldi. biraz deneme yaptım. oldukça başarılı. kova sistemi kilitli olabilirmiş. çok sesli değil ama biraz daha sessiz olsa süper olurdu

bir de değişik bir fonksiyonunu keşfettim. hepa filltreyi yerinden çıkarıp hortumu hava çıkışına getirince hava da üfleyebiliyor. hem de öyle böyle değil bir an boş bulununca masanın üstünde ne var ne yok devirdi . kasanın içi ve klavye tertemiz oldu. yalnız hortum oraya takılmıyor birinin elle tutması lazım.

59 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:32:22 

şikayetvar.com da turbo fırçanın bağlantı parçasını kırılmasıyla ilgili bir çok şikayet var. Parça plastik kalitesi heralde kötü ve belliki gerekli ürün testleri yapılmamış. Bir sürü kişi aynı problemi yaşamış ve en kötüsü firma bunu garanti kapmasına sokmuyor. Belkide belli bir üretim serisin de yaşanmıştır bu problem. Kullanan arkadaşlar o parçayı yorumlayabilirler mi?

selamlar

2062 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:09:58 

Belki dediğiniz gibi belli bir seride sorun olabilir. Fakat biz hydra plus modelini yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz. Turbo fırçada şu ana dek bir sorun yaşamadık. Fırçanın malzemesi sert plastikten, kolay kırılacak gibi durmuyor. Bora modelindeki fırçanın malzemesi nasıl bilmiyorum.Belki kullananlar aşırı bastırarak süpürdükleri için sorun yaşamışlardır. Yalnız Bora modeli her gördüğümde imrenerek bakarım. Arnica'nın diğer modellerine göre daha derli toplu ve kibar. Arnica artık süpürgelerinin borularını biraz daha uzun yapmalı diyorum, bunu firmaya da ilettim.

146 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:31:48 

quote:

Orijinalden alıntı: sacreddagger

bende ürünü dün sabah bu siteden aldım ve bugün öğlen elime ulaştı... fiyatıda gayet uygun 180 liraya geldi, kargo dahil... fakat anneme yeni yıl hediyesi olarak aldığımdan nasıl bir ürün olduğu konusunda bir bilgim yok... yarın vericem kendisine... mutlu yıllar hepinize...

Hayırlı olsun, inş. uzun seneler sorunsuz kullanırsınız. Ama şunu unutmayın, bu mal philips yada başka büyük firmanın ürünü ayarında değil. Ama fiyatına göre süper. (Marka olarak yoksa bu modelini kullanmadım)

En ucuzu şimdilik bu.

http://www.sefasepeti.c...l?ref=akakce&v=1.74.9#2

138 Mesaj
9 Mart 2011; 16:17:32 

BU ÜRÜNÜN HEPA FİLTRESİ SANIRIM İKİ ÇEŞİT MİŞ.. DOĞRU MU?

http://www.biralisveris...li-supurge_34225.html#0

http://www.bekoyetkilisatici.com/

FARK VAR MI?

0

Ekteki dosya (1)

39 Mesaj
9 Mart 2011; 17:14:15 

s.a benim bursada züccaciye mağazam var arnicanın bütün ürünlerini tavsiye ederim süpürge konusunda ise bora bence 10 numara hatta şuan satacak bora bulamıyorum 10 tane istiyorum 3 tane anca gönderiyolar çekim konusunda 2400 watt ve su filtreli süpürgelerin en iyisi yorumlara baktımda su filtreli tavsiye etmiyorlar benim size tavsiyem bir ürünü alırken artı ve eksi yönlerini karşılaştırın öyla karar verin.Su filtereli süpürgelerin avantajını sayayım size
# temizliği %100 dür suya çektiği için birdaha toz çıkmıyor
#toz torba derdi yok keçe torbayı çöpte silkeleme derdi yok( hanımlar iyi bilirler komşu kavgaları bundan çıkıyor şahitliğim var
#torba dolduğu zaman çekim gücü zayıflama derdi yok 2400 se 2400 çeker
#arnicalarda hepa filtre var dışarıya çıkan havayı temizliyor astım hastası olanlar için süper bişey
#parfüm koyduğunuz zaman temizlik yaptığınızı hissediyorsunuz

Ayrıca su filtreli süpürge alacaksanız arnicadan başkası boş çünkü bu su filtreli süpürgeyi arnica çıkarmıştır piyasaya diğerleri bunların kopyasıdır arnicada %100 yerli türk malıdır ve 2007 yılında dünyanın 5.büyük ev
elektroniği fabrikası şeçilmiştir servis ağıda çok geniştir servislerden memnun değilseniz direk fabrikaya kargo yapabiliyorsunuz

39 Mesaj
9 Mart 2011; 17:21:13 

birde internetten alıyorsunuz ama internetten aldığınız ürünlerin %40 ı 2.kalitedir benimde internet sitem var ve fiyatta rekabet için mecbur bende aynısını yapıyorum

