- x
  Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
  ?
 • Hatırla
 • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Masturbasyon Bağımlılığı azaltmak için ne yapıyorsunuz ?
180 Cevap80799 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Eylül 2010; 14:06:26 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İşte frm den aldığım bir kaynak daha Doktor bey altına ismini yazmış.. bundan da faydalanabilrsiniz.

Masturbasyon zararlı mıdır?
Eğer kişinin sosyal yaşantısını ,normal seksüel ilişkilerini bozacak düzeyde değil ise zararsızdır.

Kişi eğer bir seksüel partneri varsa, o olmadığı zamanlarda masturbasyon yapabilir ama bunun sayısı ve sıklığı partnerine olan arzusunu etkilemeyecek şekilde olmalıdır.

Eğer kişinin düzenli seks partneri yoksa veya hiç partneri yoksa, arzu ettiği sürece, hissettiği sıklıkta masturbasyon yapabilir.

Masturbasyonun kadında veya erkekte hiç bir fiziksel (bedensel) kötü tesiri yoktur, aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. Ayıp değil bir gerekliliktir. Toplumda söylenen diğer her şey tamamen uydurmadır:

- Yok sivilce yapar,
- Gözleriniz kör olur,
- Boy uzamasını durdurur,
- İleride çocuğunuz olmaz,
- Kızlarda adet düzenini bozar,
- Erkeklerde ileride sertleşme sorunu yaratır,
- Penis boyunun uzamasını durdurur gibi söylentiler ve bilgiler ve buna benzer her şey tamamen uydurmadır.

Dilediğiniz yer ve zamanda tabii ki başkalarının haklarına (kişisel veya kanuni) saygı duyarak, kimseye zarar vermeden masturbasyon yapabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve bedensel özgürlüğünüzdür.

Özellikle bazı gençler masturbasyon sonrası suçluluk duygusuna kapılırlar, bu yaptığınızdan suçluluk duymak anlamsız ve de gereksiz bir duygudur; ayıp, yasak, kötü, size veya başkasına zarar vermeyen, yalnızca sizin bedeninizi ve hislerinizi ilgilendiren bir şeyden huzursuz olmanın gereği yoktur. Bu bir ihtiyaçtır, bundan utanmayınız, suçluluk duymayınız.

Yalnız masturbasyon sizin için kaçınılmaz bir olay, bir tutku haline gelmişse, normal cinsel ilişkiye tercih ediyorsanız, veya normal seksten partnerinizden zevk alamayıp masturbasyona yöneliyorsanız bir cinsel tedavi merkezine başvurup bu alışkanlığınızı veya tercihinizi değiştirmek için öneri ve tedavi almalısınız.

Masturbasyon konusunu biraz yaşa ve cinsiyete göre ayırırsak:

Genç erkeklerde özellikle cinsel hayatı olmayan gençlerde, masturbasyon neredeyse bir zorunluluk halindedir, bunun nedeni ise:

Sperm (meni - er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz, üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler, arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve bu keseye boşalır. Bu kesenin bir hacmi, bir kapasitesi vardır. Bu hacim dolunca cinsel istek artar, yoğunlaşır eğer ilişki veya boşalma gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı cinsel istek başlar. Bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar veya idrar sonrasında sümüksü bir akıntı olarak penisten gelir (bu boşalma değildir ve zevk vermez sadece sperm akar). Eğer kişi boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra -ki bu süre kişiden kişiye değişir (4 ila 15 gün)-, erkek uykuda boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere yol açar. Hamamcı olduk veya rüyacı olduk deyimi buradaki boşalmaya bağlı yıkanma gerekliliğinden gelmiştir. Erkeklerdeki cinsel arzu kontrolsüzlüğü de devamlı üretilen sperm ve onun boşaltılması isteği sonucu ve de toplumsal öğretilerin yani tabuların erkeğe kuralsız cinsellik yaşamayı bir hak ve övünç kaynağı olarak hissettirmesi olup bayanların erkeklerde anlayamadıkları duygusuz cinsel istek bundan dolayıdır.

Erkeklerde uyarı ve doyuma ulaşma daha çok penisin etrafının kavranma hissinin tatmini ve özellikle penisin baş kısmında bulanan zevk hücresi diye isimlendirilen sinir uçlarının sürtünmeye ve karşıdan gelen basınca karşı taşıdıkları hislerden oluşur.

Erkekler genelde elleriyle cinsel organlarını okşayarak masturbasyon yaparlar, bunun için elleri kuru olabilir, genelde kayganlaştırıcı bazı maddeler; tükürük, krem, sabun (sabunun penis içine kaçtığında acıya yol açacağı unutulmamalıdır) kullanılır. Gene erkekler masturbasyon yaparken penislerini başka cisimlere sürerek de veya kavrama hareketini sağlayıcı bir takım boşluklara penislerini sokup çıkararak yaparlar. Veya sertleşmiş penise su tutarak da masturbasyon gibi çeşitli yöntemlerde kullanırlar. Son zamanlarda ülkemizde de satılan yapay vajina benzeri araçlarda erotik malzeme satılan dükkanlarda bulunmakta ve kulanılmaktadır. Kısaca kişiye zevk veren her şey bu amaçla kullanılabilir.

