Motora Komple WD40 sıksam zararı olurmu?
61 Cevap7277 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1233 Mesaj
13 Eylül 2010; 14:51:11 

Slm arkadaşlar bizim marmara biliyorsunuz çok nemli haliyle motor yıpranıyor. Motorun orası burası nemden dolayı oldukça fazla kir pas toz tutuyor. Bunlarda zamanla bir yerlerden motorun ses yapmasına neden oluyor. Geçen servisteydim araçları kaldırmışlar. Alttan araçlara şöyle bir baktım her tarafı araçların pas. Egzozundan diskine kadar pas içerisinde. Şimdi kimileri bu wd40 ı çok övüyor. Hem koruyucu hem nem önleyici dolayısıyla pas önleyici diyorlar. Bunu motora komple üstten alttan sıksam zararı olurmu? Ne dersiniz?

0

http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu/productDetails.aspx?categoryid=455797&productid=hrwd40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkimore -- 13 Eylül 2010; 14:52:45 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1233 Mesaj
13 Eylül 2010; 17:00:01 

ne diyorsunuz millet, mesajım daha yeni onaylanmış alta düşmüş..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Eylül 2010; 17:10:45 

Olmaz sıktıktan snora sılersın bırde parlak gorunur hem :)

1521 Mesaj
13 Eylül 2010; 17:11:28 

Zararı olmaz hatta motor içerisinde kurumaya yüz tutmuş tozlu
yağ artıklarını inceltip akmasını sağlar.Uyguladıktan sonra bir de
yıkayıp görülen yerleri kurulayın.Fakat bu uygulama paslanma açısından
öyle uzun süreli bir koruma sağlamaz.

2010 Getz 1.4 OV./Honda pcx 125

2698 Mesaj
13 Eylül 2010; 18:14:22 

ben çok sıktım hocam birşey olmuyor.Hatta bazı servisler de bile komple motora uygulanıyor.

Sony Zx1 / Shure Se 846

1567 Mesaj
13 Eylül 2010; 18:18:50 

aksine yararı olur oksitlenmeyi önler.ben 4-5 kutu bitirdim.3 ayda bir sıkarım

3370 Mesaj
13 Eylül 2010; 18:21:56 

Ben eskiden sıkıyordum, güzel temiz görünüyor fakat wd40 ın bulaştığı, senin silemediğin yerlerde çok toz birikiyor zamanla.

PSN:SethValore
Playstation 4 500GB (Pal) - Sharp 46LE824 - Pioneer HTP-071 - Samsung BD-H6500
Star Wars Galaxies Elder Jedi
Only in a Jeep
|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

4331 Mesaj
13 Eylül 2010; 18:22:50 

wd-40la komple motoru yıkadığım bile oluyor
Tek dikkat etmen gereken sıktıktan sonra 2 3 dk beklemeden hemen çalıştırma. Çok yanıcı olduğundan ne olur ne olmaz diye kurumasını bekle

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

1233 Mesaj
14 Eylül 2010; 1:11:54 

bende sıkıp boca edeyim bakalım tozu kiri psaı halledecekmi

2091 Mesaj
14 Eylül 2010; 1:14:47 

5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!!Chinogolog!!! -- 14 Eylül 2010; 1:15:22 >

'05 Honda Civic VTEC 1.6 LS Manuel White 110hp

522 Mesaj
14 Eylül 2010; 1:16:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Slm arkadaşlar bizim marmara biliyorsunuz çok nemli haliyle motor yıpranıyor. Motorun orası burası nemden dolayı oldukça fazla kir pas toz tutuyor. Bunlarda zamanla bir yerlerden motorun ses yapmasına neden oluyor. Geçen servisteydim araçları kaldırmışlar. Alttan araçlara şöyle bir baktım her tarafı araçların pas. Egzozundan diskine kadar pas içerisinde. Şimdi kimileri bu wd40 ı çok övüyor. Hem koruyucu hem nem önleyici dolayısıyla pas önleyici diyorlar. Bunu motora komple üstten alttan sıksam zararı olurmu? Ne dersiniz?

