Şimdi Ara

VLC, iPad'e geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
6.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iPad, iPhone ve iPod Touch gibi cihazlarında en çok eleştiri aldığı konulardan biri kısıtlı format (Sadece H.264 ve Mpeg 4 kodlu m4v, .mp4, ve .mov formatları) desteği sunması. Ancak iPad için bu sorun kısmen geride kalacak gibi görünüyor. En popüler açık kaynaklı medya oynatıcılar arasında yer alan VLC (Video Lan Client)'nin iPad versiyonunun AppStore'da ücretsiz olarak satışa sunulabilmesi için Apple'ın onayını beklenmeye başlandı.

VLC'nin iPad versiyonunu deneme fırsatı yakalayan AppAdvice'ın ilk izlenimleri oldukça olumlu. Uygulamanın DivX ve Xvid formatlarını takılmadan, kalitelerinde herhangi bir kayba neden olmadan oynattığını belirten AppAdvice, arayüzünün oldukça güzel ve kullanımının olduğunu belirtiyor. Ancak AppAdvice, bazı formatları ve yüksek çözünürlüklü videoları VLC'nin oynatamadığının altını çiziyor.

Uygulamayı kullanma fırsatı yakalayan diğer bir isim Wired dergisinden Charlie Sorrel ise uygulamada bazı performans ve uyumluluk sorunlarını bulunduğunu belirtiyor.

• iphone'a da gelir ileride umarim.
  • Süper bi program ama açmadığı dosya yok ama bazı görüntü formatlarında sorun ses var görüntü yok olayı :C ama sürekli güncellenen birşey olduğundan sorunlar düzeliyor
  • iPad de iyi de asıl iPhone'a lazım böyle bir şey.
  • iPhone a da gelirse tam olur
  • 2. nesil ipadler gerçekten eksiksiz olucak
  • Mac imde var bu program. Ipad de olması çok iyi olur. Video derdi kalmaz büyük ölçüde. Çok büyük bir artı olarak yazılır Ipad in hanesine bu.
  • İyi ki Microsoft'un başında Steve Jobs yok :))
  • Mac'te kulalniyorum ama iPad de altyazi destegi olmazsa tutmaz
  • ooo harika bir haber gerçekten de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Mac'te kulalniyorum ama iPad de altyazi destegi olmazsa tutmaz

Video ları %90 normal bilgisayarlardan indirip ipad e atıp ordan izleyeceğimizi varsayarsak, indirdiğimiz videolara altyazıları gömersek alt yazı desteğine gerek kalmaksızını video nun içinde kolayca görüntülenebilir. Bu yüzden bu dediğin bence çok önemli olmayacaktır.
  • cinexplayer divx konusunda zaten uskudari gecti. altyazi destegi vermesi lazim vlcnin olmaz boyle
  • n900 de codec paketi yukle alt yazi destegi ile izle, veya kmplayer kulan gb cok alternatif var yazik oluyor iphone kullanicilarina steve acayip bi adam...
  • Bunu windows mobile versiyonunuda senelerdir bekliyoruz, dreamboxı telefondan seyretmek için. Ama sanırım gelmeyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Mac osx versiyonu pek basarili degil

bizim gibi mac kullanıcıları için sorunu biraz açabilirmisin? bende macpro kullanıyorum, sorunu açabilirsen fikrimiz olmuş olur:) ona göre indiricem
  • altyazi olayi onemli... ugrasmadan icine gommeden altyazi okuma varsa tadindan yenmez...
  • Az önce ipade indirdim...bütün filmlerimi açtı..süper bişey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dievas
    bizim gibi mac kullanıcıları için sorunu biraz açabilirmisin? bende macpro kullanıyorum, sorunu açabilirsen fikrimiz olmuş olur:) ona göre indiricem

hicbir sorun yok, gayet guzel kullanabilirsiniz.

Bu arada siz Mac Pro degil, Macbook Pro kullaniyorsunuz, birisi desktop digeri laptop.
  • Türkçe dil desteği yok maalesef. Yada ben bulamadım
  • cinex inanılmaz hızlı açlıyor. bakalım bunuda deneyeceğiz.
    altyazı gömme için en hızlı program tavsiyeniz var mıdır?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.