Kadınlarda ise; bakire olanlar veya olmayanlar olarak değerlendirmeliyiz çünkü toplumumuzda bekaret hala önemli bir konu olarak kabul edilmektedir.

Kadınlarda masturbasyon erkeklerdeki kadar fiziksel dokunma gerçekleşmeden düşünce bazında da gerçekleşebilir. Sadece göğüslerine dokunarak dahi masturbasyon yapabilirler.

Fiziksel istek kasık bölgesine yayılan sıcaklık orada bir basınç hissinin duyulmasına ve klitorise dokunulmasının ihtiyacı ve vajen içinde doldurulması gerekli bir boşluk hissi ile ortaya çıkar. Vajendeki boşluk hissi daha önce cinsel ilişkiye girmemiş bayanlarda çok az veya yoktur. Cinsel ilişki yaşamış kadınlarda ise bu vücut tarafından tanınmıştır ve hissedilir.

Genelde ya klitoris (bızır) elle okşanır veya iki bacak açıp kapanarak sıkıştırılır veya kadına zevk verebilecek bir şeye sürtülür. Bakire olan kadınlar genelde bu şekilde masturbasyon yaparlar. Ve bunun kızlık zarına hiç bir zararı yoktur.

Daha az olarak klitoris okşanırken vajen girişine parmakla baskı uygulanabilir veya vajen girişi veya küçük dudaklar okşanabilir. Bunun da kızlık zarına hiç bir zararı yoktur.

Ve bazı bayanlar kızlık zarı olmayanlar veya önemsemeyenler vajen içine parmak veya parmaklarını sokarlar veya içeriye doluluk hissi verebilecek herhangi bir şey (deodorant kutusu, salatalık, muz, kalem gibi) kullanırlar. Son zamanlarda ülkemizde de bulunan yapay penisler de veya titreşim sağlayan bazı seks oyuncakları da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazı bayanlar ise hem klitorise sürtünme veya baskı hem de vajen içine doluluk sağlayarak masturbasyon yaparlar.

Duşta basınçlı suyun klitorise tutulması ile masturbasyon ise bayağı yaygın bir yöntemdir, bu da kızlık zarına zarar vermez.

Anne ve babalara ve de herkese; cinsellik içgüdüsel bir duygu olup soyunu sürdürme, hayata ve kendinden sonraya bedeninden bir parça bırakma hissinin bir uzantısıdır. Yani frenlenemez, önlenemez ve yok edilemez. Belki baskılayabilir veya başka bir hisse veya uğraşa yönlendirebilirsiniz ama bunun sağlıksız sonuçları ve acısı daha sonra çok fazla olarak başka yerlerde ve konumlarda ortaya çıkmaktadır. Kuşumuzun, kedimizin veya köpeğimizin cinsel arzularını düşünüp dikkate aldığımız halde kendimizin, yakınlarımızın veya çocuklarımızın bu tip ihtiyaçlarını görmemezlikten gelmeye veya anlamamaya çalışmak kendimizi kandırmaktır.

Özellikle cinsel yaşantıya sahip olamayan veya olamamış gençlerde bu istek frenlenemez. Bu yüzden gerekli olan masturbasyon için onları yanlış bilgilendirip korkutmayınız.

Yaş ve kişinin sosyal konumu bu arzuyu yok etmez bu bir ihtiyaçtır.

Bebeklerde de bazen masturbasyon benzeri davranışlar görülebilir, bu onları korkutmadan önlenebilir, anlayabilecek yaşta olanlar doğru yönlendirilip bilgilendirilmelidir.

Peki çocuklarımıza nasıl davranalım?

İlk önce onlara bu konularda sağlıklı bilgiler verelim, eğer siz de bilmiyor veya bu konuları konuşamıyorsanız çekinmeden destek alabileceğiniz yerlere başvurabilirsiniz veya okuyup öğrenebilecekleri bazı bilgi kaynakları sağlayabilirsiniz. En önemli olan şey yanlış bilgi vermemektir. Ufak bir kızken annesi tarafından anal (arkadan-popodan - makat-rektum ) ilişkiye girmesin diye, "arkadan ilişki kuranlar kanser olur" diye korkutulup yönlendiren bir hastamın "kabız olursam da aynı etki olur, kanser olurum, ölürüm" fikri ile yaşadığı ve hissettiklerini, bu yüzden yeme içme problemi yaşadığını, uzun süre psikiyatrik tedavi alıp halen de tam olarak iyileşemediğini ve de iyileşemeyeceğini düşünürseniz yanlış bilginin bir insanın hayatına, yaşantısına nasıl bir etki yaptığını anlarsınız.

Onları kendileri ile kalabilecekleri ruhları ve bedenlerini tanıyabilecekleri mekanlarda rahat bırakalım. Odasının kapısını kilitlemesine izin verin veya kapısını çalıp onun olurunu almadan odasına girmeyiniz. Kötü bir şey yapacaksa zaten yapar, sertlikle hiçbir şey engellenmez sadece inanarak doğruyu anlatın, o da anlayacaktır. Veya banyoda gereğinden fazla kalırsa onu rahatsız etmeyiniz, orayı gerçekten kullanmaya ihtiyacınız olana kadar onu rahat bırakınız, bir insan banyoda ne yapabilir ki veya ne yapar sizce? En önemli şey ise onlar her ne kadar sizin bedeninizin bir parçası olsalar da onların da bir ruhlarının olduğunu unutmamak, onların kişiliklerine saygı duymaktır.

