Şimdi Ara

Maestia Online (rehber)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
680
Cevap
1
Favori
94.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

YAYINCI: BigPoint.

RESMİ SİTE:http://maestia.bigpoint.com/home/

ÜCRET DURUMU:ücretsiz.

TÜR: Fantasy.

KAPALI BETA BAŞLANGIÇ: 17.08.2010

AÇIK BETA TARİHİ: 14.09.2010

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMİ:

CPU: Pentium D 1.8GHz
    RAM: 1 GB or higher
    VGA: IntelR 3100
    HDD: 3 GB or higher
    ETC: DirectX 9.0c or higher

IRKLAR

SUPERION GUARDIAN

Maestia Online (rehber)

Bu ırk kötülüğü temsil ediyor.

TEMPLE KNIGHT

Maestia Online (rehber)

Bu ırk iyiliği temsil ediyor.

Not: Her 2 ırk la beraber kendine öz skillerde geliyor.Örneğin her 2 ırktaki mage lerin ırk skilleri farklı oluyor.Bunu

karakter açma ekranında görebilirsiniz.

SINIFLAR

Warrior
     Maestia Online (rehber)

Bu class bildiğimiz yüksek hp ye sahip ve str ağırlıklı bir classtır.2h veya 1h+shield olmak üzere 2 ayrı

şekilde kullanılabilir.Oyunun tank ı konumundadır.Dungeonlarda ihityaç duyulabilir.RvR de sistem gereği pek

etkili olduğunu söyliyemem.

Ranger
     Maestia Online (rehber)

Oyunda dex in def vermesiden dolayı defansı gözarda edilmemelidir.

Silah olarak 2h bow veya dual dagger kullabilir.Hızı,görünmez olabilmesi ve critik oranının yüksekliğiyle diğer

class lardan ayrılır.Fakat bir dezavantajı vardır oda düşük hp si.Bu yüzden dikkatli olunmalıdır.Solo olarak zor

bir class tır.RvR de uzaktan attığı oklarla etkili olur.Stat olarak str ve dex kullanılmalıdır.

Mage
     Maestia Online (rehber)

Uzaktan saldırılarda uzmandır.Zayıf defansı olmasına karşın alan büyüleri ve kendi bufflarıyla rakiplerine ü

üstünlük sağlar.Silah olarak 2h staff veya wand kullanabilir.Pve de tam bir solo charıdır.Kasması gayet kolaydır.

Rvr de ise alan büyüleriyle dar olan rvr alanında oldukça başırılıdır.int ağırlıklı bir karekterdir.

Cleric
     Maestia Online (rehber)

Bildiğiniz üzere oyunların healleri konumundadır.Fakat burda bir artı olarak sağlam bi şekilde yüksek

damagelerde vurabiliyor.Silah olarak 2h staff veya wand veya 1h + shield olarak kullanılabilir.Partilerin

vazgeçilmezidir.Dungeonlarda rahatça solo takılabilir.RvR de ise oldukça iyi işler başarmaktadır.Alan skill i

oldukça güçlüdür.Ve debuff larıda etkilidir.Stat olark int ve wisdom verilmelidir.

BAŞLANGIÇ

Maestia Online (rehber)

Oyuna ilk girdiğimiz harita ana şehir olan superion dur.Bu şehirde her class ın ayrı bir bölgesi bulunmaktadır.

Kendi bölgenizde kendi classınıza ait item veya skilleri bulabilirsiniz.Görevleri M ye basarak haritada yada tanrı

sistemi olan Z ye basarakta görevlere ulaşabilirsiniz.Görev yerlerine tıklamak suretiyle otomatik olarak

ulaşabilirsiniz.

CRAFT

Maestia Online (rehber)

Craft sisteminde görevden gelicek olan 3 ayrı element skilleriyle maplerdeki elementleri toplamamız mümkün.

Ana şehirde bulunan npc lerde farkı item yapımı için gerekli craft kağıtları satılmakta.Kağıtlarda tarifi görebilir

ve o elementleri toplamak suretiyle iteminizi yapabilirsiniz.

