Şimdi Ara

IDF 2010: MeeGo işletim sistemli ilk tablet satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel'in Yazılım ve Servislerden sorumlu başkan yardımcısı Renée J. James, yaptığı açılış konuşmasında MeeGo platformuna yönelik çalışmalara da değindi. İlk defa Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan MeeGo platformu, bilindiği üzere Intel ve Nokia'nın ortak girişimi olarak geliştiriliyor. Intel'in Moblin ve Nokia'nın Maemo platformlarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve başta akıllı telefonlar olmak üzere tablet bilgisayarlar ve netbook'larda kullanılması hedeflenen MeeGo platformu kullanıcılarla buluşuyor.

IDF 2010'da tanıtımı yapılan WeTab, MeeGo platformunu kullanan ilk tablet olarak önümüzdeki hafta satışa sunuluyor. İlk olarak anavatanı Almanya'da kullanıma sunulacak olan ve takip eden süreçte diğer pazarlara da girmesi beklenen WeTab, Intel Atom işlemcisini kullanıyor. Ergonomik kullanım için ekranın her iki köşesine koyulan özel kaydırma alanları ile baş parmakların daha verimli kullanılması hedeflenen tablet bilgisayar, başta temel kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak onlarca uygulama (Facebook, Twitter vb.) ile sunulacak.

• Oyuncular için düşünülen bir şey var mı acaba.
  • bence samsung un galaxy tb daha güzel ve özellikli bu tabletler piyasaya zor girerler daha ne bir oyun nede program destegi var her şeye sıfırdan başlanması gerekecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal.24

bence samsung un galaxy tb daha güzel ve özellikli bu tabletler piyasaya zor girerler daha ne bir oyun nede program destegi var her şeye sıfırdan başlanması gerekecek

Şimdilik haklısın ama linux tabanlı bu işletim sistemini aptallık ederek fazla sınırlamazlarsa programları uyumlu hale getirmek pek zor olmayacaktır. Kısa süre içerisinde çok büyük bir uygulama desteği oluşacaktır. Keşke bu kadar geç kalmasalardı, o zaman androidle yarışır seviyede bir yaygınlığa bile ulaşabilirdi.
  • andorid ve iOS kullanan ve uygulama mağazasını hızla geliştirmeye devam eden tablet pc ler varken meego nun işi baya zor
  • bu platform ne kadar çok satarsa o kadar uygulama yazılır.. ama uygulama olmadan satar mı orası ayrı.. ben almam mesela.. istediği kadar güzel olsun.. yazılım olmadıktan sonra ne yapayım ..
  • ekranı daha parlak olamaz mı
  • bunlar böyle godoş gibi yakında 3 mm kalınlıgında gündüz güneş enerjisi ile akşam bataryadan çalışanı yaparlar
  • Android ve iOS'un arkadasında Google ve Apple gibi marka değeri olan firmalar var. Bunlar kadar uygulama desteği göreceğini zannetmiyorum şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisahmet
    Android ve iOS'un arkadasında Google ve Apple gibi marka değeri olan firmalar var. Bunlar kadar uygulama desteği göreceğini zannetmiyorum şahsen.

MeeGo'nun arkasında da iki dev isim var ve ikisi de kendi piyasalarının liderleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci
    quote:

Android ve iOS'un arkadasında Google ve Apple gibi marka değeri olan firmalar var. Bunlar kadar uygulama desteği göreceğini zannetmiyorum şahsen.

MeeGo'nun arkasında da iki dev isim var ve ikisi de kendi piyasalarının liderleri.

Doğrudur, Intel mikro işlemcide, Nokia ise mobil cihazlarda lider bir firma. Fakat burada değinmeye çalıştığım şey firmaların marka değerleri. Nokia istediği kadar lider olsun. Apple kadar popüler-değerli bir marka değilki. Zaten Apple'ın iyi satış yapmasının önemli nedenlerinden biri de bu. Aynısı Google için de geçerli. Bana göre Android'i Nokia yapsa bu kadar etki yaratamazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

MeeGo diğer ikisinide geçecek ama biraz zamanı var tabi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.