Dr. Cenk Kiper


 
878 Mesaj
19 Eylül 2010; 17:05:18 

quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

lütfen ayetler üzerinde kafanıza göre yorum yapmaktan çekinin...


Biz de belirtiyoruz sadece kendi düşüncemiz olduğunu. Ayrıca alimlere sorulmalı da dedim. Hiç bir yorum yapmamak da başkalarının düşüncelerini direk kabullenme oluyor bu da sakıncalı. Bizim toplumda bazı şeyler üzerinde özellikle dini kuonularda sanki "hiç yorum yapmayın hiç o konu hakkında düşünmeyin direk kabul edin" gibi bir düşünce var. Bu da bazı adet ve örflerin yüz yıllar boyu yanlış da olsa sürüp gitmesine neden oluyor Eleştirici ve yenilikçi olmak gerekiyor tabi ki bellirlenmiş kurallar/ayetler/örf çerçevesinde.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 19 Eylül 2010; 17:08:06 >


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun


 
850 Mesaj
19 Eylül 2010; 17:08:05 

Ya arkadaşlar zaten mast yapan kişi olaya inanç yönünde baksa yapmaz.Lütfen din dışına odaklanalım , lütfen diyorum


_____________________________


FLED


 
878 Mesaj
19 Eylül 2010; 17:08:42 


quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY

Ya arkadaşlar zaten mast yapan kişi olaya inanç yönünde baksa yapmaz.Lütfen din dışına odaklanalım , lütfen diyorum


Din dışı olsa kim bir dakika bile durur ?


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun


 
878 Mesaj
19 Eylül 2010; 17:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: desperadotr

İşte frm den aldığım bir kaynak daha Doktor bey altına ismini yazmış.. bundan da faydalanabilrsiniz.

....

Kadınlarda ise; bakire olanlar veya olmayanlar olarak değerlendirmeliyiz çünkü toplumumuzda bekaret hala önemli bir konu olarak kabul edilmektedir.

.....
Dr. Cenk Kiper


hala değil mi .

Saçmalığa bak.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 19 Eylül 2010; 17:11:25 >


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Eylül 2010; 18:13:48 


quote:

Orijinalden alıntı: feneristahala değil mi .

Saçmalığa bak.


Kadının Temiz ve Hastalıksız ve doğqurgan olması halinde bir proplem neden olsun.Katılıyorum son derece saçma bir fikir.Çoğunluğun fikirlerine göre yaşarsak bizim hayatımız diye bir şey kalırmı.Hala saçım çıkıyor diye saçımı papağan stilimi kestirmek zorundayım moda diye çoğu gibi ? Seçim meselesidir neticede.


 
850 Mesaj
19 Eylül 2010; 18:38:08 


quote:

Orijinalden alıntı: fenerista
Din dışı olsa kim bir dakika bile durur ?


Arkadaşım çeken adam günah olduğunu bilmiyor mu ?

Bile bile çeken adamları bu bıle durduramıyorsa başka birşey önerin diyorum


_____________________________


FLED


 
878 Mesaj
19 Eylül 2010; 21:46:49 

quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY
Arkadaşım çeken adam günah olduğunu bilmiyor mu ?

Bile bile çeken adamları bu bıle durduramıyorsa başka birşey önerin diyorum


Başka hiçbir şey durdurmaz diyorum işte :=)

Mesela, Sağlığa psikolojiye istediği kadar zararı olsun, mastı bıraktırmaz bunlar örneğin kimse sigarayı bırakıyor mu sağlığa zararlı diye ? Çok az.

Ayrıca mast'ın günah olup olmadığını veya hangi şartlarda olduğunu ben de tam bilmiyorum onu tartışıyorduk.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 19 Eylül 2010; 21:47:10 >


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun


44 Mesaj
19 Eylül 2010; 22:19:08 

quote:

Orijinalden alıntı: desperadotr
Ben bir çok siteye baktım sağlam bir kaynak bulamadım elinde daha sağlıklı bir kaynak var zannediyorum. Varsa paylaşırsan sevinirim.


+1000

Konu dini tartışmaya dönmüş...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fotoo -- 19 Eylül 2010; 22:20:15 >


1042 Mesaj
19 Eylül 2010; 22:55:41 

bölümün adı sağlıklı yaşam dini yaşam değil


_____________________________2888 Mesaj
19 Eylül 2010; 23:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: stairway

Bende günde ortalama 4 kere mastırbas yapan biri olarak baya kötü sonuçları var.

1-Elimin altında istediğim her türde her kategoride pornoyu izleyebildiğim için hiç sevgili olaylarına girmedim.
2-Bu pornolarda en iyi hatunları gördüğüm için çevremdeki kızlar hep bana çirkin geldi tatmin etmedi beni.
3-Sürekli masturbasyon yaptığım için hep halsizm
4-Artık bu bende bağımlılık oldu telefonuma porno filmleri telefonuma atıp umumi tuvaletlerde masturbasyon yapar oldum.

