- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İŞKUR GÜNLÜK 15 LİRA KARŞILIĞI MESLEK EDİNDİRME KURSU
50 Cevap72557 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2106 Mesaj
14 Eylül 2010; 16:38:16 

birilerinden duydum . doğruluğu nedir. biraz araştırma sonucu kurs karşılığı günlük 15 lira verildiğini öğrendim . var mı katılan kurslar ne zaman başlıyor . burada tartışalım yorumlayalım

383 Mesaj
14 Eylül 2010; 17:24:32 

Komşumuz işsiz kaldığı dönemde gitmişti.Tam hatırlıyamıyorum sanırım devamsızlıkta içinde olmak üzere bazı katı kuralları vardı fakat paranı ve serfitikanı kesinlikle alıyorsun ^^

DH Kendo Kulübü
Kılıç kullanmaya ilgi duyuyorsan bir göz atmalısın ^^

549 Mesaj
14 Eylül 2010; 20:32:45 

Bursa da bu kursu veren bir yerde öğretmenim.

İşsizler için oldukça iyi bir fırsat.

Geldiğiniz gün başına alacağınız yemek ve yol parası olan 15 lirayı ayda 1 kere toptan, maaş gibi alıyorsunuz. Geldiğiniz gün elinize vermiyorlar yani.

Kurslara başvurulduktan sonra kursu veren kurum ile mülakata katılmak gerekiyor. Kafasına esen herkesi almıyorlar genelde.

Hangi kursların olduğunu İşkurun sitesinden görebilirsiniz.

www.iskur.gov.tr den üst menüden online işlemlerden kurs a girin ve şehrinizde arama yapın.

Dikkat edilmesi gereken taraf kursa katılabilmek için resmi olarak "İŞSİZ" olunması gerekir. Sigortanız olmayacak yani. Sigortasız çalışabiliyorsunuz.

Daha sorularınız varsa buradan sorun cevaplamaya çalışayım.

1264 Mesaj
14 Eylül 2010; 21:16:05 

quote:

Orijinalden alıntı: KaZAaRa

Bursa da bu kursu veren bir yerde öğretmenim.

İşsizler için oldukça iyi bir fırsat.

Geldiğiniz gün başına alacağınız yemek ve yol parası olan 15 lirayı ayda 1 kere toptan, maaş gibi alıyorsunuz. Geldiğiniz gün elinize vermiyorlar yani.

Kurslara başvurulduktan sonra kursu veren kurum ile mülakata katılmak gerekiyor. Kafasına esen herkesi almıyorlar genelde.

Hangi kursların olduğunu İşkurun sitesinden görebilirsiniz.

www.iskur.gov.tr den üst menüden online işlemlerden kurs a girin ve şehrinizde arama yapın.

Dikkat edilmesi gereken taraf kursa katılabilmek için resmi olarak "İŞSİZ" olunması gerekir. Sigortanız olmayacak yani. Sigortasız çalışabiliyorsunuz.

Daha sorularınız varsa buradan sorun cevaplamaya çalışayım.

Şimdi ben gidip başvurdum diyelim.
Kursun ne zaman açılacağını felan söylüyorlarmı?
Mesela benim Bilgisayar operatörlüğü sertifikam var ama tekrar bilgisayar kursuna gitmek istiyorum katılabilirmiyim.
Yalnız Bilgisayar Operatörlüğü sertifikasını işkur'dan almadım.

Söylemesen sertifikam yok desem olurmu?

