Şimdi Ara

ASUS GTS 450 Top SLI video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
19.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda Nvidia'nın giriş seviyesi yeni ekran kartı GTS 450'nin performansını inceliyor, fabrika çıkışında 925MHz çekirdek hızıyla gelen ASUS GTS 450 TOP ekran kartı ile kurulan SLI düzeni GTX 480 ve HD 5970 gibi üst düzey kartlarla karşılaştırıyoruz.

• Videoyu izlemedim ama ilk yorum benden :p

Edit: 5770i geçer diye umuyordum ama 5750 civarında bişey olmuş. Fiyatı çok önemli şu durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypnotica -- 13 Eylül 2010; 6:59:35 >
  • 5770 le 5750 arasında bir performans sergiliyor fena digil ancak fiyatı bu durumda çok önemli
  • 1 ghz sınırına ulasmislar. sli olarak iki tane amiral gemisini de yakalamis. 5770den yavas olmasi ise dusundurucu.
  • Standart hızlarda 5770'ten geride kalmış. Bu nedenle kart hakkındaki son sözü fiyatı belirleyecektir. Ayrıca yapılan testlerde ilginç bazı sonuçlar dikkatimi çekti, örneğin masaüstü güç tüketimi karşılaştırmasında 5850'nin 5870'ten fazla güç tüketiyor olması ve 5770'in max. sıcaklık değerlerinde 5870'le aynı seviyede olması biraz garibime gitti.
  • Alınacak kart değil. 5770 çıkalı nerdeyse 1 yıl olacak. 5770 fiyatında çıkıp ona en az %20 fark atmalıydı.
  • 5770 in fiyatı inince yüzüne bakan olmaz heralde.

birde asus tr fiyatnıı kim bilir kaç lira yapar
  • Ürün HD5770!e dwğil HD5750'ye rakip olarak çıkıyor ama... Neden HD5770'i geçmesi gerekiyormuş onu anlamadım...
  • Bu arada neden kimse tesellation konusunda bir şey söylememiş...

GTS450 SLI, tesellation konusunda HD5970'e yakın, hatta kafa kafaya gelmiş..

DX11 oyunlarda, tesellation olmadığı sürece DX11 olmuş olmamış bir fark çıkmayacak ortaya...

@HOBAR

Tesellation konusunda %20'den çok daha fazla fark atmış HD5770'e, HD5750 testlerde yok o nedenle ona bir yorum yapamıyorum... İşin içine PhySX, CUDA girince, bence 1504 seviyesinde en alınası kart olmuş...
  • 5750 veya 5770 cf testlerde olsa daha iyi olurdu.

Eğer bu kart 5770 ile aynı fiyat olursa ki ben aynı olmasnını bekliyorum alınmaz bir kart olucaktır ama 5750 yakın veya aynı fiyat olursa 5750 yerine tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saw_ -- 13 Eylül 2010; 9:50:45 >
  • Ben 5770 'i geçmesini bekliyodum ki çoğu yerde 1ghz gpu hızında bile geçememiş. 5750 seviyesinde biraz daha iyi bir kart olmuş ancak eğer Asus Top ile karşılaştırıcaksanız 5750'ye de overclock verip öyle karşılaştırmalı. Ben yine de 5750'nin geçiceğini umuyorum.

Bu arada şu videoların başlarındaki sesi geçen gün ilk defa kurduğum Metro 2033'ün ana menüsünde duydum dedim Mesut Abi buraya da mı geldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIDOCQ

Ürün HD5770!e dwğil HD5750'ye rakip olarak çıkıyor ama... Neden HD5770'i geçmesi gerekiyormuş onu anlamadım...

Hangi ürüne rakip olarak çıkacağı fiyatına göre belli olacaktır. Ancak beklenti fiyat olarak 5770'e rakip olacağı yönünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIDOCQ

Ürün HD5770!e dwğil HD5750'ye rakip olarak çıkıyor ama... Neden HD5770'i geçmesi gerekiyormuş onu anlamadım...

