- x
Serçe ve Yüzük parmağında uyuşma hissi?
19 Cevap17044 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Black Wreath
12 Eylül 2010; 3:33:54 

Arkadaşlar ciddi konudur. Sol elimde serçe parmak ve yüzük parmağımda uyuşma hissi var. Geçmiyor... Nedenini bilen var mı?

422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Black Wreath
12 Eylül 2010; 3:43:12 

.................

3986 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
12 Eylül 2010; 3:48:55 

ulnar sinir sıkışmış olabilir (bkz: ulnar oluk sendromu )

http://www.aktuelpsikol...haber.php?haber_id=5990

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Eylül 2010; 3:53:59 

Carpal tunnel

788 Mesaj
12 Eylül 2010; 3:56:21 

kardeş geçenlerde bi tanıdık öyle olmuş parmaklamı başlamış bilmiyorum işte kolu uyuşmuş sonra öldü malesef zehirlenmeymiş. (ciddi cevaptır)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3986 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
12 Eylül 2010; 3:57:02 

quote:

Orijinalden alıntı: slash7895123

Carpal tunnel

carpal tünelde median sinir sıkışır,ilk 3 parmak etkilenir, arkadaş 4. ve 5. parmağım diyor dikkatini çekerim

24105 Mesaj
12 Eylül 2010; 3:59:03 

Çok garip 1 ay önce aynen dediğin gibi benimde olmuştu. 1 ay sonra kendisi geçmişti. Sinirler sıkışıyor sanırım.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Eylül 2010; 4:00:01 

quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

carpal tünelde median sinir sıkışır,ilk 3 parmak etkilenir, arkadaş 4. ve 5. parmağım diyor dikkatini çekerim

Ben anlamam gardaş salladım ben ekşçeynç stüdıntla gelmişem hemişe kırgızistandan bu topraklara varmışam

3986 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
12 Eylül 2010; 4:05:01 

quote:

Orijinalden alıntı: slash7895123

Ben anlamam gardaş salladım ben ekşçeynç stüdıntla gelmişem hemişe kırgızistandan bu topraklara varmışam

senin salladığını ben anlıyorumda başkası anlamayabilir ciddiye alabilir, bu yüzden düzeltme yaptım yoksa banane herkes kendi bildiğince ötmekte serbest demokrasi var...

422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Black Wreath
12 Eylül 2010; 4:06:09 

quote:

ulnar sinir sıkışmış olabilir (bkz: ulnar oluk sendromu )

http://www.aktuelpsikol...haber.php?haber_id=5990

Peki hocam ne olacak yani sıkışmış tamam iyi güzel :)

@Twilight Darkness

Yapma hocam başın sağ olsun :(

@GoldPunch

Hocam bende yeni yeni olmaya başladı. Dirseğimi masaya koyuyorum ona dayanıyorum böyle bi durum olabilir mi?

24105 Mesaj
12 Eylül 2010; 4:07:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Black Wreath

Peki hocam ne olacak yani sıkışmış tamam iyi güzel :)

@Twilight Darkness

Yapma hocam başın sağ olsun :(

@GoldPunch

Hocam bende yeni yeni olmaya başladı. Dirseğimi masaya koyuyorum ona dayanıyorum böyle bi durum olabilir mi?

Hocam işte bende de yeni olmaya başlamıştı. 1 ay sonra geçti. Ondandır ben de ondan tahmin ediyorum.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

923 Mesaj
12 Eylül 2010; 4:08:34 

aynısı uyandığımda vardı bende 1 saate geçmişti.

422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Black Wreath
12 Eylül 2010; 4:10:06 

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hocam işte bende de yeni olmaya başlamıştı. 1 ay sonra geçti. Ondandır ben de ondan tahmin ediyorum.

Hayır birde gitar çalıyorum. Çalmama engel oluyor, bir yandanda korkuyorum kalple alakalı olabilir mi diye. Malum sol kol.

@CriticalWave

keşke öyle olsaydı hocam bana da 4 gün falan oldu böyle.

3986 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
12 Eylül 2010; 5:08:01 

kalbe bağlı olsa göğüs kafesi üzerinde basınç hissi, soğuk soğuk terleme, bulantı, kusma olur (ek olarak tabiki) kalbe bağlı ağrılar ya sabaha karşı olur ya da gün içinde aktif hareket halindeyken olur, gıpraşamazsın yerinden,mıhlanıp kalırsın... ulnar sinir sıkışması varsa bunun için emg falan çekerler mr isterler ortopediye git bence , ayrıca servikal kot da olabilir boyunda c7 servikal vertebrada tam gelişmemiş bir kosta (kaburga) bu bölgeden geçen damar ve sinire basar kolda uyuşma yapar bununla da göğüs kalp damar cerrahları ilgilenir, boyun mr isteyebilirler ayrıca testleri var...