4 Mesaj
9 Mart 2011; 19:41:38 

bende bu sitede buldum.kargo dahil. fiyat iyi ve güvenilir bir site mağaza resimleri falan var
http://www.benimevim.com.tr/hakkimizda.asp?inf=28

ama almakta tereddütlüyüm. çünkü fiyatlar çok değişken bir ürün aldım bir hafta sonra kampanya yaptılar. kettle aldım tefalin 80 tl ye 1 hafta sonra 39 tl ye iki günlük kampanya yapmışlardı.belki bunun içinde yaparlar diye şu an uzaktan izliyorum

http://www.benimevim.co...Elektrikli-Supurge.html

328 Mesaj
15 Mart 2011; 13:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: süleymanbastürk

s.a benim bursada züccaciye mağazam var arnicanın bütün ürünlerini tavsiye ederim süpürge konusunda ise bora bence 10 numara hatta şuan satacak bora bulamıyorum 10 tane istiyorum 3 tane anca gönderiyolar çekim konusunda 2400 watt ve su filtreli süpürgelerin en iyisi yorumlara baktımda su filtreli tavsiye etmiyorlar benim size tavsiyem bir ürünü alırken artı ve eksi yönlerini karşılaştırın öyla karar verin.Su filtereli süpürgelerin avantajını sayayım size
# temizliği %100 dür suya çektiği için birdaha toz çıkmıyor
#toz torba derdi yok keçe torbayı çöpte silkeleme derdi yok( hanımlar iyi bilirler komşu kavgaları bundan çıkıyor şahitliğim var
#torba dolduğu zaman çekim gücü zayıflama derdi yok 2400 se 2400 çeker
#arnicalarda hepa filtre var dışarıya çıkan havayı temizliyor astım hastası olanlar için süper bişey
#parfüm koyduğunuz zaman temizlik yaptığınızı hissediyorsunuz

Ayrıca su filtreli süpürge alacaksanız arnicadan başkası boş çünkü bu su filtreli süpürgeyi arnica çıkarmıştır piyasaya diğerleri bunların kopyasıdır arnicada %100 yerli türk malıdır ve 2007 yılında dünyanın 5.büyük ev
elektroniği fabrikası şeçilmiştir servis ağıda çok geniştir servislerden memnun değilseniz direk fabrikaya kargo yapabiliyorsunuz

yani siz de mi su filtreli tavsiye etmiyorsunuz??

351 Mesaj
15 Mart 2011; 22:45:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ladex

yani siz de mi su filtreli tavsiye etmiyorsunuz??

Hayır Tam tersi Bence tavsiye ediyor. Yalnız nette satılan ürünler nasıl 2. kalite oluyor onu anlamadım çok komik bir yorum olmuş mağazaya ayrı ürün nete ayrı ürün:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 15 Mart 2011; 22:46:48 >

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA

328 Mesaj
17 Mart 2011; 8:48:29 

tamamen saçma bir yorum, netten alınan ürünlerin %40'ı 2. kalite olduğunu söylemek çok saçma bir düşünce, nasıl böyle bir kanıya varıyorsunuz ve burada başkalarını yanlış yönlendirebiliyorsunuz?? aynı markanın aynı ürünü bayide 1. kalite ama internette 2. kalite öyle mi?

1101 Mesaj
17 Mart 2011; 19:52:34 

Fabrika mağazası filan var mı acaba ürünü satan, veya İstoçta uygun fiyata bulabilirmiyim internetten almak istemiyorum.

60 Mesaj
19 Mart 2011; 10:26:07 

İnternette satılan bazı ürünler "refurbished" tabir edilen tamir görmüş ve yeniden ambalajlanmış ya da ambalajı bozulmuş (renk atma vs), veya kutusu açılıp beğenilmediğinden bilmem kaç gün içinde iade edilmiş olabilir. Refurbished ürünler, üretici firmalar tarafından yeniden piyasaya sürülür, yaklaşık maliyet fiyatıyla. Yine garantilidir ancak ambalaj arızaları dışında ikinci el konumundadır. Mağazası olan arkadaş, "yüzde 40'ı ikinci kalite" demekle bundan bahsediyor olabilir. Ancak bir ürünün "refurbished" olup olmadığını belirtmek yasal bir zorunluluktur. Eğer satıcı firma bunu belirtmezse suç işlemiş olur. O yüzden hepsiburada, deveyükü, hizlial, pratikev gibi firmalarda refurbished satışı yapılıyor olmasına ihtimal vermiyorum. Yani yine mağazasındaki ürünler gibi birinci kalite üründür. gittigidiyor, alcamsatcam, hemalhemsat, alalimsatalim gibi ikinci el satışları yoğunlukta olan sitelerden satış yapan diğer mağaza sahipleri daha uygun fiyata ama refurbished olarak satabiliyorlar. Bir çoğu da, ilanının bir yerinde "ürün refurbished'dir" ibaresi kullanıyor.
Ben de en kısa zamanda "refurbished" olmayan bir Arnica Bora alacağım inşaallah. O zaman yorum yaparım.