2750 Mesaj
14 Eylül 2010; 22:09:39 

Bende bunun için geçenlerde başvurmuştum bunun tarihi daha geçmeden yeni başlamak üzereyken konuşmuştum olayı ama şimdi kursu faln yok diye biliyorum iş kurun..

ama eğer kurs falan varsa ne zaman başlıyor bilginiz varmı ayrıca unutmadan birşey sorayım diyelim kursa gittik kurs bitti ve sertifikamı aldım iş ne oluyor kendiniz mi arıyoruz ne yapılıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

3758 Mesaj
14 Eylül 2010; 22:15:23 

internetten başvurup katılmıştım ben

hem birşeyler öğrenmiş oluyorsunuz hem para almış oluyorsunuz, çok iyi fırsat

başvurduktan sonra size mesaj geliyor, şu günde şurada olun diye, orada dersi vericek hocalarla görüşme yapıyorsunuz topluca, katılmak isteyenleri yazıyorlar, sonradan haber veriyorlar kabul edildiniz veya edilmediniz diye kurs şu zaman başlıyor diye

4035 Mesaj
14 Eylül 2010; 22:36:35 

Öğrenciler katılabiliyor mu?

3758 Mesaj
14 Eylül 2010; 22:40:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Öğrenciler katılabiliyor mu?

devam zorunluluğun yoksa katılabilirsin,

kursta yoklama alıyorlar, eğer aşarsan limiti çıkarırlar

549 Mesaj
15 Eylül 2010; 16:32:58 

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Şimdi ben gidip başvurdum diyelim.
Kursun ne zaman açılacağını felan söylüyorlarmı?
Mesela benim Bilgisayar operatörlüğü sertifikam var ama tekrar bilgisayar kursuna gitmek istiyorum katılabilirmiyim.
Yalnız Bilgisayar Operatörlüğü sertifikasını işkur'dan almadım.

Söylemesen sertifikam yok desem olurmu?

hocam istersen bin tane sertifikan olsun, yeterki işsiz ol.

kursun ne zaman başlayacağı filan bellidir. internette kurs arama bölümünde yazıyorlar.

1264 Mesaj
15 Eylül 2010; 17:29:24 

quote:

Orijinalden alıntı: amarok3

internetten başvurup katılmıştım ben

hem birşeyler öğrenmiş oluyorsunuz hem para almış oluyorsunuz, çok iyi fırsat

başvurduktan sonra size mesaj geliyor, şu günde şurada olun diye, orada dersi vericek hocalarla görüşme yapıyorsunuz topluca, katılmak isteyenleri yazıyorlar, sonradan haber veriyorlar kabul edildiniz veya edilmediniz diye kurs şu zaman başlıyor diye

Hocam internetten nasıl başvurmuştun.
İzleyeceğimiz yolu anlatabilirmisin

3758 Mesaj
15 Eylül 2010; 17:33:57 

quote:

Hocam internetten nasıl başvurmuştun.
İzleyeceğimiz yolu anlatabilirmisin

iskur.gov.tr'den kayıt oluyorsunuz, site acayip sinir bir şekilde sadece explorer'da düzgün çalışıyor

sitede sağ kısımda mesleki eğitim kurslarımız linki var

ili seçerek ara yapın, tarihi, yeri ve ilgilendiğiniz kursa başvurmak için saol taraftaki numaralara tıklayınca başvurma sayfası açılıyor

profilinizde girdiğiniz okulla alakasız bir kurs seçerseniz size başvuru yaptırmıyor.

1264 Mesaj
15 Eylül 2010; 21:45:58 

Saol teşekkür ederim.

Buldum ve kurslar açılmak üzere son 5 gün.

Ama bir sorun var. Daha önceden üye olmuşuşm ama şifremi unuttum ve yeni şifre istediğimde mail adresime gelmiyor.

Hangi mail adresimi verdiğimide hatırlamıyorum.
Bunu bulmanın bir yolu varmı.

Yoksa gidip bire birmi başvursam?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2010; 0:59:21 

ben 17 yaşımdayım.
Örgün yada Açık liseye gitmiyorum, fakat bu sene Örgün eğitime gitmeye karar verdim.
Fakat Bu konuyu görünce yararlanabilirmiyim diye sormak istedim

1264 Mesaj
16 Eylül 2010; 18:39:57 

Gittim bire bir başvurdum.

Pazartesi mulakata bekliyorlar.

Yardımcı olurmusunuz arkadaşlar. Ne soruyorlar mulakatta?