MAESTONE

Maestia Online (rehber)

Maestone oyundaki extra güç kazandıran taşlardır.Genelde bosslardan veya görevlerden elde edilir.Bu taşlar

aktif ve pasif olarak 2 ye ayrılır.Taşları kullanmak için C ye basıp ordan yönetebilirsiniz. Aktif taşlar 10 lu şekil de

kullanıldığı için bir süre sonra bitecektir.Taşları şarj etmek için altar dan yararlanabilirsiniz.

ALTAR

Maestia Online (rehber)

Altar da az önce yazdığım itemleri açabilir yada dua edebilirsiniz.Dua etmek için altarın yanında iken sağ altta

çıkan ikon a tıklamanız yeterli olucaktır.Bu dua sayesinde divine point kazabilir maestone leri recharge

edebilirsiniz. Oyunda moblardan düşen itemler genellikle kilitli olur.Bu itemleri açmak için idenify scroll u gerekir.Yada

şehirlerde bulunan altar da bu itemleri açabilirsiniz.

ZİNDANLAR

Maestia Online (rehber)

Zindanlar oyunun vazgeçilmezidir.2 çeşit zindan vardır.Normal ve expert.Her map in kendi zindan ı vardır.

Normal zindanlarda solo yapılabilir fakat biraz zaman aldığını söyliyebilirim.Zindan içinde de görevler yapabilirsiniz.

Expert zindan lar genellikler partiler içindir ve zorluk derecesi yüksektir.

İTEMLER

Maestia Online (rehber)

3 çeşit item sınıfı var.yeşil mavi ve mor.En düşük olan yeşillerdir ve genellik le moblardan bunlar düşer.Yeşilden

sonra mavi itemler gelir.Bunların özellikleri daha iyidir ve set olarak itemleri bulunabilir.Çoğunluğu takas edilebilir ama

bazı boss lardan düşen mavi itemler takas yapılamaz.Mavi itemler genellikle normal zindan daki boss lardan

düşer.Ve mor itemler oyunun en iyi itemleridir.En iyi özellikleri barındırılar ve takas edilemez eşyalar.Bu itemler

expert moddaki zindanlarda bosslardan düşmektedir.

UPRADE

Maestia Online (rehber)

Oyundaki general merchanlardan çok ucuza alınabilen enchant kağıtlarıyla uprade yapabilirsiniz.Kağıda sağ

tıkladıktan sonra itemi yerleştirip basmanız yeterli gerisi sizin şansınız:) Dikkat edin itemin lvl i düşme gibi bir

şans ı yok direk yanıyor item.Ama bir boşluk var uprade yerinde .Belki oraya koruyucu bir item eklenebilir.

TALENT

Maestia Online (rehber)

Normal skiillerin yanısıra birde talent sistemi mevcut.lvl 20 itibariyle T ye basıp puanları dağıtabilirsiniz.LvL

başına 1 puan kazanıyorsunuz.Talentte olağan skillerin sürelerini veya etkilerini değiştirebilirsiniz.

RVR

Realm vs realm şuan oyun beta da olduğu için saatleri belli deil.Her lvl için rvr mevcuttur.1 lvl den başlar ve rvr

süresi 5 dk dır.1. rvr nin bir müddet ardından bir üst rvr başlar.10 ar lı gruplar rvr yapabilir.Rvr ye izleyici

olarakta girilebilir.30 vs 30 şeklinde de rvr mevcut.Bu pvp dışında oyunda guildler arası ve 1e 1 şeklinde de

mücadeleler vardır.

RVR VİDEO

OFFICAL TRAILER

GAMEPLAY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodPan -- 14 Eylül 2010; 12:29:58 >

• Şu oyunları okul zamanına denk getirmekten ne anlıyorlar anlamıyorum.
    Yazın olsa kesinlikle oynardım.