66 Mesaj
19 Mart 2011; 15:38:50 

tavsiye ettiğim bir süpürge. Teacher in dediği gibi borusu biraz kısa Neyse neden almalısınız neden almamalısınız söyleyeyim :

--. alınırsa neden alınır ?

1. Hepa filitreli, toz filan çıkmıyor. Eski süpürgemde toz kokuyordu ortalık. Ama şimdi yanında verilen parfümüyle parfüm kokuyor.
2. Su hazneli, torba masrafınız filan olmuyor, suyu tak başla süpürmeye
3. Tasarımı güzel, hortumu kaliteli, borusu deseniz çelik gibi, eski süpürgemde sürekli kırılıyordu plastik. Bunu kırana helal derim
4. Turbo başlığı var. Bu başlık bildiğiniz süpürge başlığı gibi, ama ucunda hava akımıyla dönen fırça var. Halıyı kazıya kazıya döve döve tozu alıyor. Tabi çok bastırmamak gerekli
5. Fiyatı uygun. İnternetten 190-200 liraya alabileceğiniz bir süpürge
6. Çift su silkülasyonu gibi bir şey var :D üstünde yazıyo :D

-- alınmazsa neden alınmaz?
1. Borusu birazcık küçük kaçabiliyor
2. Biraz fazla sesi var
3. Temizlerken her şeyi yuttuğu için kusabilirsiniz temizlerken :D

alışverişlerim: Doodler..

351 Mesaj
21 Mart 2011; 15:48:00 

Kullanan arkadaşlardan ricam makinanın Emiş gücü nasıl ? yani kuvvetlimi yoksa ,halı yüzünde gezen bir emiş gücümü var.sanki bana pek emiş gücü yokmuş gibi bir izlenim bıraktı bazı kullanıcı yorumları.
sizler aydınlatırsanız opjektif olarak çok iyi olur.

3 Mesaj
21 Mart 2011; 16:41:36 

Ben yaklaşık 4 aydır kullanıyorum.Çok çok memnunum.Yıllarca rainbow kullanmdım.3000 dolar gibi bir paraya almıştım.Hem parama yazık olmuş hemde kullanması zahmetli.Ama arnica bora hem çok ucuz hem tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi çekiyor.Ayrıca temizliği çok çok kolay.Şöyleki kovaya çektiğini düşünün o kovayı dökmek ve yıkamak kalıyor size.Ve evimiz gerçekten uzun süre toz tutmuyor.

939 Mesaj
21 Mart 2011; 19:26:50 

Şikayetvar.com'daki şikayetleri okuyunca almaktan vazgeçtim gibi.

hala tereddütteyim.

iMac 27'' i5 2.7 20GB 1TB HD6750 / Samsung Galaxy Note 3 / OPPO Find 5 32 GB / iPhone 5 / iPad 2 64 GB Wi-Fi 3G / PS 3 200 GB Piano Black Case / ONKYO TX-SR604E (S) / Samsung PS-50C7700 3D TV / Sony BDP-S780 3D / Popcorn Hour C-300 Media Player / Himedia Q5 Smart TV Box / TOSHİBA HD-EP30 HD-DVD / WD TV HD Media Player PSN: haQQo Twitter: haQQo / Diablo haQQo#2635

351 Mesaj
22 Mart 2011; 13:24:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yaseminakcay

Ben yaklaşık 4 aydır kullanıyorum.Çok çok memnunum.Yıllarca rainbow kullanmdım.3000 dolar gibi bir paraya almıştım.Hem parama yazık olmuş hemde kullanması zahmetli.Ama arnica bora hem çok ucuz hem tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi çekiyor.Ayrıca temizliği çok çok kolay.Şöyleki kovaya çektiğini düşünün o kovayı dökmek ve yıkamak kalıyor size.Ve evimiz gerçekten uzun süre toz tutmuyor.

Peki çekiş gücü gerçekten tatmin edicimi birde sesi çok fazla diyorlar. asıl önemli olan çekiş gücü en çok onu merak ediyorum.Birde sanırım herkes Turbo başlığın çabuk kırıldığından bahsetmiş firma buna acil çözüm bulmalı yoksa çok prestij kaybeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 22 Mart 2011; 13:29:20 >

90 Mesaj
22 Mart 2011; 13:38:41 

Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle şunu söyleyebilirim,reelde de faaliyet gösteren 36 yıllık bir firmayız ürünlerimiz mağazamızda satılan garantili ürünlerdir.

İnternette alınan ürünlerdeki tedirginlik konusunda sizlere katılıyorum.Alacağınız firmayı iyice bir tanımanız gerek sadece sanal üzerinde mi çalışıyorlar burası önemli

Mağazamız televizyon kanallarında reklam,canlı yayın,kampanya gibi programlara katılmış bulunmakta.