3758 Mesaj
16 Eylül 2010; 19:48:32 

quote:

Gittim bire bir başvurdum.

Pazartesi mulakata bekliyorlar.

Yardımcı olurmusunuz arkadaşlar. Ne soruyorlar mulakatta?

herkes aynı anda oluyor zaten, herkese okuduğu zaman ayırıp ayıramıyacağınızı soruyolar, yaş soruyorlar, okuduğunuz okulu soruyolar

bunun dışında pek ayrıntı istemiyorlar, kendileri kurs hakkında konuşuyor çoğunlukla

1264 Mesaj
16 Eylül 2010; 21:01:18 

quote:

Orijinalden alıntı: amarok3

herkes aynı anda oluyor zaten, herkese okuduğu zaman ayırıp ayıramıyacağınızı soruyolar, yaş soruyorlar, okuduğunuz okulu soruyolar

bunun dışında pek ayrıntı istemiyorlar, kendileri kurs hakkında konuşuyor çoğunlukla

Hımm anladım hocam saolun cevap için.

Peki mesela 30 kişilik kursa 60 kişi başvurdu o 30 kişiyi nasıl seçecekler.
Şans eserimi?

549 Mesaj
16 Eylül 2010; 21:35:08 

quote:

Hımm anladım hocam saolun cevap için.

Peki mesela 30 kişilik kursa 60 kişi başvurdu o 30 kişiyi nasıl seçecekler.
Şans eserimi?

Bazı kurumlar kura çekiyor, bazı kurumlar ise mülakatta kursa zaman ayırıp geleceğinden, kursa gelmek istediğinden emin olduklarını öncelikli çağırıyorlar diğerlerini yedek soyunduruyorlar..

1264 Mesaj
16 Eylül 2010; 21:52:32 

Peki bazı kurumlarda torpilde işliyordur dimi?

Ne diyelim inşallah kabul ediliriz.

0 Mesaj
29 Eylül 2010; 17:41:53 

mrb arkadaslar kurs kayıtları ne zaman başlıyor ve buradanda kayıt işlemlerını yapabilirmiyiz

1545 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:12:30 

Kimse sormamış, kurslar kaç ay sürüyor acaba bilginiz var mı?

AMD Phenom II 965 BE 3.4@4.080ghz o.c. / Xigmatek Red Scorpion CPU Cooler / 256 bit Gigabyte GTX 460 1gb@900-1800-4200 o.c. / MSI 870a-G54 Mainboard / Kingston 2*2gb 1600mhz DDR3 RAM / WD Caviar BLack 64mb SATA III 1 TB HDD (X2)/ Viewsonic VX2433WM 24" Monitör / Logitech x540 5.1 / Dark Knight Kasa / High Power 600w PSU / Microsoft Ergonomic 4000 klavye / CM Storm Sentinel Advance Mouse / CM Storm CS-X Battle Mouse Pad / Seagate Free Agent Desk 1,5 TB HDD / Airties 5450 + 2410 / Creative Fatal1ty Gaming Headset / Sony Ericsson W900i

SEAT Cordoba TDI 2003 Stella Sedefli Siyah

Uzaklaştırılmış
29 Eylül 2010; 19:43:31 

hocam devamsızlık sınırı nedir ünv. öğrencisiyim ve perşembe cuma cumartesi pazarım boş okula sadece 3 gün gidiyorum eğer o günlere denk gelirse gidemem kursa sınırı geçmezsem baş vurayım diyorum.