0

http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu/productDetails.aspx?categoryid=455797&productid=hrwd40

Amerikadaki oluk işçileri bunu testere yağı olarak kullanıyorlardı bize motor yağı olarak mı satıyorlar yuh :)

2011 Bmw 320dM sport saloon-Le Mans Blue-Syrah Blue Merino deri-Media package bmw professional-M sport suspension

4055 Mesaj
14 Eylül 2010; 14:45:46 

aracın ateşleme parçalarına gelmemesine dikkat edin ayıca wd40 çok toz toplar sıktıktan sonra basınçlı hava ile kurutursanız daha iyi olur

2946 Mesaj
14 Eylül 2010; 15:11:57 

Ben bu geçtiğimiz pazar günü arabayı yıkadıktan sonra asfalt ziftlerini WD-40 ı bir bez e sıkarak temizledim. Baktım ki güzel çıkarıyor bütün arabayı temizledim. Bayaa bi parladı boyası sildiğim bez de simsiyah oldu sonunda. Demek ki biz arabayı yıkasak da kirler çıkmıyor. Bu sabah yağmur yağıyordu arabanın üstünde yağmur damlaları boncuk boncuk olmuştu sanki cila atmışım mübarek ışıl ışıl parlıyordu.

Sakın boyaya zararı olur demeyin. Bunu yapmadane evvel bir arkadaşım da kendi aracının zift lekelerini temizlemişti aşağı yukarı 1 yıldır arada bir yine WD-40 la siler. Eğer boyaya bir zararı olsaydı şimdiye kadar onun arabasının boyası çoktan sökülmüştü.
ben aşağıdaki metni okuduktan sonra boyâ'ya bir zarar vermeyeceği kanaatine vardım ve kullandım memnunum aracın boyasında ne zift kaldı ne kir..
Fekkat ben doğrudan boyaya sıkıp temizlemedim. Bir beze sıkıp öyle denedim aşırı da sıkmadım yarı nemli bir şekilde kullandım bezi..

wd40
bir pas sökücü ürün. özellikleri şöyle:

- formülünde bulunan metale karşı yüksek çekim özelliği sayesinde, yüzeyleri nemli koşullar altında bile tamamen kaplar. Püskürtülerek, fırçalı uygulamalarda veya daldırma yönteminde dahi metal yüzey ile nem arasına girerek koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu özelliği ile WD-40, nemle alakalı kısa devreleri hemen ortadan kaldırdığından, elektrik kontağının söz konusu olduğu durumlarda çok kullanışlıdır.
- metal çekim özelliği ile paslı ve aşınmış yüzeylere nüfuz ederek, metal, tel, halatlardaki pası çıkarır, sıkışmış somunlar, bağlantılar, kontrol mekanizmaları ve diğer metal parçalardaki aşınmayı ortadan kaldırarak, parçaların serbest bir biçimde çalışmasını sağlar.
- metal yüzeylere tamamen yayılarak migroskopik gözenekleri dahi kaplar. Oluşan bu tabaka ve WD-40'ın nem atıcı formülü sayesinde metal yüzey üzerinde neme ve diğer pas oluşturucu maddelere karşı koruma sağlar. Metal düzenli bir şekilde kullanılıyorsa, koruma devam edecektir.
- formülü hiçbir aşındırıcı madde içermeksizin çok kalın tabakalı gres yağı ve kiri, etiket ve yapıştırıcı madde kalıntılarını yüzeyden tamamen temizler. Ayrıcı oluşturduğu film tabaka ile çürüme ve paslanmaya karşı korur.
- yüksek çekim özelliği sayesinde içeriğinde bulunan yağlayıcı maddelerin tüm yüzeye yayılarak hareketli parçalara mükemmel bir şekilde tutunmasını sağlar. WD-40 silikon veya toz ve kir toplayıcı herhangi bir katkı maddesi içermediğinden yüzeyde kir tabakası oluşturmaz

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

1521 Mesaj
14 Eylül 2010; 15:35:24 

quote:

Orijinalden alıntı: müMKÜNsüz

Ben bu geçtiğimiz pazar günü arabayı yıkadıktan sonra asfalt ziftlerini WD-40 ı bir bez e sıkarak temizledim. Baktım ki güzel çıkarıyor bütün arabayı temizledim. Bayaa bi parladı boyası sildiğim bez de simsiyah oldu sonunda. Demek ki biz arabayı yıkasak da kirler çıkmıyor. Bu sabah yağmur yağıyordu arabanın üstünde yağmur damlaları boncuk boncuk olmuştu sanki cila atmışım mübarek ışıl ışıl parlıyordu.

