Şimdi Ara

IDF 2010: Gigabyte P67A-UD5 de gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="IDF 2010: Gigabyte P67A-UD5 de gün ışığına çıktı"

Gigabyte, devam etmekte olan Intel Geliştiriciler Forumu'nda P67A-UD7 ile birlikte daha ekonomik bir çözüm olarak hazırladığı P67A-UD5 modelini de sergiliyor. Benzer şekilde Intel P67 çipsetini kullanan anakart, LGA1155 formundaki Sandy Bridge işlemcilerine destek veriyor ve dört adet DIMM slotu üzerinden çift kanal DDR3 kitleriyle kullanılabiliyor.

P67A-UD7 modelinden farklı olarak 24 yerine 20 fazlı güç tasarımına sahip olan anakart, tasarım anlamında da bazı farklılıklar içeriyor. P67A-UD7'nin kaslı görüntüsü yanında maliyet anlamında daha ekonomik olduğunu belli eden P67A-UD5, benzer şekilde Siyah renkli PCB kullanıyor ve bu açıdan firma tarihindeki ilklerden biri olma özelliğini taşıyor.

Üzerinde üç adet PCIe x16 slotu bulunan ve hem Crossfire hem de SLI teknolojilerine destek sunan P67A-UD5, çoklu ekran kartı kurulumları açısından P67A-UD7 ile aynı kulvarda yer almıyor. Nvidia'nın NF200 yongasına sahip olan UD7, üç kartlı kombinasyonları da bir araya getirirken, P67A-UD5'te ise bu yonga bulunmuyor ve çift kartlı kurulumlar destekleniyor.

Ultra Durable III teknolojisi altında bakır yoğunluğu arttırılmış özel baskılı devre tasarımına ve yüksek kaliteli komponentlere yer verilen anakart, USB 3.0 ve SATA-III teknolojilerini de destekliyor. Dual BIOS ve DES 2 gibi Gigabyte anakartarda görmeye alışık olduğumuz teknolojileri de bünyesinde barından anakart, kart üstü güç, reset ve Clear CMOS butonlarına da sahip.

Gigabyte P67A-UD5'in Ocak ayında satışa sunulması bekleniyor.

alt="IDF 2010: Gigabyte P67A-UD5 de gün ışığına çıktı"

• Seksi duruyor.
  • Gigabyte yine sağlam kart yapmış. Siyah da yakışmış hani.

Arka panallerin fotosu yok mu ?
  • çok kaslı görünüyor 20 faz ilede hwbotta sıkça görürüz heralde
  • Çok sağlam be.. Görünüşü ve özellikleri çok hoşuma gitti..
  • renk seçimi güzel olmuş
  • rengi çok karizma anakartın...

ama soket 1155 haberi duyunca intele iyi dileklerimi sunuyorum...
  • Hehe Intel çipsetli anakartın üzerinde ATi yazıyor. EE ATi nin adı kalktı. AMD oldu. Şimdiden sonra çıkacak olanlara da herhalde AMD yazmazlar Radeon yazarlar. Yoksa AMD yazarsalar çok komik olur. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Hehe Intel çipsetli anakartın üzerinde ATi yazıyor. EE ATi nin adı kalktı. AMD oldu. Şimdiden sonra çıkacak olanlara da herhalde AMD yazmazlar Radeon yazarlar. Yoksa AMD yazarsalar çok komik olur. :))

evet benimde dikkatimi çekti komik olurdu
  • güzel kart olmuş siyah çok yakışmış
  • Abit ıc 7 anakartıma benzettim rengini ama 1156 - 1155 olayı çok kötü oldu yani
  • özellikleri güzel,siyahta renk olarak cuk oturmuş.
  • Güzel bir kart, siyah da çok yakışmış.
  • güzel görünüyorda intel bu chipsette sata3 ve usb3 desteklemiyorsa sadece sekil olmuş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xense

güzel görünüyorda intel bu chipsette sata3 ve usb3 desteklemiyorsa sadece sekil olmuş olur.

Sata III doğalmış ama USB3 yongayla sanırım. Öyle duydum.
  • ikiside chip sayesinde destekli diye biliyorum bende
  • Çok şık ve güzel duruyor. Zaten siyah herşeyle gidiyor yav.
    Bu sabah sipariş verdim yeni parçaları fakat beklemezdim genede bunları :D
  • Aynısının AM3 soketlisi olur inşallah. :)
  • amd içinde yapılsa süper olur ve üst düzey anakartlar genelde 6slot oluyor ram yuvasının 4slot olması dikattimi çekti
  • harbi komik olur ha AMD croosfirex destekli INTEL xDxDxD
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.