Daha yazamayacağım şeyler var inşallah kurutulurum ya.

Benim sevgilimde LİMEWİRE ondan nasıl kurtulacam???< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JETAACK -- 19 Eylül 2010; 23:53:23 >


_____________________________

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550


1872 Mesaj
19 Eylül 2010; 23:58:50 


quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK


Benim sevgilimde LİMEWİRE ondan nasıl kurtulacam???


uninstall etmeyi deneyebilirsin mesela


1872 Mesaj
20 Eylül 2010; 0:15:17 


quote:

Orijinalden alıntı: feneristaBiz de belirtiyoruz sadece kendi düşüncemiz olduğunu. Ayrıca alimlere sorulmalı da dedim. Hiç bir yorum yapmamak da başkalarının düşüncelerini direk kabullenme oluyor bu da sakıncalı. Bizim toplumda bazı şeyler üzerinde özellikle dini kuonularda sanki "hiç yorum yapmayın hiç o konu hakkında düşünmeyin direk kabul edin" gibi bir düşünce var. Bu da bazı adet ve örflerin yüz yıllar boyu yanlış da olsa sürüp gitmesine neden oluyor Eleştirici ve yenilikçi olmak gerekiyor tabi ki bellirlenmiş kurallar/ayetler/örf çerçevesinde.bu noktada işte cok ince bir çizgi var yorumlamalarda bizler yeterince bilgi sahibi olmadıgımızdan kendi dusuncelerimizle bile olsa acıklayamayız .. onun yerine bilgili kişilerden ogrenmemiz gerekir..


 
878 Mesaj
20 Eylül 2010; 7:33:17 


quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

bu noktada işte cok ince bir çizgi var yorumlamalarda bizler yeterince bilgi sahibi olmadıgımızdan kendi dusuncelerimizle bile olsa acıklayamayız .. onun yerine bilgili kişilerden ogrenmemiz gerekir..


Bu durumda tabiki açıklayan taraf değilde düşünceyi okuyan taraf dikkatli davranırsa sorun çözülmüş olur. Bu tip ciddi konularda zaten insanların düşüncesimni değiştirmek çok zordur ama bazı insanlar cidden çabuk karşı tarafın düşüncelerini kabul de edebiliyorlar dik her iki tarafında dikkatli olması lazım.


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun


 
3964 Mesaj
20 Eylül 2010; 7:44:21 


quote:

Orijinalden alıntı: fenerista


Başka hiçbir şey durdurmaz diyorum işte :=)

Mesela, Sağlığa psikolojiye istediği kadar zararı olsun, mastı bıraktırmaz bunlar örneğin kimse sigarayı bırakıyor mu sağlığa zararlı diye ? Çok az.

Ayrıca mast'ın günah olup olmadığını veya hangi şartlarda olduğunu ben de tam bilmiyorum onu tartışıyorduk.Bu konuda zamanında bayağı bir araştırma yapmıştım. Eğer kişi kendini engelleyemeyecek seviyeye gelirse yapması mübah oluyor yani günah değil. Ama zevk için yaparsa herşeyde olduğu gibi haram oluyor. Mantıken de öyle olması gerek zaten. Kızarkadaşı olmayan biri ne yapacak? en fazla 3-4 gün dayanabilir. Kafa bulanmaya başlar sonra. Garip garip fanteziler falan.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Eylül 2010; 12:37:39 


quote:

Orijinalden alıntı: Fotoo+1000

Konu dini tartışmaya dönmüş...


Dinle bir sorununmu var sen dinsizmisin din karşıtımısın ? Her Dinle alakalı konu banlanmak zorundamı konuşurken kelimelerini iyi seçmeni tavsiye ederim.


 
878 Mesaj
20 Eylül 2010; 16:05:06 


quote:

Orijinalden alıntı: desperadotr
Dinle bir sorununmu var sen dinsizmisin din karşıtımısın ? Her Dinle alakalı konu banlanmak zorundamı konuşurken kelimelerini iyi seçmeni tavsiye ederim.


Eğer cevap saçmaysa cevap verme. Tecrübeyle sabittir.


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun


 
878 Mesaj
20 Eylül 2010; 16:07:19 


quote:

Orijinalden alıntı: x_tolBu konuda zamanında bayağı bir araştırma yapmıştım. Eğer kişi kendini engelleyemeyecek seviyeye gelirse yapması mübah oluyor yani günah değil. Ama zevk için yaparsa herşeyde olduğu gibi haram oluyor. Mantıken de öyle olması gerek zaten. Kızarkadaşı olmayan biri ne yapacak? en fazla 3-4 gün dayanabilir. Kafa bulanmaya başlar sonra. Garip garip fanteziler falan.


Senin dediğin doğru olsa bike, 3-4 gündemiyelim de 10 gün olsun : veya haftada bir. ve bence banyoda olmalı Diğer türlü hiç hoş değil.


_____________________________

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Eylül 2010; 16:10:18 


quote:

Orijinalden alıntı: fenerista
Eğer cevap saçmaysa cevap verme. Tecrübeyle sabittir.


Basınç elmaslarıda oluşturur Petrolüde.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Nisan 2011; 21:54:52 

Up< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
3404 Mesaj
23 Nisan 2011; 11:35:27 

İradesi olan insan istemediği şeye karşı koyar. Boks maçım vardı 27 gün tuttum kendimi.


