Şimdi Ara

LOGITECH M705 Kullanıcı İncelemesi (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
4
Favori
44.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oturma odasında htpc sistemde kullanmak üzere aldım bu mereti.elimde bulunan diğer kablosuz fareler

küçük olduğu için oyun oynarken zorlanıyordum.diğer 2 farenin güzelce çalıştığı koltuk kenarında bu malesef

çalışmıyor.laptop altlığı üzerinde deniyorum uçuyor kontrol sorunu var.hareketler dengesiz.altına özel olarak

mouse pad almak gerek sanırım.

unifying ayarlarına girince fare donma yapmaya başlıyor.bir aktif-bir pasif oluyor.

eskilere dönüş yaptım dayanamayıp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maqician

quote:

Orijinalden alıntı: Man Down

quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

yil 2010 adam 57 tl ye almiş fareyi şimdi en ucuz yerde 76 tl vay ben sizin.

tam aynı şeyi yazacaktım bu nası iştir vatanda 82 tl

Bugün de 101 TL olmuş...

aynen ben de şu an baktim 101 tl.

oyun için almayi düşünüyorum ama bu gidişle düşünmek ile kalacam.

hiç mi indirim olmaz arkadaş.

• almak isteyenler için garantiden değişimle gelen m705 i uygun bir fiyat veren olursa , satmayı düşünüyorum
  • harika
  • 3 yıldır kullanıyorum bu fareyi. Harika bir alet. Pili vs. biliyorsunuzdur bahsetmeye gerek yok zaten. Tek sorunu her yüzeyde çalışmaması :( Ultrabook varken her yere mousepad taşımak can sıkıcı oluyor..
  • Bugün mouse isyan bayrağını çekti olur olmadık yerde tıklama, tek yerine çift tıklama, tıklamama rağmen etkisiz kalma vb. durumlar olunca mecbur içini açtım 4 kere aç-kapat aç-kapat sonunda büyük oranda çözdüm.

Mouse içerisindeki beyaz klik noktalarına temas eden yüzey biraz yıprandığı için saçmalıyordu sanırım. Ben de klik noktasına temas eden plastik yüzeyi ateşte ısıttığım bıçak yardımıyla sağından-solundan sıyırıp orta noktaya toparladım ve o yüzeyi biraz daha ilk haline çevirdim. Şuan hem klik sesi neredeyse yarı yarıya azaldı, hem saçma sapan tıklama sorunu büyük oranda aşıldı.

Şu an için sorun yok gözüküyor. Tam 24 ay olmuş. Paket içeriğindeki Duracell piller ile 14-15 ay, BİM'in pilleri ile yaklaşık 10 ay kullandım. Tıklama problemi baş gösterince pilleri değiştirmiştim deneyeyim diye şimdi yeni piller takılı, yine BİM'in pilleri.

Ümidi kesip mouse arayışlarına girmiştim ki hallettim sayılır. Bu mouse'a bi hayli alıştım. Bozulursa hem fiyat segmentinden ötürü, hem alışmamdan ötürü sıkıntı benim için.

• mouse bugün elime geçti. sanırım şu ana kadar kullandığım en ergonomik mouse. ne çok büyük ne çok küçük. setpoint yazılımını kurunca daha da işlevsel oldu. cihazın bir tek kötü yanı var o da tekerleğin orta tıklaması (middle button) çok sert. bunun nedeni de tekerleğe sağ ve sol tıklama olmak üzere ekstra fonksiyonlar eklenmesi. hal böyle olunca kullanıcı yanlışlıkla sağ ve sola tıklamasın diye orta tıklamayı çok sert yapmışlar. ben bu tuşu çok kullanıyorum ve elim bir saat içinde ağrımaya başladı. bu yüzden bende kendimce bi çözüm buldum. tekerleğin sol tıklamasını orta tıklama olarak atadım. bilmiyorum belki şimdiye kadar çok daha küçük mouse (m185) kullandığım için bu mouse'a alışamadım o da olabilir. ama yine de piyasadaki en iyi f/p mouse'larından birisi bence.
  • selam duccan.com da 30 TL `eye satiliyor,bu iste bir yanlislik mi var yoksa katakulli sitesi mi bu site?

http://www.duccan.com/logitech-m-705-kablosuz-notebook-mouse-nano
  • quote:

Orijinalden alıntı: es_umit

merhaba dün itibari ile bende m705 mağdurları arasına katıldım malesef. mouse sağa sola dengeli kayıyor fakat aynı orantıda aşağı yukarı hareketlerde devamlı kendini aşağıya çekiyor ve çok rahatsız edici bir durum oluşturuyor. hizlial.com dan almıştım bugün hemen iade başlattım bakalım hayırlısıyla kurtulucam inşallah. Çok büyük beklentilerle almıştım elime oturuyor vs ergonomik fonksiyonel diye ama ürün resmen fabrika çıkışlı seri arızalı...

bu sorun sadece bende var sanıyordum...
  • malesef sizin gibi hemen hemen herkeste var..! Ben binbir güçlükle çirkeflikle hizlial a iade yapabildim ama burnumdan getirdiler yapana kadar. bidaha da hızlıala tövbeliyim zaten imzamdaki gibi :) velhasıl kelam çok rahatsız edici seviyede ise ürünü garantiye göndermeyi deneyin bir üst model değişimi isteyin belki sonuç alabilirsiniz denemek lazım... Logitech servisi genel olarak az şikayet alan firmalardan birisi...
  • quote:

malesef sizin gibi hemen hemen herkeste var..! Ben binbir güçlükle çirkeflikle hizlial a iade yapabildim ama burnumdan getirdiler yapana kadar. bidaha da hızlıala tövbeliyim zaten imzamdaki gibi :) velhasıl kelam çok rahatsız edici seviyede ise ürünü garantiye göndermeyi deneyin bir üst model değişimi isteyin belki sonuç alabilirsiniz denemek lazım... Logitech servisi genel olarak az şikayet alan firmalardan birisi...