Arnica bora için şunları söyleyebilirim. Gerek internet sayfamızda gerek mağazamızda en çok talep gören ürünümüz ki bugüne kadar ürün hakkında bir olumsuzluk olmadı,ürün tavsiyemizdir.

Bu sayfada detaylı inceleyebilirsiniz.

5793 Mesaj
22 Mart 2011; 13:48:43 

bir turbo başlık mağduru da benim, alalı henüz bir ay oldu ki maalesef elimde kaldı... şimdilik normal başlık ile idare ediyoruz.

351 Mesaj
22 Mart 2011; 14:18:09 

quote:

bir turbo başlık mağduru da benim, alalı henüz bir ay oldu ki maalesef elimde kaldı... şimdilik normal başlık ile idare ediyoruz.

İşte bir kullanıcı şikayeti daha gerçekten firmanın buna acil çözüm bulması gerekiyor en azından bundan sonraki ürünleri daha sağlam üretmeli yada ürettirmeli. bir önceki mesajımdaki konular günceldir paylaşıp fikir beyan eden herkese şimdiden teşekkürler..

5793 Mesaj
28 Mart 2011; 16:29:15 

quote:

bu durumdan şikayetçi olan arkadaşlar arnica nın müşteri hizmetleri ile görüşsünler, gün içerisinde dönüş yapıyorlar ve fırçayı size en yakın yetkili servisten temin etmeniz için yönlendiriyorlar. çabuk dönüş yapmaları ve ilgili olduklarını görmek gerçekten sevindirici bir durum... biz malı sattık, bozulduysa kullanıcı hatası diyen diğer firmalar gibi değiller.

91 Mesaj
29 Mart 2011; 11:43:11 

İnternetten en uygun güvenilir nereden alıcaz bu makineyi?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

90 Mesaj
1 Nisan 2011; 14:49:27 

Şuana kadar herhangi bir olumsuz geri dönüş almadık alan kişiler memnunlar size tavsiye edebilirim.

4 Mesaj
12 Nisan 2011; 21:57:16 

Aynı gün kargo ile bizden alabilirsiniz :) Linkten ürün detayları ve reklamlarını inceleyebilirsiniz.
http://www.netteucuzluk...400w-Elektrikli-Supurge

www.netteucuzluk.com

216 Mesaj
16 Nisan 2011; 0:00:40 

arkadaşlar ben arnica bora yı bugün deveyükü.com dan aldım.izmir ksk de oturuyorum ve 24 saatten daha kısa sürede teslim ettiler.(üstelik hızlı gönder dede değildi)kendilerini tebrik ediyorum.
ürüne gelince:şimdiye kadar hiçkimsede görmemiştim ve inceleme fırsatım olmamıştı.sadece yorumlara bakarak almaya karar verdim.iyikide almışım.gerçekten çekiş gücü falan çok iyi.başlık falan aşırı zorlamazsanız kırılacak gibi birşeye benzemiyor.seside aşırı değil.o kadar çekiş gücüne bence az bile çıkıyor :)
internetten aldığım için deveyükündeki müşteri temsilcisiylede kullanılmış ürün olmadığını teyid ettirdim ve ürün gelince bayağı inceledim.sonuç:kesinlikle sıfır ve kullanılmamış.
kesinlikle tavsiye ederim.fiyatına göre bence çok çok iyi.

37 Mesaj
23 Nisan 2011; 19:34:49 

Kitapçığında(Bora 4000) ıslak zeminden emiş yaptırmayın sadece kuru süpürme yapınız diye belirtmişler.En standart süpürgede bile sulu-kuru özelliği varken neden bunda böyle bir kısıtlama getirilmiş anlamadım.Garip geldi.....

2062 Mesaj
23 Nisan 2011; 23:19:06 

quote:

Orijinalden alıntı: powerhead

Kitapçığında(Bora 4000) ıslak zeminden emiş yaptırmayın sadece kuru süpürme yapınız diye belirtmişler.En standart süpürgede bile sulu-kuru özelliği varken neden bunda böyle bir kısıtlama getirilmiş anlamadım.Garip geldi.....

Hydra plus modelinde şamandıra olmasına rağmen, kullanım kılavuzunda "sıvı emişi yaptırmayınız" yazıyor. Bora'da da şamandıra yok sanırım.Motora su kaçma riski olabileceğini düşünyor olabilirler ama hydra ve hyra plus modellerinin yıkamalı modelleri su çekebilirken yıkamasız modellerı ile sıvı emişi yaptırılmamalıymış...