3758 Mesaj
29 Eylül 2010; 22:10:13 

sürekli açılan kurslar var, iskur sitesinde yazıyor başlıyacağı zaman zaten, bundan önce başvurmanız daha iyi olur

kursa göre değişiyor uzunluğu ve haftada kaç gün olucağı,

yani görüşmeye gitmeden bilemiyorsunuz, ama arayıp bilgi alabilirsiniz sanırım

iskur sitesinden birden fazla kursa başvuru yapabilirsiniz ve birden fazla kursa görüşmeye çağrılabilirsiniz

yüzde 10 devamsızlık sınırı vardı tam hatırlayamadım ama doğrudur büyük ihtimal

0 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:00:12 

iskur.gov.tr'den kayıt oluyorsunuz, site acayip sinir bir şekilde sadece explorer'da düzgün çalışıyor

sitede sağ kısımda mesleki eğitim kurslarımız linki var

ili seçerek ara yapın, tarihi, yeri ve ilgilendiğiniz kursa başvurmak için saol taraftaki numaralara tıklayınca başvurma sayfası açılıyor

profilinizde girdiğiniz okulla alakasız bir kurs seçerseniz size başvuru yaptırmıyor.
[/quote]

merhaba

bende kardeşimi kayıt etmek istiyorum fakat sorun çıkıyor.
profilinizde girdiğiniz okulla alakasız bir kurs seçerseniz size başvuru yaptırmıyor. demişsiniz ama profilde okul seçmedim yinede işlem yapamıyorum
kursa başvurmadan önce Başvuru / Kayıt işlemi yapmalısınız diye uyarı veriyor.
yardımcı olabilir misiniz?

676 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:28:20 

Kasımda sonu 18 oluyorum. Uçak Gövde-Motor bölümü varmış Pendik'te benim girme olasılığım nedir?

44 Mesaj
14 Ekim 2010; 21:21:35 

Dayımın kızı Eskişehir'de başvurdu, bilgisayar programcılığı kursunu bitirdi ama zor olduğu için kendini geliştirmedi, iş buldular sekreter olarak çalışıyor şu anda. Çok torpil işlediğini sanmıyorum, mülakat yapan insanları bu kursa ihtiyacınızın olduğunu ikna etmenize bağlı.

778 Mesaj
14 Ekim 2010; 21:45:13 

başvurduk diyelim aksilik çıktı gidemedik daha sonra başka bir kursa başvurabiliyormuyum.

1264 Mesaj
14 Ekim 2010; 21:55:42 

quote:

Orijinalden alıntı: karamurat_670

başvurduk diyelim aksilik çıktı gidemedik daha sonra başka bir kursa başvurabiliyormuyum.

Hayır başvuramıyorsun. 2 yıl kuralı var bir kursa gidiyorsan 2 yıl geçmesi lazım arasından.

Bu arada ben mulakata girdim 300 kişi arasından ilk 15'e girdim arkadaşlar.

kursta 3. haftam bitecek. Ziraat'dan hesap açtırdılar.
geçen para yatırmışlar 90 kağıt. ne zaman yatıracakları belli olmuyor ama paranız kalmıyor sonuçta.
Herkesin önünde laptop var. İnternet var takılıyoruz çok zevkli. üstünede para alıyoruz.

Bilgisayar işletmenliğine gidiyorum. 5 hafta sürecekmiş sanırım.
Yandaki sınıf Grafik tasarıma gidiyor 6 ay sürüyor onlarınki düşünün artık. Aldıkları parayı

3345 Mesaj
15 Ekim 2010; 16:46:18 

quote:

Hayır başvuramıyorsun. 2 yıl kuralı var bir kursa gidiyorsan 2 yıl geçmesi lazım arasından.

Bu arada ben mulakata girdim 300 kişi arasından ilk 15'e girdim arkadaşlar.

kursta 3. haftam bitecek. Ziraat'dan hesap açtırdılar.
geçen para yatırmışlar 90 kağıt. ne zaman yatıracakları belli olmuyor ama paranız kalmıyor sonuçta.
Herkesin önünde laptop var. İnternet var takılıyoruz çok zevkli. üstünede para alıyoruz.

Bilgisayar işletmenliğine gidiyorum. 5 hafta sürecekmiş sanırım.
Yandaki sınıf Grafik tasarıma gidiyor 6 ay sürüyor onlarınki düşünün artık. Aldıkları parayı

her kursun süresi sitede yazıyor mu ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1264 Mesaj
15 Ekim 2010; 19:19:06 

quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

her kursun süresi sitede yazıyor mu ?