_____________________________ 
221 Mesaj
27 Nisan 2011; 10:31:18 

ben hayatım boyunca 5 günü geçemedim masturbasyonun hiçbir zararı yok ben 29 yaşındayım günde 3 den aşşagı düşürmem gerçegi başka bu başka birtat gerisi yalan erkegin vazgeçemiyecegi bir zevk türüdür tek kötü yanı allah affetsin gece gündüz cenabetsin yıkana yıkana deri kalmadı bende...


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Nisan 2011; 16:37:53 

Masturbasyon yapmak neresi günah anlamadım ? Gidipte evli değilsen elin kadınlarıyla yatmak daha mı doğru ? Ayrıca ben hergün yapmıyorum 3 gün yapmam 4.gün 2 kez yaparım vs vs değişir.Ayrıca her yaptıktan sonra anında gusul abdesti ve banyo.Şimdi ben günah mı işliyorum dinsiz mi oluyorum ? çarpıttırmayın herşeyi...


3391 Mesaj
27 Nisan 2011; 16:59:30 

masturbasyon ihtiyactır,sen yapmak istemesen bile ereksiyon gecirirsin ve mecburen yapmak zorunda kalırsın cünkü malum bölgede kan birikir ve ağrımaya başlar boşaldıktan sonrada rahatlarsın..
daha az yapmak için veya daha az ereksiyon gecirmek isteniyorsa ozaman yapılacak tek şey meşgul olunacak bir işe konsantre olmaktır,hobilerin veya para kazandığın bir işin olmalı aksi halde,her sabah tuvalette .ıçan masturbasyon yapan sonrada banyo yapan bir adam olarak sürdürüsün hayatını


_____________________________ 
221 Mesaj
3 Mayıs 2011; 10:01:44 

quote:

Orijinalden alıntı: VanDerSar.

Masturbasyon yapmak neresi günah anlamadım ? Gidipte evli değilsen elin kadınlarıyla yatmak daha mı doğru ? Ayrıca ben hergün yapmıyorum 3 gün yapmam 4.gün 2 kez yaparım vs vs değişir.Ayrıca her yaptıktan sonra anında gusul abdesti ve banyo.Şimdi ben günah mı işliyorum dinsiz mi oluyorum ? çarpıttırmayın herşeyi...


Zennedersem sen hiç mektepte okumadın masturbasyon günah degil cenabet gezmek günah hadi mektebe gitmedinde bir kitapdamı alıp okumadın sn arkadaşım tavsiye ederim bir oku istersen.
Masturbasyon yaptı isen eğer en kıssa zamanda banyo yapmalısın herhanbir mazeretin yoksa olabildigince erken yıkanmalısın...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thevahsi -- 3 Mayıs 2011; 10:06:36 >


_____________________________1872 Mesaj
3 Mayıs 2011; 14:37:45 


quote:

Orijinalden alıntı: thevahsiZennedersem sen hiç mektepte okumadın masturbasyon günah degil cenabet gezmek günah hadi mektebe gitmedinde bir kitapdamı alıp okumadın sn arkadaşım tavsiye ederim bir oku istersen.
Masturbasyon yaptı isen eğer en kıssa zamanda banyo yapmalısın herhanbir mazeretin yoksa olabildigince erken yıkanmalısın...


gusül abdesti


_____________________________

 • İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
 • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
 • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
 • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
 • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.


 •  
  24 Mesaj
  10 Mayıs 2011; 1:11:28 

  vücutta bulunan en yüklü protein içeren spermdir özellikle boy uzaması ve kemiklerin gelişmesi için gerekllidir. sık sık mastürbasyon yapılması bence sakıncalı vücudunuz aldığı besinden gelen proteini gelişim için kullanacakken siz onu dışarıya atıyosunuz. halsizlik yorgunluk ve güçsüzlük buradan geliyor.


  _____________________________   
  335 Mesaj
  13 Mayıs 2011; 19:04:07 

  Fazla masturbasyon yapmak peniste kalkmamaya sebep olurmu? yada çabuk inmeye ??


  _____________________________


  Uzaklaştırılmış
  Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  13 Mayıs 2011; 23:38:03 

  quote:

  Orijinalden alıntı: thevahsi  Zennedersem sen hiç mektepte okumadın masturbasyon günah degil cenabet gezmek günah hadi mektebe gitmedinde bir kitapdamı alıp okumadın sn arkadaşım tavsiye ederim bir oku istersen.
  Masturbasyon yaptı isen eğer en kıssa zamanda banyo yapmalısın herhanbir mazeretin yoksa olabildigince erken yıkanmalısın...