320 Mesaj
10 Mayıs 2011; 16:35:04 

en kötü yanı temizliği sanırım her süpürmeden sonra mutlaka temizlenmeli

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın

3 Mesaj
14 Mayıs 2011; 21:00:42 

Bende Dyson 05 astımlılar için süpürge vardı.1998 yılında satın aldım.2010 yılıın Kasım ayına kadar üç defa arıza yaptı.İkisinde kablo sarma yerinden kablosu koptu,bir kere de motoru yandı.Çekiş gücü ve temizliğinden memnun olmama rağmen en son tamir sebebinden dolayı bu süpürgeden vazgeçtim.Kurban bayramına yaklaşık 20 gün vardı ve yine kablo sarma yerinden ikinci kez kablo koptu.Servise gittiğimde bunun tamiri olmadığı parça halinde takildığı söylendi ve benden işçilik dahil 130 tl istendi.Bende kabul ettim.Aradan bir hafta geçti haber yok ,iki hafta geçerken telefon ettim.servis parçanın yurt içinde kalmadığını ,yurt dışından gelmesini beklediklerini söylediler.Ben de buna inanmadım.Dyson 05 in distribütörü olan Hakman Elektronik San. Ve Tic. Ltd. Şti ne mesaj gönderdim onlardan parçanın yurt içinde kalmadığına dair teyid aldım.O zaman benim şalterlerim attı.Ben bu süpürgeyi evde astımlı biri olduğu için aldım ve fiyatıda pahalı.Astımlı bir kişinin bulunduğu evde tam tamına iki ay temizlik yapılmaması ne demek hem de bayram zamanı .Bu düpedüz hastalığa davettir.Bende onlara bir mail atarak dysonun bir üst versiyonunu almayı düşünürken göstermiş oldukları bu gerçek yüzleri nedeniyle onlara teşekkür ettim ve bir daha bu markayı almayacağımı bildirdim.Hemen internetten araştırma yaptım ve arnica bora yı aldım.Acil ihtiyacım olduğu için fiyat araştırması yapmadan 230 tl ye aldım.Çekiş gücü dysonu aratmıyor,sadece plastiği bol ve her süpürmeden sonra yıkanarak temizlenmesi gerekir.Ayrıca üst kapağı çalıştırılmadan çabuk açılacağından evde küçük çocuk var ise kapağını açmak süretiyle evi pisleyeilir.Tek kötü tarafı da bu.Şu anda halen bu ürünü kullanıyorum.Ayrıca bu üründen 3 adet daha alarak anneme ve akrabalarıma verdim.Benim tavsiyemle bir arkadaşta internetten 5 adet almak suretiyle akrabalarına gönderdi.Kendime 230 tl ye alırken anneme ve akrabalarıma 180 tlden aldım.Buraya ben bunları reklam yapmak amacı ile yazmıyorum.Dyson 05 süpürgesini 98 de peşin 750 ye almıştım.Üç tamir parası bir süpürme aparatı ve uzun kolunu da değitirmek zorunda kaldığımdan tamir masrafları 500 ü geçti.Sadece hepa filitredi 50 tl.Ufak en küçük parçasıda 50 tlden başlıyor.Şu ana kadar süpürgenin aparatlarına 200 filitresine de 200 verdim.Anlıyacağınız parça paraları ve arızalar kendi fiyatını geçti.Onun için ürün alırken hem çekiş gücüne hem filitresine hem de servis ve parçanını bulunup bulunmamasına tabiki parça fiyatlarının ucuzluğuna bakmalıyız.Velhasıl kelam ben ve annem bu makiden şu anlık memnunuz.Nereye kadar mı ?Bakalım bozulunca servis ve tamir ve parça ücretlerini görünceye kadar .

6173 Mesaj
14 Mayıs 2011; 23:20:47 

çok doğru bir seçim
pişman olmazsın tansiyon123

ayrıca piyasada bin ila 2 bin arası süpürgeler acımasızca vatandaşa kakalanıyor
aman dikkatli olalım bu haramilerden uzak duralım

2832 Mesaj
16 Mayıs 2011; 16:28:06 

Aynısını bende siparişini verdim bakalım nasıl olucak...

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

62 Mesaj
21 Mayıs 2011; 15:32:03 

selam arkadaşlar;

şu emin olabilirsiniz dünya para verilerek alınan philips marka elektrik süpürgeleri beylikdüzü arnica fabrikasında üretiliyor.

2062 Mesaj
21 Mayıs 2011; 19:24:05 

quote:

Orijinalden alıntı: papik

selam arkadaşlar;

şu emin olabilirsiniz dünya para verilerek alınan philips marka elektrik süpürgeleri beylikdüzü arnica fabrikasında üretiliyor.

Philips halı yıkama makinesinin Arnica fabrikasında üretildiğini biliyordum. Diğer modelleri de mi yerli üretim?

62 Mesaj
21 Mayıs 2011; 20:56:35 

model nosunu bilmiyorum ama mavi renkli olan model arnicada üretiliyıor.motor dahil hersey aynı tek farkı ses yalıtımı philips kullanılan yalıtımla daaha sesız .

