Şimdi Ara

Nokia N8-00, eylül ayının son haftası İngiliz teknoloji severlerle buluşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'nın zengin multimedya özellikleriyle ve dokunmatik ekranıyla ön plana çıkan akıllı telefonu N8-00'in eylül ayının son haftası İngiliz teknoloji severlerle buluşacağı onaylandı.

İnternette belirtilenlere göre Nokia N8-00, sim kilitsiz olarak 429£'a (~660$);

O2, Vodafone veya T-Mobile ile yapılacak 2 yıllık sözleşme karşılığında ise ayda 35£'a satılacak. 1/1.83'' boyutundaki ve 12 megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörüyle pek çok rakibine meydan okuyan telefonun genel teknik özellikleri şu şekilde;

- Dört band GSM (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz) şebekesi desteği

- HSDPA / HSUPA

- Symbian^3 OS

- 3.5 inç boyutunda 360x640 piksel çözünürlüğünde AMOLED kapasitif dokunmatik ekran

- İvme sensörü + ışık sensörü

- 3.5 mm kulaklık girişi

- 680 MHz saat hızında çalışan ARM8 işlemci

- 256 MB RAM

- 16 GB dahili flash bellek

- MicroSD kart girişi (32 GB'a kadar)

- MicroUSB portu + USB-on-the-go özelliği

- HDMI

- 12 MP kamera, 28 mm lens, 1/1.83'' sensör, otomatik odaklama, xenon flaş

- 1280x720@25 FPS video kaydı

- Görüntülü görüşme için VGA kamera

- WI-FI 802.11 b/g/n

- Bluetooth 3.0

- GPS / aGPS

- RDS'li FM radyo + FM verici

- Çift mikrofon

- 1200 mAh

BL-4D 3.7V

batarya

• NOKİA BUNA 1300TL DEN AŞŞAĞA FİYAT İSTEMEZ
  • super bir tel geliyor desene bu tellerin durumu nereye gidiyor böyle anlamadım cok hızlı gelisiyor.
  • Bu telefonu çıkarmak için çok beklediler... O sırada birçok firma yeni ve bu telefondan daha iyi modeller yaptı. Ayrıca illa Nokia olsun diyen ve biraz araştırma yapan adam bunu almaz 1-2 ay daha bekler gider MeeGo'lu cihaz alır.
  • şu telefonda çıkmadı gitti...
  • Işlemci ARM 11 olacak hocam 8 yazılmış.

30 Eylül olarak belirtilmişti diğer haberlerde.
  • ah keşke öyle olsaydı. ama maalesef arm 11
  • 1500 tl den aşağıya çıkmaz diye düşünüyorum bu sebebten dolayı beni pek heyecanlandırmıyor n8 haberleri
  • s8500 wave ezer gecer nokia hem gec cıkarıon hemde sadce kamerasıyla kandırıon milleti wave almayan kalmasın diyorum. böle yazıyorum cünki tecrübem var. hemen kızmayın arastırın
  • bide su var wave iphone 4 e kafa tutuyor eksisi uygulaması suan 1200 tane falan var mazisi 2 ay
  • nokia eğer symbian sistemini stabil hale getirdiyse dadından yenmez bir cihaz olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost1984

s8500 wave ezer gecer nokia hem gec cıkarıon hemde sadce kamerasıyla kandırıon milleti wave almayan kalmasın diyorum. böle yazıyorum cünki tecrübem var. hemen kızmayın arastırın

Ezer geçerli cümleler kuran birinin tecrübesine mi güvenceğim?

Wave almayan kalmasın ne şimdi konuyla alakası ne.

Hey Yarabbim garip garip mesajlar yazarlar sonra da tecrübeliyim diye geçinirler
  • çok geç kalmış bir model. işlemcisi ve rami düşük.tek artısı kamerası.ama bu tek başına yeterli değil. sadece kamerası 12 mp diye alınmaz bir telefon.muhtemelen türkiye fiyatı 1300 TL civarında olur ki. bu fiyatla da pek alınabileceğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastingend

çok geç kalmış bir model. işlemcisi ve rami düşük.tek artısı kamerası.ama bu tek başına yeterli değil. sadece kamerası 12 mp diye alınmaz bir telefon.muhtemelen türkiye fiyatı 1300 TL civarında olur ki. bu fiyatla da pek alınabileceğini düşünmüyorum.

Sadece ram işlemci ve kameramı?

1.HDMI
    2.OTG
    3.Symbian^3
    4.Xenon flaş
    5.12 mp kaliteyi temsil etmez araştırınız.N8'in samplelerine bakınız.
    6.
    .
    .
    .
  • rakiplerine kafa tutması için uygun bir fiyatla girmesi lazım
  • quote:

çok geç kalmış bir model. işlemcisi ve rami düşük.tek artısı kamerası.ama bu tek başına yeterli değil. sadece kamerası 12 mp diye alınmaz bir telefon.muhtemelen türkiye fiyatı 1300 TL civarında olur ki. bu fiyatla da pek alınabileceğini düşünmüyorum.

Tam olarak az aynı şeyleri düşünüyorum. Az önce N8 başlığına da yazmıştım. İşlemci dandik, ram düşük ve symbian. E60 kullanmış olan biri olarak kamera için telefon asla almadım ve almamda. Benim için sistem hızı, uygulama bolluğu, ekran çözünürlüğü vs. çok daha önemlidir. Millet 1280x720 telefon yaptı, çift çekirdek 1,5 Ghz işlemciye geçmeye hazırlanıyor. Nokia 600 küsür mhz yavaş bir işlemciyle tepe seviye diye 1200-1500 arası bir fiyat tahminiyle telefon çıkarıyor.Kamera merakı olan, telefonun özelliklerini pek kullanmayan ve bütçesi müsait olanlar tercih edebilirler.

• Fiyat pahalı ama güzel bir telefona benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost1984

s8500 wave ezer gecer nokia hem gec cıkarıon hemde sadce kamerasıyla kandırıon milleti wave almayan kalmasın diyorum. böle yazıyorum cünki tecrübem var. hemen kızmayın arastırın

Sanırım arkadaş Samsung'ta çalışyor. Kalkıp buraya Wave almayan kalmasın dediğine göre. Sanane isteyen istediğini alır. Daha cihaz çıkmadı nereden biliyorsunuz acaba böyle olacağını? Varsa yoksa sallayın işte!

quote:

Bu yorumlar ne zaman bitecek merak ediyorum doğrusu.

• bence işlemci fena halde düşük kalmış yanılmıyorsam samsung wawe 1ghz dı :)
  • yanlış anlaşılmasın ben nokia taraftarıyım ama nokia nie yavaş yapmış bu cihazı o kameraya bu işlemci yakışmamış bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.