  Sen nasıl bir kişiliksin ? Benim yazdığımı nerenle okudunda ilkokullu birinin bile veremiceği bir cvp yazdın.Cidden çok merak ettim benim yazdığımı nasıl ve nerenle okudun ülkemiz senin gibiler yüzünden zor gelişiyor.Be adam ben zaten yazmışım gusül abdesti ve banyo yapıyorum diye her yaptıktan sonra.Sen gitmişin bana zaten benim yaptımığı yapmam lazım diyorsun.Git anaokuldan tekrar eğitime başla hemen !  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanDerSar. -- 13 Mayıs 2011; 23:41:29 >


  4152 Mesaj
  14 Mayıs 2011; 5:06:06 

  2-3-4 gün değişen aralıklarla meşgul oluyorum.. Bu aralıkladaki günde aynı gün 2-3'ü buluyor, tek sefer yetmiyor.. Bir ara 10-15 gün dayanabiliyordum ama artık yok dayanamıyorum.. Her masturbasyon sonrası diyorum ki 15 gün yok ama bakıyorum 3-4 gün sonra bünye istiyor..
  Yorucu olması ve tek sefer yetmemesi ve o gün ve sonrasındaki yorgunluk sebebiyle zor oluyor.. Masturbasyon tüm günümü mahvediyor ve farklı zamanlarda o güne yayılıyor.

  Hadi bakalım, bugün 1 gün geride kalacak kaç gün erteleyebileceğim..


  _____________________________   
  221 Mesaj
  6 Temmuz 2011; 13:03:53 


  quote:

  Orijinalden alıntı: VanDerSar.


  Sen nasıl bir kişiliksin ? Benim yazdığımı nerenle okudunda ilkokullu birinin bile veremiceği bir cvp yazdın.Cidden çok merak ettim benim yazdığımı nasıl ve nerenle okudun ülkemiz senin gibiler yüzünden zor gelişiyor.Be adam ben zaten yazmışım gusül abdesti ve banyo yapıyorum diye her yaptıktan sonra.Sen gitmişin bana zaten benim yaptımığı yapmam lazım diyorsun.Git anaokuldan tekrar eğitime başla hemen !

  Sn arkadaşım sana ben niye yıkanmıyorsun demiyorum benim ne haddime sadece masturbasyon yaparsın fakat yıkanman lazım sen yıkanıyorsan birşey diyen yok zaten yıkanmazsan günah dedim...


  _____________________________   
  2 Mesaj
  6 Temmuz 2011; 14:28:10 

  çogu yorumu okudum ama benim soracagım sorunun cevabını bulamadım. şimdi arkadaşlar haftada kaç gün yapılması gerekir ? ideali nedir? kendimden örnek veriyim. haftada bir iki gün yaparım ama yaptıgım zamanda aşırıya kaçıyorum gibi geliyor. bunun zararı da var mıdır?


  _____________________________  945 Mesaj
  7 Temmuz 2011; 3:02:03 

  arkadaslar KESINLIKLE evlenmeden kimseyle sex yapmayin. fani dunya yarin obur gun olup gidecegiz. cinayetten sonraki en buyuk gunah diye biliyorum zinayi. siz bakmayin dizilerde filmlerde toplumlari yozlastirmak icin bilerek konuyor o tur sahneler. oysa ki katolikler de bile haram her ne kadar dinleri ozunu koruyamamis desek de. yani anlayacaginiz hristiyan toplumunun da uzaktan yakindan dinlerine bir bagliligi yok. evlenebilecek durumunuz varsa, yani bir ev gecindirebilecek gucunuz varsa bir an once evlenmenizi siddetle tavsiye ederim. evlenebilecek durumunuz yoksa o sartlarin olusacagi gune kadar mecbur kaldiginiz anlarda elizabete verin ayari.
  benim merak ettigim bu porno sektorunden bahsetmis konuyu acan arkadas. o suni vajinalari kullanmak masturbasyondan daha mi kotudur dini acidan? yoksa ayni seyler mi? bu soruma cevap verirseniz -tabii temel bir bilginiz varsa- super olur. 2-3 yil icinde askerlik olayini tamamlayip evlenirim diye dusunuyorum zaten ondan sonra bu gunlere bir daha da para verseler donmem.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 11 Temmuz 2011; 2:44:41 >


  _____________________________

  Konu hortlatma üstadı


   
  3964 Mesaj
  7 Temmuz 2011; 5:28:21 


  quote:

  Orijinalden alıntı: herr18

  arkadaslar KESINLIKLE evlenmeden kimseyle sex yapmayin. fani dunya yarin obur gun olup gidecegiz. cinayetten sonraki en buyuk gunah diye biliyorum zinayi. siz bakmayin dizilerde filmlerde toplumlari yozlastirmak icin bilerek konuyor o tur sahneler. oysa ki katolikler de bile haram her ne kadar dinleri ozunu koruyamamis desek de. yani anlayacaginiz hristiyan toplumunun da uzaktan yakindan dinlerine bir bagliligi yok. evlenebilecek durumunuz varsa, yani bir ev gecindirebilecek gucunuz varsa bir an once evlenmenizi siddetle tavsiye ederim. bu arada bir tanidigimin 2 gun sonra dugunu var oglan kuduruyordur simdi bir an once gecse de su zaman bir cakiversem diye evlenebilecek durumunuz yoksa o sartlarin olusacagi gune kadar mecbur kaldiginiz anlarda elizabete verin ayari.
  benim merak ettigim bu porno sektorunden bahsetmis konuyu acan arkadas. o suni vajinalari kullanmak masturbasyondan daha mi kotudur dini acidan? yoksa ayni seyler mi? bu soruma cevap verirseniz -tabii temel bir bilginiz varsa- super olur. 2-3 yil icinde askerlik olayini tamamlayip evlenirim diye dusunuyorum zaten ondan sonra bu gunlere bir daha da para verseler donmem.