422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Black Wreath
12 Eylül 2010; 5:16:56 

quote:

kalbe bağlı olsa göğüs kafesi üzerinde basınç hissi, soğuk soğuk terleme, bulantı, kusma olur (ek olarak tabiki) kalbe bağlı ağrılar ya sabaha karşı olur ya da gün içinde aktif hareket halindeyken olur, gıpraşamazsın yerinden,mıhlanıp kalırsın... ulnar sinir sıkışması varsa bunun için emg falan çekerler mr isterler ortopediye git bence , ayrıca servikal kot da olabilir boyunda c7 servikal vertebrada tam gelişmemiş bir kosta (kaburga) bu bölgeden geçen damar ve sinire basar kolda uyuşma yapar bununla da göğüs kalp damar cerrahları ilgilenir, boyun mr isteyebilirler ayrıca testleri var...

Hocam birden aha hapı yuttuk dedim sonlara doğru biraz rahatladım :D neden olur bu bir şey yok yani evden çıktığım yok yatakta ters hareket falanda yapmıyorum. Sadece kolumu masaya dayıyorum yükleniyorum dirseğe onun dışında yaptığım bir şey yok mr'a falan bulaşmayalım. Bir zararı varmı peki bunun?

1178 Mesaj
12 Eylül 2010; 5:28:19 

İki vakte kalmaz yüzük parmağına yüzük takacağına delalettir bu.

Çok mouse kullanmaktan dolayıda olabilir parmakların işlevini yitirmiş herhalde bak şimdi sağ elindeyse sorun elini mouse koy işaret ve orta parmağınla mouse kullandığını göreceksin diğer iki parmak hiç bir b.ka yaramıyor ve dolayısıyla uyuşuyor. Bir süre mouse kullanma egzersiz yap sıcak suda sabunla masaj yapsın biri geçer.

Sağ el çok önemli her konuda lazım o yüzden iyi bakmak lazım ama sorun sol elindeyse unut gitsin dediklerimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shattered Glass -- 12 Eylül 2010; 5:30:17 >

Edward "O *****lar her konuda konuşurlar."
"Politika, sinema, moda."
"Din hariç her konuda."
Will "Neden din hariç?"
Edward "Din hakkında konuşmak kabalıktır. Kimi inciteceğin belli olmaz."

422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Black Wreath
12 Eylül 2010; 5:37:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Shattered Glass

İki vakte kalmaz yüzük parmağına yüzük takacağına delalettir bu.

Çok mouse kullanmaktan dolayıda olabilir parmakların işlevini yitirmiş herhalde bak şimdi sağ elindeyse sorun elini mouse koy işaret ve orta parmağınla mouse kullandığını göreceksin diğer iki parmak hiç bir b.ka yaramıyor ve dolayısıyla uyuşuyor. Bir süre mouse kullanma egzersiz yap sıcak suda sabunla masaj yapsın biri geçer.

Sağ el çok önemli her konuda lazım o yüzden iyi bakmak lazım ama sorun sol elindeyse unut gitsin dediklerimi

Hocam ilgin alakan için teşekkürler ama sol elimde oluyor uyuşma :)

1178 Mesaj
12 Eylül 2010; 5:50:37 

Egzersiz yap, sıcak suyla sabunla ovalat elini belkide cıkık olmuştur. Şimdiden geçmiş olsun sorun ciddileşirse haftaya doktora git.

Edward "O *****lar her konuda konuşurlar."
"Politika, sinema, moda."
"Din hariç her konuda."
Will "Neden din hariç?"
Edward "Din hakkında konuşmak kabalıktır. Kimi inciteceğin belli olmaz."

3986 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
12 Eylül 2010; 6:37:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Black Wreath

Hocam birden aha hapı yuttuk dedim sonlara doğru biraz rahatladım :D neden olur bu bir şey yok yani evden çıktığım yok yatakta ters hareket falanda yapmıyorum. Sadece kolumu masaya dayıyorum yükleniyorum dirseğe onun dışında yaptığım bir şey yok mr'a falan bulaşmayalım. Bir zararı varmı peki bunun?

verdiğim linki iyi incelememişsin orada bayaa bilgi var, bence seni rahatsız ediyorsa ortopediye git ağrı kesici ve fizik tedaviyle hallolur kanaatindeyim,fazla kafana takma...

218 Mesaj
12 Eylül 2010; 10:21:54 

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun yaklaşık 2 haftadır bendede var bu ulnar nöropati sıkışması belirtiler aynı .git bi nöroloji uzmanına kontrol ettir .ben başlangıç aşamasında gittiğim için hastalığın doktor sadece dirseğimi kırmamamı söyledi sadece dinlenerek geçiyormuş bu hastalık.bilgisayar oynama çokl fazla....

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Serçe ve Yüzük parmağında uyuşma hissi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.655