Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: salsakingss

Şaka yapıyorsun herhalde. Fan firinlanmaz eritirsin plastik parçaları. Ses gelmesinin sebebi fanin manyetik kısmına toz kacmasidir. Bu konuda yapabileceğini pek birşey yok degistirmek dışında.

Fırınlama kısmı şakaydı

Fanın mekanik sesi rahatsız edici olan. Asıl kasamda toplamda 9 tane fan var hepsini son devirde calistirinca bike bu kadar kafa utulemiyor.

Manyetik kısmı için yapacak birşey olmali. Bilgisayarcıda 20 tl ye fanı vardı. 9500 gt gibi eski kartada 20 tl masraf yapana kadar en basit hdmi çıkışlı ekran kartını almak daha mantıklı.

Fanın mekanik sesini kesmek için ne yapılabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aynı işleme notebook ekran kartlarınada yapabiliyormuyuz
  • RosweL 61 kullanıcısına yanıt
    Eğer sökülebilir bir ekran kartına sahipseniz yapabilirsiniz. Ben radeon 4650m 1gb ekran kartıma fırınlama uyguladım ardından termal macununu yeniledim yaklaşık 1 aydır hiç bir sorun yaşamaksızın kullanıyorum.
  • Bende hd 3650 ekran kartı var ancak fanı bir türlü çıkarmadım onu nasıl çıkarabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: wrt_

Eğer sökülebilir bir ekran kartına sahipseniz yapabilirsiniz. Ben radeon 4650m 1gb ekran kartıma fırınlama uyguladım ardından termal macununu yeniledim yaklaşık 1 aydır hiç bir sorun yaşamaksızın kullanıyorum.

Radeon 4650m mi?Laptop gpu su degil mi bu?Anakarta butunlesik degil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Hayır bütünleşik değil. Mxm slotunda harici ekran kartı bulunduran laptoplar da var. Bütünleşik modeller için bir şey söyleyemem ama harici modellerde fırınlama işe yarıyor.
  • quote:

Hayır bütünleşik değil. Mxm slotunda harici ekran kartı bulunduran laptoplar da var. Bütünleşik modeller için bir şey söyleyemem ama harici modellerde fırınlama işe yarıyor.

Mxm genelde ust duzey makinalarda oluyor da bende sasirdim sizin duruma.4650m pek ust duzey degil cunku bildigim kadariyla

Onboard zannettigim icin sasirdim:)

Zamanında gayet üst düzeydi kendisi :) Hoş hala daha işimi görmüyor değil :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wrt_ -- 6 Nisan 2015; 15:43:46 >
  • quote:

Zamanında gayet üst düzeydi kendisi :) Hoş hala daha işimi görmüyor değil :D

İs goruyorsa sorun yok.Ben su an Gtx serilerine gore dusununce oyle sandim.Yoksa zamani icin iyi duzeydedir,ona lafim yok:)

Sevgilim beni dovuyo.jpg nedir hocam ya:D

Ezelde bi sahnede arkadaki alakasız duvar yazısı :D

• wrt_ W kullanıcısına yanıt

• Arkadaşlar benim gibi davulda fırınlamaya kalkmayın yanıyor kart yazık oldu 6870'e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 17 Temmuz 2015; 23:16:14 >
  • Benim Ati 6850 kartta düz mavi çizgiler vardı 4 veya 5 tane 4 dk fırına attım suan çok iyi çalışıyor
  • Keşke az daha duraydı güzel güveç olurdu

• ben de kartımı fırınlayacağım fakat sorum var:
    -bazı parçaların üzerinden 105 dereceye kadar yazıyor. biz yine de 200 derece mi yapıyoruz ısıyı? bunların erimesinden çekinmiyor musunuz?
    -buzdolabı poşeti sadece gaz ve kokular için mi? erime riski olan parçalara faydası var mı?
    -buzdolabı poşeti hava almayacak şekilde kapatılırsa patlamaz mı? (tavuk yaparken delik açıyoruz) :)

-önce fön makinesi deneyeceğim. özellikle nereleri ısıtmam gerek? ve ne kadar süre ile fön makinesi kullanacağım?

-termal macun kullanmam gerekiyor mu sonrasında? bir de gidip macun almayayım. macunlamasam olmaz mı? :)

ayrıca lütfen FIRINLANMIŞ KARTLARI SATMAYIN. günahtır ayıptır. insanlar para verip alıyor, 3 ay sonra bozulmasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anadolu -- 8 Eylül 2015; 15:44:13 >
  • Alaaaaaa oldu vallaha. faydası dokunan herkese teşekkür ederim :)

Termal macunu yenilemek gerekiyor mu? macunsuz kapadım ben ekran kartını?
  • beyler bende yaptim oldu zotac 9800gt vardı fakat ne kadar dayanıyor bu kartlar bu şekilde bilen varmi?

yani ortalama bir süresi varmi varsa bu süreyi neye dayanarak verebiliyorsunuz?
  • Bende Gtx 570 kartımı bugun 200 derecede 6 dk fırınladim. Cıktıktan sonrada bi güzel macunladim. Suan Eskisinden iyi durumda. Bakalım gittigi yere kadar kullanirim. Tekrar bi bozulma olursa burdan paylaşirim. .
  • quote:

Orijinalden alıntı: landroval61

Bende Gtx 570 kartımı bugun 200 derecede 6 dk fırınladim. Cıktıktan sonrada bi güzel macunladim. Suan Eskisinden iyi durumda. Bakalım gittigi yere kadar kullanirim. Tekrar bi bozulma olursa burdan paylaşirim. .

Bugun tekrar bozuldu . Tekrar fırınlayip deniyeceğim
  • milföyle margarin eksik yemem ben bunu
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.