Şimdi Ara

LOGITECH M705 Kullanıcı İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
4
Favori
44.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben hayatta kullanamam. tasarımı da sağ el için uygun.

@yunus_27

kasanın arkasında olduğu için donma yaşıyorsun. kasanın önünde yada üstüne alıcı varsa oraya tak yada uzatma kablosuyla duvara bitişik olmayacak bir yere tak.

ben şu beyaz tuşu double click olarak kullanıyorum çok iş görüyor. bide mouse topunu sola itince ses kısılıyor sağa itince ses açıyor . çok kullanışlı. öneririm.
  • Arkadaşlar Logitech in forumunda m705 in her yüzeyde çalışmadığı hakkında bir konu açtım ve bir arkadaş çözüm bulmuş ve aşağıdaki yazıyı yazmış kabaca ne yaptığını anladım ama ingilizcesi daha iyi olan bir arkadaş detaylı bir çeviri yapabilirse çok faydalı olucak.

"Solution !! I looked into the detector hole using a small flash light and round magnifying glass. I saw tiny filiment type dust. Probably stirred up by air currents or electrostatic fields when moving mouse over surfaces. I used a CLEAN artist type brush and rotated it gently inside the opening. This cleared about 50% of the cursor movement problem. This told me I was on the right track.

I then took a small, square "alcohol prep swab" which is a 1" gauze pad pre wetted with 70% isopropyl alcohol solution. It comes in a small foil envelope that tears open easily and is often used to prep injection sights. I let it air dry for about 10 minutes before using it (still damp) and rolled it diagonally into a point. I used the point by gently rotating it inside the detector opening. The mouse immediately began operating like new. It works now on (almost) all surfaces, like it did when I first took it from it's packaging.

GLTA,

Samuel Osborn "

• Yardım edicek kimse yok mu arkadaşlar?
  • @yunus_27

cevap geç oldu ama ilk aldığımda bendede takılmalar oluyordu, sanırsam yeni driver yükleyince sorun ortadan kalktı. uzun süredir sorunsuz kullanıyorum

@Blues-

camın üzerinde çalışmıyor bendeki. onuda önemsememiştim. diğerleri hakkında yorum yapamıcam.
  • Cevap için teşekkürler Mechatronik yeni driverı nerden indirebilirim bende 6.20 set point var o kadar.

Yukardaki yazıyı konuya hakim biri tercüme etse yeni bişiler daha öğrenicez.
  • ilk aldığımda logitechin siteden indirmiştim galiba, sonrasında kendisi güncelleme yaptı. şu anda

LOGITECH M705 Kullanıcı İncelemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blues-

Cevap için teşekkürler Mechatronik yeni driverı nerden indirebilirim bende 6.20 set point var o kadar.

Yukardaki yazıyı konuya hakim biri tercüme etse yeni bişiler daha öğrenicez.

öncelikle mouseun lazer okuyucu kısmına bir ışık yardımıyla dikkatlice bakmış, daha sonra orda bir toz farketmiş eleman, sonra da ressam fırçasıyla nazikçe temizlemiş.

ikinci paragrafta da şunu anlatmış. bizim ıslak mendil diye tabir ettiğimiz, alkollü bir pedi, 10 dakika kurutmuş, hafif nemli olana kadar, sonra kıvırmış ve tekrar lazer okuyucuyu nazikçe silmiş. sonra yeni gibi olmuş alet

;)
  • bende yeni aldım bu fareden ele tam oturuyor fakat ortadaki tekerleği kaliteli değil 15 liralık mauslardaki tekerlek var çok dönüyor baş parmağın altındaki tuş çok iyi olmuş çok kullanışlı

takılma ve donmalara gelince arkadaşlar ben set pointi kapattığım zaman sitede aşşa yukarı oynarken donma kalktı bi sorun yok şuanda set point uyumsuz mudur nedir 20 mb ram kasıor

set pointi kapatıncada masun bazı tuşları kullanım dışı kalıyor başka bir programı varmıdır acaba nasıl yapsak
  • arkadaşlar bu dpi denen özellik çok sinirimi bozuyor yani doğal hareket ettirmemizi engelliyor, hızlandırma yapıyor sanırsam. ben hiç alışamadım. Logitech m500 kablosus kullandım ama bi türlü alışamadım imleçte hareket halindeyken saliselik donmalar oluyordu, en ucuz kablolu mouse bile daha rahat ve doğal kullanım sunuyor. m705 te de varmı bu sorun. varsa kapatma şansımız varmıdır. sonradan alışabilirmiyim sizce. elimede mukemmel oturdu kaçırmakta istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmmt.ksk

arkadaşlar bu dpi denen özellik çok sinirimi bozuyor yani doğal hareket ettirmemizi engelliyor, hızlandırma yapıyor sanırsam. ben hiç alışamadım. Logitech m500 kablosus kullandım ama bi türlü alışamadım imleçte hareket halindeyken saliselik donmalar oluyordu, en ucuz kablolu mouse bile daha rahat ve doğal kullanım sunuyor. m705 te de varmı bu sorun. varsa kapatma şansımız varmıdır. sonradan alışabilirmiyim sizce. elimede mukemmel oturdu kaçırmakta istemiyorum.