Başlangıç ve Bitiş Tarihleri diye yazar.
Bizim kurs 5 Hafta sürecekti. Bir hafta daha uzattılar. O da bizim işimize geldi
1 Hafta uzaması demek 75 TL fazladan ücret demek

676 Mesaj
15 Ekim 2010; 19:33:37 

Peki arkadaşlar sadece para için mi gidiyorsunuz bu kurslara eğitim kalitesi, iş bulabilme olanakları v.b. şeyler ne durumda. Yani bu kursları bitirdin mi iş bulma oranı çoğalıyor mu? Veya bir meslek edine biliyormusunuz. Ben İSMEK'in kursuna gittimde pek yararını görmedim.

3067 Mesaj
15 Ekim 2010; 19:35:17 

1- Aynı anda iki kursa gidiliyor mu?

2- Gidiliyorsa ikisinin de ücreti alınabiliniyor mu?

3- İkinci öğretim okuyan üniversite öğrencileri katılabilir dimi?

Yanıtlar için Şimdiden teşekkürler

78 Mesaj
15 Ekim 2010; 19:38:33 

Arkadaşlar oraya iş öğrenmeye gidin.
Para almaya gidecekseniz hiç gitmeyin.Bırakın işi olmayanlar gitsin.

Ben oradaki kursu bitirdim faydasını gördüm.

Nissan 1.5 Dci TEKNA, Xperia Ray

3067 Mesaj
15 Ekim 2010; 19:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: BY_TURKER

Arkadaşlar oraya iş öğrenmeye gidin.
Para almaya gidecekseniz hiç gitmeyin.Bırakın işi olmayanlar gitsin.

Ben oradaki kursu bitirdim faydasını gördüm.

kardeşime iş lazım o yüzden soruyorum 520lira harç ödeyecek ve ek gelir lazım, burger kingde çalışacağına efendi efendi kursa gitsin diye

malum kız çocuğu ve bu yüzden bu kurs daha cazip geldi çalışacağına

1264 Mesaj
15 Ekim 2010; 19:44:54 

Birden fazla kursa başvurabilirsiniz ama birden fazla kursa gidemezsiniz. kursa katıldıgınız an diğer başvurularınız iptal edildi diye mesaj geliyor.

Bir kursa gittiğiniz bitirdiğiniz andan itibaren en erken 2 yıl sonra başvuru yapabiliyorsunuz. 2 yıl önceden alınmazsınız.
Üniversite okuyanlarda gidebiliyor. Gruplar var sabah - öğle diye tabi yoğunluğa göre değişiyor. mesala bizim pc işletmenliği 2 sınıf biri sabah diğeri akşam.
bazı kurslar bir sınıf oluyor zamanını onlar belirliyor.

web tasarım veya grafikerlik kursuna gitmek istiyorsanız Pc işletmenliği sertifikanız olması gerekiyor.
o olmadan başvuramazsınız anlıyacağınız Bilgisayar konusunda en önde Bilgisayar işletmenliği sertifikası vardır. Onu almanız gerekir.

Ben ne yalan söyliyim parası için gidiyorum. Çünki çok önceden aldığım pc sertifikası vardı.
iş konusunda da bence lazım oluyor. cv doldururken meb onaylı sertifikanızı yazarsınız.

3067 Mesaj
15 Ekim 2010; 20:01:20 

quote:

Birden fazla kursa başvurabilirsiniz ama birden fazla kursa gidemezsiniz. kursa katıldıgınız an diğer başvurularınız iptal edildi diye mesaj geliyor.

Bir kursa gittiğiniz bitirdiğiniz andan itibaren en erken 2 yıl sonra başvuru yapabiliyorsunuz. 2 yıl önceden alınmazsınız.
Üniversite okuyanlarda gidebiliyor. Gruplar var sabah - öğle diye tabi yoğunluğa göre değişiyor. mesala bizim pc işletmenliği 2 sınıf biri sabah diğeri akşam.
bazı kurslar bir sınıf oluyor zamanını onlar belirliyor.

web tasarım veya grafikerlik kursuna gitmek istiyorsanız Pc işletmenliği sertifikanız olması gerekiyor.
o olmadan başvuramazsınız anlıyacağınız Bilgisayar konusunda en önde Bilgisayar işletmenliği sertifikası vardır. Onu almanız gerekir.