Sakın boyaya zararı olur demeyin. Bunu yapmadane evvel bir arkadaşım da kendi aracının zift lekelerini temizlemişti aşağı yukarı 1 yıldır arada bir yine WD-40 la siler. Eğer boyaya bir zararı olsaydı şimdiye kadar onun arabasının boyası çoktan sökülmüştü.
ben aşağıdaki metni okuduktan sonra boyâ'ya bir zarar vermeyeceği kanaatine vardım ve kullandım memnunum aracın boyasında ne zift kaldı ne kir..
Fekkat ben doğrudan boyaya sıkıp temizlemedim. Bir beze sıkıp öyle denedim aşırı da sıkmadım yarı nemli bir şekilde kullandım bezi..

wd40
bir pas sökücü ürün. özellikleri şöyle:

- formülünde bulunan metale karşı yüksek çekim özelliği sayesinde, yüzeyleri nemli koşullar altında bile tamamen kaplar. Püskürtülerek, fırçalı uygulamalarda veya daldırma yönteminde dahi metal yüzey ile nem arasına girerek koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu özelliği ile WD-40, nemle alakalı kısa devreleri hemen ortadan kaldırdığından, elektrik kontağının söz konusu olduğu durumlarda çok kullanışlıdır.
- metal çekim özelliği ile paslı ve aşınmış yüzeylere nüfuz ederek, metal, tel, halatlardaki pası çıkarır, sıkışmış somunlar, bağlantılar, kontrol mekanizmaları ve diğer metal parçalardaki aşınmayı ortadan kaldırarak, parçaların serbest bir biçimde çalışmasını sağlar.
- metal yüzeylere tamamen yayılarak migroskopik gözenekleri dahi kaplar. Oluşan bu tabaka ve WD-40'ın nem atıcı formülü sayesinde metal yüzey üzerinde neme ve diğer pas oluşturucu maddelere karşı koruma sağlar. Metal düzenli bir şekilde kullanılıyorsa, koruma devam edecektir.
- formülü hiçbir aşındırıcı madde içermeksizin çok kalın tabakalı gres yağı ve kiri, etiket ve yapıştırıcı madde kalıntılarını yüzeyden tamamen temizler. Ayrıcı oluşturduğu film tabaka ile çürüme ve paslanmaya karşı korur.
- yüksek çekim özelliği sayesinde içeriğinde bulunan yağlayıcı maddelerin tüm yüzeye yayılarak hareketli parçalara mükemmel bir şekilde tutunmasını sağlar. WD-40 silikon veya toz ve kir toplayıcı herhangi bir katkı maddesi içermediğinden yüzeyde kir tabakası oluşturmaz

WD-40 pahalı bir ürün.Boya üzerindeki zift kalıntılarını temizlemek için gaz yağı kullanın.
Her sene aracımı komple temizlerim,hem de parlatır.

2010 Getz 1.4 OV./Honda pcx 125

671 Mesaj
14 Eylül 2010; 15:40:00 

Çok övüyorlar şu mereti alıp denemek lazım.

Automotive Engineering

1.3 Multijet 70ps 180nm

1233 Mesaj
14 Eylül 2010; 16:08:05 

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

WD-40 pahalı bir ürün.Boya üzerindeki zift kalıntılarını temizlemek için gaz yağı kullanın.
Her sene aracımı komple temizlerim,hem de parlatır.

nesi pahalıya 400 ml si 8-9 TL yukarda hepsi buradanın linkini ekledim.

2441 Mesaj
14 Eylül 2010; 18:30:50 

Bende Motoru temizliyorum bununla,.Bu şey Pas sökücü değil koruyucu.Özellikle aracımın elektrik aksamına sıkıyorum sonra hortumla yıkanıyor aynı yerler.İstanbul Bahaus da Firma tanıtım yapmıştı bir araç üzerinde .Özellikle Pas sökücü değil diye bas bas anlatıyorlardı :)