  hall pass flmini izlemeni tavsiye ederim. Evlendikten sonra bu günlere dönüp dönmeyeceğin hakkında fikir edinebilirsin. Filmde çok güzel anlatmışlar meseleyi. Sadece sex için evlenmek dünyanın en aptalca şeyi olsa gerek. 2 yıl sonra 5 yıl sonra hevesin geçtiğinde ne olacak?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


  _____________________________
  652 Mesaj
  7 Temmuz 2011; 12:03:53 

  Arkadaşlar mastürbasyon günah değildir. yani günah olduğunu içeren hiç bir kayıt yok. zaten sen mastürbasyon yapmasan bile sperm dolduğunda kendiliğinden çıkar biraz mantıklı olun gece kilotunuza bulaşması dahamı iyi. Ayrıca seks için evlenmek bana göre zinadan daha kötüdür. bunuda aklınıza yerleştirin


  _____________________________  945 Mesaj
  7 Temmuz 2011; 13:13:14 

  ne alakasi var. insanlar evliligi bir tek seks icin yapar demiyorum. adam salak mi seks icin yapacaksa omur boyu tek kadinla yetinsin. evliligin sundu avantajlardan biridir mesru seks bunu diyorum. zaten insan sevdigi birini bulamazsa evlenemez ki istese de. ha sevdigi kisiyle aralarindaki duygusal bagi guclendirir mi guclendirir. bunu da bilin yani. ben diyorum ki evlenmeden seks - gayrimesru iliski yapmayin. cinayet islemekten kacinirsiniz degil mi. zina cinayetten sonra ki en buyuk gunahtir diye biliyorum. yahudiler de hukum taslanarak oldurulmektir. katolikler de bile haramdir. seksten de kacinin evli degilseniz, ben bunu diyorum. ee diyorsunuz ki sirf seks icin evlenilmez ben de zaten oyle bir sey demiyorum. ama obur taraftan adam omur boyunca elizabet takilacaktir demek bu. sirf sex icin evlenilmez ama evlilik nedenlerinden biridir seks. bunu da inkar edemezsiniz herhalde. ayrica bazi arkadaslar demis lutfen mantikli konusun seks bu oyle 5 yilda filan hevesi biter mi? benim bir arkadasim var adamin 20 yasindayken amcasi oldu. dede bey demek ki maasallah hala iktidari yerinde. etnik kokenini soylemiyim kucumsuyormusum gibi algilayanlar cikabilir. zaten her dedigimizi birileri illa carpitacak.


  _____________________________

  Konu hortlatma üstadı


  1048 Mesaj
  9 Temmuz 2011; 21:47:22 

  sözde playboylar basmış burayı


  _____________________________  12 Mesaj
  2 Eylül 2011; 21:01:10 

  masturbasyon bağımllık yaratır.azaltma diye bir şey mümkün olmaz bırakma ise yalnız evlenince gerçekleşir.Ergenlikte veyahut kesin olmamakla birlikte bırakmak imkansızdır. tıpkı bir bedenin uğuşturucuya karşı bağımlılığı gibidir.
  Zararları kesin olarak bilinmemektedir.Hiç bir tıp adamı veyahut hiç bir tıp ile ilgili yayın yapan sitede zararlı denmemiştir.Bu yüzden kimse bahsdilen zararlara inanmaz kaynak kaynak diye sorarlar.İnaçlı kişiler trafından ilk meajda yazılan metin veya makeedeki bilgler benimsenip kabul edilr fakat genede o kişiler bırakamaz.Zararı veyahut faydalı olması kişiden kişiye değişir.Kimi için temel ihtiyaçtır,kimi için pişmanlık kimi için zararlı kimi için hobi kimi için günah.Ergenlik döneminde çok sık ihtiyaç duyulur.Bu konunun geçtiği her yerde ateistler ile müslümanlar çatışır durum tartışmadan ileri gitmez.Erken boşalmaya yol açtığı tıp tarafından kabul edilmiştir.arama motorunda ufak çaplı bir araştırma ile pro Dr. yaptığı açıklamaları izleyebilirsiniz .

  Benim kişisel görüşüm ise boş bir şeydir.tamamen insanın kendi kendini tatmin etmeye çalışıp edememesidir.Sürekli devam etmesidir ama nafiledir.Yalandır.Sadece akıl oyunundan ve hayalden ibarettir.Ekranda gerçek seks yapan kişilere bakılıp gerçeği yaşıyormuş gibi zannedilir.Bu durum mantık tarafından bakıldığında aptalcadır.Diğer duygusal taraftan bakıldığında süper bir durum olarak kabul edilir.Kişisel görüşüm sinirleri yıprattığıdır.Daha öfkeli olmak örneğin.Birde dikkat eksikliği.Unutkanlık yaptığını söyleyebilirim.Her ne kadar uğraşılsada bırakmak diye bir şey yoktur imkansızdır.Bazı çevreler tarafından ise çok normal doğal bir ihtiyaç olarak görülür.En güzel ilişki partner ile yapılan ve sıhhat kazandıran ilişkidir.masturbasyondan kat kat farklı ve üstündür.İnançlı kesimler yalnız evlenince partneri ile bunu yapar.İnançlı veya inançız fark etmeyen kesimlerde ise sevgili kız arkdaşı ile ilşkiye girilir normal olaraktan masturbasyona ihtiyaç duyulmaz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The little General -- 2 Eylül 2011; 21:07:45 >