Ben ne yalan söyliyim parası için gidiyorum. Çünki çok önceden aldığım pc sertifikası vardı.
iş konusunda da bence lazım oluyor. cv doldururken meb onaylı sertifikanızı yazarsınız.

Yani bir kursa gittim diyelim, 2ayda kurs bitti ama tekrar başka kursa gidemiyorum aradan 2yıl geçmesi lazım öyle mi?

1264 Mesaj
15 Ekim 2010; 20:21:33 

Aynen öyle

Uzaklaştırılmış
19 Şubat 2011; 2:12:11 

Öncelikle Merhaba , Bende İlkokul Mezunuyum Lise 2 Terk'im Kurslardan Yararlanabilirmiyim ? Veya Hangilerinden Yararlanibilirim ? Bi Sorun Çıkar Mı ?

549 Mesaj
19 Şubat 2011; 2:54:06 

quote:

Orijinalden alıntı: [T]hree[N]amed

Öncelikle Merhaba , Bende İlkokul Mezunuyum Lise 2 Terk'im Kurslardan Yararlanabilirmiyim ? Veya Hangilerinden Yararlanibilirim ? Bi Sorun Çıkar Mı ?

Kursların belirli kriterleri var. Bazılarında lise mezunu olma şartı var. Onlar haricindekilere katılabilirsin.

562 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:58:20 

Acaba bu kursa katılırsak KYK Kredimiz kesilir mi?

3326 Mesaj
20 Şubat 2011; 4:41:05 

bu kurslara giderek en çok sertifika sahibi kişinin yanlış hatırlamıyorsam 28 sertifikası vardı ve aylık 280.000$ alıyor demişlerdi. (Bilgisayar alanında)

LOL TR : Gundam Exia

25 Mesaj
12 Temmuz 2011; 18:26:49 

Bu kurslara 2 defa başvuru yaptım.2 kurstada elendim aslında ben elenmedim onlar elediler.Mülakat falan formalite,kursa alınacakların listesi önceden mülakatı yapanlara gidiyor yani yine torpil işliyor.Eğer listede bir kaç kişilik yer varsa ŞANSLIYSANIZ kursa katılırsınız.Kursa katılanların %90 lık kısmı
boş vaktini değerlendirmek ve para kazanmak için gidiyor.Yani iş için giden kişiler kursa alınmıyor,ihtiyacı olmayan çoğu kişi kursa gidiyor.Çevremde birçok kişi ihtiyacı olmadığı halde kursa gitmiştir.2 sene veya 6 ay başka kursa katılamazsınız yazdığına bakmayın.Arkadaşım bir kursu bitirdi ertesi gün diğer kursa başladı.

163 Mesaj
29 Temmuz 2011; 2:50:04 

konu 17 gün sonra canlandırıyor gibi oluyorum ama profil oluşturup, başvuru yapacaktım kurs için ama sürekli olarak Başvuru/Kayıt Düzenleme yapın dedi.
Mevcut İş Arama Durumu : Profili Yok/Düzenlenmemiş, İşsiz
Kaydını Uzattığı Tarih : Aktif Değil
diyor ve ben bana ait herşeyi yazmama rağmen, "En az 1 meslek girmek zorunludur. " diyor. Nereye meslek eklemeliyim onu anlamadım ben.
Nasıl yapmam gerek biliyor musunuz dostlar ? Son başvuru tarihi 2 ağustos biran önce yapayım da kafam rahat olsun.