Bu arada rehber için teşekkürler emeğine sağlık.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • güzel olmuş eline sağlık bu arada sitesinde bi kaç haber buldum;

open betadan sonra karakterler silinmicekmiş.
    son lvl 60 olmuş.
    kapalı betada 40lvlchar yapanlara kostüm vericeklermiş.
    kapalı beta bugün itibariyle kapandı ve yarın open beta açılacakmış ayın 15inden 14üne alınmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightful -- 13 Eylül 2010; 16:51:30 >
  • Oyuna yarın başlamayı düşünen arkadaşlar var mı? CB de oynayanlar da oyun hakkındaki düşüncelerini açıklarsa sevinirim.
  • güzel rehber...oyun rvr yi denemek amaçlı oynanabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiwaly

Oyuna yarın başlamayı düşünen arkadaşlar var mı? CB de oynayanlar da oyun hakkındaki düşüncelerini açıklarsa sevinirim.

RvR sistemi yetersiz ama gelişecekmiş ilerde.RvR de değişim olursa ben başlarım.

Daha çok pve ağırlıklı bir oyun.Arada da rvr oluyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mexaton

quote:

Orijinalden alıntı: tiwaly

Oyuna yarın başlamayı düşünen arkadaşlar var mı? CB de oynayanlar da oyun hakkındaki düşüncelerini açıklarsa sevinirim.

RvR sistemi yetersiz ama gelişecekmiş ilerde.RvR de değişim olursa ben başlarım.

Daha çok pve ağırlıklı bir oyun.Arada da rvr oluyor işte.

Gelişir gelişir biz yarın başlıyalım abi
    Temple ranger

• henüz indirilmıyor ve üye olunmuyor galiba CB kodu istiyor üye olurken
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rauf07

henüz indirilmıyor ve üye olunmuyor galiba CB kodu istiyor üye olurken

arada 1 gün var galiba cbt yide 1 gün erken açtılar.Tabi saat olarak bilemem ama takipteyim.

edit: Tuesday, the 14th of September 2010 at 10:00am GMT+1

sitede yazan bu ama saat kaç oluyor tam olarak bilmiyorum.

büyük ihtimal sabah 09.00 da başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodPan -- 14 Eylül 2010; 3:17:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mexaton

quote:

Orijinalden alıntı: Rauf07

henüz indirilmıyor ve üye olunmuyor galiba CB kodu istiyor üye olurken

arada 1 gün var galiba cbt yide 1 gün erken açtılar.Tabi saat olarak bilemem ama takipteyim.

edit: Tuesday, the 14th of September 2010 at 10:00am GMT+1

sitede yazan bu ama saat kaç oluyor tam olarak bilmiyorum.

büyük ihtimal sabah 09.00 da başlar.

Son 10 dk hadi hayırLısı
  • son 9dk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightful

son 9dk

TempLe'ız unutma : )
    son 4 .p
  • 1dk ya yoksa superionmuyduk clerice falan %10 mag atack veren ırk hangisiydi ?
  • templedık ve ırk özellikleriyle(bahsettiğin buysa)hiçbir bilgim yok.
    oyunu yüklüyorum cbtde oynamıştım charlar gidicek diye silmiştim.
  • quote:

templedık ve ırk özellikleriyle(bahsettiğin buysa)hiçbir bilgim yok.
    oyunu yüklüyorum cbtde oynamıştım charlar gidicek diye silmiştim.

Tmm ozmn guard olucaz bu sefer guildce öyle biliyorum :)
    bonus bakımından çok daha cazipti guard lar
  • 615mblik update var 1saat sonra biter neyseki max hızla çekio
  • quote:

615mblik update var 1saat sonra biter neyseki max hızla çekio

Bende yaptım o update i şimdi. 15 dk da bitdi
    TTnet ilk defa işe yaradı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LosTanqeLTR -- 14 Eylül 2010; 9:15:36 >
  • son yarım saat kaldı hangi taraftayız temple mı superion mu ?
    indirim kampanyasından yararlandığım için 8mbite geçemiyorum seneye 800leri bende görücem inş
  • Superıon guard olucagız CBtda oyle demişdi bizim guild =) Superion guard aç

Edit: Oyun şuan açık değiL yada ben giremioyrum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LosTanqeLTR -- 14 Eylül 2010; 10:30:35 >
  • Grafik olarak umarıım tatmin edicidir CBT ye girememştim merk icerisindeym :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.