785 Mesaj
26 Mayıs 2011; 23:25:46 

Bugun izmir de hasyün mağzası internet üzerinde acmakyok.com dan aldim 199tl ye 10 taksitle :) ürünü bende internette çok araştırdım tek turbo başlıkta sorun bulmuşlar turbo başlık taş gibi ama kullanırken bastırmayacaksınki hava ile rahat dönebilsin sanıyorum kullananlar bastıra bastıra kırdılar . + cihaza fazla su koymayıp fıs fıs ile halı şampuanını halıya sıkınca arnika ilede çekiyorsun metal boruyu kullanmadan halıyı canavar gibi temizliyor ( su haznesini takip edeceksiniz ama köpüklenme olursa boşaltılacak. ) ürünün çekişi süper bizim evde kedi var bütün toz ve kedi tüyünü topladı . çekiş performansı hiç düşmüyor aynı . Bende toz torbasız süpürge var daha 1 yıl garantili yarın internette satışa koyacağım . Gidip 500-1000tl e verip yabancı şirketleri zengin edenlere şaşıyorum gerçekten ürün 4 4 lük alacaklara tavsiye ederim.

2005 Megane II HB Dizel 1.5 8O Hp Dynamique Ateş Kırmızı
Megane 2 club üye araçları : http://forum.donanimhaber.com/m_27653731/mpage_1/key_//tm.htm#27653731http://forum.donanimhaber.com/m_27653731/mpage_1/key_//tm.htm#27653731

2 Mesaj
10 Haziran 2011; 15:51:01 

Arkadaşlar, merhaba,

Bu cihazla ilgili detaylı yorumlarımı aşağıdaki link'te okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_46297029/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49802344

3 Mesaj
28 Haziran 2011; 0:26:43 

Merhaba; bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ARNICA BORA elektrikli süpürgeyi öğrendim.Peşinden hemen internete girerek bu başlık altındaki ve diğer sayfalardaki forum yazılarını okuyarak bilgilendim.Zaten arkadaşımdan tavsiye üzerine ismini öğrendiğim cihazın forumdanda iyi methini okuduğum için Deveyükü web sitesinden hemen siparişini verdim. İki günde teslim edildi.Fakat burada Deveyükü'yle ilgili bir durum var,hemen onu açıklayayım.Site ilgililerine not yaz bölümü var.Oraya özellikle ambalajı açılmamış sıfır ürün istiyorum diye not düşmüştüm.Sanki bile bile ambalajı açık,içerisindekiler bakılmış,hatta straforları çocukken balkondan aşağıya birbirine sürterek kar yağdırmak suretiyle parçaladığımız gibi tane tane edilmiş ve kırılmış,kutusu malesefki ezilmiş ve hasar görmüş şekilde geldi.İyi haber ise süpürge her ne kadar parçalarının torbaları ve jelatinleri açılmış,kutu içerisine gelişi güzel tekrar konulmuş olsa bile,parçaları eksiksiz ve gıcır gıcır olarak teslim aldım.Tabi ilk olarak süpürgeyle kendini temizledik.Çünkü bütün deliklerine ve aralıklarına straforun tanecikleri girmişti.

Tebrikler ARNICA!

Gelgelelim süpürge hakkındaki görüşlerimize; eşim ve ben forumda çok bahsedilen yüksek sesli çalışma şikayetine katılıyoruz.Fakat tozu suya hapsetme yeteneği şimdilik 2 kullanım yapmış olmamıza rağmen çok başarılı.Cihazın çekiş gücü sınıfına,parasına ve motor gücüne göre gayet başarılı.Çok çeşitli aparatları verilmiş.Bunlarda kullanışlı görünüyor.Biz şimdilik Turbo Süpürge aparatını kullandık.İçerisinde herhangi bir motor olmamasına karşın akıllıca tasarlanmış bir tribün ile uç kısmına yerleştirilmiş rulo fırçayı çevirmek suretiyle irili ufaklı partikülleri içeri alırken,tutulan yeri fırçalayarak tozu ve pisliğide kaldırıp çekiyor.Ayrıca malzeme kalitesi hakkında zayıf olduğunu okumuştum.Şöyle söyleyebilirim malzemesi bence gayet kaliteli bir malzemeden üretilmiş.Gereek kasası,gerek haznesi,gerekse helezonik hortumu ve aparatları dayanıklı görünüyor ve çok şık.Eğer bu ürün Türk şirketin atılımıysa yakında Türkiye'de her evde olacağa benziyor.İnşallah uzun vadede motoru,tasarımı ve ömrü uzun olur,burada servis ağı hakkında eleştirsel yazılar okumaya başlamayız.Saygılarımla.
Not : Arnica adını arkadaşımdan duyduktan sonra bu isme aşina olduğumu düşündüm.Sonra gözüme çarptıki çocuğumun malzemesi ve tasarımında çok memnun olduğumuz yürüteçinin de markası Arnica'ymış.Marka oradanda tekrar artı puan aldı.Demek daha ne ürünleri var.