1233 Mesaj
15 Eylül 2010; 10:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Bende Motoru temizliyorum bununla,.Bu şey Pas sökücü değil koruyucu.Özellikle aracımın elektrik aksamına sıkıyorum sonra hortumla yıkanıyor aynı yerler.İstanbul Bahaus da Firma tanıtım yapmıştı bir araç üzerinde .Özellikle Pas sökücü değil diye bas bas anlatıyorlardı :)

Arkadaş pas sökücü diye satıyorlar bunu

2690 Mesaj
15 Eylül 2010; 11:41:42 

sonra iyice silin ama,ben silmediğim için toz tuttu ve motor ısınınca o tozlar yanıyor:)

237 Mesaj
15 Eylül 2010; 17:29:46 

Pas çıkarmıyor ama çalışmayan çakmaklığa sıktıktan sonra çalıştırdı o da ayrı bi güzel :)

TODAY TOMORROW TOYOTA

1490 Mesaj
15 Eylül 2010; 21:41:05 

quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

arap mısınız hocam

3607 Mesaj
15 Eylül 2010; 21:58:54 

Bazı arkadaşlar pas sökmüyor diyor ancak yalnış.Pas sökücü özelliği var hem arabamda bir iki noktada hem evdeki bulaşık makinesinin altında defalarca denedim pası söküyorda.hatta bu ürünün videosu vardı pas tutmuş bijonlara sıkıyorlardı ve çözüyordu..

Motora uygulanacaksa zararı yok.Hatta elektirikçide işim vardı hız göstergesi bozulmuştu elektirikçi kabloların içine yani uçlarına falan ve soketin içinede sıktı bişi olmaz dedi ki gerçekten olmuyor zaten..Hatta yararı var şase yapmasını falanda engeller yalıtım yapar tozdan nemden temazsızlık varsa çözer demişti.

Motora temizlik amacı ile uygulanacaksa bende defalarca kullandım öncelikle sıkılıp kir pas nevarsa akması beklenmeli..Sonra muhakkak ıslak bezle üstünden geçmek lazım yoksa o parlak tabaka bütün tozları üstüne yapıştırıyor..Hatta bazen tatlı bir toz yanığı kokusuda geliyor muhakkak durulayın nemli bir bez ile...Sonra sonuç güzel oluyor..

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

14139 Mesaj
15 Eylül 2010; 22:06:42 

wd 40 boca ettikten sonra ilk çalıştırmanızda biraz duman çıkabilir ancak bu normaldir....

sanayide çok usta bakım sonrası wd 40 sıkıyor motor bölümüne...

1233 Mesaj
16 Eylül 2010; 10:22:12 

Dün tekzene uğradım hepsi buradada 8 tlye satılan WD40 ı 16 TLye yani ikikatı fiyata satıyorlar. Yuh yani. Tekzende satılan hermal piyasanın iki katı olmak zorundamı

266 Mesaj
16 Eylül 2010; 12:55:29 

hocam kullan gönül rahatlığıyla motor uygulamasında hava tutmayı unutma yoksa arkadaşların dediği gibi toz tutuyor

2091 Mesaj
16 Eylül 2010; 14:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kasım04

arap mısınız hocam

1194 Mesaj
16 Eylül 2010; 19:50:49 

Fazla bulunca gözüne sıkarmış arap

2091 Mesaj
17 Eylül 2010; 2:17:10 

grip fln olsam sıkıcam boğazlara =))

81 Mesaj
17 Eylül 2010; 11:58:55 

motoru temizlemek için balata spreyi kullanın kuruduktan sonra wd-40 sıkabilirsiniz ..ama wd-40tan dolayı motorunuza toz yapışacaktır elinizin girdiği yerlere kadar bir bezle wd-40 ın fazlasını alın

946 Mesaj
17 Eylül 2010; 12:36:53 

vd-40 ve 3M yağ pas sökücüleri kapı menteşe ve kiltitlerin yağlanmasındada kullanabilirisniz

1474 Mesaj
17 Eylül 2010; 13:01:39 

bizim burda nem %10 anca ya vardır ya yoktur.gerek yok bu alete.bırak güneşin altına benzin deposundaki benzini bile kurutur bu hava

1070 Mesaj
4 Kasım 2010; 1:37:33 

Gençler wd40 bol buldunuz her yere sıkıyorsunuz

Bu wd40ıda mucize ettiler

Yağ hem temizleyici hem koruyucu hemde pas sökücü olunca tabi içeriği eksik oluyor....