SAMSUNG R620 KULLANICILARI KULÜBÜ
Core2Duo P8700(2,53GHz) | 4GB DDR2 RAM | 500GB SATA HDD | Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter ve Marvell Yukon Ethernet | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran Kartı | 3/1 Kart okuyucu | 1.3MP Web Kamerası | 4 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 16" 16:9 Ekran | 6 Hücreli Lityum İyon pil |

87 Mesaj
29 Temmuz 2011; 19:32:47 

peki bilenler yardımcı olursa sevinirim bizim buradada GİRİŞİMCİLİK İŞLETMECİ kursu açılıcakmış katılmamın ne gibi getirileri oluır

172 Mesaj
10 Ekim 2011; 10:09:13 

quote:

Orijinalden alıntı: propesyonel

birilerinden duydum . doğruluğu nedir. biraz araştırma sonucu kurs karşılığı günlük 15 lira verildiğini öğrendim . var mı katılan kurslar ne zaman başlıyor . burada tartışalım yorumlayalım

evet

588 Mesaj
10 Ekim 2011; 13:21:22 

quote:

Orijinalden alıntı: propesyonel

ben almıştım. paratıda diplomayıda açıklıyım. kursa gitmen için işsiz ve okul okumayacak birisi olman lazım. bizim kurs 45 gündü galiba.devamsızlık yapsanda arkadaşlarına söle senin yerine imza atsınlar para hesapta sigorta yapıyoruz yazıyo ama inanma sadece kaza sigortası felan yapılıyo o bildiğin sigorta değil o işi salla yatırmıyolar sigortanı.sınav oluyon teori ve yazılı.teori 2 kişilik gruplara ayırıyodu branşın üzerine bişeler yaptırıyordu.yazılıda 2 tane işkurdan adam geldi 2 tanede okul hacaları kopya çekemezsin ama ben çektim.diplomayı da parayıda aldım. parayı ziraat bankasına vadesiz hesap açıyon öle onlar oraya yatırıto.

68 Mesaj
31 Ekim 2011; 15:43:03 

bende ankaradaki işkurun bilgisayarlı muhasebe kursuna gitmek istiyorum ama herhalde daha acılmamış.Gelişmelerden haberdar olan varsa yada durumu bilen benim yazdığım bu iletiden alıntı yaparak cevpalarsa sevinirim bildirim gelsin diye.

81 Mesaj
14 Haziran 2012; 16:30:41 

konuyu dirilttim biraz ama:) üniversite öğrencisiyim yaz ayında bu kurslara katılabilir miyim?

4504 Mesaj
14 Haziran 2012; 19:41:03 

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde okuyanlar başvurabiliyor mu? Okul devam ediyor, gelecek öğretim yılında son sınıfım.
Bu arada işkurun sitesi hayatımda gördüğüm en kötü site. Her şey hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 14 Haziran 2012; 19:41:45 >

10 Mesaj
16 Kasım 2012; 0:37:31 

Selam
İşkurun bilgisayarlı muhasebe kursuna geçen hafta başvurdum ön kayıt aldılar telefonda. bugün aradım herhangi bir gelişme varmı diye bi 10 gün kadar daha beklemeniz gerekicek dediler. Ankaradaki arkadaşlar için (sitede telefon numarası ve kurs adı vermek mümkünmü bilmediğimden) kursun adı ve numarası konusunda yardımcı olabilirim.
Eğer bilen varsa bu kursta hangi programın öğretildiğini yazarsa sevinirim (logo,zirve yada başka)

22 Mesaj
19 Kasım 2012; 9:05:37 

Bugün inşallah gidip kayıt olacağım

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 21:27:32 

2009 da elektrik-elektronik kursuna gitmiştim.Bu kursların işe yerleştirmeli olanları da var.İş garantili diye geçer onlara başvurursanız daha iyi olur.Bilmiyorum her yerde aynımıdır ama benim zamanımda kursta verilen eğitimi beğenmemiştim , meslek lisesi öğrencisine verilen dersi veriyorlar gibi gelmişti bana.Pek birşeyde öğrenememiştim kurstan.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » İŞKUR GÜNLÜK 15 LİRA KARŞILIĞI MESLEK EDİNDİRME KURSU
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.203