Şimdi Ara

Patrician IV

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
11.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Patrician IV

Sanırım pek üzerinde durulmamış oyunun.Tropico 3 ile ilgilenirlen kalypso'nun sitesinde gördüm.
    http://www.patrician4.com buda oyunun sitesi.
    Bildiğim ticaret yap ekonomiyle uğraş oyunlarından galiba.
    Ama oyun hakkında pek bilgi bulamadım.

Feature Trailer

Patrician IV

Patrician IV

• Yıllar önce patrician 1 i amigamda oynamıştım. Hey gidi günler hey
  • OYUN ÇIKTI 3.02 GB!
  • oyun mükemmel bilmeyenler için biraz anlatayım oyunda bir tüccarı oynuyorsunuz şehirlerden mal alıp başka şehirlerde satıyorsunuz. çok eğlenceli tabiki işler bununla sınırlı değil ben şu anda 1 tane hayvan çiftliği bir tanede tarla açtım deli gibi para kırıyom oh be sanalda bile zenginlik güzel tavsiye ederim herkese
  • grafikler güzel görünüyor
  • Ticaretten 500.000 altınım oldu 1 de 20 toplu 60 eleman alan gemi satın aldım korsanlık hevesiyle. Ama korsanlık yapmaya çalıştığımda savaş gemisi değil yapamazsınız diyor sürekli. Şehirde depo yaptım malları stokladım ancak diğer binaları hammaddem ve param olmasına rağmen yapamıyorum. Biraz uğraştıracak sanırım
  • Oynayan varsa oyunu anlatsın
  • Oyunda ilk etapta ticaret yapıyorsun.ucuza bul pahalıya başka şehre sat. Biraz bitin kanlanınca kendi şehrinin az miktarda olan mallarını tamamlayıp prestijini arttırıyorsun yeterli prestij olunca sana inşaat yapma hakkı veriliyor şehirde. ev ve ticari mal binaları yapıyorsun.Ben bu ilk etaba kadar gelebildim. savaş felan hak getire.Köpek gibi çalışıyoz
  • Deniz savaşı nasıl acaba, gerçekçi deniz savaşları oluyor mu?
  • Valladi çıkarabildiğim her tür gemiyi çıkardım.Korsanlık yapmaya çalışıyorum ama seçtiğiniz gemi savaş gemisi değildir diyor sürekli.Korsanlar saldırırsada savaşma seçeneği çıkmıyor direk kaçma seçeneği çıkıyor. Halbuki gemilere top ve mürettabat ta aldım ama nafile.Bilen biri çıkarda anlatır diye bekliyorum bende.
  • Anlatılanlara göre çok güzel bir oyuna benziyor. En kısa sürede denemeli...
  • Baya baya kavradım oyunu. 3 şehirde imalathanelerim var 4 tane ticari filom sürekli çıkan malları dağıtıyor. 2 tane savaş filosu yaptım sonunda korsanlarla uğraşıyorum.Savaş sistemi basit ve güzel olmuş bence
  • oyunda çözemediğim tek olay ticaret rotası yaparken örneğin lübeckte tuz üretebiliyorum o tuzu depodan alıcam daha sonra depodan aldığım ürettiğim tuzu aalborgda depoya koyucam oradanda depomdan ürettiğim eti alıp tekrar lübeckte satıcam. bu sistemi bir türlü kuramadım bir kaç şey denedim olmadı. bunu kurabilecek birisi var mı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertblade -- 22 Eylül 2010; 21:58:17 >
  • lümbekte tuzu seç load a gel max yap sonra en önemlisi max yaptığın yerde tuzun yanındaki şehir resmine tıkla (depo şekli seçildi ) sonra eti seç unload ı seç depo değil şehir resmi olsun etin yanında satacağın miktarı max yap,satacağın en düşük fiyatı seç (misal 480 )

Aalborg u seç tuzu ve eti seç yine unload a tuzu max yap.yine şehir resmine tıkla depo olsun. et için load a gel max yap depo seç.