Aslında bu 3 tip yağı ayrı ayrı spreylerde almanız mümkün

Av malzemesi satan dükkanlara gidin yerli yağlar var 3 farklı tüpte aşağıda linki var.

Ben bu tüpleri kullnıyorum kapılarda falan......

http://www.ozkanav.net/shopexd.asp?id=737&bc=no

Hadi iyisiniz bir kutu wd40a 10tl vermeyeceksiniz.

http://www.sevenhill.com/
nw9440, pavilion g6, caravelle & polo

5127 Mesaj
4 Kasım 2010; 2:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

arap mısınız hocam

2682 Mesaj
4 Kasım 2010; 9:51:34 

Aracın kapı menteşelerine ve kilit aksamına sıkınca ne bozuk yolda giderken oluşan gıcırtı kalıyor, ne başka bir şey. Av tüfeğini bile bununla yağlardım.

Bu arada hb.com'da 4 tane WD40 linki var. İkisi 200 ml ve 8,5 TL civarında satılıyor. Diğer ikisi de 400 ml ve onlarda 8 ile 9 TL.ye satılıyor. Bu hb.com bazen böyle saçmalıyor. Ayrıca Koçtaş'ta da Tekzen gibi 16 TL.ye satılıyor 400'lük olanı.

http://www.hepsiburada....&productid=hrwd40415829
http://www.hepsiburada....001&productid=otm842058
http://www.hepsiburada....oductid=otso60150196002
http://www.hepsiburada....003351&productid=hrwd40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 4 Kasım 2010; 9:53:14 >

4581 Mesaj
4 Kasım 2010; 10:42:37 

quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Aracın kapı menteşelerine ve kilit aksamına sıkınca ne bozuk yolda giderken oluşan gıcırtı kalıyor, ne başka bir şey. Av tüfeğini bile bununla yağlardım.

Bu arada hb.com'da 4 tane WD40 linki var. İkisi 200 ml ve 8,5 TL civarında satılıyor. Diğer ikisi de 400 ml ve onlarda 8 ile 9 TL.ye satılıyor. Bu hb.com bazen böyle saçmalıyor. Ayrıca Koçtaş'ta da Tekzen gibi 16 TL.ye satılıyor 400'lük olanı.

Hocam bunlardan 200 gr olan mı 400 ml?

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

2682 Mesaj
4 Kasım 2010; 10:50:06 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Hocam bunlardan 200 gr olan mı 400 ml?

hb.com yanlış yazmış ölçüleri. Sıvı olduğu için gr değil ml olacak aslında. 200 ml olan küçüğü. Tabii 400 ml ile aynı fiyata satılırken, kim 200 ml alır orası ayrı konu.

3543 Mesaj
4 Kasım 2010; 11:38:28 

bende ucuna çakmak yakıp ateş püskürtüyordum hep

demek başka yararlarıda varmış..

3158 Mesaj
4 Kasım 2010; 11:56:03 

WD40 i ben ilk servis bakiminda gormustum. Eleman WD40 kapilarain hareketli aksamlarina ve tekerlerin altina egilerek (tam nereye sıktı bilmiyorum) sıktı.

Bende alarak belirli period larda kapilara filan sıktım. Motor temizligi icin Motor temizleyicler var kirleri cozuyor ben bunlardan kullaniyorum.

WD40 i birde aracin dis yuzunu silmede kullanacagim. Boyaya filan zarari olmaz yonunde bir fikir ortaya cikmis.

Oris,Edox,Mido Automatic ve 2013 Beyaz Honda Civic Elegance Eco Automatic.

124 Mesaj
2 Ocak 2011; 11:57:46 

vallaha bravo hocam bende acaba zararhı varmıdır diye araştırrkrn açıklamanla aydınlandım

14842 Mesaj
2 Ocak 2011; 12:56:56 

canım çekti şimdi, rafta da var bir tane. böyle hayırlı hort olmaz.

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

1110 Mesaj
5 Mayıs 2012; 18:50:02 

bunların sahteleri felan oluyormu----aracımın kilit mekanizmalarına etki edermi?