Tavsiye için teşekkürler. Sorun o kadar saçma ki servise vermeye ben kendim utanıyorum açıkçası. Vatan bilgisayardan aldım ve oradaki bu işle ilgilenenler genelde bişeyden anlamıyor ve şöyle bir bakıp bunun bişeyi yok diyeceklerine eminim o yüzden MS in wireless mouse 2000 i ile yaşayıp gidiyorum

• Panpalar aynı sorun bende de var. :\
  • Bu mouse'u oyun için alanlar kesinlikle almayın bahsedilen DPI değerlerini hissetmiyorsunuz. 2 yıldır bende canımdan bezdirdi. 5 liralık mouselar daha iyi çalışıyo. Rahatlığına , ergonomik olmasına lafım yok fakat çalıştığı zemin sayısı sınırlı. Öyle bi mouse düşününki mousepad de çalışmasın. Türkiye de logitech ürünleri nereye gönderiyoruz bu konuda distribütör varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihyildiz

quote:

malesef sizin gibi hemen hemen herkeste var..! Ben binbir güçlükle çirkeflikle hizlial a iade yapabildim ama burnumdan getirdiler yapana kadar. bidaha da hızlıala tövbeliyim zaten imzamdaki gibi :) velhasıl kelam çok rahatsız edici seviyede ise ürünü garantiye göndermeyi deneyin bir üst model değişimi isteyin belki sonuç alabilirsiniz denemek lazım... Logitech servisi genel olarak az şikayet alan firmalardan birisi...

Tavsiye için teşekkürler. Sorun o kadar saçma ki servise vermeye ben kendim utanıyorum açıkçası. Vatan bilgisayardan aldım ve oradaki bu işle ilgilenenler genelde bişeyden anlamıyor ve şöyle bir bakıp bunun bişeyi yok diyeceklerine eminim o yüzden MS in wireless mouse 2000 i ile yaşayıp gidiyorum

Bende Vatan Bilgisayar dan aldım aynı endişlerimden dolayı boşuna yollamıyorum. Logitech ürünleri Türkiye'de nereye gönderebiliriz. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bende bir üst model veya kahretsin alt modelde olur değişim istiycem.

• bugun mediamarkttan(eskişehir) 79 tl'ye aldım.
    hizlial.com'da 73tl ama ekşide siteyi yerin dibine sokmuşlar, kullanıcı memnuniyeti yokmuş.
    nova bilgisayardan alıcaktım ama mediamarktta da aynı fiyata olunca ordan almadım artık. MM ilgileniyormuş garantisiyle falan.

daha tam test etme imkanım olmadı fakat:
    +'lar:
    1)ele güzel oturuyor
    2)tuşların programlanabilirliği oldukça faydalı, istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz.

-'ler:
    1)ortadaki scroll'u hızlı çevirirseniz, bıraktıktan sonrada devam ediyor, haliyle sayfa kaymaya devam ediyor.
    düzeltme: topun altındaki tuşa basmak topu tırtıklı hale getiriyor. fakat bu durumda ortaya garip sesler çıkmıyor değil
    2)tıklama sesleri sanki kullandığım diğer mouselara göre daha çok geliyor kulağa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty26 -- 24 Temmuz 2013; 20:35:38 >
  • güzel üründü ancak çabuk bozuldu bir seneyi bile görmeden emekli ettiğim mauslardan biridir. garantiden değişimle sıfır gönderdiler ancak alır almaz hemen birine sattım, ergonomisi ve ekonomisi iyi olan bir maus olduğu için f/p ürün diye bilirim ancak orta tuşu çok sertti ve g500 alınca hemen soyumuştum... bana göre biraz daha para verip g serisinden bir maus alınmalı...
  • Ben bayadır kullanıyorum gecen bir şeye sinirlenip duvara fırlattım, sadece hızlı scrolling calısmıyor birde geri basma tuşu biraz sallanarak calısıyor
    onun dısında sorun yok saglam mouse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

Ben bayadır kullanıyorum gecen bir şeye sinirlenip duvara fırlattım, sadece hızlı scrolling calısmıyor birde geri basma tuşu biraz sallanarak calısıyor
    onun dısında sorun yok saglam mouse

yan taraftaki tuşlar farklı görevlere ayarlanbiliyor mu ?
  • İş yerinde bu mouse u kullanıyorum endüstriyel tasarımcıyım 3D CAD programları kullanıyorum, ileri geri ve şu gizli gibi olan tuşu farklı fonksiyonlarda kullanıyorum, eminim en fazla mouse kullananlardan biriyim elimden hiç düşmüyor desem yeri, yazıları üstünden tamamen silindi. En güzel yanlarından biri tek pille kullanıyorum ağır mouse kullanmak istemeyenler için ciddi kolaylık sağlıyor ve bu güne kadar tek pille kullanmama rağmen 2 defa pil değiştirdim. Gönül rahatlığıyla kullandığım en güzel mouse diyebilirim. fakaat... Birtane de yedek alayım dedim 2011 de 56 liraya aldığım ürünü şuanda 100-120 lira arasında satıyorlar bu nasıl bir tamahkarlıktır?! O günkü kur farkını göz önünde bulundursamda saçmalamışlar kısacası.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.