0

0

Ekteki dosya (2)

3 Mesaj
28 Haziran 2011; 0:31:52 

Arnica Yürüteç

0

Ekteki dosya (1)

427 Mesaj
30 Haziran 2011; 15:06:42 

arnica bora'da cihaz temizliği daha kolay mı bilmiyorum ama arnica hydra başlığı için yazdıklarım, sulu sistem süpürge alacaklara benden bir uyarı...

2 sene önce aldığım arnica hydrayı emekliye ayırmış bulunuyorum. ilk başta hevesle almıştım ama temizliği bana işgence haline getirdi. neden mi ?

temizliğe başlamadan önce ve sonrası yapılması gerekenler:

cihazı banyoya taşı
hordumu gövdeden ayır
motor klipslerini sök
motoru yana koy iç hazneyi ayır
suyu doldur seviyeyi ayarla
iç hazneyi koy
motoru üzerine yerleştir
klipsleri kapa
hortumu tak
banyodan ayrıl süpüreceğin odaya git
kabloyu aç (kablo sarıcısı otomatik değil)
temizliğe başla
-----------------
temizliği bitir
kabloyu sar
banyoya git
hortumu çıkart
klipsleri aç
motoru yana koy
iç hazneyi çıkar yıka
filtreleri çıkar yıka
kovayı yıka
filtreleri kuruması için biryere koy
hazneleri kuruması için biryere koy yada kurula
kurumasını beklediğin parçaları birleştir.

of of of böyle temizlik olacağına olmaz olsun. ben makinayı emekliye ayırıp philips fc 9170 aldım çok ama çok rahatladım resmen eziyet çekiyormuşuz ailecek. 2 haftada bir süpürmeye başlamıştık üşengeçliğimizden. evin içi toz toprak doluyor ama üşenmekten temizlemiyoruz, ne işe yaradı suya alsa ne olacak almasa ne?

philips ile temizlik

cihazı temizlemek istediğin odaya götür
fişi tak
hortum borusunu uzat
temizliğe başla
----------------
temizliği bitir
kablo sarma düğmesine ayakla bas kabloyu topla
cihazı toparla yerine koy
temizliği bitir.
3 ayda bir toz torbasını değiştir.
6 ayda bir hepa filtresini yıka 4. yıkamada değiştir.

bu kadar !

Nikon D5000 - tamron 17-50 f2.8 vc - 35mm1.8dx - 55-200VR - Canon A-1 50mm 1.8fd

351 Mesaj
30 Haziran 2011; 16:02:34 

Bu alet iyi hoşda 2400 watt motora göre bana çekişi hala 300 wat civarında geliyor oda en fazla, 2400 watt motor var ama sanki çekiş o kadar güçlü değil Tek çekincem bu o yüzden hala almadım beklemedeyim kararsızım yani çektiği elektrikte çabası...

2 Mesaj
14 Temmuz 2011; 13:04:31 

Arkadaşlar benim en çok ilgilendiğim konu ve de burada hiç değinilmemiş.. TURBO başlık. Nasıl çalışıyor.. elektirikle mi çalışır, havaylamı vs... işe yarıyormu.. (ben iş yerimde kullanacağım zemin, yoğun trafik denen plastik malzemeyle kaplı PVC gibi) .. lütfen bu konuda bilgisi olan aydınlatsın şimdiden sağolun..

20 Mesaj
15 Temmuz 2011; 16:15:37 

Merhaba arkadaşlar, Arnica Bora'yı uzun araştırmalarım sonucunda (200 tl gibi kısıtlı bir bütçe kıstasıyla tabii) dün, kargo dahil olacak şekilde en ucuz olan sanalreyonum.com'dan (tek çekim 191.90 tl) aldık. bunu tercih etmemizin sebebi, öncelikli olarak su filtreli olması. evde kimse toz torbasıyla kimse uğraşmak istemediği için su filtreli almaya karar verdik. ayruca krom kaplı olan borusu, hepa filtre olması, turbo başlık vs. diğer etkenler. ilgilenenler için teknik bilgi vermek gerekirse, hiçbir yerde bulamadığım emiş gücü bilgisini fabrikayı arayarak öğrendim. 270 airwatt emiş gücü olan makinenin hepa filtresi ise hepa11. yani her 100.000 partikülden maksimum 5000 partikül'ü havaya bırakıyor. turbo başlığı ise daha çok halı süpürürken, halının havları arasında kalan saç, kıl, tüy gibi parçaları havalandırarak onlara hareket kazandırıyor ve daha fazla kılın veya tüyün içeri çekilmesini sağlıyor. Hepa filtrelerle ilgili aşağıdaki yazı alıntıdır ve umarım açıklayıcı olur:

"İyi bir süpürgenin en önemli özelliği vakum yoluyla ortamdan aldığı tozu içinde tutabilme kapasitesidir.Bunun içinde filtreleme sistemlerinin kaliteli olması gerekir.Herkesin konuştuğu HEPA( High Efficient Particle Arreseted) süpürme =temizlik= hijyen için bir süpürgede olmazsa olmazdır.Bir filtrenin HEPA olarak adlandırılması için %99,9 oranında 0,3 mikrona kadar olan partikülleri ortamdan arındırması gerekir.Herkes çok bilmesede, satıcılar bunu müşterilerine çok söylemesede HEPA KENDİ İÇİNDE KATEGORİLERE AYRILIR.
-HEPA 10
-HEPA 11
-HEPA 12
-HEPA 13
-HEPA 14
Daha üst kategorisinede ULPA ADI VERİLİR.
Bu numaralandırılmış HEPA nın anlamı nedir ?
Şöyle açıklayabiliriz, normal mikrofiltre kullanılan bir süpürgeye giren 100,000 adet partikülün yaklaşık 50,000 tanesi ,daha tehlikeli ve havada asılı kalacak küçüklükte makineden dışarı çıkar.
-Bu süpürgede HEPA 10 kullanılıyor ise maksimum 15,000 adet
-HEPA 11 kullanılıyor ise 5000 adet
-HEPA 12 kullanılıyor ise 500 adet
-HEPA 13 KULLANILIYORSA 50 ADET (Merkezi İNGİLTERE de bulunan BRITISH ALLERGY FOUNDATİON GÖRE KABUL EDİLEBİLİR ORANDIR)
-HEPA 14 kullanılıyor ise sadece 5 adet partikül dışarı çıkma şansına sahiptir.(Hava temizleme cihazı gibi kısaca)
Süpürgenin içine milyarlarca,trilyonlarca toz partikülünün girdiğini varsayarsak oranlar çok daha iyi göze çarpar.
Alerjik rahatsızlığı olan hastalar için toz torbasız süpürge modelleri çok rantbl olmadığını düşünüyorum.
Çünkü tozun toplandığı hazneyi boşaltırken (yıkamayı bile düşünse) veya içinde bulunan ek filtreyi temizlerken bir şekilde tozla muhatap olacaktır.
Su filtreli modeller çözüm olabilir.Onlardaki fiyatlarda maşallah-gerçek çözüm gibi gözüken iyi modellerde- uçuk rakamlarda.Bu süpürgelerdede Hepa FİLTREDEN kesinlikle bahsedilir. Çünkü gerçek temizliğin işareti sadece HEPA filtredir.Gerisi hikaye."

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1488 Mesaj
23 Temmuz 2011; 11:22:13 

Biz de arnica borayı 1 ay önce aldık çok güzel süpürge.
Olumlu yönleri çok fazla onun için olumsuz yönünü yazıyım.
Birincisi demiz sapı biraz kısa eğilerek süpürüyosunuz. Diğer ise
çekiş gücünü ayarlama düğmesi yok.Bu da ne kadar önemli tartışılır üzerindeki
hava deliğindne ayarlanabiliyor.

Çekiş gücü, temizliği, tipi falan çok güzel.

1077 Mesaj
6 Ağustos 2011; 21:57:52 

Morphy Richards markalı ama modelini bilmiyorum allerji özelliği olan bir süpürge var mediamarkt ta bunun ile kıyaslayabilecek olan varmı? Eşim sürekli sorup duruyor hangisini alalım diye...

Güç Para İktidar ve Hız

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ağustos 2011; 0:40:00 

arnica borada sulu sistem ama extra olarak hepa filtrede var .

1-illa su koymak gerekiyormu susuz olarkda çalışıyormu

2-hepa 11 i hepa 14 le değiştirebilirmiyiz aynısının 14 ü yokmu.

3-bu hepa filtre neden bu kadar pahalı çinliler üretmiyormu hala

351 Mesaj
1 Eylül 2011; 16:07:34 

Konuyu hortlatalım Kulllanan arkadaşlar üründen hala memnunlarmı vs vs...

697 Mesaj
2 Eylül 2011; 14:28:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Konuyu hortlatalım Kulllanan arkadaşlar üründen hala memnunlarmı vs vs...

Ben anneme almıştım gayet güzel kullanıyoruz gerçekten ses sorunu var ama büyütülecek birşey değil o kesin.

Çekim gücü gerçekten çok ama çok iyi 5 aydır kullanıyoruz hiçbir sorun çıkartmadı ama arada koku yapıyor her süpürmeden sonra temizleniyor ama anlamadığım bir sorun yıkansada hafif bir kötü koku kalıyor..

Ama fiyat olarak çekim gücü olarak iyi bir ürün ben kendi evimede alacağım ..

Düşük fiyat bulduğumda kaçırmayacağım...