Şimdi Ara

MSI özel tasarımlı GeForce GTX 480 Lightning modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
6.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="MSI özel tasarımlı GeForce GTX 480 Lightning modelini tanıttı"

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden MSI, uzun süredir üzerinde çalıştığı Lightning serisi GeForce GTX 480 modelini tanıttı. Firma tarafından sınıfındaki en gelişmiş kart olarak lanse edilen N480GTX isimli yeni model, başta soğutucusu olmak üzere, sahip olduğu detaylarla dikkat çekmeyi başarıyor ve yüksek performans tutkunlarına göz kırpıyor.

ATi Radeon HD 5870 tabanlı Lightning modelinde olduğu gibi, ciddi bir mühendislik çalışması sonucunda ortaya çıkartılan yeni model, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF100 GPU'sundan güç alıyor. 384-bit bellek veri yoluna, 480x paralel işlem birimine ve 1.5GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kart, hız aşırtmalı olarak sunulacak.

Grafik işlem birimi 750MHz'de, paralel işlemcileri 1500MHz'de ve bellekleri de 4000MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli yeni ekran kartı, MSI tarafından geliştirilen Twin Frozr III soğutucusunu kullanıyor. 90mm çapında iki adet fana ve 5 adet ısı borusuna sahip olan soğutucunun, kartı hem serin tuttuğu hem de sessiz çalıştığı ifade ediliyor.

Özel olarak dizayn edilmiş baskılı devre tasarımı üzerine, Military Class serisi yüksek kaliteli komponentlerle donatılan MSI GeForce GTX 480 Lightning'de, rekor denemeleri için yapılacak "ekstrem" denemelerde daha stabil sinyalizasyon için dört adet Proadlizer kapasitör ile birlikte yine rekor denemeleri için 16 fazlı güç tasarımına yer verildiğini görüyoruz.

Sıvı Azot ile çıkılacak yüksek süratlerdeki güç ihtiyacını karşılamak adına ikisi 8pin ve biri de 6pin olmak üzere toplamda üç adet PCIe güç girişine sahip olan ekran kartı, Dual BIOS teknolojisi ve donanımsal voltaj okuma noktaları gibi hız aşırtma dostu detaylara da uzun özellik listesi içerisine yer veriyor.

Çoklu ekran kartı kurulumları için 4 yollu SLI desteğine sahip olan MSI GeForce GTX 480 Lightning, görüntü aktarımı içinse çift DVI, HDMI ve DisplayPort ara birimlerini kullanıyoır. MSI'ın ciddi bir hazırlık sürecinden sonra yakın zamanda satışa sunacağı GeForce GTX 480 Lightning, yurt dışında 550 dolar civarı etiket fiyatına sahip olacak.

alt="MSI özel tasarımlı GeForce GTX 480 Lightning modelini tanıttı"

• Bu baskı devre tasarımına aynı katta çift gtx 460-470 veya 480 deneseler bari :)
  • Adamlar resmen alın yakın demişler
  • 3 adet güç girişi Fena :)
  • 450 watt çekebilme kapasitesine sahip 5970 kadar uzun sanırım..
  • Uçuk bir kart olmuş 16 faz sıradışı ve 3 adet ek güç girişi çok iddaalı bir GTX480 ve MSI prestij ürünü
    Bakalım diğer markalar GTX 480gpu sunu nekadar uç noktaya taşıyabilicekler..
    Unutmadan kart tamamen hızaşırtmacılara yönelik bir kart ve kartın adetli olucağı kesindir
    Tabiri caizsse sidik yarışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TİMİ -- 12 Eylül 2010; 12:27:04 >
  • 16 fazmı aşmış bunlar
  • 16 fazlı güç tasarımı ...

Gpu 'da kaç mhz görülecek, meraktayım ... Takipteyim
  • ln2 ile 1400 mhz gpu hızını geçemeyeni döverler
  • Elektrik faturasını gören kaçak var sanacak bir yerlerde.

Şaka bir yana resmen fantazi ürünü olmuş, 3DMark, GPU vs rekorları kır, yak, at çöpe
  • crossfire veya slı köprüsü (((tam bilmediğimden soruyorum)))... neden 2 slotlu_?
  • aşık oldum soğutucu biraz çirkin olmuş ama pcb dehşet görünüyor. 3 adet güç girişi çok fene oc olacağını gösteriyor. 5970 yerine 2 adet 5870 lightining almadığıma her geçen gün daha çok pişman oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefaret

crossfire veya slı köprüsü (((tam bilmediğimden soruyorum)))... neden 2 slotlu_?

4 way yapabilmek için o karttan 4 tane yanyana döşeyebilirsin
  • slı ya da crossfire adını tam bilemiyorum neden o köprü çift slot...çift köprümü koyuluyor slı yaparken...ya da adı her neyse...
  • 5870 Lightning, GTX 480'den daha fazla güç tüketiyordu. Bu kartın çekeceği gücü düşünemiyorum bile. MSI yine kalitesini konuşturmuş, gövde gösterisi için iyi bir kart yapmış. Yeni rekorlar kırılacak. Bazı arkadaşlar şimdi bunun fiyatına 5970 filan alırım yazar, zaten bu kart sıradan ev kullanıcısına hitap etmiyor ve MSI'da 5970 fiyatına sattığının farkında, amaç MSI'n kırılan rekorlar ile reklamını yapmak ve kalitesini konuşturmak.

Twin Force 3'e geçilmesi güzel olmuş fakat bu kart LN2 ile soğutuculağı için ne kadar önemsiz olasada soğutucunun tipini beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 12 Eylül 2010; 13:16:54 >

• 2 sene sonra böyle kartlar görmeyiz umarım

• o zaman şöle bi soru sorıyım da beni aydınlatın arkadaşlar...

nvidia bi kart üretiyor ancak bunu msı ne bilim gigabyte asus felan satıyo bu nasıl iş...nvidia kendi ürettiği kartı neden kendi satmıyo da baska firmalara veriyo... ve o kartlar temelde aynı kartlar mı?

gigabyte ın sattıgıyla asusun sattıgı((ortak özellkli)) kart aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nurullah_198

2 sene sonra böyle kartlar görmeyiz umarım

Adamım nerelerdesin sen yau

• quote:

o zaman şöle bi soru sorıyım da beni aydınlatın arkadaşlar...

nvidia bi kart üretiyor ancak bunu msı ne bilim gigabyte asus felan satıyo bu nasıl iş...nvidia kendi ürettiği kartı neden kendi satmıyo da baska firmalara veriyo... ve o kartlar temelde aynı kartlar mı?

bilen yok mu_?
  • quote:

o zaman şöle bi soru sorıyım da beni aydınlatın arkadaşlar...

Nvidia kart üretmiyor GPU üretiyor, firmalarda GPU'yu PCB üzerine yerleştirip satıyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.