  _____________________________

  İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
  http://c1109.hizliresim.com/11/9/8/10861.jpg


   
  261 Mesaj
  25 Ekim 2011; 20:13:54 

  arkadaşlar ben rüyalanmadan mastürbasyon yaptım menide geldi sonra bazı aralıklarla hep yaptım hep geldi meni fakat sorum şu eğer ben mastürbasyon yapmasaydım rüyalanmış olurmuydum şimdiye kadar yani şu nda ergenliğe girdimmi rüyalandınmı diye soranlar oluyo bende hayır diorum bide bunun bi zararı varmıdır illede bir kere rüyalanmakmı gerekir


  _____________________________  945 Mesaj
  26 Ekim 2011; 1:46:44 

  gercek bir soru mu bu sanki gercek gibi sen gusul abdesti de almamissin anlasilan cunup cunup mu dolasiyorsun sen, ruyalanmana gerek yok meni gelmesi yeter, simdi guslet sayet cunupsen  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 26 Ekim 2011; 1:53:49 >


  _____________________________

  Konu hortlatma üstadı


   
  99 Mesaj
  3 Kasım 2011; 3:17:53 

  sabah akşam yarım çay bardağı elma sirkesi içiceksin.
  çorbaya katarakta içilebilir ama direk içersen daha etkili olduğunu tecrübe ettim.
  hala şehvetleniyorsan miktarı arttır.
  tık yok lan bişey mi oldu bana diye şüphelenmeye bile başlıyor insan.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mthw -- 3 Kasım 2011; 3:19:33 >


  _____________________________


  Uzaklaştırılmış
  Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  3 Kasım 2011; 11:01:21 

  quote:

  Orijinalden alıntı: mthw

  sabah akşam yarım çay bardağı elma sirkesi içiceksin.
  çorbaya katarakta içilebilir ama direk içersen daha etkili olduğunu tecrübe ettim.
  hala şehvetleniyorsan miktarı arttır.
  tık yok lan bişey mi oldu bana diye şüphelenmeye bile başlıyor insan.

  sağol kardeşim. Az önce yarım çaybardağı Elma sirkesi içtim. Umarım şehvetimi azaltır. Odaklanma sorunu yapıyor bende bu münasebet.


   
  99 Mesaj
  26 Kasım 2011; 1:07:52 

  quote:

  Orijinalden alıntı: desperadotr


  sağol kardeşim. Az önce yarım çaybardağı Elma sirkesi içtim. Umarım şehvetimi azaltır. Odaklanma sorunu yapıyor bende bu münasebet.  faydasını gördün mü kardeşim?


  _____________________________


  Uzaklaştırılmış
  Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  26 Kasım 2011; 1:16:12 

  quote:

  Orijinalden alıntı: mthw
  faydasını gördün mü kardeşim?

  evet şehveti dindirdi fakat evdeki dar görüş yüzünden rahat kullanamıyorum. Yok mideyi deler yok zayıflatır.


   
  99 Mesaj
  16 Aralık 2011; 22:12:08 

  quote:

  Orijinalden alıntı: desperadotr


  evet şehveti dindirdi fakat evdeki dar görüş yüzünden rahat kullanamıyorum. Yok mideyi deler yok zayıflatır.

  tabi açık açık şehvetimi kırıyorum da diyemezsin :)
  geçen haberlere bi adam çıktı sirke+limon yapıp mideyi deldi.
  fazla abartmamak lazım tabi.
  zayıflatma konusu göreceli olabilir. benim iştahımı açıyor mesela.


  _____________________________  13 Mesaj
  19 Aralık 2011; 22:09:59 

  mastğrbasyon gunahtır.
  nedemi?
  zina sadece bedenen yapılmaz.birisini masturbasyon sırasında dusunmekte bir zinadır

  el zinası,göz zinası,kulak zinası,...


  _____________________________

  a touch of evil


  243 Mesaj
  8 Şubat 2012; 15:19:39 

  Sonra bakarım


  _____________________________   
  9 Mesaj
  8 Şubat 2012; 21:22:55 

  olm takmayın kafanıza  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravaen995 -- 9 Şubat 2012; 18:02:35 >


  _____________________________

  gün gelir devran döner
  aşk kandili döner söner
  çekici savur döner döner
  gün gelir hesap döner


  816 Mesaj
  9 Şubat 2012; 12:02:47 

  -Seksi düşünmemeliyim..
  -Düşünmemeliyim.
  -Memeliyim..
  -Memeee memeeeee  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begtay -- 9 Şubat 2012; 12:03:40 >


  _____________________________

  Fk Maths..


   
  9 Mesaj
  9 Şubat 2012; 17:55:45 

  olm boşverin sağlınız önemli kafanıza takmayın hepimiz genç adamız


  _____________________________

  gün gelir devran döner
  aşk kandili döner söner
  çekici savur döner döner
  gün gelir hesap döner