Benim tek çözemediğimde sol altta uzak ülkelere gidebileceğimiz ok işareti.ne tür filo yollarsam yollayayım olmaz diyo :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 23 Eylül 2010; 15:11:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

lümbekte tuzu seç load a gel max yap sonra en önemlisi max yaptığın yerde tuzun yanındaki şehir resmine tıkla (depo şekli seçildi ) sonra eti seç unload ı seç depo değil şehir resmi olsun etin yanında satacağın miktarı max yap,satacağın en düşük fiyatı seç (misal 480 )

Aalborg u seç tuzu ve eti seç yine unload a tuzu max yap.yine şehir resmine tıkla depo olsun. et için load a gel max yap depo seç.

Benim tek çözemediğimde sol altta uzak ülkelere gidebileceğimiz ok işareti.ne tür filo yollarsam yollayayım olmaz diyo :D

uzak denizlere gitmen için guildden expedition kısmını açman gerekiyor birde var olan pazara gidiyosun bağarat falan getiriyosun hemen ispanyanın altındaki bir pazardan. tuzu depoya unload yapıyorum sonra eti seçip depodan kendi ürettiğim eti almak için trade modunu değiştirince tuzunkide değişmiş oluyor depodan tuz alıyor aalborgta. ikisi için ayrı bir ayar yapamıyorum

• Bendede ilk save imde seçemiyordum. sonra yeni bir oyun açtım düzeldi. expedition u açtım.limanlar gözüküyor ama yinede gidemiyorum garip. 7 milyon para 2 de şehir yöneticisi oldum. hemen hemen her şeyi üretir vaziyetteyim ama taktım şu baharat olayına.Bi inebilsem denizleri aşıp.

Gitmek için 6 gemilik bi filo yapıyorum 3 ü savaş gemisi. o sol alttaki oka sağ tıklıyorum ama olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 23 Eylül 2010; 20:56:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Bendede ilk save imde seçemiyordum. sonra yeni bir oyun açtım düzeldi. expedition u açtım.limanlar gözüküyor ama yinede gidemiyorum garip. 7 milyon para 2 de şehir yöneticisi oldum. hemen hemen her şeyi üretir vaziyetteyim ama taktım şu baharat olayına.Bi inebilsem denizleri aşıp.

Gitmek için 6 gemilik bi filo yapıyorum 3 ü savaş gemisi. o sol alttaki oka sağ tıklıyorum ama olmuyor.

hata olarak ne veriyor. birde oraya gidecek gemilerinin canı %90 dan fazla olmalı. şehir yöneticisi olunca ne oluyor farklı bişiler var mı? valla şu depodan malı alıp diğer depoya boşaltıp ordan başka mal alıp satabilsem bende deli para kıracam ama şimdi düz ticaretle 3 milyona yaklaştı param

•  Patrician IV

göndermek istediğim gemileri 100 bile yapıyorum olmuyor.ama şu lvl 4 olayına taktım.kaptanmı alacaz bi yerlerden yoksa

Yönetici olduğun zaman şehrin gelir giderini vergileri ayarlayabiliyorsun. Yeni surlar kuleler felan inşa hakkın oluyor.Sen yönetiyorsun yani herşeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 24 Eylül 2010; 0:28:16 >
  • tamamdır bir kere göndereceğin her gemi en büyükten olacak adı aklımda değil sonra gemi kaptanı level 4 navigasyon yeteneği olacak birde geminin canı %90 üzerinde olmalı. kaptanın özellikleri denizde gezdikçe artıyor galiba yoksa gemiyi limana sok sonra organizedan tekrar çıkart yeni kaptan atanmış olur öyle öyle dene
  • Tamamdır sağolasın.Sonunda becerdim.Bu akdenizde deli para varmış yahu.boşuna kasmışım bunca zaman boşuna . 250 ye getir 750 ye sat ne uğraşacam üretecem diye
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.