bende microsoft arc vardır hiç kullanışlı değil hiç alışamadım o fareye.. m705 alalı 2 hafta oldu çok memnunum ilk aldığın zman biraz garip geliyor sonradan alışıyorsun dediğin gibi sorun yaşamadım çok aşırı hızlı dönüyordu sadece oda mous ped denmiş tahta yüzeyde çok iyi şuanda

ama ortadaki tekerleğinden hala hoşnut değilm kaliteli değil çok hızlı biraz ağır dönmesi gerekirdi

• Arkadaşlar almış olduğum mouse + klavye setinin içerisinden çıkan sıfır LOGITECH M705 mouse'umu satmaktayım.
    ALmak isteyen olursa eğerhttp://forum.donanimhaber.com/m_47826965/tm.htm
  • bende düşünüyorum bu ürünü almayı genelde oyun için kullanıcam önerirmisiniz.. kablolu da düşünebilirim kablolu olarak ne önerirsiniz 50 tl civarı..
  • marathon oyun için olmaz diyor kullananlar...

a4 tech XG760 Gamer mouse var,
    son anda vazgeçip marathon aldım
    ille de kablosuz ve uygun fiyat istiyorsan ona bir bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: repartition

marathon oyun için olmaz diyor kullananlar...

a4 tech XG760 Gamer mouse var,
    son anda vazgeçip marathon aldım
    ille de kablosuz ve uygun fiyat istiyorsan ona bir bak

bende düşünüyordum o mousu ama a4tech kesinlikle alma diyorlar kablo sorun deil(gönlüm kablosuzdan yana) ama almışken iyi bir şey olmasını istiyorum
  • İlginize teşekkürler. Alıcıyı ön tarafa taktım ve yazılım güncelleme yaptım şu ana bi sorun yok. Tabiyki tavsiyelerinizle... Teşekkürler...
    quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

@yunus_27

cevap geç oldu ama ilk aldığımda bendede takılmalar oluyordu, sanırsam yeni driver yükleyince sorun ortadan kalktı. uzun süredir sorunsuz kullanıyorum

@Blues-

camın üzerinde çalışmıyor bendeki. onuda önemsememiştim. diğerleri hakkında yorum yapamıcam.
  • Tavsiyeleri dikkate aldım. Sorun çözüldü. Ayrıca kombinasyonlar güzel uyguladım aynen...:))
    quote:

Orijinalden alıntı: trk.

@mr. spock

ben hayatta kullanamam. tasarımı da sağ el için uygun.

@yunus_27

kasanın arkasında olduğu için donma yaşıyorsun. kasanın önünde yada üstüne alıcı varsa oraya tak yada uzatma kablosuyla duvara bitişik olmayacak bir yere tak.

ben şu beyaz tuşu double click olarak kullanıyorum çok iş görüyor. bide mouse topunu sola itince ses kısılıyor sağa itince ses açıyor . çok kullanışlı. öneririm.
  • fare bana da geldi nihayet. Fakat orta tuşu hızlı kaymaya aldığımda, sayfa sık sık kendi kendine hareket ediyor
    teker de hafif yalpalıyor. Sanırsam, yüksek tarafı gelince geri hareket ediyor, sayfayı da kaydırıyor.

internetten aldığım için geri vermek de zor olacak. Acaba Logitech yalpalayan bu orta tekeri için birşey yapabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: repartition

fare bana da geldi nihayet. Fakat orta tuşu hızlı kaymaya aldığımda, sayfa sık sık kendi kendine hareket ediyor
    teker de hafif yalpalıyor. Sanırsam, yüksek tarafı gelince geri hareket ediyor, sayfayı da kaydırıyor.

internetten aldığım için geri vermek de zor olacak. Acaba Logitech yalpalayan bu orta tekeri için birşey yapabilir mi ?

hızlı hali normal kullanım için zaten pek uygun olmadığını düşünüyorum. çok uzun sayfalarda işime yarıyor. onun dışında sadece biri "bu tuş ne işe yarıyor" diye sorunca gösteriyorum.
  • hızlı hali benim çok hoşuma gitti, ama sayfayı kendi kendine kaydırıyor (teker dengeyi buluncaya kadar yani)

rot-balansı düzgün değil yani
  • Teker dengede durmadığı için sayfa da aşağı yukarı kayıyor, isteğim dışında hareket ediyor
    Bu bana mı rastladı, sık karşılaşılan bir durumu mu ?

Yok mu bir cevap ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.