7931 Mesaj
5 Mayıs 2012; 19:18:53 

Bagaj kapağım ağır ağır açılıyordu, azıcık sürdüm, şimdi mancınık gibi fırlıyor

Ama motorun neresine sıkılır ki çoğuplastik kapak zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamlı Baykuş -- 5 Mayıs 2012; 19:28:21 >

878 Mesaj
5 Mayıs 2012; 19:56:27 

benzin deposuna 3 kutu sıktım.yakıt yarı yarıya düştü.çekiş 2 katına çıktı yarında farlara sıkacam bakayım aydınlatmada ne kadar fark edecek

yok imzam

1490 Mesaj
5 Mayıs 2012; 20:36:10 

quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

benzin deposuna 3 kutu sıktım.yakıt yarı yarıya düştü.çekiş 2 katına çıktı yarında farlara sıkacam bakayım aydınlatmada ne kadar fark edecek

iç bakalım kanatlandıracak mı

şaka hocam şaka :)

2821 Mesaj
5 Mayıs 2012; 20:50:40 

quote:

farlar xenona dönüşebilir

ida

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mayıs 2012; 21:06:13 

quote:

araç hala ferrariye dönüşmedi mi

3760 Mesaj
5 Mayıs 2012; 21:06:27 

Bir arkadaşım motora komple sıkıyordu en ara yerlere kadar.. motor temizleniyordu fakat.. yapış yapış oluyordu..

3013 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:17:11 

quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

bunların sahteleri felan oluyormu----aracımın kilit mekanizmalarına etki edermi?

quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

Sahtesi olsa da zararı yok, bildiğimiz "stoddard" solventi. KErosen, parafin, biraz da temizleyici/çözücü xylol veya türevi. En ucuzunu alın... 3M, Arexons, CRC, ÇBS, LPS farketmez. Kalite arıyorsanız (ki hiç de kritik değil) Wynn's bence en iyisi.

Sıkışan kilitlere etki eder ama olan yağı da akıtacağı için sonrasında sürekli kullanmak zorunda kalırsınız. Kilitlerde daha uzun süreli yağlar daha iyi olur. Üretimde silikon esaslı çok akışkan (plastislip) gres kullanılır, kirlenmediği sürece ömür boyu kullanılabilir. Üretimde ucuza kaçıldıysa gres zamanla kalınlaşmış olabilir. Bu durumda çok az sprey kullanın, gres canlanır. Spreyle yıkamayın içini.

SAE-30 motor yağı iyi bir ucuz alternatif. Biraz toz çeker, o da bir iki sene dayanır.

WD-40 yazın bir ayda buharlaşır.

878 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:32:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Harun

farlar xenona dönüşebilir

bekliyorum öyle bir mucize.sonuçta wd 40 bu.farlardan sonraki hedefim lastikleri wd40 la doldurmak

yok imzam

878 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:33:52 

quote:

iç bakalım kanatlandıracak mı

şaka hocam şaka :)

valla eklem yerlerime bi fıslatayım diyorum.bakayım sonuç iyi olursa tavsiye edeceğim sizede

yok imzam

878 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:36:11 

quote:

Orijinalden alıntı: DAMİR KARA

araç hala ferrariye dönüşmedi mi

pehhh ferrari nedirki.arabanın yanlarına kartondan kanat taksam Türk Yıldızları gösteri ekibindeyim direk.o kadar etkili yani,artık gerisini siz düşünün

yok imzam

1490 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:56:30 

quote:

valla eklem yerlerime bi fıslatayım diyorum.bakayım sonuç iyi olursa tavsiye edeceğim sizede

yalama olmasın sonra...

878 Mesaj
5 Mayıs 2012; 23:24:03 

quote:

yalama olmasın sonra...

olmaz umarım.ben wd 40 a sonsuz güveniyorum.bu konudaki msjları okuyunca ölüyü bile diriltebileceğini düşünmeye başladım.

yok imzam

1187 Mesaj
5 Mayıs 2012; 23:28:21 

3 ü bir arada nescafe gibi birşey .

Bu şeyin aracın motoruna ve özellikle kaportasına sürülmesine aklım hiç yatmıyor.Malzemenin vadettiği işlevsellik ile tam zıt bir durum bu boya üzerine kullanmak.

saçmalık..

688 Mesaj
6 Mayıs 2012; 1:23:07 

hepsiburada dan aldım geçen yıl ama içinden kırmızı çubuk çıkmadı