HD5770 fiyatlandırmasından olduğundan olabilir mi ? 300 TL Dolaylarında gelecektir hatta 5770'ten pahalı bile olabilir
  • Yurtdışı fiyatına bakacak olursak hd5750'ye rakip bir kart. Tabi bizim memlekete girişinde fiyatı hd5770 seviyesinde olacaktır.

Performansı beklendiği gibi. Alınası bir tarafı yok şimdilik. Fiyatı hd5750 ile aynı olursa biraz iş yapar.

OC konusunda da gpu oldukça iyi olsa da kartı frenleyen bellek bant genişliği. Ne zamandır söylüyoruz kimse anlamıyor. HD5750'den bile düşük bellek bant genişliği ile HD5770'e rakip olmasını beklemeyin diyoruz ancak arkadaşlar ısrarla HD5770'i bile geçeceğini savunuyorlardı. Neye göreyse... Kaldı ki Ati kartlar bellek tarafında her zaman daha başarılı olmuşlardır. Nvidia da Fermi mimarisi ile bellek yönetimini oldukça iyi hale getirdi ama hd5700 serisi kartları bile zaten birçok noktada bellek bant genişliği frenlerken bu kart daha düşük bellek bant genişliği ile pek iş yapamayacaktı. Nitekim öyle de oldu. Bellek bant genişliği artmayınca gpu'nun 1 ghz olması da etki etmemiş.

Tabi bir de gpu'nun zayıflığı var. CUDA birimlerinin sayısındaki artış lineer olarak gt200 serisi kartlar ile Fermi'ler arasındaki performansa yansımıyor. Şöyle söyleyeyim:

gtx285 240 adet CUDA birimine sahip iken gtx460 336 CUDA birimine sahip ancak birçok uygulamada benzer performans veriyorlar. Fermi mimarisinin 40nm'deki verimsizliği bu kartta da kendini göstermiş durumda. 192 adet CUDA birimi ve çok yüksek saat hızları sahip olmasına karşın, aynı sayıda CUDA birimine sahip olan gtx260'ın gerisinde bir performans sergiliyor.

Nvidia almak isteyenlere tavsiyem gts455'i beklemeleri. gf104 ile geleceğini düşünüyorum (sürücü içerisindeki kodlar da bunu destekliyor). Tahminen elde kalmış gf104 gpu'larını değerlendirmeye yönelik bir kart olacak ve oldukça da başarılı olacaktır. Fiyatı düşük performansı hd5770'ten biraz daha yüksek bir kart olarak sunulacak ve elbette oc potansiyeli de yüksek olacaktır. GTX460 kadar başarılı olur mu bilmem ama birçok oyunseveri kurtarabilecek bir kart olacaktır. Hele ki AMD'nin liderken HD6000 serisinin fiyatlarını yüksek tutacağını düşünürsek...

• Mesut bey facebook sayfasında GTS450 SLI'ın 5970'i geçtiğini

'2x GTS 450, 1x HD 5970 eder mi?
    Saedce şu kadarını söyleyebilirim videoyu izlediğinizde çok şaşıracaksınız :)'

Hocam ben geçtiğini pek göremedim :)
  • gts 455 i bekleyin 5770 i büyük ihtimal geçebilecek kart zaten gts 450 ilk testlerde 5770 in gerisinde idi bu ise 5750 ye rakip çıktı gts 250 nin dx 11 versiyonu
  • physx li oyunları hd 5970 kullananların oynaması için çıkartılmış kart biçilmiş kaftan hd 5970 kullananlara seslniyorum bunu alın takın mafia 2 de pyhsx ile 50 fps oynayın
  • Bence yurtdışı fiyatları gayet uygun ama burda 5770 fiyatına satılınca şansı kalmayacak...
  • Tek kart alacaklar degilde ucuza sli yapacaklar için iyi bir alternatif olabilir fiyatı uygun olursa.

SAYGILARLA
  • stok gts 450 ile 5750 nin karşılaştırılmasını isterdim çünkü kart 5750 nin rakibi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.